ECTS pri bolonjskem sistemu

Moderatorji: MinniereaTheLawa90

Punipan
Prispevkov: 179
Pridružen: 09. Jan 2010 15:54

Re: ECTS pri bolonjskem sistemu

Odgovor Napisal/-a Punipan »

To že razumem, hvalabogu da majo tud bodoči izredni kej od tega, samo ni mi jasno zakaj jih še "mi" ostali ne bi mogl dobil. Kr neki.
Uporabniški avatar
Zmaj
Prispevkov: 1475
Pridružen: 22. Jul 2009 13:21

Re: ECTS pri bolonjskem sistemu

Odgovor Napisal/-a Zmaj »

Neka ugodnost mora biti za njih, saj vendarle plačajo kar drago študij...

Sicer pa tudi redni študenti ne bomo nič prikrajšani, da boš lahko prenesel 2 izpita, če bo seveda nuja ni nihče razmišljal na začetku. ;) (Tistih 5 točk s predavanj ni ravn oodločilnih saj dobivaš že večin otočk na podlagi kolokvijev in vaj)
Si vis pacem para bellum
sheer
Prispevkov: 57
Pridružen: 14. Feb 2009 15:01

Re: ECTS pri bolonjskem sistemu

Odgovor Napisal/-a sheer »

oj
samo eno vprašanje če ti recimo septembra ne rata narest rima in se potem pogojno redno vpišeš ali za rimsko pravo veljajo roki že od oktobra naprej(beri: kot jih imajo izredni) ali greš rim lahko prvič pisati šele maja
ker moraš imeti prej narejene vse izpite za 1 letnik preden lahko začneš izpite za drugi letnik
Uporabniški avatar
flafi
Prispevkov: 1768
Pridružen: 05. Okt 2008 15:31
Kraj: Ljubljana

Re: ECTS pri bolonjskem sistemu

Odgovor Napisal/-a flafi »

Od oktobra naprej ;)

Samo za pogojni redni vpis naprej so pa zelo strogi, tko da če nimaš kakšenga res tehtnega razloga, ne preveč računat na to.
It's so fluffy, I'm gonna die! IT'S SO FLUFFEEEEH!
sheer
Prispevkov: 57
Pridružen: 14. Feb 2009 15:01

Re: ECTS pri bolonjskem sistemu

Odgovor Napisal/-a sheer »

nene misnla sm če imaš vse ostalo narejeno in se ti septembra slučajno pri rimu kaj zalomi :roll:
Uporabniški avatar
Zmaj
Prispevkov: 1475
Pridružen: 22. Jul 2009 13:21

Re: ECTS pri bolonjskem sistemu

Odgovor Napisal/-a Zmaj »

Brez skrbi sheer. Lahko. ;)
Si vis pacem para bellum
sanja.
Prispevkov: 49
Pridružen: 19. Mar 2010 17:01

Re: ECTS pri bolonjskem sistemu

Odgovor Napisal/-a sanja. »

Punipan napisal/-a:Mene te pike čis medejo. Po tem programu na strani fakultete ma ekonomija v prvem semsetru 2 piki, po tem pravilniku pa 5 (obveznosti-kolokviji). Kok ma pol sploh skupi pik in kaj se upošteva? Verjetno pravilnik, torej, da se ti s kolokvijem pri ekonomiji prizna 5 pik, tud če nimaš narejenega izpita al kako? Potemtakem lahko letnik narediš celo brez rima in ekonomije, če maš opravljene vse obveznosti+prisotnost (5 pik)?
Čis konkretno me zanima, jaz mam do zdej narejeno Zgodovino (7), Sociologijo (7), EUP (4) in Ustavo (5+4), a je to pravilno, da mam skupi 27 pik? :lol: A je to dovolj pik, da lahko ponavljam? Glede na to, da jih za napredovanje rabiš 52, pa če je to polovica, mam jaz za eno piko več kot polovica. :oops: Al jih rabim 30 od 60? Pa lahko potem k svojim dosedanjim točkam prištejem še opravljen kolokvij iz UVP-ja al pa od ekonomije npr.? :D
ubistvu jih maš 46, če vse obveznosti prišteješ, če maš opravljene seveda, tk da ponavljaš že lahko, če pa nardiš še dva izpitka greš lahk pa v 2.letnik ;)
Uporabniški avatar
Fleurette
Prispevkov: 951
Pridružen: 05. Dec 2008 14:17

Re: ECTS pri bolonjskem sistemu

Odgovor Napisal/-a Fleurette »

hočte rečt da je napredovanje u bistvu lažje kokr je blo v nebolonjskem sistemu k smo rabli 48 točk?
dragoxxx
Prispevkov: 1387
Pridružen: 06. Okt 2009 16:33

Re: ECTS pri bolonjskem sistemu

Odgovor Napisal/-a dragoxxx »

kako pa je bilo v nebolonjskem sistemu točno?...so se gledale ocene, ne, in če si recimo imel od 8 izpitov narjenih 6 katerih seštevek ocen pride 48 al več, si se lahk vpisal v 2. letnik?....je blo tko al ne?..ker če je bilo tko, potem bi se konkretno js že lahk vpisal v 2. letnik, zarad tega bolonca pa se morm še neki časa "družit" s knjigami :)
m|h
Prispevkov: 182
Pridružen: 14. Nov 2009 14:10

Re: ECTS pri bolonjskem sistemu

Odgovor Napisal/-a m|h »

Kako je pa s tistimi vajami pri uvodu v civilno pravo, ki se upoštevajo kot obveznost za katere naj bi se dobil ects, ker vaje niso bile obvezne, se pravi nimajo evidence kdo je bil in kdo ne, kot majo to recimo za kolokvije in seminarske.
Rok Hodej
Prispevkov: 8
Pridružen: 08. Jun 2010 16:54

Re: ECTS pri bolonjskem sistemu

Odgovor Napisal/-a Rok Hodej »

m|h napisal/-a:Kako je pa s tistimi vajami pri uvodu v civilno pravo, ki se upoštevajo kot obveznost za katere naj bi se dobil ects, ker vaje niso bile obvezne, se pravi nimajo evidence kdo je bil in kdo ne, kot majo to recimo za kolokvije in seminarske.
Se domneva, da je študent bil prisoten.
Uporabniški avatar
Fleurette
Prispevkov: 951
Pridružen: 05. Dec 2008 14:17

Re: ECTS pri bolonjskem sistemu

Odgovor Napisal/-a Fleurette »

dragoxxx napisal/-a:kako pa je bilo v nebolonjskem sistemu točno?...so se gledale ocene, ne, in če si recimo imel od 8 izpitov narjenih 6 katerih seštevek ocen pride 48 al več, si se lahk vpisal v 2. letnik?....je blo tko al ne?..ker če je bilo tko, potem bi se konkretno js že lahk vpisal v 2. letnik, zarad tega bolonca pa se morm še neki časa "družit" s knjigami :)
treba je blo met 48 točk ja, to je lahko pomenlo 4 predmete narjene z 10 in enga z 8 :lol: torej 5 predmetou in si bil v 2 letniku. (čeprou če mene uprašaš, če bi kdo dobiu take ocene da bi meu narjene še ostale 3 predmete :lol: :lol: ).
Sam večian folka nima tok velikega povprečja in je kr težko doseč 48 točk :( :(
Uporabniški avatar
defasturias
Prispevkov: 93
Pridružen: 08. Nov 2009 19:47

Re: ECTS pri bolonjskem sistemu

Odgovor Napisal/-a defasturias »

ECTS za kolokvij se pridobijo s pristopom na kolokvij.
Pristop na kolokvij v tem primeru dobesedno pomeni, da je dovolj že zgolj udeležba in podpis, ali je mišljeno, da si kolokvij pisal pozitivno (ker ni omenjeno).
Študentom, za katere ne velja obveznost udeležbe na predavanjih, se lahko priznavajo ECTS tudi za udeležbo na predavanjih. Za priznavanje ustreznega števila ECTS za prisotnost na predavanjih lahko zaprosi tudi študent, ki je v tekočem študijskem letu imel obveznost prisotnosti, če se v naslednje študijsko leto vpisuje kot študent, za katerega ne velja obveznost prisotnosti.
Če jaz prav razumem tole, za redne velja obveznost udeležbe na predavanjih. Torej naj bi tale pravilnik samoumevno predvideval upoštevanje točk za udeležbo na predavanjih za redno vpisane študente, poleg tega pa še za izredne in za tiste redne, ki bodo drugo leto izredni. Ker nekateri ste govorili da velja samo za izredne, kar se mi po tem pravilniku sodeč ne zdi ravno pravilno interpretirano, sploh zaradi besed "TUDI".

Se da kje preverit kako je s temi točkami glede vaj pri izpitih, ki jih še nisi opravil? Namreč uvp še nisem šel delat, pa me zanima, če lahko vidim, ali sem bil dostikrat prsoten, da se mi dodelijo v primeru, da fafnem izpit septembra.
Uporabniški avatar
Ichiban
Prispevkov: 42
Pridružen: 19. Nov 2009 19:02

Re: ECTS pri bolonjskem sistemu

Odgovor Napisal/-a Ichiban »

torej se izredni (2009/10) lahko vpiše v redni (2010/11) brez rima pa ekonomije, ker ma 55 pik (ce se pristeje prisotnost, kolokviji)... lepo
condictio pancake
Prispevkov: 1
Pridružen: 28. Jun 2010 16:39

Re: ECTS pri bolonjskem sistemu

Odgovor Napisal/-a condictio pancake »

Mene pa zanima, kakšne so moje možnosti za napredovanje v 2. letnik. Opravljenih imam 5 izpitov, to so PZG, SOC, UCP, UVP in UP, kar znese 39 pik. Udeležil sem se kolokvija pri ekonomiji, pri rimu pa samo prvega (predvidevam da zato dobim samo od ekonomije 5 pik), kar znese 44 pik vse skupi. Izpiti so mi zaenkrat šli brez problemov, vendar pa si za vsakega rad vzamem čas, tako si mislim do septembra vzet čas za rim, vendar me zanima kako potem, če mi ne uspe. Kakšne so moje možnosti v tem primeru, ali izredno ali pogojno (?), seveda polek ponavljanja in pavziranja. Hvala lepa =)
Odgovori

Vrni se na