Vpis v 2.letnik

Moderatorji: MinniereaTheLawa90

Žiga
Prispevkov: 32
Pridružen: 03. Maj 2009 18:54

Vpis v 2.letnik

Odgovor Napisal/-a Žiga »

Imam morda malce neumno vprašanje, ampak vseeno :)
Zanima me kako je z vpisom v drugi letnik. Do sedaj sem opravil 4 od 8 izpitov, vendar bom verjetno pogoje za vpis zbral šele septembra, ker nameravam iti na 2 izpita v septembrskem roku, 2 pa sedaj v juniju. Glede na to da je izpit iz primerjalnega ustavnega prava 21. septembra in recimo da se mi zgodi da do takrat ne zberem 48 točk za vpis v 2.letnik, vendar takrat naredim primerjalno ustavno pravo - bo sploh še čas vpisati se v drugi letnik ali bom zamudil vpis? Do kdaj se sploh lahko vpišemo?

Hvala
Uporabniški avatar
flafi
Prispevkov: 1768
Pridružen: 05. Okt 2008 15:31
Kraj: Ljubljana

Re: Vpis v 2.letnik

Odgovor Napisal/-a flafi »

Redno se lahko vpišeš do konca septembra. PUP bojo pa dost hitr popravl, tko da ti bojo tiste pike tut štel ;)
Izredni vpis je pa nekje do sredine oktobra se mi zdi.
It's so fluffy, I'm gonna die! IT'S SO FLUFFEEEEH!
Tjasa
Prispevkov: 370
Pridružen: 12. Jan 2009 19:48

Re: Vpis v 2.letnik

Odgovor Napisal/-a Tjasa »

Mene pa zanima če kdo ve kako je s pogojnim vpisom v višji letnik. A moraš vseeno zbrati 48 pik (v primeru iz 1. v 2.letnik)? So kakšne omejitve? Karkoli kdo ve kako je s tem?
makalonca
Prispevkov: 335
Pridružen: 21. Jan 2009 18:35

Re: Vpis v 2.letnik

Odgovor Napisal/-a makalonca »

najbrž mislš izredni študij?
mislm, da greš loh izredno u drugi letnik, če maš narjenih 5 izpitou, pa ni važno kakšne ocene maš.
pol morš pa u drugm letniku najprej te izpite za nazaj narest, da loh začneš delat izpite za drugi letnik.
Tjasa
Prispevkov: 370
Pridružen: 12. Jan 2009 19:48

Re: Vpis v 2.letnik

Odgovor Napisal/-a Tjasa »

makalonca napisal/-a:najbrž mislš izredni študij?
mislm, da greš loh izredno u drugi letnik, če maš narjenih 5 izpitou, pa ni važno kakšne ocene maš.
pol morš pa u drugm letniku najprej te izpite za nazaj narest, da loh začneš delat izpite za drugi letnik.
Ne,prou za pogojni vpis mislm ;) če imaš kakšne zdravstvene oz. druge utemeljene razloge, da se lahko vpišeš v 2.letnik...
Uporabniški avatar
flafi
Prispevkov: 1768
Pridružen: 05. Okt 2008 15:31
Kraj: Ljubljana

Re: Vpis v 2.letnik

Odgovor Napisal/-a flafi »

Men se zdi, da je pri pogojnem vpisu v naslednji letnik glih to fora, da nimaš 48 točk zbranih pa se vseen lahko vpišeš naprej. (Ker če bi jih mel 48, bi šou verjetno kr normalno naprej, a ne :) )
Morš pa, mislm da, dat prošnjo + morš met zlo utemeljen razlog, pa kšno zdravniško potrdilo...
Sam kokr krožjo govorice, zlo neradi odobrijo pogojni vpis. Zdej kaj je pa res pa ne bi vedla... :?
It's so fluffy, I'm gonna die! IT'S SO FLUFFEEEEH!
sunshine
Prispevkov: 356
Pridružen: 17. Maj 2009 16:28

Re: Vpis v 2.letnik

Odgovor Napisal/-a sunshine »

ja men se pa zdi da je lih to fora da zbereš 48 pik..zdej te pa lahko dobiš pač tko da kšne izpite mal bol pišeš in s tem se lahko vpišeš pogojno v 2. letnik, tut če kšnga izpita ne nardiš..je pa res to da morš pol u 2. letniku najprej tega narest pol greš pa šele lahko delat redno ostale
Uporabniški avatar
flafi
Prispevkov: 1768
Pridružen: 05. Okt 2008 15:31
Kraj: Ljubljana

Re: Vpis v 2.letnik

Odgovor Napisal/-a flafi »

Ampak sej, če maš 48 pik recimo samo s petimi izpiti (haha, enga tazga mi najdte :D ), pol maš že s tem izpolnjene pogoje za reden vpis v drugi letnik, in ne vem zakaj bi bil pogojno vpisan, če si izpolnu vse pogoje? :?

Ne vem, mogoče je najbolš da se na Brankota obrneš...
It's so fluffy, I'm gonna die! IT'S SO FLUFFEEEEH!
Uporabniški avatar
flafi
Prispevkov: 1768
Pridružen: 05. Okt 2008 15:31
Kraj: Ljubljana

Re: Vpis v 2.letnik

Odgovor Napisal/-a flafi »

Sm najdla tole v Statutu UNI-LJ... A bi blo možno, da je pogojni vpis = izjemni vpis? :?

153. člen

Študent se lahko izjemoma vpiše v višji letnik, tudi če ni opravil vseh obveznosti, določenih s študijskim programom za vpis v višji letnik, kadar ima za to opravičene razloge, kot npr.: materinstvo, daljša bolezen, izjemne družinske in socialne okoliščine, priznan status osebe s posebnimi potrebami, aktivno sodelovanje na vrhunskih strokovnih, kulturnih in športnih prireditvah, aktivno sodelovanje v organih univerze.
O vpisu iz prejšnjega odstavka odloča komisija za študijske zadeve članice ali drug organ, določen s pravili članice.
It's so fluffy, I'm gonna die! IT'S SO FLUFFEEEEH!
Uporabniški avatar
*bini*
Prispevkov: 1018
Pridružen: 05. Okt 2008 00:53

Re: Vpis v 2.letnik

Odgovor Napisal/-a *bini* »

če zbereš 48 pik se upišš redno naprej. Iz tega vidika bi bil pogojni vpis sam to pač da je pogoj tak, da če pridš u 2. letnik z 48pikami, pa še nimaš useh predmetov iz 1. letnika, potem ne mors , dokler ne nardis usega iz 1. letnika, delat izpitov iz 2. letnika.

Prov pogojni upis pa pomoje pomen, da se upišš s prošnjo, npr. da mas 47 točk in mas nek zlo konkreten razlog zakaj naj bi te redno sprejel naprej u 2. letnik.
SHaMa
Prispevkov: 254
Pridružen: 06. Jun 2009 01:35

Re: Vpis v 2.letnik

Odgovor Napisal/-a SHaMa »

A je za vpis v 2. letnik kakšen poseben datum določen ali se lahko vpišemo kadarkoli ko dosežemo pogoje??Pa če mi lahko poveste kam se gremo vpisat?Referat za drugi letnik??
Hvala, Lp
Uporabniški avatar
Anoisette
Prispevkov: 18
Pridružen: 31. Maj 2009 22:59

Re: Vpis v 2.letnik

Odgovor Napisal/-a Anoisette »

Domov dobiš pošto.
There's no secret handshake. There's an IQ prerequisite, but there's no secret handshake.
bordyka
Prispevkov: 267
Pridružen: 18. Okt 2008 22:23

Re: Vpis v 2.letnik

Odgovor Napisal/-a bordyka »

enkrat sredi septembra/konc septembra pričakuj pošto....lahko se zgodi d bo pršla 2 dni pred dnevom za vpis...
SHaMa
Prispevkov: 254
Pridružen: 06. Jun 2009 01:35

Re: Vpis v 2.letnik

Odgovor Napisal/-a SHaMa »

super in kai če te ni doma???
Uporabniški avatar
bajna
Prispevkov: 995
Pridružen: 05. Okt 2008 16:20

Re: Vpis v 2.letnik

Odgovor Napisal/-a bajna »

pol ti je pa dost bed :D
Uporabniški avatar
mhm
Prispevkov: 24
Pridružen: 21. Jan 2009 22:13

Re: Vpis v 2.letnik

Odgovor Napisal/-a mhm »

oz. pač prideš domov :P
Uporabniški avatar
flafi
Prispevkov: 1768
Pridružen: 05. Okt 2008 15:31
Kraj: Ljubljana

Re: Vpis v 2.letnik

Odgovor Napisal/-a flafi »

oz. te pride mami al pa kdo drug vpisat :)
It's so fluffy, I'm gonna die! IT'S SO FLUFFEEEEH!
Uporabniški avatar
bajna
Prispevkov: 995
Pridružen: 05. Okt 2008 16:20

Re: Vpis v 2.letnik

Odgovor Napisal/-a bajna »

no ampak zdj resno, mi gremo septembra v london, družinsko in če takrt dobim pošto, da mam vpis čez 2 dni, kaj pol lahko nardiš?
Uporabniški avatar
flafi
Prispevkov: 1768
Pridružen: 05. Okt 2008 15:31
Kraj: Ljubljana

Re: Vpis v 2.letnik

Odgovor Napisal/-a flafi »

Preden greš v London pejt v referat in vprašaj, če se lahko pač že prej vpišeš, ker te potem ne bo. Verjetno bi se to dalo zmenit (sem slišala ene take govorice, da se da). Lahko te pa verjetno pride vpisat kakšna kolegica tut. Itak predmete in vse lahko že prej sama vpišeš v indeks, ona pa potem samo sprinta tvoj vpisni list iz tvojega ŠISa in ga odda, potem pa da še indeks poštempljat in vzame čip zate.

Druga možnost pa je, da sploh ne greš v London, glede na to kok obolelih od prašičje gripe pričakujejo jeseni.
It's so fluffy, I'm gonna die! IT'S SO FLUFFEEEEH!
Uporabniški avatar
Dexter
Prispevkov: 1072
Pridružen: 15. Dec 2008 15:47

Re: Vpis v 2.letnik

Odgovor Napisal/-a Dexter »

flafi napisal/-a:Druga možnost pa je, da sploh ne greš v London, glede na to kok obolelih od prašičje gripe pričakujejo jeseni.
Pametna ideja. :lol: Sploh če nimaš dovolj dobrega imunskega sistema in torej nisi med tisto večino ljudi, ki to gripo oziroma navadno kapljanje iz noska prebolijo v 2 dneh. :mrgreen:
Vsaka stvar je težka, preden postane lahka.
Uporabniški avatar
bajna
Prispevkov: 995
Pridružen: 05. Okt 2008 16:20

Re: Vpis v 2.letnik

Odgovor Napisal/-a bajna »

no v lodnodn grem na vsak način :D sicer grem pa za 4 dni in bi mela res nesrečo če bi v tem času pošto dobila :D
britmona
Prispevkov: 23
Pridružen: 23. Sep 2009 09:39

help

Odgovor Napisal/-a britmona »

čestitam vsem tistim ki ste uspešno opravili 1 letnik sama pa imam vprašanje za tiste ki ste končali 2 letnik...1 letnik sem delala kot izredna študentka ob sluzbi ki mi je vzela veliko časa,zato sem uspela v tem letu narediti samo pogoje za izredni vpis v 2 letnik.Ostali so mi še predmeti Rim,Pravoznanstvo in Politična ekonomija....zanima me kakšno je vaše mnenje ali je sploh mogoče čez leto narediti še te izpite ki so mi preostali in uspešno narediti tudi obveznosti za 2 letnik....letos sicer nebom delala ob študiju zato bom veliko več časa namenila učenju... hvala vsem ki mi boste svetovali ker sem res v dilemi ali naj raje pavziram ali pa naj vseeno pogumno grem naprej v 2 letnik? :( :(
Uporabniški avatar
baby™
Prispevkov: 1573
Pridružen: 05. Okt 2008 17:16
Kraj: če me najdeš, mi povej, kje sm.

Re: Vpis v 2.letnik

Odgovor Napisal/-a baby™ »

britmona, to je bol tezko svetovat... lahko se zgodi marsikej...
najbols bi itak blo, da recimo uvp nardis ze oktobra, pa gres januarja na pek, marca rim.. ali pa obratno.. al pa se bols - ze januarja na oba (rim+pek), itd. tega se je treba cimprej resit, najkasnej do marca... drugace bo zoprno.
mors racunat, da umes hodis na predavanja za 2.letnik, ki ti tudi uzamejo kr neki cajta in energije, tko da ne bos lih zmeri pri volji za ucenje...

zdej, lahko riskiras in se upises v 2. pa upas, da bos usaj do marca zakljucla z izpiti iz 1.letnika in maja sla z rednimi na izpite za 2.
do marca je kr dosti cajta, tko da ti lahko komot rata...

pa spet odvisno kolk ti je pomembno, da gres v naslednji letnik .. mors racunat, da bos dala 1500eur za 2.letnik, a nisi zihr ce se bos tacas sploh resla 1. ce mas voljo in zeljo to nardit, ti lahko rata brez problemov, samo usest se bo treba in ucit :)
ce pa mas ze kej podlage za rim in pek, gres lahko tudi kerga od teh delat ze oktobra... ne vem kolk si kej na tekocem s predmeti ... za uvp sm zihr, da se ga lahko naucis do oktobrskega roka... ostalo pa odvisno od tebe ;)

vse se da...
jaz sem mali psihopat
Žnido
Prispevkov: 60
Pridružen: 05. Feb 2009 19:02

Re: Vpis v 2.letnik

Odgovor Napisal/-a Žnido »

A je možno opravljati kolokvije za drugi letnik, če imaš še obveznosti za prvi letnik?
...maj je tu, maj je tu, maj je tu...
Uporabniški avatar
Anka
Prispevkov: 157
Pridružen: 05. Okt 2008 00:57

Re: Vpis v 2.letnik

Odgovor Napisal/-a Anka »

Ja angleščino lahko delaš, to je pa tudi edini obvezen kolokvij. Pred kolokvijem mu moraš oddat seminarsko in to je to :)
Zaklenjeno

Vrni se na