Izredni študij

Moderatorji: MinniereaTheLawa90

Odgovori
Uporabniški avatar
baby™
Prispevkov: 1573
Pridružen: 05. Okt 2008 17:16
Kraj: če me najdeš, mi povej, kje sm.

Re: Izredni študij

Odgovor Napisal/-a baby™ »

@carrie, najprej - všeč mi je tvoj nick, ki me na neki lepega spominja. :) :mrgreen:

zdej pa sledi moja osebna izpoved, upam da ti bo kej v pomoč :D
v 1. letniku sm bla v isti situaciji kot ti, sm redno ponavljala in mela še 4 izpite za nardit (rim, pek, ustavo + pup)... ne vem če se prau spomnem (moj indeks je trenutno u referatu, pa ne morm u njega pogledat), vem da sm marca nardila rim (tega ne pozabiš :lol:), ustavo pa pup tudi nekje v tem času, mogoče pup šele maja, ne spomnem se... sam pol sm se pa s pek tolk hecala, da sm jo vlekla do septembra, lenoba lena. :oops: in je pol nism nardila, pa sm z mojim tudi ne tako bleščečim povprečjem ostala s 46 točkami brez možnosti za redni vpis... damn! :D :lol: nisem nič zarad teh 2 točk obisk(ov)ala referata, ker sm slišala, da baje FUL komplicirajo in ti samo v res IZJEMNIH primerih dovolijo redni vpis naprej, če nimaš vseh 48 točk (manjkajoče okončine, lastna smrt, ipd. :lol:) ... no, mogoče pa so kake izjeme, ko so se tudi živi, zdravi in celi lahko vpisovali redno brez pogojev, pa js ne vem... a veš, podkupnine pa to :mrgreen: ;)

tko da js sm šla pač izredno v 2., oktobra pa (na moje veliko presenečenje) nardila pek in sm se že januarja začela ukvarjat z izpiti za 2. letnik - vse skupaj se mi je super izšlo, do konca septembra sm mela narjene vse izpite... (čudeži se dogajajo :mrgreen:) in na koncu sm ugotovila, da mi je tistih "nesrečnih" 46 točk prav prišlo... vsaka stvar je za neki dobra :)

glede obrokov za šolnino, sm js tudi dala prošnjo takrat in mi niso nič komplicirali... sicer ne vem kako je s tem, ker so zdej šolnino razdelili na 3 dele baje lih zato, da študenti ne bi spraševali za obroke, ampak mislim da se vse da lepo zmenit... meni niso zahtevali nikakršnih posebnih pogojev, sm samo v prošnji napisala, če mi lahko nekako "lepše" razporedijo te obroke in sm na konc mela možnost da pred vpisom v 2.l. plačam polovico, nekje januarja 1/4 in do marca še preostalo 1/4, tko da je blo vse OK... sploh mi ni blo treba omenit, da prosjačim vsako sredo :lol: (hec more bit)

pa še neki glede rima... ne si že zdej rečt, da tudi če se učiš celo poletje, da ga mogoče useeno ne nardiš. prvo kot prvo, ne boš se učila celo poletje (usaj upam da ne! :D) drugič, rim ni tak bav bav kot zgleda oz. zveni iz tujih ust... in tretjič, če se RES rim učiš celo poletje, moraš bit pa res nesrečno butast, da ga ne nardiš. :) vsi se ga bojijo več al manj zaradi govoric, a to je izpit kot usi ostali, s to razliko da maš o njem polno glavo še preden se ga sploh lotiš... ne se ubadat z nepomembnimi stvarmi; js sm rim nardila iz prve, pa nisem lih neki preveč trpela zaradi njega... ;) zdej se bližajo marčevski roki, in če se odločiš, da boš pridna, lahko marca komot nardiš uvp in zgo, pol maš pa še 3 roke - maj, junij, september - za nardit rim in pek, kar je več kot dovolj cajta... vrjemi :) važno je sam to, da se že zdej učiš te predmete, tko da tudi če ti ne rata takoj marca, se ti je za naslednji rok dosti lažje učit... avtomatsko porabiš manj časa za učenje enga predmeta in greš lahko eksperimentirat z dvemi/tremi izpiti na isti rok :) ni vrag, da usaj en ne rata! :lol: in če boš pridna, ti na konc mogoče ne bo treba plačevat ničesar za 2. letnik; če bo pa slučajno treba, nič skrbet, vse se da zrihtat... na koncu je vedno vse OK! :mrgreen:

p.s. moji zadnji stavki NIKAKOR niso spodbuda za lenarjenje. UČIT! :geek: ;)
jaz sem mali psihopat
Uporabniški avatar
flafi
Prispevkov: 1768
Pridružen: 05. Okt 2008 15:31
Kraj: Ljubljana

Re: Izredni študij

Odgovor Napisal/-a flafi »

Men je tut v prvem letniku zmanjkal par točk za redni vpis. Manjkala sta mi pa še UVP in RIM. Sem se izredno vpisala, kar se je potem izkazal za super odločitev :D
UVP sem oktobra napacala, RIM pa januarja (res ni tak bav bav, bo kr tko res kt baby prav :P ). Februarja bi lahko potem že šla na kriminalistiko, ampak nisem, ker sem bla lena :D Tko da sem šele marca začela "počas" migat. Sm pa drgač sam GSP nardila izven rednih rokov (ker sem bla za ostalo preveč lena :lol: ), pa se mi je vseen fajn izšlo. Do konca septembra bi mela lahko vse izpite za 2. letnik narjene, ampak APT nisem mela, ker sem bla spet lena in sm šla septembra rajš še mal na morje, kt pa se učila :D Sm pa pol tut APT nardila oktobra, in sem zdej "čista" v 3. letniku ;)
Tko da, se da, če se mal pomujaš :D
Ampak je pa res, da se morš fajn učit. K se učiš, ni druzga. Pa ne zapravljat rokov, če se ti zdi, da samo na pol znaš stvari. Ker je moja kolegica bla v podobni situaciji kot jst (je mela še UVP, PEK in RIM), se izredno vpisala, nardila UVP, PEK in RIMa pa ne (oboje že 5x padla), potem se je pa odločla, da je to preveč za njene živce, bluzila celo leto, letos pavzira, in se je odločila da bo šla v Gorico na PF.
Tko da ja. Ne zapravljat rokov, čim več učit, pa bo ;)
Pa glede na to, da je šele februar, maš pomoje čist zadost časa, da vse 4 izpite, k so ti še ostal, nardiš, in greš lepo čista naprej ;) To je glih tko, en izpit na izpitni rok :D To bo pa ja šlo ;)
It's so fluffy, I'm gonna die! IT'S SO FLUFFEEEEH!
Uporabniški avatar
Zmaj
Prispevkov: 1475
Pridružen: 22. Jul 2009 13:21

Re: Izredni študij

Odgovor Napisal/-a Zmaj »

A če ti zapraviš 5. rokov redno, potem pa se vpišeš izredno se ti na novo štejejo? Se pravi, bi ti mogli vse izpite ''priznat'' in delaš potem tist predmet recimo?
Si vis pacem para bellum
Uporabniški avatar
baby™
Prispevkov: 1573
Pridružen: 05. Okt 2008 17:16
Kraj: če me najdeš, mi povej, kje sm.

Re: Izredni študij

Odgovor Napisal/-a baby™ »

ne stekam kaj hoces tocno povedat, ampak ce se izredno vpises, se ti roki ne stejejo znova... izpiti, ki si jih naredu, so ti "priznani" vedno, pol pa delas samo une, ki so ti se ostali... pa ce si jih delau ze 5x, in se vpises pol izredno, ga gres kot izredni delat sestic... si to mislu? :)
jaz sem mali psihopat
Uporabniški avatar
Zmaj
Prispevkov: 1475
Pridružen: 22. Jul 2009 13:21

Re: Izredni študij

Odgovor Napisal/-a Zmaj »

Ja ja, če na rednem izrabiš vse roke sepravi 5x a lahko ptoem npr: PZG delaš še zmeraj 5x na izrednem al nikoli več?
Si vis pacem para bellum
eldorado
Prispevkov: 650
Pridružen: 09. Nov 2009 09:54

Re: Izredni študij

Odgovor Napisal/-a eldorado »

Zmaj napisal/-a:Ja ja, če na rednem izrabiš vse roke sepravi 5x a lahko ptoem npr: PZG delaš še zmeraj 5x na izrednem al nikoli več?
takrt je najbol, da se usedš pa razmisliš sam s seboj, a je to taprav fax zate :D
Uporabniški avatar
baby™
Prispevkov: 1573
Pridružen: 05. Okt 2008 17:16
Kraj: če me najdeš, mi povej, kje sm.

Re: Izredni študij

Odgovor Napisal/-a baby™ »

a ni tko, da lahko usak izpit delas 6x?
pol ko gres izredno, ne mores spet pzg delat 5x, ampak samo se 1x.
jaz sem mali psihopat
Uporabniški avatar
Zmaj
Prispevkov: 1475
Pridružen: 22. Jul 2009 13:21

Re: Izredni študij

Odgovor Napisal/-a Zmaj »

Aha no, v glavnem, če zapravi švse redne roke do konca, tudi na izrednem ne pridobiš novih rokov. To me je zanimalo.
Si vis pacem para bellum
Uporabniški avatar
Chloe
Prispevkov: 37
Pridružen: 06. Avg 2009 14:45

Re: Izredni študij

Odgovor Napisal/-a Chloe »

mene pa zanima, če si izredn pa se ponovno izredno vpišeš v 1. letnik (ker ti recimo en al pa sva izpita zmankata) a je šolnina enak visoka? lp
Uporabniški avatar
Fleurette
Prispevkov: 951
Pridružen: 05. Dec 2008 14:17

Re: Izredni študij

Odgovor Napisal/-a Fleurette »

Chloe napisal/-a:mene pa zanima, če si izredn pa se ponovno izredno vpišeš v 1. letnik (ker ti recimo en al pa sva izpita zmankata) a je šolnina enak visoka? lp
to izredno ponaulaš in plačaš sam mankajoče izpite. eden je mislm da okol 100 eurou. al mal več. ne vem točno, najbl da pogledaš na cenik :)
Uporabniški avatar
Wildcat*
Prispevkov: 252
Pridružen: 24. Avg 2009 13:02

Re: Izredni študij

Odgovor Napisal/-a Wildcat* »

Mislm, da pride okol 250€ na manjkajoči predmet.
Pozitiv vabrejšan!! :D
eldorado
Prispevkov: 650
Pridružen: 09. Nov 2009 09:54

Re: Izredni študij

Odgovor Napisal/-a eldorado »

Wildcat* napisal/-a:Mislm, da pride okol 250€ na manjkajoči predmet.
83€ pa res :)
Uporabniški avatar
Wildcat*
Prispevkov: 252
Pridružen: 24. Avg 2009 13:02

Re: Izredni študij

Odgovor Napisal/-a Wildcat* »

Hmmm.. :)

"Ponovni vpis v 1. letnik (vsak vpisan predmet - študent mora vpisati vse manjkajoče predmete letnika, v katerega se ponovno vpisuje) - 243,00 €." (Vir: cenik PF)

Jst to razumem kot da morš plačat za vsak predmet, ki ti manjka 243 €. :D
Pozitiv vabrejšan!! :D
eldorado
Prispevkov: 650
Pridružen: 09. Nov 2009 09:54

Re: Izredni študij

Odgovor Napisal/-a eldorado »

Wildcat* napisal/-a:Hmmm.. :)

"Ponovni vpis v 1. letnik (vsak vpisan predmet - študent mora vpisati vse manjkajoče predmete letnika, v katerega se ponovno vpisuje) - 243,00 €." (Vir: cenik PF)

Jst to razumem kot da morš plačat za vsak predmet, ki ti manjka 243 €. :D
neki sm pol zamešu.. se pardoniram :P mislm da sm gledu nek drug cenik v zvezi z 2. letnikom [beri forum 2.letnik] :P no, pol pa je res ogromna vsota.. sam kradejo!
Uporabniški avatar
Wildcat*
Prispevkov: 252
Pridružen: 24. Avg 2009 13:02

Re: Izredni študij

Odgovor Napisal/-a Wildcat* »

banda hudičeva! :lol:
Pozitiv vabrejšan!! :D
w4nkst4
Prispevkov: 771
Pridružen: 02. Feb 2009 11:27

Re: Izredni študij

Odgovor Napisal/-a w4nkst4 »

in ne, na prvo mesto vsekakor ne postavljajo denar, neeee :D
nici
Prispevkov: 190
Pridružen: 10. Nov 2009 21:57

Re: Izredni študij

Odgovor Napisal/-a nici »

Mene pa nekaj zanima.

1.3., torej danes smo imeli izredni študentje 2. kolokvij, ki se ga nisem mogla udeležiti.
Poslala sm mail Kambiču, ampak mi še ni odgovoril ( seveda sem vsa panična).

A je možno tale kolokvij pisati z rednimi študenti, ki ga pišejo kasneje, ali pač ne morem več v tem študijskem letu na izpit?
Mislim, po moje se tole še da nekako popraviti.


Če ima kdo izkušnje naj pove. Čimprej.

Hvala.
m|h
Prispevkov: 182
Pridružen: 14. Nov 2009 14:10

Re: Izredni študij

Odgovor Napisal/-a m|h »

"Drugi test iz rimskega prava za izredne študente bo dne 1. 3. 2010 ob 18. uri v rdeči predavalnici na PF. V poštev pride snov od začetka knjige do vključno cesije (do str. 717 v učbeniku). Pristop je obvezen. Zaželeno je, da izredni študenti, ki so prvi test pisali z rednimi, tudi drugega pišejo z rednimi."

Tole piše na strani od pf, se pravi je možno da pišete z rednimi.
nici
Prispevkov: 190
Pridružen: 10. Nov 2009 21:57

Re: Izredni študij

Odgovor Napisal/-a nici »

OOOO, ful ti hvala, res... zdaj sem si... zelo zelo oddahnila. :)
Uporabniški avatar
carrie
Prispevkov: 205
Pridružen: 11. Jun 2009 12:54

Re: Izredni študij

Odgovor Napisal/-a carrie »

z ZELO poznim odgovorom se zahvaljujem baby™ in flafi za izčrpen odgovor ;)
jutri je UVP bomo vidl kako bo pol pa naprej. sem začela pozitivno razmišlat, hvala za vzpodbudne besede včasih jih človek kar rabi k se mu zdi da bo vse skp (še enkrat) padlo v vodo :?
:mrgreen:
Whoever said that money doesn't buy happiness didn't know where to shop.
Uporabniški avatar
baby™
Prispevkov: 1573
Pridružen: 05. Okt 2008 17:16
Kraj: če me najdeš, mi povej, kje sm.

Re: Izredni študij

Odgovor Napisal/-a baby™ »

bolje ZELO pozno kot nikoli :) ni za kej...
nič se sekirat, ti kr pogumno, vrjemi v "čudeže", meni se kr dogajajo na tem faksu :mrgreen:

srečno jutri! ;)
jaz sem mali psihopat
Uporabniški avatar
Michelle
Prispevkov: 393
Pridružen: 15. Avg 2009 09:48

Re: Izredni študij

Odgovor Napisal/-a Michelle »

Ima slučajno kdo že kakšen info v zvezi s tem, kakšen bo letos pogoj za izredno napredovanje v 2. letnik? Najbrž tako kot do sedaj nižji kot pogoj za redni vpis (ki je 52 ECTS), ampak nikjer nič ne piše v zvezi s tem..
''My country is the world and my religion is to do good.''
Thomas Paine
eldorado
Prispevkov: 650
Pridružen: 09. Nov 2009 09:54

Re: Izredni študij

Odgovor Napisal/-a eldorado »

Michelle napisal/-a:Ima slučajno kdo že kakšen info v zvezi s tem, kakšen bo letos pogoj za izredno napredovanje v 2. letnik? Najbrž tako kot do sedaj nižji kot pogoj za redni vpis (ki je 52 ECTS), ampak nikjer nič ne piše v zvezi s tem..
Kambič je na predavanjih reku, da bo tako za redne kot za izredne isti pogoj, torej 7 izpitov (beri: 52 ECTS)
w4nkst4
Prispevkov: 771
Pridružen: 02. Feb 2009 11:27

Re: Izredni študij

Odgovor Napisal/-a w4nkst4 »

To pa ne bo držalo...a ni 5 izpitov pogoj za izredno naprej?
eldorado
Prispevkov: 650
Pridružen: 09. Nov 2009 09:54

Re: Izredni študij

Odgovor Napisal/-a eldorado »

w4nkst4 napisal/-a:To pa ne bo držalo...a ni 5 izpitov pogoj za izredno naprej?
bolonjski sistem ma drugačen pogoj. kambič reku
Odgovori

Vrni se na