Posodobitev Pravnica.net

Študentske prireditve, napovedi dogodkov, žurov, ...
Odgovori
Uporabniški avatar
andrej
abrveznik
Prispevkov: 526
Pridružen: 04. Okt 2008 22:30

Posodobitev Pravnica.net

Odgovor Napisal/-a andrej »

Pozdravljeni kolegi in kolegice :geek:

Pravnica je malce zaspala, potrebno jo bo zbudit, prenovit. Začeli pa bi s ključnim vsebinskim popravkom - forumom. V zadnjem času sem dobil precej pobud za nove kategorije na forumu, za drugačno strukturo - tukaj je prostor za debato. Katere kategorije naj dodamo, katere premaknemo, itd.? Osebno nisem "na tekočem" z dogajanjem na fakulteti, tako da bom potreboval vašo pomoč.

Kar se moderatorstva forumov tiče - ste zadovoljni s trenutnim urejanjem, ali bi kaj spremenili? Se javi kdo za moderiranje?

Pripombe, predlogi, .. zaželjeno. Glede foruma in portala.

Lp, Andrej
Education is our passport to the future, for tomorrow belongs to the people who prepare for it today. - Malcom X
a90
Prispevkov: 162
Pridružen: 16. Dec 2009 12:27

Re: Posodobitev Pravnica.net

Odgovor Napisal/-a a90 »

Lp,

predvsem bi bil vesel novega videza, da bi posodobili strukturo foruma. Če seveda to ne povroča prevelikih stroškov ter ogromno prostega časa :)

Edit: Kakšna je sploh verjetnost prestruktiriranja s tvoje strani. Glede novih vsebin pa bomo pomagali študentje.
Uporabniški avatar
mornar
Prispevkov: 68
Pridružen: 22. Sep 2012 22:17

Re: Posodobitev Pravnica.net

Odgovor Napisal/-a mornar »

Se kar strinjam s a90, da se posodobi struktura foruma in da mi ne bo očitano, da samo govorim, bom kar konkretno predlagal, da se seznam forumov dopolni še s temo: "strokovno praktično usposabljanje študentov v tujini"

Gre za usposabljanje v okviru programa ERASMUS, lahko pa tudi kakšnega drugega programa. V tem forumu bi študentje izmenjali svoje izkušnje glede študija v tujini, govorili bi o prednostih ali slabostih študija v posamezni državi (kot primer bom navedel, da mi je starejši kolega, ki je končal PF že pred leti, pripovedoval, da je v okviru te izmenjave bil v Franciji. Do sem vse lepo in prav, problem pa je nastal, ker so bila vsa predavanja v francoščini, čeprav je bilo dogovorjeno, da bodo v angleščini, potem pa so porabili skoraj dva meseca, da so vodstvo fakultete prepričali, da naj profesorji vendarle začno predavati v angleščini za tuje študente).
V formu bi študentje, ki so se vrnili iz tujine, svetovali v kateri državi je najbolje (najlažje) študirati, kje je najdražje, kakšne so morebitne zaposlitvene možnosti v posamezni državi in podobno.

Za začetek toliko, kasneje pa morda še nekaj misli.
Uporabniški avatar
andrej
abrveznik
Prispevkov: 526
Pridružen: 04. Okt 2008 22:30

Re: Posodobitev Pravnica.net

Odgovor Napisal/-a andrej »

@a90: Da bi posodobili design foruma, ali strukturo kategorij? Strukture ni problem spremenit, potreboval bi le predlog nove strukture.

@mornar: Zanimiv predlog in vse vsekakor strinjam, da bi kaj takšnega bilo smiselno umestit v forum.

Načeloma bi se lahko en dan na to tematiko dobili in predebatirali možnosti (če je interes, se lahko vključi tudi študentski svet, društvo študentov, ...). Možnosti za vsebinsko in tehnično nadgradnjo so z moje strani vedno odprte.
Education is our passport to the future, for tomorrow belongs to the people who prepare for it today. - Malcom X
a90
Prispevkov: 162
Pridružen: 16. Dec 2009 12:27

Re: Posodobitev Pravnica.net

Odgovor Napisal/-a a90 »

Designe foruma bi se lahko preuredil le, če to ne bi povzročilo prevelikih stroškov ter časa za vzdževanje stvari. Strukturo tako ali tako ni potrebno veliko spreminjati. Razen, če bi se tudi dodalo II. bolonjsko stopnji, ki se bo začela izvjati naslednje leto. Ter, kot je bilo objavljeno bo obsegalo 4 module, ter nekaj izbirnih predmetov. Podrobneje: http://www.pf.uni-lj.si/oglasna-deska/d ... gostopenj/.

Za 4. letnik po boloniji sem videl, da so se dodali manjkajoči predmeti, tako, da tukaj ni pomanjkljivosti. Razen, če bi dodali pod 4. letnik tudi njegov zakjuček, to pa je seveda diplomsko delo. Da bi se lahko zbirale informacije na enem kupu, ne pa da so raztresene po celotnem forumu. V tej temi bi se delile izkušnj, ter pomoč in navodila v zvezi z izdelavo diplomskega dela.

Pri. 3. letniku, pa bi mogoče lahko kako prestrukturirali Civilno pravo, ki sedaj obsega obligacije, Stvarno pravo, ter dedno pravo. Seveda ima vsak predmet svojo temo, a ti so sedaj po boloniji združeni v en predmet. Vendar je pač potrebno premisliti kako bi ga lahko prestrukturirali.
Uporabniški avatar
Angel_Girl
Prispevkov: 155
Pridružen: 03. Nov 2012 09:03

Re: Posodobitev Pravnica.net

Odgovor Napisal/-a Angel_Girl »

Po mojem prvem letu študija na PF opozarjam na edino stvar, ki me je zmotila glede strani: namreč da včasih ne dela v dnevih pred izpiti, verjetno zaradi prevelikega števila obiskov?

Drugače pa predlagam še par stvari, ki niso ravno nujne - posodobitev novic, vpisovanje izpitnih rokov na začetni strani in dodajanje datotek pod literaturo, ki je razkropljena po neštetih temah :)?
Stran je super in v ogromno pomoč, zato je škoda, da ni toliko posodabljanja kot bi lahko bilo :(
September 2019: Diplomirana pravnica (UN)
Stick to a task 'til it sticks to you. For beginners are many, but finishers few.
Uporabniški avatar
andrej
abrveznik
Prispevkov: 526
Pridružen: 04. Okt 2008 22:30

Re: Posodobitev Pravnica.net

Odgovor Napisal/-a andrej »

Za občasno nedelovanje strani se opravičujem - celoten sistem se že več let ni posodobil in je možno, da se mu včasih "zakolca". Vsako težavo skušam vedno odpraviti asap.

Osebno sem zelo zainteresiran za posodobitev strani, a s strani študentov zaenkrat še nisem prejel nobenega konkretnega predloga, niti želje po sodelovanju. Študijska leta so že za mano, časa za pisanje novic / člankov nimam, tako da boste zadevo morali prevzeti vi - študentje. Posodobitev strani lahko brez težav izvedem jaz (grafično in tehnološko), vsebinsko pa bi lahko stran prevzel študentski svet ali društvo študentov (ali pa kar oboji oz. še kakšno drugo združenje, če obstaja). Študentje bi lahko pisali novice, članke, dodajali literaturo, datume v koledar, moderirali forum (kot administratorji in moderatorji), ... A kot rečeno, nekega interesa zaenkrat še ni bilo, zato tudi vse stoji.

Če bi bili v svetu, društvu, ... zainteresitrani za prenovitev in prevzem "vsebinskega dela", se lahko dogovorimo za sestanek, uskladimo vaše želje / potrebe in izvedemo posodobitev.
Education is our passport to the future, for tomorrow belongs to the people who prepare for it today. - Malcom X
ius12
Prispevkov: 42
Pridružen: 10. Sep 2012 14:09

Re: Posodobitev Pravnica.net

Odgovor Napisal/-a ius12 »

Pozdravljeni,

Kolegica mi je dejala, da se ne more registrirati. Ne pošlje ji aktivacijskega maila, kljub temu, da je dodala pravilen naslov.
Mogoče je kje kakšna napaka.

Lp.
Uporabniški avatar
andrej
abrveznik
Prispevkov: 526
Pridružen: 04. Okt 2008 22:30

Re: Posodobitev Pravnica.net

Odgovor Napisal/-a andrej »

Urejeno. Napaka je bila odpravljena, uporabniški račun aktiviran.
Education is our passport to the future, for tomorrow belongs to the people who prepare for it today. - Malcom X
Uporabniški avatar
andrej
abrveznik
Prispevkov: 526
Pridružen: 04. Okt 2008 22:30

Re: Posodobitev Pravnica.net

Odgovor Napisal/-a andrej »

Portal in forum sem prestavil na nov strežnik, posodobil različico foruma, ...

Težave s prijavo in registracijo bi morale biti odpravljene (razen za spam bote :D ). Če imate še vedno kakšno težavo, let me know ..

p.s. Če naletite na kakšno napako, prosim sporočite preko Facebooka (e-maila ne spremljam redno) ali ZS.
Education is our passport to the future, for tomorrow belongs to the people who prepare for it today. - Malcom X
Uporabniški avatar
andrej
abrveznik
Prispevkov: 526
Pridružen: 04. Okt 2008 22:30

Re: Posodobitev Pravnica.net

Odgovor Napisal/-a andrej »

V preteklih dneh sem prenovil portal in forum Pravnica, ter ga prestavil na nov strežnik. Stran je prilagojena tudi za mobilne naprave (telefone, tablice). Določene dele strani sem odstranil (novice, koledar), ker se niso osveževale, ostale pa prenovil. Varnostne kopije strani in baze se še vedno izvajajo enkrat dnevno, tako da so podatki na varnem. Potrebno bi bilo osvežiti tudi seznam literature - če ima kdorkoli kakršnokoli literaturo, ki bi jo rad delil s študenti, nam jo lahko pošlje in jo bomo objavili.
Education is our passport to the future, for tomorrow belongs to the people who prepare for it today. - Malcom X
Odgovori

Vrni se na