Sodna psihologija

Moderatorji: Zmajbaby™

Uporabniški avatar
bajna
Prispevkov: 995
Pridružen: 05. Okt 2008 16:20

Re: Sodna psihologija

Odgovor Napisal/-a bajna »

hvala :)
Salejkum
Prispevkov: 4
Pridružen: 16. Jan 2012 12:19

Re: Sodna psihologija

Odgovor Napisal/-a Salejkum »

Svaka ti čast!

Samo ena pripombica - pri dejavnikih medosebne privlačnosti mogoče manjka par stvari (tj. v razmerju do morebitnega izpitnega vprašanja)...

Pa pri "vrstah" ljubosumja struktura ni čisto OK. Ampak ok, to ni toliko važno.
nusa
Prispevkov: 422
Pridružen: 07. Okt 2008 15:08

Re: Sodna psihologija

Odgovor Napisal/-a nusa »

Salejkum: A bi mogoče napisal kaj manjka in kakšna struktura bi bila pravilnejša če že veš odgovor? :)

Pa hvala Kaličopka :)
Salejkum
Prispevkov: 4
Pridružen: 16. Jan 2012 12:19

Re: Sodna psihologija

Odgovor Napisal/-a Salejkum »

Ja pač bolj na hitro je povzeto. Omenjeni so bili npr. še nekateri eksperimenti, ki jih v teh zapiskih ni. Meni je sicer jasno, kaj želimo povedat, ampak na izpitu je treba izhajat iz predpostavke, da tekst bere nekdo, ki mu ni nič jasno. :)

Osnovna delitev ljubosumja v tem kontekstu je na nevrotično, karakteropatsko in psihotično. Ljubosumje iz inferiornosti, projektivno, nerešen Kajnov kompleks... so podvrste karakteropatskega.
Kaličopka
Prispevkov: 4
Pridružen: 03. Jun 2009 14:10

Re: Sodna psihologija

Odgovor Napisal/-a Kaličopka »

Super, hvala da si omenil kaj je narobe. To zadnje predavanje je bilo bolj tako-tako...precej hitro je predaval. Tako da glede ljubosumja, medosebne privlačnosti je mogoče res najboljše da si po kaki stari skripti pogledamo :D
Salejkum
Prispevkov: 4
Pridružen: 16. Jan 2012 12:19

Re: Sodna psihologija

Odgovor Napisal/-a Salejkum »

Seveda je bilo precej hitro, če so mi vzeli dve uri od treh. ;)
lina
Prispevkov: 43
Pridružen: 11. Feb 2009 18:52

Re: Sodna psihologija

Odgovor Napisal/-a lina »

Po čem pa boste delali te dejavnike medosebne privlačnosti, če to kar smo na predavanjih povedali ni dovolj?
Ker v drugi skripti tega sploh ni... :?
Salejkum
Prispevkov: 4
Pridružen: 16. Jan 2012 12:19

Re: Sodna psihologija

Odgovor Napisal/-a Salejkum »

Seveda je dovolj to s predavanj. Moja pripomba je bila le, da v teh zapiskih ni vsega. Že vidim, da bi bilo bolje, če bi bil tiho ;)
lina
Prispevkov: 43
Pridružen: 11. Feb 2009 18:52

Re: Sodna psihologija

Odgovor Napisal/-a lina »

hehe...hvala za hiter odgovor :)
anil
Prispevkov: 5
Pridružen: 27. Jan 2012 15:46

Re: Sodna psihologija

Odgovor Napisal/-a anil »

a bi biu kdo tok prjazen in napisal kaj je pri dejavnikih medosebne privlačnosti poleg tega kar je v tej novi skripti napisano treba še vedet? ker me ni bilo na tem predavanju...kar sem prebrskala po netu pa tut ni prou velik več napisan, sam neki mauga na drugem forumu, bol ko ne isto kot v skripti...
najlepša hvala že vnaprej ;)
eleanor
Prispevkov: 13
Pridružen: 06. Okt 2009 18:44

Re: Sodna psihologija

Odgovor Napisal/-a eleanor »

mislim, da je dovolj to, kar smo povedali na predavanjih, torej kar je v skripti. Pri dejavniku napačne prepoznave manjka še primer, ko so bili moški v fitnesu na tekaču in so jim v ušesa dali slušalke, s katerimi so poslušali srčni utrip. zraven so jim predvajali slike žensk. z utripom so manipulirali. večina jih je kot najbolj privlačne ocenila tiste, kjer jo slišali najmočnejši utrip.

mene pa zanima naslednje. na predavanjih smo rekli, da je posledica nerazrešenega splittinga psihoza. v eni od skript pa sem prebrala, da je tudi narcisističnost. je to prov?
nejcs
Prispevkov: 339
Pridružen: 29. Apr 2010 01:32

Re: Sodna psihologija

Odgovor Napisal/-a nejcs »

mene pa zanima, če pride v poštev za izpit tudi tisto, kar nismo obdelal na predavanjih?
Npr. avtoriteta, ljubezen in zaljubljenost, jeza kot čustvo...
P.S. V tanovi skripti manjka ena faza pr KER modelu, in sicer 6. faza (pripravljenost na akcijo oz. težnja h akciji).
Life isn't fair, but you can be.
nusa
Prispevkov: 422
Pridružen: 07. Okt 2008 15:08

Re: Sodna psihologija

Odgovor Napisal/-a nusa »

nejcs: profesorca je rekla da pride v poštev samo to kar smo delali na predavanjih :) upam da se bo tega držala :D
sti ;)
Prispevkov: 75
Pridružen: 19. Mar 2010 13:47

Re: Sodna psihologija

Odgovor Napisal/-a sti ;) »

Hej! Mene pa zanima če mogoče kdo ve kako zgleda izpit. 3 vprašanja? Esejska al .. ? Koliko časa pa se piše? Hvala :)
anil
Prispevkov: 5
Pridružen: 27. Jan 2012 15:46

Re: Sodna psihologija

Odgovor Napisal/-a anil »

eleanor napisal/-a:mislim, da je dovolj to, kar smo povedali na predavanjih, torej kar je v skripti. Pri dejavniku napačne prepoznave manjka še primer, ko so bili moški v fitnesu na tekaču in so jim v ušesa dali slušalke, s katerimi so poslušali srčni utrip. zraven so jim predvajali slike žensk. z utripom so manipulirali. večina jih je kot najbolj privlačne ocenila tiste, kjer jo slišali najmočnejši utrip.

mene pa zanima naslednje. na predavanjih smo rekli, da je posledica nerazrešenega splittinga psihoza. v eni od skript pa sem prebrala, da je tudi narcisističnost. je to prov?
najlepša hvala!!!

ja to tut mene zanima, k glede na pikino skripto se mi zdi d kr neki stvari nismo delal.. upam d bo res tko k je rekla d bo sam kar smo delal :)

ja v tej novi skripti manjka 6.faza pr ker modelu! kaj pa pr ker modelu..a zna kdo ceu ker model napisat na primeru? se je pojavl že pr starih vrpašanjih... js ful mešam oz ne razločm dobr kaj je percepcija in kaj percepcija na primeru..
Shady
Prispevkov: 162
Pridružen: 25. Sep 2009 15:54

Re: Sodna psihologija

Odgovor Napisal/-a Shady »

anil napisal/-a:
eleanor napisal/-a:mislim, da je dovolj to, kar smo povedali na predavanjih, torej kar je v skripti. Pri dejavniku napačne prepoznave manjka še primer, ko so bili moški v fitnesu na tekaču in so jim v ušesa dali slušalke, s katerimi so poslušali srčni utrip. zraven so jim predvajali slike žensk. z utripom so manipulirali. večina jih je kot najbolj privlačne ocenila tiste, kjer jo slišali najmočnejši utrip.

mene pa zanima naslednje. na predavanjih smo rekli, da je posledica nerazrešenega splittinga psihoza. v eni od skript pa sem prebrala, da je tudi narcisističnost. je to prov?
najlepša hvala!!!

ja to tut mene zanima, k glede na pikino skripto se mi zdi d kr neki stvari nismo delal.. upam d bo res tko k je rekla d bo sam kar smo delal :)

ja v tej novi skripti manjka 6.faza pr ker modelu! kaj pa pr ker modelu..a zna kdo ceu ker model napisat na primeru? se je pojavl že pr starih vrpašanjih... js ful mešam oz ne razločm dobr kaj je percepcija in kaj percepcija na primeru..
2. faza: ZAZNAVA (percepcija) - zaznavaš s čutili (npr. stvar obstaja ali pa tam je stvar, še ne veš, da je kača, ampak samo veš, da stvar je...)
3. faza: PREPOZNAVA (apercepcija, pripisovanje pomena) - prepoznavaš z izkušnjami (npr. ta stvar, ki obstaja, je kača...)
anil
Prispevkov: 5
Pridružen: 27. Jan 2012 15:46

Re: Sodna psihologija

Odgovor Napisal/-a anil »

hvalaa ;)
Uporabniški avatar
bajna
Prispevkov: 995
Pridružen: 05. Okt 2008 16:20

Re: Sodna psihologija

Odgovor Napisal/-a bajna »

a je kej povedala kdaj bojo rezultati?

vprašanja jan 2012:

1. simbioza, kaj je, kako jo prepoznamo, zdrava in nezdrava

2. prve tri faze KER, povej razlike in pojasni v primeru

3. jeza, zakaj je potrebna, kdaj jo lahko izražamo (neki tazga) in kakšne so patoligije
anil
Prispevkov: 5
Pridružen: 27. Jan 2012 15:46

Re: Sodna psihologija

Odgovor Napisal/-a anil »

baje d je šugmanova rekla d bo v petih delovnih dneh popraula..tko je rekla ta k ns je mela..
sti ;)
Prispevkov: 75
Pridružen: 19. Mar 2010 13:47

Re: Sodna psihologija

Odgovor Napisal/-a sti ;) »

Če slučajno še kdo ni videl so rezultati že v Šis-u. :)
Tjasa
Prispevkov: 370
Pridružen: 12. Jan 2009 19:48

Re: Sodna psihologija

Odgovor Napisal/-a Tjasa »

A slučajno kdo ve,če lahko in kako zavrnemo oceno?
Uporabniški avatar
buttercup
Prispevkov: 253
Pridružen: 29. Apr 2009 09:26

Re: Sodna psihologija

Odgovor Napisal/-a buttercup »

verjetno tko da greš čim prej do nje, a ne?
Tjasa
Prispevkov: 370
Pridružen: 12. Jan 2009 19:48

Re: Sodna psihologija

Odgovor Napisal/-a Tjasa »

Mi je že prof.odgovorila,da se ne da zavrnit ocene...
Uporabniški avatar
buttercup
Prispevkov: 253
Pridružen: 29. Apr 2009 09:26

Re: Sodna psihologija

Odgovor Napisal/-a buttercup »

potem ti ostane še zviševanje, ko opraviš vse izpite.
Uporabniški avatar
fox
Prispevkov: 28
Pridružen: 23. Jan 2012 00:10

Re: Sodna psihologija

Odgovor Napisal/-a fox »

Kaličopka napisal/-a:Tukaj so letošnji zapiski s predavanj, na konec sem dodala še tisti obvezni članek S.Kmeta :)
Kaličopka, you rock!!! :D

hvala ti ;)
Odgovori

Vrni se na