Sodna psihopatologija

Moderatorji: Zmajbaby™

Jara
Prispevkov: 23
Pridružen: 23. Apr 2009 13:21

Re: Sodna psihopatologija

Odgovor Napisal/-a Jara »

Tudi jaz prilagam svoje odgovore. Gre pa le za tista vprašanja, ki jih ni v Dacini priponki - torej kot nekakšno dopolnilo k njenim odgovorom :D
Kar pa se tiče vprašanj o izvedencih sem na splošno napisala o izvedenstvu in o izvedenstvu v civilnopravnih in kazenskopravnih zadevah - pa se nato ven iz tega potegne specifičen odgovor.

Pa uspešno učenje :)
Odgovori - manjkajoči.doc
Nimate dovoljenj za ogled prilog tega prispevka.
Jara
Prispevkov: 23
Pridružen: 23. Apr 2009 13:21

Re: Sodna psihopatologija

Odgovor Napisal/-a Jara »

:!: Pri odgovorih je ena ful velika napaka pri vprašanju o varnostnih ukrepih...piše da KZ-1 ne ureja psihiatričnega zdravljenja na prostosti-ampak to ni res - ga ureja, v 70.b členu. Uvedli so ga v KZ-1B (enako tudi 70.a člen, ki govori o obveznem psihiatričnem zdravljenju in varstvu v zdravstvenem zavodu)...pred KZ-1B pa to res ni blo urejeno in je bila pravna praznina...
...sem imela pri pisanju odgovorov mal zastarelo literaturo :roll:
nicole
Prispevkov: 40
Pridružen: 18. Maj 2011 12:21

Re: Sodna psihopatologija

Odgovor Napisal/-a nicole »

Hvala hvala vsem za rešena vprašanja!!! :)
Jara
Prispevkov: 23
Pridružen: 23. Apr 2009 13:21

Re: Sodna psihopatologija

Odgovor Napisal/-a Jara »

Izpit december

1. Motnje mišljenja (in njihov pomen s pravnega vidika)
2. Paranoidna osebnostna motnja
3. Pomen izvedenstva pri nematerialni škodi
4. Odvisnost od psihoaktivnih snovi

Drugače pa sta dva različna izpita (oz. vsaj dva :) ), piše se 1 uro - kar je več kot dovolj...in še vedno velja, da je to izpit, ki se ga brez broblema preplonka :D

Pa še en manjši nasvet: pridite na izpit malo prej, ker boste iskali predavalnico...Zaloška 29 namreč obsega cel kompleks zgradb in večina (vsaj večina od nas...je pa tut treba vzet na znanje da moja splošna orientacija ni najbolj bleščeča :lol: ) se je vrtila od ene zgradbe do druge, nikjer nobenega pametnega za vprašat kam sploh it, kaj šele da bi blo kaj označeno :roll: uglavnem morte poiskat stavbo z živo rdečimi vrati (center za mentalno zdravje) - zravn te stavbe pa je ena majhna hišica, kjer je predavalnica...
nicole
Prispevkov: 40
Pridružen: 18. Maj 2011 12:21

Re: Sodna psihopatologija

Odgovor Napisal/-a nicole »

Rezultati so ze v šis-u! :D Ful ful lepo popravlja! :)
sunshine
Prispevkov: 356
Pridružen: 17. Maj 2009 16:28

Re: Sodna psihopatologija

Odgovor Napisal/-a sunshine »

nicole, a si se samo iz teh objavljenih odgovorov učila?
nicole
Prispevkov: 40
Pridružen: 18. Maj 2011 12:21

Re: Sodna psihopatologija

Odgovor Napisal/-a nicole »

Ja, js sm se iz teh novih odgovorov ucila, pa tist clanek sm prebrala, ki je objavljen tu gor. En teden res u izi je dost :D
mici
Prispevkov: 10
Pridružen: 13. Jan 2013 18:36

Re: Sodna psihopatologija

Odgovor Napisal/-a mici »

a pol ni treba niti starih izpitnih vprašanj več gledat, samo ta nova pa članek? A je kakšna verjetnost da bo kakšno izmed starih vprašanj. Ker mam sam cca 7 dni, pa se zbolela sm neki in se mi res ne da učit :cry:
če ima še kdo kakšno izkušnjo, sicer pa verjetno med decembrom in tem januarskim rokom ni blo kakšnih hudih sprememb ali novosti :D ampak vseeno, če ima kdo kakršenkoli nasvet ..

plis plis plis :)
Uporabniški avatar
ashley
Prispevkov: 12
Pridružen: 16. Mar 2010 14:45

Re: Sodna psihopatologija

Odgovor Napisal/-a ashley »

daje vprašanja samo iz teh njenih "novih" vprašanj. js sm delala po teh rešenih vprašanjih pa zraven še ta ista poglavja v knjigi psihiatrija in sm rabla 3 dni, sam ne po 3 ure ampak kr na hard pa sm dubla 10. tko da se da kr dobr naučit v kratkem času, pa očitno tud lepo popravlja:)
mici
Prispevkov: 10
Pridružen: 13. Jan 2013 18:36

Re: Sodna psihopatologija

Odgovor Napisal/-a mici »

hvala, ker si odgovorila, ocitno zadnje case ni nobenga tu gor :P
Odgovori

Vrni se na