gospodarsko kazensko pravo

Moderatorji: Zmajbaby™

Odgovori
Uporabniški avatar
baby™
Prispevkov: 1573
Pridružen: 05. Okt 2008 17:16
Kraj: če me najdeš, mi povej, kje sm.

Re: gospodarsko kazensko pravo

Odgovor Napisal/-a baby™ »

:D mja... pol se pa najdemo taki, ki že v vrtcu, mali šoli, OŠ in SŠ kompliciramo :mrgreen: ... pa pridemo enkrat na PF - ojej, naravne katastrofe :lol:

ni za kej, bomo preživeli vse gospodarske in drugačne prepreke, pa hvala tebi :mrgreen: ;)
jaz sem mali psihopat
Uporabniški avatar
baby™
Prispevkov: 1573
Pridružen: 05. Okt 2008 17:16
Kraj: če me najdeš, mi povej, kje sm.

Re: gospodarsko kazensko pravo

Odgovor Napisal/-a baby™ »

pa še neki me zanima glede "esejskih" vprašanj...

1. tam glede odgovornosti PO, mamo na listih z odgovori napisane temelje, ki so ubistvu 4. člen ZOPOKD - a to kar prepišemo iz KZ-ja vn al kaj? :lol:

2. pa glede insider tradinga, če prav razumem se KZ 2004 do 2008 ni neki bistveno spremenu, ker se je l.2004 prilagodil Direktivi in potem l.2008 ostal enak :?: - a tukaj spet prepišemo iz KZ-ja 238. člen??? :mrgreen:

tnx again :)
jaz sem mali psihopat
Uporabniški avatar
Nausicaä
Prispevkov: 238
Pridružen: 07. Okt 2008 16:02

Re: gospodarsko kazensko pravo

Odgovor Napisal/-a Nausicaä »

Ja, res je- pa bolje je komplicirat tukaj gor, da nam na testu ne bo treba! ;) :mrgreen:

1. Jaz ne bi oz. ne bom prepisala člena, ampak bom samo napisala, da so temelji odgvornosti PO našteti v 4. členu in potem ko najdemo temelj, mora biti KD še posebej našteto v 25. členu.

2. Ja prav imaš, večje spremembe so bile samo v KZ 2004, sprememb pri 2008 pa tudi jaz nisem opazila... pa tudi na predavanjih ni nič omenil. Člena pa jst spet ne bi prepisala. :) Al bi bilo bolš, če ga? Ne vem ubistvu :P

NP ;)
Love like you've never been hurt before, Dance like no one is looking, Work like you don't need the money, Sing like no one is listening, Live like today is the last day^^
Freya
Prispevkov: 15
Pridružen: 08. Okt 2008 22:56

Re: gospodarsko kazensko pravo

Odgovor Napisal/-a Freya »

okej, bolje da mi potegne pozno, kot šele na testu :mrgreen: : a kar se tiče insider tradinga, je treba znat samo te spremembe? sem opazila (celo :lol: ), da se navaja samo to vprašanje... torej prideta od tega trapastega članka v poštev samo zadnji 2 strani? Jz sm misnla, da nam gre profesor na roko samo toliko, da nas usmeri na članke, pol pa kar bo, bo :)
Uporabniški avatar
baby™
Prispevkov: 1573
Pridružen: 05. Okt 2008 17:16
Kraj: če me najdeš, mi povej, kje sm.

Re: gospodarsko kazensko pravo

Odgovor Napisal/-a baby™ »

ja, glede na to, da so tudi odgovori iz 'skripte' usmerjeni predvsem na spremembe KZ-ja, je pomoje treba sam to znat... pa tudi vidim na prvi strani te teme, da piše -
m&m napisal/-a:1.Trgovanje na podlagi notranjih informacij (insider trading - razlike KZ95 in KZ99/KZ04)
:)

a še zmeri velja, da nismo ratificirali une konvencije od Sveta Evrope :?: samo prilagodili smo se Direktivi s KZ 2004 in pol kasneje ni več nič novega, aneee? :mrgreen:
jaz sem mali psihopat
Uporabniški avatar
Nausicaä
Prispevkov: 238
Pridružen: 07. Okt 2008 16:02

Re: gospodarsko kazensko pravo

Odgovor Napisal/-a Nausicaä »

Pomoje, da je to to. :)
Love like you've never been hurt before, Dance like no one is looking, Work like you don't need the money, Sing like no one is listening, Live like today is the last day^^
Freya
Prispevkov: 15
Pridružen: 08. Okt 2008 22:56

Re: gospodarsko kazensko pravo

Odgovor Napisal/-a Freya »

malo sem gledala kaj ste pisali glede primerov... jz mam pa pri unem šoferju napisano, da moramo gledat na prispevek PO in zato ona odgovarja samo za KD po 327.členu, šofer pa pač normalno po 325.... :?:

a ni bolš če še mal zakompliciramo :mrgreen:
Uporabniški avatar
baby™
Prispevkov: 1573
Pridružen: 05. Okt 2008 17:16
Kraj: če me najdeš, mi povej, kje sm.

Re: gospodarsko kazensko pravo

Odgovor Napisal/-a baby™ »

js še vseeno mislim, da PO odgovarja za oba KD, zato kr je šofer izvršil KD v imenu, na račun oz. v korist PO... in je torej pri 325. KZ-1 izpolnjen temelj za odgovornost PO + 325. člen je eden izmed taksativno naštetih v 25. členu ZOPOKD.
...potem se pa še gleda prispevek PO k nastanku prepovedane posledice, ki je samostojna podlaga za odgovornost PO (opustitev dolžnega nadzorstva, ki je pa posebej inkriminirana v 327. KZ-1).
jaz sem mali psihopat
aksru
Prispevkov: 44
Pridružen: 26. Jun 2009 22:17

Re: gospodarsko kazensko pravo

Odgovor Napisal/-a aksru »

uuf,cela debata :D
js mam tut napisan pr primeru busa., da se po 25.členu ZOPOKD lahko odgovarja za 325/3 ,ampk da se prispevek kaže v opustitvi nadzorstva,zato PO odgovarja po 327.čl, ne pa po 325. (a je možno da je to povezano kej z malomarnostjo??nwm,samo ugibam,nism še prebrala člankov...-> mi je pa všeč,da sm zvedla d lahko še več strani spustim :mrgreen: )
Uporabniški avatar
baby™
Prispevkov: 1573
Pridružen: 05. Okt 2008 17:16
Kraj: če me najdeš, mi povej, kje sm.

Re: gospodarsko kazensko pravo

Odgovor Napisal/-a baby™ »

okej, zdej mi ni nič jasno :D
a takrat, ko obstaja podlaga za samostojno odgovornost PO, ne odgovarja tudi za storilca?

ma sej tega primera ne bo :P
bi blo pa najbrž treba kej napisat v zvezi s tem pri vprašanju odgovornosti PO :lol:

ajajajjj
jaz sem mali psihopat
Freya
Prispevkov: 15
Pridružen: 08. Okt 2008 22:56

Re: gospodarsko kazensko pravo

Odgovor Napisal/-a Freya »

ah men sploh nikol ni bilo :lol: ne vem, jz sem samo povedala kaj mam napisano, pa še tko lepo se je slišal ;) imam pa na kocu napisan še nek Jakulinov mehanizem: pogledamo kaj je storila FO, ali je temelj, ali je KD našteto, potem pa ocenimo prispevek PO k TEMU KD... torej da odgovarja v okviru prispevka, al kaj jz vem kaj :mrgreen:
Uporabniški avatar
baby™
Prispevkov: 1573
Pridružen: 05. Okt 2008 17:16
Kraj: če me najdeš, mi povej, kje sm.

Re: gospodarsko kazensko pravo

Odgovor Napisal/-a baby™ »

joj :D
meni res ni jasno, zakaj PO ne odgovarja za 325, če pa v 4. členu/ 4. točka ZOPOKD lepo piše, da PO odgovarja, če opusti dolžno nadzorstvo... :shock:

a zna kdo razložit v čem je fora tle? in kako se sploh gleda ta prispevek PO h KD... al whatever... komu jasno kej? :? :mrgreen:
jaz sem mali psihopat
Uporabniški avatar
Nausicaä
Prispevkov: 238
Pridružen: 07. Okt 2008 16:02

Re: gospodarsko kazensko pravo

Odgovor Napisal/-a Nausicaä »

baby™ napisal/-a: komu jasno kej? :? :mrgreen:
Zdej ne več! :? Upajmo, da tega primera ne bo... :P
Love like you've never been hurt before, Dance like no one is looking, Work like you don't need the money, Sing like no one is listening, Live like today is the last day^^
Freya
Prispevkov: 15
Pridružen: 08. Okt 2008 22:56

Re: gospodarsko kazensko pravo

Odgovor Napisal/-a Freya »

predlagam, da ne upoštevate mojih zapiskov, pa bo vse jasno :lol: če bo ta primer, bom jz probala tko dvoumno napisat, da se ne bo vedlo al pravim da odgovarja za enega al za oba - kot da sem pač slučajno pozabila :mrgreen: men je blo pač čudno to, zakaj gremo iskat še 327., sej pol bi blo 325 čist dost - če nas zanima samo izpolnjenost temelja za kd storilca :) ah brez veze, nč več ne vem :mrgreen:
livija
Prispevkov: 14
Pridružen: 01. Feb 2011 14:01

Re: gospodarsko kazensko pravo

Odgovor Napisal/-a livija »

Kakšna so bila vprašanja na izpitu? Tnx :D
Uporabniški avatar
baby™
Prispevkov: 1573
Pridružen: 05. Okt 2008 17:16
Kraj: če me najdeš, mi povej, kje sm.

Re: gospodarsko kazensko pravo

Odgovor Napisal/-a baby™ »

1. temelji odgovornosti PO + ali gre za objektivno odgovornost
2. dve bistveni razliki med goljufijo in poslovno goljufijo (glede na temeljno obliko)
3. primer z vaj - voznik busa, ki povzroči nesrečo

(ko sm vidla, da je ta primer not, je bla moja prva misel FORUM :roll: :mrgreen:)
jaz sem mali psihopat
Uporabniški avatar
Nausicaä
Prispevkov: 238
Pridružen: 07. Okt 2008 16:02

Re: gospodarsko kazensko pravo

Odgovor Napisal/-a Nausicaä »

baby™ napisal/-a: (ko sm vidla, da je ta primer not, je bla moja prva misel FORUM :roll: :mrgreen:)
Enako... :roll: Sploh ne bom več pisala gor! :evil: :)
Love like you've never been hurt before, Dance like no one is looking, Work like you don't need the money, Sing like no one is listening, Live like today is the last day^^
livija
Prispevkov: 14
Pridružen: 01. Feb 2011 14:01

Re: gospodarsko kazensko pravo

Odgovor Napisal/-a livija »

baby™ napisal/-a:1. temelji odgovornosti PO + ali gre za objektivno odgovornost
2. dve bistveni razliki med goljufijo in poslovno goljufijo (glede na temeljno obliko)
3. primer z vaj - voznik busa, ki povzroči nesrečo

(ko sm vidla, da je ta primer not, je bla moja prva misel FORUM :roll: :mrgreen:)

Hvala za vprašanja. :D
Pravnik12
Prispevkov: 16
Pridružen: 18. Maj 2010 12:27

Re: gospodarsko kazensko pravo

Odgovor Napisal/-a Pravnik12 »

Danes je pa skrajni čas za razultate :roll:
Ne vem no, pomoje še nikol nisem toliko časa čakal na razultate.... :o

Edit: hehe, sam, da sem pojamral, so se v trenutku pojavili razultati :arrow: razultati so v ŠIS-u
klaram
Prispevkov: 7
Pridružen: 14. Feb 2011 11:36

Re: gospodarsko kazensko pravo

Odgovor Napisal/-a klaram »

Jst sem padla :shock: :o Nic mi jasno, ampak res ne...

In ker sem bila tako pametna ane, in sveto prepricana, da bom naredila, sem imela doma cistko in vse nepotrebne zapiske oz. predvsem skripte lepo odnesla v reciklazo... Zato, A JE KJE KDO, KI BI MI POSODIL ZAPISKE ZA GKP :?: :?: Imam samo prve, ki so v nekem xy, slucajnem zvezku...

PROSIM PROSIM.. ko da ni dost, da padem GKP, pa sem prvo vprasanje lepo odgovorila po clanku /sploh ne po teh wordovih zapiskih na forumu/ in na primer sem odgovorila tako, kot ga imam z zadnjih predavanj... NIIIC jasno... :cry:
Pravnik12
Prispevkov: 16
Pridružen: 18. Maj 2010 12:27

Re: gospodarsko kazensko pravo

Odgovor Napisal/-a Pravnik12 »

Hm, jst sm pa zelo razočaran z 8ico,... no ja , vsaj bil sem, dokler nisem zvedel, da se lahko pade - nekako sem bil sveto prepričan,da manj kot 8 se pa res ne da dobit. :o
Lahko ti dam jst zapiske, imam čisto vse, od A do Ž. Članke original, članke iz neta, zapiske s predavanj.... kontakt na PM oz. na e-pošto ([email protected]).

Lp in čim manj se sekirat! ;)
livija
Prispevkov: 14
Pridružen: 01. Feb 2011 14:01

Re: gospodarsko kazensko pravo

Odgovor Napisal/-a livija »

[quote="Pravnik12"]Hm, jst sm pa zelo razočaran z 8ico,... no ja , vsaj bil sem, dokler nisem zvedel, da se lahko pade - nekako sem bil sveto prepričan,da manj kot 8 se pa res ne da dobit. :o
Lahko ti dam jst zapiske, imam čisto vse, od A do Ž. Članke original, članke iz neta, zapiske s predavanj.... kontakt na PM oz. na e-pošto ([email protected]).

Lp in čim manj se sekirat! ;)[/quote

A bi kdo to objavil na forumu (članke, zapiske, itd.), da se bomo lahko učili :lol:
klaram
Prispevkov: 7
Pridružen: 14. Feb 2011 11:36

Re: gospodarsko kazensko pravo

Odgovor Napisal/-a klaram »

livija napisal/-a:
Pravnik12 napisal/-a:Hm, jst sm pa zelo razočaran z 8ico,... no ja , vsaj bil sem, dokler nisem zvedel, da se lahko pade - nekako sem bil sveto prepričan,da manj kot 8 se pa res ne da dobit. :o
Lahko ti dam jst zapiske, imam čisto vse, od A do Ž. Članke original, članke iz neta, zapiske s predavanj.... kontakt na PM oz. na e-pošto ([email protected]).

Lp in čim manj se sekirat! ;)[/quote

A bi kdo to objavil na forumu (članke, zapiske, itd.), da se bomo lahko učili :lol:

Vsi clanki / tisti, katerih naslove je pripel zraven primerov / so v fotokopirnici. Primeri, ki smo jih delali na predavanjih, so pa ze na forumu, smo delali povsem enake, le stevilke clenov je treba zamenjat pomoje.
livija
Prispevkov: 14
Pridružen: 01. Feb 2011 14:01

Re: gospodarsko kazensko pravo

Odgovor Napisal/-a livija »

Ma se mi ne da sam zato na fax, pa še čakat na kopije :roll:
pika@
Prispevkov: 219
Pridružen: 20. Okt 2008 20:46

Re: gospodarsko kazensko pravo

Odgovor Napisal/-a pika@ »

Kdaj/kako pa zvemo za ocene tisti, ki smo bili "neuradno" prijavljeni? Kdo ve?
Odgovori

Vrni se na