Izpiski & vprašanja

prof. dr. Peter Grilc

Moderatorji: Zmajbaby™

Odgovori
Uporabniški avatar
flafi
Prispevkov: 1768
Pridružen: 05. Okt 2008 15:31
Kraj: Ljubljana

Re: Izpiski & vprašanja

Odgovor Napisal/-a flafi »

Glede na današnji izpit ti bo gradivo od Vlahkove bolj malo pomagalo :geek:
Jaz sem drugače predelala samo slajde, torej tisto, kar je v ŠIS-u pod zadnjo kategorijo (Zapiski s predavanj, prosojnice). Pa tudi če bi še kaj več, ne bi bilo dosti razlike :roll:
It's so fluffy, I'm gonna die! IT'S SO FLUFFEEEEH!
MIA
Prispevkov: 38
Pridružen: 12. Maj 2009 22:18

Re: Izpiski & vprašanja

Odgovor Napisal/-a MIA »

Ojej, blo tak težko? :shock:
Kero literaturo potem priporočaš?
Uporabniški avatar
flafi
Prispevkov: 1768
Pridružen: 05. Okt 2008 15:31
Kraj: Ljubljana

Re: Izpiski & vprašanja

Odgovor Napisal/-a flafi »

Ma, ne da je blo težko, samo vprašanja niso bla glih najbolj pričakovana :mrgreen: No, ok, najbolj lahko tut ni blo :mrgreen:

Jst ne vem še iz česa se bom naslednjič ( :lol: ) učila, ampak verjetno bom prebrala obe knjigi (zdej namreč nisem zgodovine, ker je bedna, in prostega pretoka delavcev, storitev in kapitala, ker se mi ni dalo ( :oops: ), ampak pomoje je to tut iz slajdov dovolj, ker so kar dobro napisani. Konkurenca je pa zastarela v knjigi), si naredila malo bolj sistematične zapiske kot zdaj, in spet pogledala konkurenčno pravo v Koritniku (saj ne, da je res ful neumno vse skupaj napisano :roll: ).
Ampak ne vem točno ubistvu kaj bom :geek:

Aja, vprašanja:
1. moral si napisat razloge, ozadje za nastanek evropske skupnosti za premog in jeklo
2. učinek nezavezujočih sekundarnih aktov
3. omejitev prostega pretoka blaga
4. en članek o povezovanju bank, kjer komisija trdi, da se povezujejo, da bi naredile nekaj v zvezi s finančnimi instrumenti, res kar nekaj Rolling Eyes vprašanja so bila pa za kaj tukaj gre, kaj bo morala komisija dokazat v postopku, kakšen akt bo izdala, če ugotovi kršitev in kakšna pravna sredstva imajo banke proti temu aktu.
Vir: http://pravna.mojforum.si/pravna-about106-375.html

Prvo je blo res butasto (a se še kdo poleg mene nikoli ne uči zgodovine? :D ). Pri drugem sploh ne vem kaj bi napisal poleg tega, da ni neposredne uporabljivosti in s tem tut ni neposrednega učinka? Na slajdih / v skripti / v knjigi nč druzga o tem ne piše. Tretje je bilo edino normalno vprašanje za moj okus :D Četrto je bilo pa čist zgodba zase... Še zdej ne vem točno za kaj nej bi se šlo in kakšen nej bi bil odgovor :oops: Ampak sumim, da gre za 9. člen uredbe 1/2003, ki je v skripti čist tko btw omenjen, in nč pretirano poudarjen. Nimam pojma, res :mrgreen:
It's so fluffy, I'm gonna die! IT'S SO FLUFFEEEEH!
Uporabniški avatar
flafi
Prispevkov: 1768
Pridružen: 05. Okt 2008 15:31
Kraj: Ljubljana

Re: Izpiski & vprašanja

Odgovor Napisal/-a flafi »

Okeeej, glede na ocene v ŠISu (upam, da se niso zmotli :oops: :oops: ) očitno tole PEU ocenjujejo na zelo čuden način :D
Zdej lahko rečem, da so očitno dovolj slajdi od Vlahkove, v kombinaciji s knjigo (jaz sem si primere sproti prebrala, ker so ful bolj logično napisani, načela in razmerje med nacionalnim in nadnacionalnim pravom (to dvoje tut če ne bi, ker je na slajdih čist dovolj), pa prost pretok blaga, ker ni slajdov), in konkurenčno pravo iz Koritnika, za super duper lepo oceno :D
Pa mogoče je bolš, če ne berete celih skript (niti Koritnika niti Pike), ker se mi zdita obe precej zastareli, in potem si samo zmeden. Vsaj jst :geek:
It's so fluffy, I'm gonna die! IT'S SO FLUFFEEEEH!
MIA
Prispevkov: 38
Pridružen: 12. Maj 2009 22:18

Re: Izpiski & vprašanja

Odgovor Napisal/-a MIA »

hehe... Torej: Slajdi od Vlahkove (kategorija Zapiski iz predavanj, Prosojnice), primeri iz knjige (zgornji link?), pa konkurenca iz Koritnikove skripte. To bi naj blo to? Aja, pa čestitke za opravljen izpit! :)
Uporabniški avatar
flafi
Prispevkov: 1768
Pridružen: 05. Okt 2008 15:31
Kraj: Ljubljana

Re: Izpiski & vprašanja

Odgovor Napisal/-a flafi »

Jaz sem mela kar ta stare knjige - od Grilca, v dveh delih je. Ta na linku ne vem kakšna je :)

Drugače pa to, kar si naštela, ja. Pa mogoče ne bi škodilo si še mal zgodovino prebrat :D
It's so fluffy, I'm gonna die! IT'S SO FLUFFEEEEH!
nusa
Prispevkov: 422
Pridružen: 07. Okt 2008 15:08

Re: Izpiski & vprašanja

Odgovor Napisal/-a nusa »

kaj grilcove slajde s predavanj se še da kje dobit? ma obvestilo da so aktualne datoteke v šisu ampak tam sta od njega samo 2 ? :)
Uporabniški avatar
flafi
Prispevkov: 1768
Pridružen: 05. Okt 2008 15:31
Kraj: Ljubljana

Re: Izpiski & vprašanja

Odgovor Napisal/-a flafi »

Jst mislim, da je to to... Ostale snovi so pa itak pokrite na pptjih od Vlahkove.
It's so fluffy, I'm gonna die! IT'S SO FLUFFEEEEH!
Uporabniški avatar
proton
Prispevkov: 433
Pridružen: 17. Nov 2008 15:19

Re: Izpiski & vprašanja

Odgovor Napisal/-a proton »

Izpit 23. 1. 2012

1. Tožba DČ v. DČ (opiši postopek in primere)
2. učinek direktiv
3. Kaj pomeni One-stop shop Komisije pri presoji koncentracij in ali to velja tudi pri antitrustu (obrazložite!)
4. Primer Cassis de Dijon ali Bettray (pri slednjem si imel dva stavka dejanskega stanja). Opišite odločitev SEU, pravno področje, postopek v katerem je prišlo do odločitve.
Uporabniški avatar
*bini*
Prispevkov: 1018
Pridružen: 05. Okt 2008 00:53

Re: Izpiski & vprašanja

Odgovor Napisal/-a *bini* »

kaj se je zdej kj zadne 3krat delal na predavanjih ? :D
nusa
Prispevkov: 422
Pridružen: 07. Okt 2008 15:08

Re: Izpiski & vprašanja

Odgovor Napisal/-a nusa »

Dragi študentje,

sporočam vam, da so bili izbrani 4 študentje, ki bodo na seminarju predstavili 4 slovenska predhodna vprašanj. Za ostale še vedno velja, da si jih - zaradi lazjega razumevanja in zaradi debate - predhodno doma preberete oz. jih prestudirate.

Med gradivom v SIS imate objavljen prenovljen (na nekaterih delih dopolnjen) ppt za tozbe proti DC, PR in nicnostne tozbe, dopolnjen je tudi seznam relevantne prakse in literature za tozbe proti DC, vse to le zato, ker so bili prej objavljeni pptji, kot je bilo veckrat omenjeno na predavanjih, v nekaterih delih zastareli, smo pa relevantne zadeve, ki so sedaj na novejsih pptjih, na predavanjih omenjali.

LP, Ana V.


Kaj mogoče kdo najde kdo so ti 4je?:) Al so dobli mail od nje al kako? :) Ve kdo kaj?:)
pika@
Prispevkov: 219
Pridružen: 20. Okt 2008 20:46

Re: Izpiski & vprašanja

Odgovor Napisal/-a pika@ »

Kdaj je v pon izpit? Na oglasni sploh ni nič objavljeno :evil:
Uporabniški avatar
*bini*
Prispevkov: 1018
Pridružen: 05. Okt 2008 00:53

Re: Izpiski & vprašanja

Odgovor Napisal/-a *bini* »

Izpit Pravo Evropske Unije
Izpit bo v ponedeljek 27.2. ob 17.00 uri v zlati predavalnici.
pika@
Prispevkov: 219
Pridružen: 20. Okt 2008 20:46

Re: Izpiski & vprašanja

Odgovor Napisal/-a pika@ »

Sem vidla potem, je bilo ful pozno objavljeno.

Mam eno vpr.: za kaj točno gre pri mandatory requirements?
Freya
Prispevkov: 15
Pridružen: 08. Okt 2008 22:56

Re: Izpiski & vprašanja

Odgovor Napisal/-a Freya »

vprašanja februar 2012:
- pojasni razliko med pojmi: Sodišče EU/Sodišče/Splošno sodišče ter PEU/PDEU/Lizbonska p.
- en članek o zasedanj ministrov EU, pristojnih za konkurenco, pojasni za kakšno zasedanje gre
- razloži: decentralizacija ev. antitrusta in one stop shop sistem
- pomen primera Keck na interpretacijo določbe o prostem pretoku blaga
Freya
Prispevkov: 15
Pridružen: 08. Okt 2008 22:56

Re: Izpiski & vprašanja

Odgovor Napisal/-a Freya »

woooooooooooooooooo :shock: rezultati že v šisu! Ana čist divja :) pohvalno, zelo. pa tolk nas je strašila da še ne bodo kmal...
don
Prispevkov: 109
Pridružen: 16. Jan 2010 13:55

Re: Izpiski & vprašanja

Odgovor Napisal/-a don »

torej po čem se splača tole učiti? kombinacija skript koritnika in pike ter slajdi od vlahkove? ;)
pika@
Prispevkov: 219
Pridružen: 20. Okt 2008 20:46

Re: Izpiski & vprašanja

Odgovor Napisal/-a pika@ »

Zapiski in slidi! Pa konkurenca po skripti.
Uporabniški avatar
flafi
Prispevkov: 1768
Pridružen: 05. Okt 2008 15:31
Kraj: Ljubljana

Re: Izpiski & vprašanja

Odgovor Napisal/-a flafi »

Jaz sem šla po slajdih, primere sem si pa po knjigi prebrala, ker so mi bli na slajdih čist nerazumljivo napisani :oops: Konkurenco pa po Koritnikovi skripti.
Pikina skripta se mi je zdela ful slabo in pomanjkljivo napisana :geek:
It's so fluffy, I'm gonna die! IT'S SO FLUFFEEEEH!
Uporabniški avatar
Nausicaä
Prispevkov: 238
Pridružen: 07. Okt 2008 16:02

Re: Izpiski & vprašanja

Odgovor Napisal/-a Nausicaä »

Katero knjigo si pa imela flafi? Ampak lih vprašanje, ki je bilo iz konkurence, ni razloženo v koritniku (decentralizacija ev. antitrusta in one stop shop sistem)
... Men po tej skripti ni znesl :/
Love like you've never been hurt before, Dance like no one is looking, Work like you don't need the money, Sing like no one is listening, Live like today is the last day^^
Uporabniški avatar
flafi
Prispevkov: 1768
Pridružen: 05. Okt 2008 15:31
Kraj: Ljubljana

Re: Izpiski & vprašanja

Odgovor Napisal/-a flafi »

Jst sm mela knjigo, se mi zdi da je od Grilca, Pravo Evropske unije, in sicer sta dve - 1. in 2. del. Če se ne motim je iz leta 2004.
Za konkurenco ti pa ne znam drugega svetovat, ker kokr se spomnem je v teh knjigah še precej zastarelo napisana...
It's so fluffy, I'm gonna die! IT'S SO FLUFFEEEEH!
Uporabniški avatar
Nausicaä
Prispevkov: 238
Pridružen: 07. Okt 2008 16:02

Re: Izpiski & vprašanja

Odgovor Napisal/-a Nausicaä »

Hvala ;)
Love like you've never been hurt before, Dance like no one is looking, Work like you don't need the money, Sing like no one is listening, Live like today is the last day^^
Uporabniški avatar
*bini*
Prispevkov: 1018
Pridružen: 05. Okt 2008 00:53

Re: Izpiski & vprašanja

Odgovor Napisal/-a *bini* »

jutr predavanja odpadejo ! obvestilo v šisu :

PEU – 12.4. odpade – nadomeščanje bo 16.4.

Kljub drugačni napovedi predavanj oz. seminarja pri PEU 12.4. ne bo, seminar bomo nadomestili v ponedeljek, 16.4. od 18.00 do 19.30, ko na urniku nimate navedenih drugih obveznosti. Obravnavali bomo izjeme po členu 36 PDEU. O prostoru boste pravočasno obveščeni.

Z opravičilom za pozno obvestilo se vam zahvaljujem za razumevanje,
doc. dr. Ana Vlahek
Uporabniški avatar
buttercup
Prispevkov: 253
Pridružen: 29. Apr 2009 09:26

Re: Izpiski & vprašanja

Odgovor Napisal/-a buttercup »

"če slovenska fizična oseba kupi novo prevozno sredstvo in ga pripelje v Slovenijo, plača DDV v Sloveniji in ne v državi, v kateri je bil opravljen nakup."

kako to zgleda v praksi?
Odgovori

Vrni se na