Zapiski & izpiti

prof. dr. Ada Polajnar Pavčnik

Moderatorji: Zmajbaby™

Odgovori
Tjasa
Prispevkov: 370
Pridružen: 12. Jan 2009 19:48

Re: Zapiski & izpiti

Odgovor Napisal/-a Tjasa »

Lahko da ja,ni pa nujno,odvisno kaj velja na hrvaškem...ker vsaka država lahko določi samo kdaj je ona pristojna... ah ne vem,ampak ja,moj odgovor bi bil tud tak,to je važno :D

A si kaj ugotovila glede tistega primera "Tamtam in izvršba"? A bi enako odgovorila kot je v tem dokumentu k ga je dal nejcs,vpr.12? ;)
Uporabniški avatar
buttercup
Prispevkov: 253
Pridružen: 29. Apr 2009 09:26

Re: Zapiski & izpiti

Odgovor Napisal/-a buttercup »

za škodo na hrvaškem nisem več ziher, ker hrvaška ni v eu in najbrž ne velja rim II? torej bi gledali po zmzpp, je pa pravo kraja povzročitve škode. sej v obeh primerih je hrvaška, sam zdej res ne vem, kaj velja :D

a lahko prilepiš ta primer?
Tjasa
Prispevkov: 370
Pridružen: 12. Jan 2009 19:48

Re: Zapiski & izpiti

Odgovor Napisal/-a Tjasa »

To sem tud jz razmišljala,da Hrvaška ni v EU...sam halo,menda ni tako zlobna,da bi nas na takih forah lovila... :?


V državi Tamtam izdana odločba glede dolga. Tožnik želi v SLO izvršbo na nepremičnini. Toženec oporeka, da v državi Tamtam pravni sistem ni kompatibilen z našim (in še nekaj v smislu, da je manj zanesljiv kot naš).
- ali bo z ugovorom uspel?
Uporabniški avatar
buttercup
Prispevkov: 253
Pridružen: 29. Apr 2009 09:26

Re: Zapiski & izpiti

Odgovor Napisal/-a buttercup »

ja, tudi jaz mislim, da je edini način, da je v nasprotju z našim pravnim redom ...
Tjasa
Prispevkov: 370
Pridružen: 12. Jan 2009 19:48

Re: Zapiski & izpiti

Odgovor Napisal/-a Tjasa »

Glede hrvaške..Rim II,člen 3: Pravo, opredeljeno v tej uredbi,se uporablja tudi, če ni pravo države članice.
Sam glede pristojnosti pa še vedno ne vemo :D
Uporabniški avatar
buttercup
Prispevkov: 253
Pridružen: 29. Apr 2009 09:26

Re: Zapiski & izpiti

Odgovor Napisal/-a buttercup »

sem vidla ja. jaz bom napisala, da je pristojno hrvaško po forum delicti commisi.

glede izvršbe sem vidla, da v zmzpp piše, da je izključno pristojno slo sodišče za dovolitev in opravo izvršbe in mislm, da mora po UD more zavržt tako tujo sodbo.
Tjasa
Prispevkov: 370
Pridružen: 12. Jan 2009 19:48

Re: Zapiski & izpiti

Odgovor Napisal/-a Tjasa »

Še eno vprašanje..
Dedovanje. Nemški državljan. Torej uporabimo nemško pravo. Na katere predpise v nem. pravu bo slo. sodišče pazilo najprej?
- a pristojnost slučajno? da preveri če je nemško sodišče morda izključno pristojno? kaj pa vem :?
Uporabniški avatar
buttercup
Prispevkov: 253
Pridružen: 29. Apr 2009 09:26

Re: Zapiski & izpiti

Odgovor Napisal/-a buttercup »

jz mam nekje napisan nemške kolizijske norme
Tjasa
Prispevkov: 370
Pridružen: 12. Jan 2009 19:48

Re: Zapiski & izpiti

Odgovor Napisal/-a Tjasa »

Točno,hvala :D saj pravim,čistttooo sm že zmešana od vseh teh podatkov :)

Še eno vprašanje,pa neham težit..."Tuje pravo se uporabi po njegovem smislu in po njegovem razumevanju. To je ... "
- jz sm v skripti zasledila da bi bla lahko to stopnjevana kvalifikacija :?
Uporabniški avatar
buttercup
Prispevkov: 253
Pridružen: 29. Apr 2009 09:26

Re: Zapiski & izpiti

Odgovor Napisal/-a buttercup »

a ne teološka oz. funkcionalna?

men se tud že vse meša ... sam da bojo jutr ugodna vprašanja :D
Tjasa
Prispevkov: 370
Pridružen: 12. Jan 2009 19:48

Re: Zapiski & izpiti

Odgovor Napisal/-a Tjasa »

Ne vem,ker jz sm šla sam iskat prav te besede v skripto,pa je tole nekak blo..čeprav se mogoče bolj nagibam teleološki...

O ja,da bi bil čiiiiim lepši in čiiiiim lažji izpit :D
barbella
Prispevkov: 4
Pridružen: 23. Jun 2011 16:42

Re: Zapiski & izpiti

Odgovor Napisal/-a barbella »

Se eno morda neumno vprasanje: koliko casa se pa sploh pise ta izpit? Hvala ze vnaprej za odgovor:)
Tjasa
Prispevkov: 370
Pridružen: 12. Jan 2009 19:48

Re: Zapiski & izpiti

Odgovor Napisal/-a Tjasa »

barbella napisal/-a:Se eno morda neumno vprasanje: koliko casa se pa sploh pise ta izpit? Hvala ze vnaprej za odgovor:)
Sklepam,da 45min, glede na to,da imajo ob 8.15 že drug izpit v zlati ;)
Tjasa
Prispevkov: 370
Pridružen: 12. Jan 2009 19:48

Re: Zapiski & izpiti

Odgovor Napisal/-a Tjasa »

Izpit april:

1.Izključitvena klavzula-pogoji in vsebina
2. Primer Slovenke in Italijana Luigija...standardno vprašanje (Luigi ugovarja pristojnost slo.sodišča,ker je Slovenka tožila pred slo.sodiščem na razvezo...)
3. Primer kumulativnega navezovanja
4. Tuje pravo se uporabi po njegovem smislu in z njegovimi pojmi.. (9.člen jugo.zakona)- to je institut (za obkrožit): kolizije kvalifikacij,javnega reda,zavračanja, izigravanja,..... - jaz sem obkrožila kolizije kvalifikacij
5. Pripadnost pravne osebe
6. Primer: slovenec in hrvat se dogovorita o najemu stanovanja v Poreču,skleneta navezno pogodbo o uporabi slovenskega prava.Hrvat toži Slovenca pred slo.sodiščem- ali je slovensko sodišče pristojno? če je,ali bo upoštevalo navezno pogodbo?
7. Navezne okoliščine pri presojanju učinkov posvojitve
8. Stvarnopravni statut
9. Primer: nesreča dveh slovencev na avstrijskem sodišču.- kateri kolizijski institut bo uporabilo slo.sodišče in po katerem pravu bo potem presojalo?
10. Zastaranje
Tjasa
Prispevkov: 370
Pridružen: 12. Jan 2009 19:48

Re: Zapiski & izpiti

Odgovor Napisal/-a Tjasa »

A mi lahko kdo pove kaj je napisal pri 6.vprašanju? Jaz sem mislila pisat o izključeni pristojnosti,potem sem pa še enkrat prebrala,pa sem dala kar splošno pristojnost,ker je imel toženec stalno prebivališče v Sloveniji...pa tud ful mal prostora je blo pri temu vprašanju,zato sm sklepala da je to to. nism zihr :?

Drugače mi je bil izpit pa kar všeč... :)
teddybear
Prispevkov: 153
Pridružen: 08. Jan 2009 20:56

Re: Zapiski & izpiti

Odgovor Napisal/-a teddybear »

Jst sm pr 6. vprašanju glede pristojnosti navedla 50/II :) na osnovno splošno pristojnost sploh nism pomislna :) upsi :D
Uporabniški avatar
buttercup
Prispevkov: 253
Pridružen: 29. Apr 2009 09:26

Re: Zapiski & izpiti

Odgovor Napisal/-a buttercup »

jaz sem tudi splošno napisala
Tjasa
Prispevkov: 370
Pridružen: 12. Jan 2009 19:48

Re: Zapiski & izpiti

Odgovor Napisal/-a Tjasa »

Rezultati so že!!! ;) :D
Uporabniški avatar
buttercup
Prispevkov: 253
Pridružen: 29. Apr 2009 09:26

Re: Zapiski & izpiti

Odgovor Napisal/-a buttercup »

in to kar dobri :D
Tjasa
Prispevkov: 370
Pridružen: 12. Jan 2009 19:48

Re: Zapiski & izpiti

Odgovor Napisal/-a Tjasa »

buttercup napisal/-a:in to kar dobri :D
Super so :D
Uporabniški avatar
flafi
Prispevkov: 1768
Pridružen: 05. Okt 2008 15:31
Kraj: Ljubljana

Re: Zapiski & izpiti

Odgovor Napisal/-a flafi »

Res? :D Jst sm dons na oglasni deski gledala, in so se mi zdel ful slabi... Večinoma 6ke in 7ke, se mi zdi... :)
It's so fluffy, I'm gonna die! IT'S SO FLUFFEEEEH!
Uporabniški avatar
buttercup
Prispevkov: 253
Pridružen: 29. Apr 2009 09:26

Re: Zapiski & izpiti

Odgovor Napisal/-a buttercup »

sva hotle rečt, da so najine ocene v redu :D
hill33
Prispevkov: 58
Pridružen: 05. Dec 2008 13:55

Re: Zapiski & izpiti

Odgovor Napisal/-a hill33 »

Hej,

ma kdo mogoče slajde od mednarodne pristojnosti? jerca je predavala. Ni jih več v šisu. Če jih kdo ma, bi ga lepo prosil, da mi jih posreduje...

Hvala
Uporabniški avatar
tinkerbell
Prispevkov: 238
Pridružen: 28. Avg 2009 09:59

Re: Zapiski & izpiti

Odgovor Napisal/-a tinkerbell »

ninakralj napisal/-a:Za vse, ki se sprašujete.

Jaz sem bila pri Adi na govorilnih ravno zaradi teh govoric o izpitu in mi je zatrdila, da še ona izvaja izpit MZP, in sicer do nadaljnega (mene je sicer zanimal aprilski rok ampak je rekla, da aprila in do nadaljnega). Ko bo kaka sprememba naj bi študente obvestili.

LP
A smo že bli kej ˝obveščeni˝ o tem, da Ade ne bi blo več na majskem/junijskem roku? (upam, da ne :mrgreen: )

Pa še eno vpršanje: Prosim, če mi nekdo pove po kakšnem sistemu naj se učim tale predmet, ker bolj ko gledam vse te uredbe, konvencije, skripte bolj me je groza tega predmeta :shock: A je treba vse te Rime in Bruslje cele znat? In kok sploh vem kdaj pride kej v poštev (ker pač nisem najbolj redno hodila na predavanja :oops: )? in a je skripta res že čist preveč zastarela? prosssssssssiiiiiiiiiiiiiiiim za pomoč :|
Mjau
Prispevkov: 166
Pridružen: 05. Sep 2009 17:41

Re: Zapiski & izpiti

Odgovor Napisal/-a Mjau »

Jst sem bila pred isto dilemo kot ti in glede na to, da se izpitna vprašanja zelo ponavljajo, sem "tvegala" in se učila tako, da sem predelala zakon in sama rešila izpitna vprašanja. Izpit je bil sestavljen samo iz teh vprašanj, tako da je bil končni rezultat najboljši možen. ;)
Odgovori

Vrni se na