Rabim pomoč pri sestavljanju izjave

Splošna debata o življenju in družbi
Odgovori
BlackBerry
Prispevkov: 68
Pridružen: 30. Sep 2010 12:20

Rabim pomoč pri sestavljanju izjave

Odgovor Napisal/-a BlackBerry »

Zdravo! Moja prijateljica je imea prometno nesrečo in zdaj ji grozi tožba in odvzem. Problem je v tem, da je ona dobila domov pošto oz nekakšno poročilo policitsov, ki pa ni enako realni situaciji :/ Prosila bi vse, če bi meni in njej pomagal sestavit izavjo (jaz je še neznam, glede na to, da sem v 1.letniku)

Poleg njenega opisa sem pripela še skenirano pošto, ki jo je dobila na dom:

Njena ''zgodba'':
Preber vse, pa boš vidla da so napisal da "vozila ni vozila s takšno hitrostjo, da bi ga lahko stalno obvladala". To je prva stvar, ker mi niso namerl kok km/h sm pelala niti niso po nesreči merl zaviralne poti, niti niso navedl če že naj bi prehitr vozila kok prehitr sm to vozila. Druga stvar je, da so napisal da " Perkovičeva je vozila po desnem pasu Zaloške ceste. Ko je pripeljala do opisane lokacije, jo je pravilno po levem prometnem pasu prehitel neznani voznik neznanega vozila"... Kako oni vejo da me je pravilno prehitel, če sm jst rekla da me je izsilu in sem se zato mogla umaknt. Sej brez razloga neb kr tko s ceste zapelala, ker sm bla trzena mela sm 0.0 k sm pihala. No in potem naprej boš vidla da piše da sm se ustrašla in sunkovito zavila in pri tem vozila nisem vozila s takšno hitrostjo da bi ga lahko stalno obvladala in to je kršitev 5. odstavka 30. člena ZVCP1.
Pa še napisal so da je škoda avta ocenjena na 4000€, čeprou sm jst za popravilo dala 800€, ker je ceu avto bil vreden samo 2000€. Od kje jim sploh ta cena pa celotna subjektivna ocena situacije in škode in glede avta in glede table ki naj bi jo uničla, čeprou sm samo podrla drog in se še dons vid da so sam drog popravl ker so ga krivo nazaj prišravfal, sej to bom šla slikat. Ker škoda na prometnem znaku je pa kao 1000€. Pa zakaj piše odvzem izpita po prvem odstavku 23.členu ZP-1 za izrek stranske sankcije prepovedi vožnje motornega vozila. Zaradi česar prekrškovni organ sproža redni sodni postopek z obdolžilnim predologom. Mislm na podlagi česa oni men uzemajo izpit če je bla nesreča, ne pa zdrs s ceste iz maomarnosti al neznanja vožnje al pijanosti al česarkol druzga.

P.S po nesreči sm se varno ustavila na avtobusnem postajališču kjer so drugi poklical rešilca in policijo, jst sm šla v klinični in tm k sm čakala na vrsto me je policaj spraševou in delu zapisnik, medtem k sm bla pod stresom in mela še black out od nesreče mi je dou za podpisat nism niti vedla kaj podpisujem in to mislm spodbijat.
Pa po nesreči sm kmal šla narest tečaj varne vožnje, da izpopolnim svoje znanje da bi v takšnih situacijah znala čimbolje odreagirat :D
Pa ne mislm oz nimam denarja tega plačat in ne priznavam krivde za nesrečo ker trdim in stojim za tem da sm nedolžna.


No to je pa treba nekak zdj tko sestavt, da bo zgledal uradno. Pa priložila bom slike od prometnega znaka, izjavo od tega fanta k sm avto njegov vozila, da je škoda bla 800€ ne 4000€. Pa potrdilo, da sm opravla tečaj varne vožnje pa kdaj. Da nism bla pijana že piše na zapisniku. Da nism vozila prehitr pa trdim zato ker se je nesreča zgodila mal po tem k sm nardila izpit in spoštujem predpise, ker sm še mld voznik in sem res pazljiva na cesti, s tem da od takrt naprej nism nardila niti enga prekrška, nobene kazni nism dobila niti nism bla udeležena v nobeni prometni nesreči. Zapisnik pa potrdilo od uregence pa oni itk majo.




Najlepša hvala za pomoč!
Nimate dovoljenj za ogled prilog tega prispevka.
Uporabniški avatar
andrej
abrveznik
Prispevkov: 526
Pridružen: 04. Okt 2008 22:30

Re: Rabim pomoč pri sestavljanju izjave

Odgovor Napisal/-a andrej »

Lahko pošlješ skenirane papirje na mail [email protected] ? Jim bom v polni velikosti naložil na forum (naloženi scani so pomanjšani in se ne da nič prebrat).
Education is our passport to the future, for tomorrow belongs to the people who prepare for it today. - Malcom X
BlackBerry
Prispevkov: 68
Pridružen: 30. Sep 2010 12:20

Re: Rabim pomoč pri sestavljanju izjave

Odgovor Napisal/-a BlackBerry »

sem posredovala
Odgovori

Vrni se na