Računalniška pomoč

Splošna debata o življenju in družbi
Odgovori
Uporabniški avatar
flafi
Prispevkov: 1768
Pridružen: 05. Okt 2008 15:31
Kraj: Ljubljana

Računalniška pomoč

Odgovor Napisal/-a flafi »

A obstaja kakšen tak superkul programček, ki bi ti zvočni posnetek kar sam natipkal oz. pretvoril v word ali kakšno podobno datoteko? :oops:
It's so fluffy, I'm gonna die! IT'S SO FLUFFEEEEH!
eldorado
Prispevkov: 650
Pridružen: 09. Nov 2009 09:54

Re: Računalniška pomoč

Odgovor Napisal/-a eldorado »

flafi napisal/-a:A obstaja kakšen tak superkul programček, ki bi ti zvočni posnetek kar sam natipkal oz. pretvoril v word ali kakšno podobno datoteko? :oops:
Ne :D
Fee
Prispevkov: 20
Pridružen: 02. Jan 2010 17:16

Re: Računalniška pomoč

Odgovor Napisal/-a Fee »

Obstaja! Za nemški jezik sigurno, verjetno tudi za angleščino.
Slovenščina pa žal nima toliko govorcev, da bi bila interesanta za proizvajalce :cry:
Uporabniški avatar
bajna
Prispevkov: 995
Pridružen: 05. Okt 2008 16:20

Re: Računalniška pomoč

Odgovor Napisal/-a bajna »

obstaja tud za slovenščino, dost zdravnikov to uporablja. kje dobit pa ne bi vedla
Uporabniški avatar
flafi
Prispevkov: 1768
Pridružen: 05. Okt 2008 15:31
Kraj: Ljubljana

Re: Računalniška pomoč

Odgovor Napisal/-a flafi »

Ok, mam novo računalniško vprašanje :D

Uporabljam mozillo, in včasih dam gor na vrhu oknčka (keri hudi tehnični izrazi! :D ) 'minimize', mi spodaj v orodni vrstici tisto, da je mozilla odprta kar izgine :shock: In potem jo hočem še enkrat odpret s klikom na ikonco, in mi napiše, da ne gre, ker mozilla že teče.
In potem moram it v task manager in tam zapret al pa preklopit okno, ker drugače mi noče nove odpret. In to me blazno živcira, ker preden se spomnem, da morm v task manager 100x kliknem na ikonco, 100x mi odpre, da mozilla že teče, in 100x moram kliknt okej :geek:

Zakaj se zgodi, da mi v orodni vrstici izgine, in kako naj naredim, da mi ne bo? :D
It's so fluffy, I'm gonna die! IT'S SO FLUFFEEEEH!
Uporabniški avatar
denny.crane
Prispevkov: 359
Pridružen: 11. Feb 2010 23:23

Re: Računalniška pomoč

Odgovor Napisal/-a denny.crane »

flafi napisal/-a:Ok, mam novo računalniško vprašanje :D

Uporabljam mozillo, in včasih dam gor na vrhu oknčka (keri hudi tehnični izrazi! :D ) 'minimize', mi spodaj v orodni vrstici tisto, da je mozilla odprta kar izgine :shock: In potem jo hočem še enkrat odpret s klikom na ikonco, in mi napiše, da ne gre, ker mozilla že teče.
In potem moram it v task manager in tam zapret al pa preklopit okno, ker drugače mi noče nove odpret. In to me blazno živcira, ker preden se spomnem, da morm v task manager 100x kliknem na ikonco, 100x mi odpre, da mozilla že teče, in 100x moram kliknt okej :geek:

Zakaj se zgodi, da mi v orodni vrstici izgine, in kako naj naredim, da mi ne bo? :D
Ena hitrejša pot, a vendar ne popolna rešitev. Ko odpreš upravitelja opravil, torej task manager. Izberi zavihek "Procesi" (2. zavihek z leve). Tam potem klikni na "Ime slike" (prvi "gumb"), zato da sortiraš po imenu in nato samo poišči mozilla.exe ter izberi tipko spodaj desno "Končaj proces". To je hitrejša pot, vendar kot sem že rekel, ni še rešitev problema :D

Prijazen pozdrav, A
What's my name?"Denny Crane!" No further questions.
Uporabniški avatar
flafi
Prispevkov: 1768
Pridružen: 05. Okt 2008 15:31
Kraj: Ljubljana

Re: Računalniška pomoč

Odgovor Napisal/-a flafi »

Ubistvu mi je hitrejš, če kar v prvem zavihku (Applications) zaprem, ker je manj stvari odprtih, in takoj najdem :D
It's so fluffy, I'm gonna die! IT'S SO FLUFFEEEEH!
Uporabniški avatar
flafi
Prispevkov: 1768
Pridružen: 05. Okt 2008 15:31
Kraj: Ljubljana

Re: Računalniška pomoč

Odgovor Napisal/-a flafi »

O, uau, očitno sm res samo jst računalniški antitalent :lol:

Novo vprašanje, seveda :mrgreen:
Mam wordov dokument, in moram najdt not eno frazo. Naj bo ta fraza recimo 'ekološka funkcija' :mrgreen: Kliknem ctrl+F, in kaj naj vpišem not, da mi najde to frazo? Problem je, da seveda ni povsod napisana v istem sklonu. Tut samo 'ekološk' brez končnice ne morem napisat, ker je beseda ekološko v datoteki omenjena tko ene 25000x... A obstaja kšna fora, da napišem recimo 'ekološk* funkcij*', in mi najde vse ekološke funkcije v tem dokumentu, v vseh sklonih? :?:

Vem, da se da v Googlu uporabit ene fore z zvezdicami in lojtrami, sam itak ne vem kako in kaj. Lahko bi blo tut v wordu kej podobnega :mrgreen:

Če kdo kej ve - please share :mrgreen: :oops:
It's so fluffy, I'm gonna die! IT'S SO FLUFFEEEEH!
Uporabniški avatar
baby™
Prispevkov: 1573
Pridružen: 05. Okt 2008 17:16
Kraj: če me najdeš, mi povej, kje sm.

Re: Računalniška pomoč

Odgovor Napisal/-a baby™ »

pomoje najbolš, da pač napišeš 'funkcij' - ta beseda se pa zihr manj pojavlja kot 'ekološk' :mrgreen:
jaz sem mali psihopat
Odgovori

Vrni se na