OSTALO

Splošna debata o življenju in družbi
Odgovori
dragoxxx
Prispevkov: 1387
Pridružen: 06. Okt 2009 16:33

OSTALO

Odgovor Napisal/-a dragoxxx »

se opravčujem, samo nisem vedel kam uvrstiti tole vprašanje, pa sm kr novo temo ustvaril
in sicer, zanima me kako je bilo prejšnje leto s tistimi študenti, ki so se uvrstili v 5% najboljših v generaciji za 1. letnik-kako je blo sploh povprečje, da si prišel med 5% teh?
Glede Zoisove štipendije pa me zanima, ali obstaja kaka možnost, da pri obravnavanju vlog odigra pomembno vlogo tudi to s kirega faksa si, ker recimo prejšnje leto je bil pogoj za vloživet prošnje za zoisovo povprečkje 8,5, štipendijo pa so dobili sam uni, ki so imeli povporečje 9,2 in več. zdej men se ne zdi pošteno to, ker recimo imeti povprečje 8,7 na pravu in 8,7 na neki filozofski, fdv-ju al ne vem, elektrotehniki, ni ravno enako(na pravu je veliko težje doseči tak rezultat namreč)....kako je kej s tem, če kdo ve?
Uporabniški avatar
Zmaj
Prispevkov: 1475
Pridružen: 22. Jul 2009 13:21

Re: OSTALO

Odgovor Napisal/-a Zmaj »

To, na kateri fakulteti študiraš žal nima nobene veze. Niti se ne podeljujejo tako po srednjih šolah. Niti se vrjetno ne bo spremenilo.

Kakšna ocena je bila potrebna lanskoleto, bo povedal kdo drug, jaz sem slišal, da se je govorilo okoli 8. (Top 5%).
Si vis pacem para bellum
Uporabniški avatar
Ichiban
Prispevkov: 42
Pridružen: 19. Nov 2009 19:02

Re: OSTALO

Odgovor Napisal/-a Ichiban »

jst lahko povem,da je ena moja kolegica zaprosila (na fdv) s povprečjem 9 pa ni dobila, so rekl da je 'zmankal' stipendij ;D
Uporabniški avatar
bajna
Prispevkov: 995
Pridružen: 05. Okt 2008 16:20

Re: OSTALO

Odgovor Napisal/-a bajna »

ja na fdv je 5% verjetno višje kot pa pri nas, tud na medicini vem da je en zaprosu, je imel povprečje 9,3 ampak je bla meja 9,4.... lansko leto je blo top 5% okol 8, mal več, so pa dobil štipendijo tud tisti s 7,75, ker so narobe izračunal :lol:
dragoxxx
Prispevkov: 1387
Pridružen: 06. Okt 2009 16:33

Re: OSTALO

Odgovor Napisal/-a dragoxxx »

oprosti bajna, ampak ne razumem lih zadnjega dela tvoje objave..kj so narobe izračunal :D :)
Uporabniški avatar
baby™
Prispevkov: 1573
Pridružen: 05. Okt 2008 17:16
Kraj: če me najdeš, mi povej, kje sm.

Re: OSTALO

Odgovor Napisal/-a baby™ »

narobe so zračunali top 5% povprečje...
jaz sem mali psihopat
dragoxxx
Prispevkov: 1387
Pridružen: 06. Okt 2009 16:33

Re: OSTALO

Odgovor Napisal/-a dragoxxx »

Ok, res je da sem šele končal 1. letnik in se nekak navadil na "čudne" zadeve, ki se dogajajo na našem faksu, ampak da se zgodi, da narobe izračunajo povprečje...ok, res, z našim faksom je nekaj narobe:P :D
Uporabniški avatar
Zmaj
Prispevkov: 1475
Pridružen: 22. Jul 2009 13:21

Re: OSTALO

Odgovor Napisal/-a Zmaj »

Naj te ne skrbi,ti boš gotovo imel zadostno povprečje ;)
Si vis pacem para bellum
Uporabniški avatar
Ichiban
Prispevkov: 42
Pridružen: 19. Nov 2009 19:02

Re: OSTALO

Odgovor Napisal/-a Ichiban »

upam da bo branček tud letos tok nesposoben da bo narobe zracunu :))
Uporabniški avatar
bajna
Prispevkov: 995
Pridružen: 05. Okt 2008 16:20

Re: OSTALO

Odgovor Napisal/-a bajna »

tega ni on računov
aTc
Prispevkov: 160
Pridružen: 18. Maj 2009 13:58

Re: OSTALO

Odgovor Napisal/-a aTc »

Živjo!

jst sm v eni dilemi, pa nisem sigurna v katero temo naj pišem... Letos sem pavzerka. do zdaj sem prejemala štipendijo, letos pa so mi na CSD rekli, da potrebujem potrdilo od faksa, da izpite opravljam kot oseba brez statusa (brez tega potrdila naj bi namreč morala vračati štipendijo). Ali mogoče kdo ve, če se kaj takega da dobiti v referatu? poslala sem ji mail pa mi ni nič odgovorila.

lp
Don't hate me because i'm beautiful... Hate me because your boyfriend think so.. (:
Odgovori

Vrni se na