Študenti – 'nategnjena' generacija

Splošna debata o življenju in družbi
Uporabniški avatar
andrej
abrveznik
Prispevkov: 526
Pridružen: 04. Okt 2008 22:30

Re: Študenti – 'nategnjena' generacija

Odgovor Napisal/-a andrej »

@bajna: To je posledica nesposobnosti oz. lenobe organizatorjev. S pravim pristopom se hitro pride do sredstev ..
Education is our passport to the future, for tomorrow belongs to the people who prepare for it today. - Malcom X
Uporabniški avatar
bajna
Prispevkov: 995
Pridružen: 05. Okt 2008 16:20

Re: Študenti – 'nategnjena' generacija

Odgovor Napisal/-a bajna »

:lol: dj povej mi, kolk odmevnih projektov si pa že organiziral? poglej, dobro poznam potek organizacije dokaj velikega festivala in poznam tud osebo, ki je skrbela za sponzorska sredstva, pa ti lahko povem, da je sposoben in da ve kaj dela, pa še vseeno je bilo letos sponzorskih sredstev pol manj kot lani.
jan_
Prispevkov: 82
Pridružen: 24. Mar 2009 15:53

Re: Študenti – 'nategnjena' generacija

Odgovor Napisal/-a jan_ »

Sponzorska sredstva gor ali dol, kolko se je pa doblo od prodaje alkohola in ostalega sranja? Ta Škisova letos je pa tk bla eno vlko sranje, samo blato, itak je pa celotna Škisova potekala v duhu proti zakonu o malem delu. Pa neb se rablo sponzorjev, ker itak ni bla kaka taka skupina, ki bi bla ful draga, bol se je to rablo za majčke, piščalke, balone aja pa da ne pozabim verjetno za malo morje letakov, ki govorijo in interpretirajo stvari napačno!
Uporabniški avatar
bajna
Prispevkov: 995
Pridružen: 05. Okt 2008 16:20

Re: Študenti – 'nategnjena' generacija

Odgovor Napisal/-a bajna »

pa za najem prostora in stojnic, za pr, za celotno logistiko, ozvočenje, majčke, piščalke in balone so klubi plačal sami... sploh pa, fajn vam je blo zastonj pit na stojnicah, še bolj fajn je pa potem govort čez celotno prireditev ahh... i'm out :)
Uporabniški avatar
andrej
abrveznik
Prispevkov: 526
Pridružen: 04. Okt 2008 22:30

Re: Študenti – 'nategnjena' generacija

Odgovor Napisal/-a andrej »

@bajna: Ne bo držalo. Če sredstev ne more pridobiti je nesposoben ali len. Študentje že po navadi kontaktirajo le največja podjetja v Sloveniji, ki imajo polne kupe prošenj za sponzorstvo. Če pade sekira v med dobijo eno veliko donacijo, drugače pa jamrajo, da se sredstev pač ne da dobit. Če ste organizirali dve lokalni fešti še ne pomeni, da znate nabirat sponzorska sredstva.

Študentska organizacija enkrat na leto organizira eno zabavo in zato bi jo morali "futrati" celo leto? ;)
Education is our passport to the future, for tomorrow belongs to the people who prepare for it today. - Malcom X
Uporabniški avatar
bajna
Prispevkov: 995
Pridružen: 05. Okt 2008 16:20

Re: Študenti – 'nategnjena' generacija

Odgovor Napisal/-a bajna »

no on vem da ni poslal samo na največja podjetja v sloveniji, ker vem da je pošiljal tud po naši regiji, tud manjšim podjetjem. pa sj ne da ni nič zbral, samo glede na velikost festivala je blo malo. zdj če je teden mladih vaška fešta, pol res nimam pojma ;)
Sizif
Prispevkov: 242
Pridružen: 05. Okt 2008 18:02

Re: Študenti – 'nategnjena' generacija

Odgovor Napisal/-a Sizif »

bajna napisal/-a:... je sposoben in da ve kaj dela, pa še vseeno je bilo letos sponzorskih sredstev pol manj kot lani.
to je zarad recesije.
blank
Uporabniški avatar
Jemc
Prispevkov: 169
Pridružen: 18. Okt 2008 21:02

Re: Študenti – 'nategnjena' generacija

Odgovor Napisal/-a Jemc »

Andrej-vidm, da si pravi strokovnjak glede študentkih klubov in njihovih krovnih študentskih oorganizacij, če za tvoje pojme organizirajo na let par lokalnih fešt, in eno velko fešto. Zato te nit nm probu prepričat na kakšen način dela večina klubov, in spremenit, tvojga omejenega gledanja na vse skupi, ker očividno ne bom daleč pršu
Vseen me pa zanima, kolk projektov si ti organiziru, da vse ki ne zberejo dovolj sponzorskih sredstev, da pokrijejo samo prireditev zmerjaš z lenuhi. Če boš dal primer tega portala, lih nis kej zlo pošten, ker ti dajejo sponzorji sredstva (oz vstopnice), ker je ta portal obiskan predvsem, zarad prispevkov nas članov-in ne tvoje vsebine. Vseen vse čast, da si spedenu ta forum-ampak mal se brzdi, ka pluvaš po folku ka se po klubih voluntersko matra organizirat stvari. Zato ker bi se s tvojmu načinom gledanja na stvari, tud po tvojmu projetku tega portala hit začel pluvat.

*Pa btw-če niste opazl, je vlada uporabila gonjo prot študenskim organizacijam (prot kkšnim čist zaslužen), zato da je odvrnila pozornost študentov kakšen gniv zakon hoče sprejet. In tale debata na temu forumu je klasičen primer tega (ko študentje, ka sem prepričan da hočmo sam dobr, lih da ne, drug druzga v p.m. pošilamo). Dajem vam en primer kaj bo zakon prnesu študentov, in lhk grete prebrt predlog, če ne verjamete: -enkrat večja obdavčitev tega dela+konkurenca brezposelnih, upokojencev in tujcev. Zdej pa se postavte v kožo delodajalca, ka dobi v roke enkt bl obdavčen del, na voljo pa brezposelnga in poljaka, ka bi nardila vse, da bi lhk delala, na drugi strani pa študenta, ka ma po bolonjcu obvezna predavanja. Ni treba met lih doktorat, da študentje s sprejetjem tega zakona novjo lih najbl iskano blago na trgu. In to ob dejstvu, da vlada dodatnih štipendij sploh ne zagotavlja, ampak jih prepušča obsegu malga dela, ka bo zih za parkat manjš od študentsga. Zdej pa že odprite oči, odmislte študentske org., pa poglejte kolk bo socialno ogrožen študent najebu zarad tega zakona.
We think we're so clever and classless and free, but we're still fucking peasents as far as I can see
Uporabniški avatar
bajna
Prispevkov: 995
Pridružen: 05. Okt 2008 16:20

Re: Študenti – 'nategnjena' generacija

Odgovor Napisal/-a bajna »

Sizif napisal/-a:
bajna napisal/-a:... je sposoben in da ve kaj dela, pa še vseeno je bilo letos sponzorskih sredstev pol manj kot lani.
to je zarad recesije.
to sm hotla js povedat andreju, da je razlog recesija ne lenoba in nesposobnost nekaterih
Uporabniški avatar
andrej
abrveznik
Prispevkov: 526
Pridružen: 04. Okt 2008 22:30

Re: Študenti – 'nategnjena' generacija

Odgovor Napisal/-a andrej »

Jemc napisal/-a:Če boš dal primer tega portala, lih nis kej zlo pošten, ker ti dajejo sponzorji sredstva (oz vstopnice), ker je ta portal obiskan predvsem, zarad prispevkov nas članov-in ne tvoje vsebine. Vseen vse čast, da si spedenu ta forum-ampak mal se brzdi, ka pluvaš po folku ka se po klubih voluntersko matra organizirat stvari.
Kakšna sredstva? O čem govoriš? Vstopnice podelim študentom, kaj imam jaz osebno od tega? Forum je seveda obiskan zaradi prispevkov članov, tega nikoli nisem zanikal. Portal je vrjetno obiskan zaradi moje vsebine, ali imaš ti kakšne drugačne podatke?
Jemc napisal/-a:Zato ker bi se s tvojmu načinom gledanja na stvari, tud po tvojmu projetku tega portala hit začel pluvat.
Meni ne more nihče nič očitati - celotno zadevo sem postavil in vzdržujem z lastnimi sredstvi. Brez pomoči države in organizacij sem za vas - študente - postavil portal, ki vam ga zavida marsikatera študentska organizacija. Po meritvah oglaševalskega prostora se portal uvršča med 70 najbolj obiskanih spletnih strani v Sloveniji in na prvo mesto med študentskimi portali (portal je bolje obiskan kot npr. Studentarija.net). Poleg tega sem vedno pripravljen priskočiti na pomoč pri oglaševanju študentskih dogodkov in po možnosti jih celo pridem fotografirat in napišem reportažo. Vse pa počnem iz lastnega veselja, zastonj. Koliko študentskih klubov / organizacij / združenj je pripravljenih funkcionirati na takšen način?

S študentskimi organizacijami sem v preteklosti veliko sodeloval - na področju spletnega razvoja in oglaševanja delam že cca. 6+ let. V tem času sem delal za nekaj študentskih organizacij in nekako le vem, kako funkcionirajo. Brez skrbi, ne govorim kar tja v tri dni.

@bajna: Recesija je izgovor, ne razlog. Če 10 podjetji zavrne sponzorstvo zaradi recesije, se zaprosi dodatnih 20 .. 50 .. 100 .. 200 .. denarja je dovolj, le zavzeti se je potrebno.
Education is our passport to the future, for tomorrow belongs to the people who prepare for it today. - Malcom X
Uporabniški avatar
bajna
Prispevkov: 995
Pridružen: 05. Okt 2008 16:20

Re: Študenti – 'nategnjena' generacija

Odgovor Napisal/-a bajna »

@andrej: če bi mi zaprosili 10 podjetij in bi nas večina zavrnila bi zbrali lih ene 200 € tko smo jih pa ene 100x več ;)
Sizif
Prispevkov: 242
Pridružen: 05. Okt 2008 18:02

Re: Študenti – 'nategnjena' generacija

Odgovor Napisal/-a Sizif »

@jemc: opažam da pišeš precej emocionalne poste. andrej je samo podal svoj pogled in v svojem nestrinjanju ni treba preit na osebno raven češ kaj pa ti
podobno velja pri bajni. valda da mn zbranih sredstev ni posledica samo lenobe zbiralcev, ampak vrjetno bi se pa lahko bol potrudl alkaj
z recesijo sem bil bolj sarkastičen, ker je zadne čase vzrok vsega. jo je pa klub temu treba upoštevat
blank
Uporabniški avatar
bajna
Prispevkov: 995
Pridružen: 05. Okt 2008 16:20

Re: Študenti – 'nategnjena' generacija

Odgovor Napisal/-a bajna »

pa ne, moj namen sploh ni bil kogarkol užalt, samo mi je andrej prvi začel metat naprej nesposobnost tržnika in da itak nimam pojma ker sem v življenju organizirala eno lokalno fešto, tko da sm se samo obranila... recesija je mogoče tud izgovor podjetij ki ne namenjo več tok sponzorskih sredstev kot včasih ;)
Uporabniški avatar
andrej
abrveznik
Prispevkov: 526
Pridružen: 04. Okt 2008 22:30

Re: Študenti – 'nategnjena' generacija

Odgovor Napisal/-a andrej »

Education is our passport to the future, for tomorrow belongs to the people who prepare for it today. - Malcom X
Uporabniški avatar
bajna
Prispevkov: 995
Pridružen: 05. Okt 2008 16:20

Re: Študenti – 'nategnjena' generacija

Odgovor Napisal/-a bajna »

zarad takih cvetk študentske organizacije nimajo ugleda niti med študenti, kaj šele drugje...
Uporabniški avatar
Zmaj
Prispevkov: 1475
Pridružen: 22. Jul 2009 13:21

Re: Študenti – 'nategnjena' generacija

Odgovor Napisal/-a Zmaj »

Jaz mislim, da je prvi pogoj, da bi študentske organizacije delovale transparentno in zanesljivo, da dejansko v odborih in pri vodenju nastopajo aktivni študenti in ne že skoraj 40 let stari ljudje. Ki po možnosti nikoli študirali niso...
Si vis pacem para bellum
Uporabniški avatar
Jemc
Prispevkov: 169
Pridružen: 18. Okt 2008 21:02

Re: Študenti – 'nategnjena' generacija

Odgovor Napisal/-a Jemc »

Andrej: Kakšna sredstva? O čem govoriš? Vstopnice podelim študentom, kaj imam jaz osebno od tega?
Kakšne vstopnice ti da pa NLB oz druge firme, ka se oglašujejo na prvi strani? Dvomm, da daš tud njihove prispevke naprej študentom. Ne me zastopt narobe-pač si se znajdu, in postavu en kvalitetn forum, ka si ga uporabo tud za to, da maš sam tud sam kej od tega. Za mene osebno je bistven to, da forum funkcionira tko, kt je treba. Sam ne mi pol tuki glumit, da ne dobiš nič od njega oz da se tuki sam žrtvuješ za študente, ki sploh niso tvoji sošolci, oz ne hodjo na tvoj faks.
Andrej: Forum je seveda obiskan zaradi prispevkov članov, tega nikoli nisem zanikal. Portal je vrjetno obiskan zaradi moje vsebine, ali imaš ti kakšne drugačne podatke?
Če hočem jst jt na forum, morm it najprej na tvoj portal. In pomoje je podobno z večino obiskovalci tvojga portala. Torej-forum in posledično tvoj portal je obiskan predvsem zaradi prispevkov članov.
Sizif: andrej je samo podal svoj pogled in v svojem nestrinjanju ni treba preit na osebno raven češ kaj pa ti
Sizif-Andrej ni podal le svojega pogleda na vso stvar, ampak umes unesel tud zvrhan koš neobjektivnega pogleda na vso stvar, s klasičnim primerom ponpoznega, manipulativnega in enostranskega prispevka oddaje Preverjeno o študentskih organizacijah. Medtem ko pravi, da je ugledna oddaja z dolgoletno tradicijo, kot je TEDNIK podkupljena s strani ŠOS-a (in to na RTVSLO!). Poleg tega večino študentov, ki delajo na volunterski bazi po študentskih klubih zmerja z nesposobneži in lenobami. In nenazadnje že naslov te teme, marskej pove o tem, da je Andrej podal LE mnenje o vsem skupi. Zato Sizif, glede na to, kaj bo zakon prinesel povprečnmu študentu in čeaa Andrej obtožuje vse ljudi po študentskih klubih, bi žihr šov še na kkšno drugo raven.
We think we're so clever and classless and free, but we're still fucking peasents as far as I can see
Uporabniški avatar
andrej
abrveznik
Prispevkov: 526
Pridružen: 04. Okt 2008 22:30

Re: Študenti – 'nategnjena' generacija

Odgovor Napisal/-a andrej »

Zelo nerad sodelujem v takšni diskusiji, a v tem primeru ne gre drugače ..
Jemc napisal/-a:Kakšne vstopnice ti da pa NLB oz druge firme, ka se oglašujejo na prvi strani? Dvomm, da daš tud njihove prispevke naprej študentom. Ne me zastopt narobe-pač si se znajdu, in postavu en kvalitetn forum, ka si ga uporabo tud za to, da maš sam tud sam kej od tega. Za mene osebno je bistven to, da forum funkcionira tko, kt je treba. Sam ne mi pol tuki glumit, da ne dobiš nič od njega oz da se tuki sam žrtvuješ za študente, ki sploh niso tvoji sošolci, oz ne hodjo na tvoj faks.
Na portal sem do sedaj namestil 3 vrste oglasov - Facebook widget, oglase za dogodke (študentske prireditve, InBox, ..) in raznorazne slovenske pay-per-click variante (Centraliprom, Adpartner in Httpool). Od zadnjih (NLB in podobni) bi imel po zadnjih podatkih (od trenutka, ko sem na stran namestil oglase do tega trenutka) točno 3 evre prihodka.
Jemc napisal/-a:Kakšne vstopnice ti da pa NLB oz druge firme, ka se oglašujejo na prvi strani? Dvomm, da daš tud njihove prispevke naprej študentom. Ne me zastopt narobe-pač si se znajdu, in postavu en kvalitetn forum, ka si ga uporabo tud za to, da maš sam tud sam kej od tega. Za mene osebno je bistven to, da forum funkcionira tko, kt je treba. Sam ne mi pol tuki glumit, da ne dobiš nič od njega oz da se tuki sam žrtvuješ za študente, ki sploh niso tvoji sošolci, oz ne hodjo na tvoj faks.
Če hočem jst jt na forum, morm it najprej na tvoj portal. In pomoje je podobno z večino obiskovalci tvojga portala. Torej-forum in posledično tvoj portal je obiskan predvsem zaradi prispevkov članov.
Zakaj? V brskalnik lahko, tako kot jaz, vtipkaš "www.pravnica.net/forum" .. po statistiki obiska sodeč, največ obiskovalcev na forum pride na ta način. Kje pa ti dobiš podatke, na podlagi katerih delaš takšne ocene?
Sizif-Andrej ni podal le svojega pogleda na vso stvar, ampak umes unesel tud zvrhan koš neobjektivnega pogleda na vso stvar, s klasičnim primerom ponpoznega, manipulativnega in enostranskega prispevka oddaje Preverjeno o študentskih organizacijah. Medtem ko pravi, da je ugledna oddaja z dolgoletno tradicijo, kot je TEDNIK podkupljena s strani ŠOS-a (in to na RTVSLO!). Poleg tega večino študentov, ki delajo na volunterski bazi po študentskih klubih zmerja z nesposobneži in lenobami. In nenazadnje že naslov te teme, marskej pove o tem, da je Andrej podal LE mnenje o vsem skupi. Zato Sizif, glede na to, kaj bo zakon prinesel povprečnmu študentu in čeaa Andrej obtožuje vse ljudi po študentskih klubih, bi žihr šov še na kkšno drugo raven.
Kakšne pokaš. Neobjektivno = subjektivno = osebni pogled / mnenje. Za Tednik nikoli nisem rekel, da je "podkupljen" - le izpostavil sem dejstvo, da določene oddaje na RTVSLO (Hri-Bar, ..) sponzorira ŠOU v Ljubljani.
V temi in naslovu sem izrazil svoje mnenje, ti si izrazil svojega. Kaj je v tem narobe?
Education is our passport to the future, for tomorrow belongs to the people who prepare for it today. - Malcom X
Uporabniški avatar
Dexter
Prispevkov: 1072
Pridružen: 15. Dec 2008 15:47

Re: Študenti – 'nategnjena' generacija

Odgovor Napisal/-a Dexter »

andrej napisal/-a:Je Nika Štravs lagala? http://www.zurnal24.si/primorska/se-ved ... 593/clanek :o
:o :o Ne verjamem. To sigurno ni bila laž! Verjetno je bila samo napaka.

P.S. Drugače pa ne vem zakaj je Andrej, samo zaradi tega, ker je naredil visoko kvaliteten portal, ki se uvršča med 70 najbolj obiskanih spletnih strani v Sloveniji, zdaj kriv za slab zakon o študentskem delu, kradljivost študentskih organizacij, zastonj dobljenih vstopnice od NLB-ja (??? :lol: ) in še zaradi neugleda slovenskega kmetijstva povrhu vsega. :roll:
Vsaka stvar je težka, preden postane lahka.
Sizif
Prispevkov: 242
Pridružen: 05. Okt 2008 18:02

Re: Študenti – 'nategnjena' generacija

Odgovor Napisal/-a Sizif »

@jemc: ponovno: andrej se ne spušča na osebno raven. objektivno subjektivno.. teb ni očitov ničesar, zakaj pa je zdej nastala tema o njegovem delu pa nima posebne veze s topikom. kot sem reku, eklatantno precej vehementno zagovarjaš svoje stališče, kar pa zna preiti meje okusne polemike
blank
Uporabniški avatar
andrej
abrveznik
Prispevkov: 526
Pridružen: 04. Okt 2008 22:30

Re: Študenti – 'nategnjena' generacija

Odgovor Napisal/-a andrej »

Jernej Štromajer: Pričakujemo črno sredo iz leta 2006 .. http://dnevnik.si/tiskane_izdaje/objektiv/1042359472
Education is our passport to the future, for tomorrow belongs to the people who prepare for it today. - Malcom X
Uporabniški avatar
andrej
abrveznik
Prispevkov: 526
Pridružen: 04. Okt 2008 22:30

Re: Študenti – 'nategnjena' generacija

Odgovor Napisal/-a andrej »

Predsednik ŠOU-a o razlogih za Marihuana marš :D
Education is our passport to the future, for tomorrow belongs to the people who prepare for it today. - Malcom X
Uporabniški avatar
Zmaj
Prispevkov: 1475
Pridružen: 22. Jul 2009 13:21

Re: Študenti – 'nategnjena' generacija

Odgovor Napisal/-a Zmaj »

No tole je pa slaba. Ljudje nimajo razčiščenih pojmov.
Si vis pacem para bellum
Uporabniški avatar
andrej
abrveznik
Prispevkov: 526
Pridružen: 04. Okt 2008 22:30

Re: Študenti – 'nategnjena' generacija

Odgovor Napisal/-a andrej »

Študentske "veljake" boli izguba @ Zurnal24 .. http://www.zurnal24.si/slovenija/studen ... 139/clanek

Študenti na ceste; njihovi vrstniki iz politike razdeljeni @ rtvslo.si .. http://www.rtvslo.si/slovenija/studenti ... eni/230449

Na protestih bo 6 % študentov in dijakov @ 24ur.com .. http://24ur.com/novice/slovenija/10-000 ... acije.html

Ministrstvo za delo protest študentov ocenjuje kot nepotreben; po mnenju ŠOS Svetlik zavaja javnost .. http://dnevnik.si/novice/slovenija/1042360233
Education is our passport to the future, for tomorrow belongs to the people who prepare for it today. - Malcom X
Uporabniški avatar
Zmaj
Prispevkov: 1475
Pridružen: 22. Jul 2009 13:21

Re: Študenti – 'nategnjena' generacija

Odgovor Napisal/-a Zmaj »

Tisti, ki razmišlja z svojo glavo in se ne pusti hujskati, bo naredil pravo stvar in jutri študiral, ne pa pijančeval. S temi demonstracijami ne bo nič, problem so bo založilo pod mizo za pol leta, potem pa bodo lepo na hitro in potiho sprejeli in spet bo stara zgodba.
Si vis pacem para bellum
Odgovori

Vrni se na