Kolesa

Splošna debata o življenju in družbi
Uporabniški avatar
Tecka
Prispevkov: 306
Pridružen: 06. Okt 2008 11:40

Kolesa

Odgovor Napisal/-a Tecka »

Skoda k nimamo kake teme Mali oglasi ...

No jz bi kupila vozno žensko kolo za po mestu (do faksa pa nazaj :)) Pa me zanima ce ima kdo kakega odvec - v Ljubljani seveda.
Uporabniški avatar
deVineTTe
Prispevkov: 53
Pridružen: 03. Mar 2009 14:56

Re: Kolesa

Odgovor Napisal/-a deVineTTe »

počekiri mal na Bolhi, tm jih je malo morje. Drugač pa ti priporočam, da greš na boljši trg (cesta dveh cesarjev), ker boš tam sigurno dobila kolo...sicer bolj oldschool varianto, ampak za po Lj bo vredu pomoje ;)
Uporabniški avatar
Zmaj
Prispevkov: 1475
Pridružen: 22. Jul 2009 13:21

Re: Kolesa

Odgovor Napisal/-a Zmaj »

Vsaj odpeljali ti ga ne bodo takoj :?...
Si vis pacem para bellum
Uporabniški avatar
Tecka
Prispevkov: 306
Pridružen: 06. Okt 2008 11:40

Re: Kolesa

Odgovor Napisal/-a Tecka »

deVineTTe napisal/-a:počekiri mal na Bolhi, tm jih je malo morje. Drugač pa ti priporočam, da greš na boljši trg (cesta dveh cesarjev), ker boš tam sigurno dobila kolo...sicer bolj oldschool varianto, ampak za po Lj bo vredu pomoje ;)
Ej sm sla v nedeljo ... Obrnila sm se po dveh minutah ...
Uporabniški avatar
baby™
Prispevkov: 1573
Pridružen: 05. Okt 2008 17:16
Kraj: če me najdeš, mi povej, kje sm.

Re: Kolesa

Odgovor Napisal/-a baby™ »

poznam js enga tipa, ki krade kolesa po Ljubljani, pa jih pol prefarba in prodaja...
se spomnem, da je eni kolegici prodal kolo, pa ji ga je cez par dni nekdo ukradu...
LE KDO :lol: :lol: :lol: :lol:
jaz sem mali psihopat
Uporabniški avatar
Tecka
Prispevkov: 306
Pridružen: 06. Okt 2008 11:40

Re: Kolesa

Odgovor Napisal/-a Tecka »

Ja sej zato se bolj nagibam k misli da bi nekomu sam narocila katero kolo si zelim :lol: :twisted:
Uporabniški avatar
baby™
Prispevkov: 1573
Pridružen: 05. Okt 2008 17:16
Kraj: če me najdeš, mi povej, kje sm.

Re: Kolesa

Odgovor Napisal/-a baby™ »

ti sam povej kake barve, pa ti zrihtam :lol:
sam ne se cudit, ce bo istocasno zginlo kolo od kake tvoje frendice..... :lol:
jaz sem mali psihopat
Uporabniški avatar
Tecka
Prispevkov: 306
Pridružen: 06. Okt 2008 11:40

Re: Kolesa

Odgovor Napisal/-a Tecka »

baby™ napisal/-a:ti sam povej kake barve, pa ti zrihtam :lol:
sam ne se cudit, ce bo istocasno zginlo kolo od kake tvoje frendice..... :lol:
Zadnc sm vidla enga toooooooook lepega belega pa ma porisane zelene listke gor. A bi lahko tega? Proooooooooooooooooooooooooosim :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Zgoraj navedena izjava je misljena v sali zato naj se le-ta ne smatra kot nagovor za kaznivo dejanje :D
Uporabniški avatar
baby™
Prispevkov: 1573
Pridružen: 05. Okt 2008 17:16
Kraj: če me najdeš, mi povej, kje sm.

Re: Kolesa

Odgovor Napisal/-a baby™ »

ejjjj, ta je MOJ :shock: za mojga pa velja da je neukradljiv :lol: :lol:
jaz sem mali psihopat
Uporabniški avatar
Tecka
Prispevkov: 306
Pridružen: 06. Okt 2008 11:40

Re: Kolesa

Odgovor Napisal/-a Tecka »

baby™ napisal/-a:ejjjj, ta je MOJ :shock: za mojga pa velja da je neukradljiv :lol: :lol:
Sej bi to belo barvo prebarvala v kero drugo pa bi listke pusitla gor pa ga ne bi vec prepoznala :D
Uporabniški avatar
Dexter
Prispevkov: 1072
Pridružen: 15. Dec 2008 15:47

Re: Kolesa

Odgovor Napisal/-a Dexter »

baby™ napisal/-a:poznam js enga tipa, ki krade kolesa po Ljubljani, pa jih pol prefarba in prodaja...
se spomnem, da je eni kolegici prodal kolo, pa ji ga je cez par dni nekdo ukradu...
LE KDO :lol: :lol: :lol: :lol:
A je tale spodaj on!? :shock:
en tip, k ga baby™ pozna
Vsaka stvar je težka, preden postane lahka.
Uporabniški avatar
baby™
Prispevkov: 1573
Pridružen: 05. Okt 2008 17:16
Kraj: če me najdeš, mi povej, kje sm.

Re: Kolesa

Odgovor Napisal/-a baby™ »

Tecka, sej zdej jeseni bojo itak listki dol popadali, tko da bos mela cist navadno kolo spet :lol: :lol:

Dexter, ne me prisilt da zacnem analizirat tvojo foro.... :twisted: :lol:
jaz sem mali psihopat
Uporabniški avatar
deVineTTe
Prispevkov: 53
Pridružen: 03. Mar 2009 14:56

Re: Kolesa

Odgovor Napisal/-a deVineTTe »

joj, js sm mela pa tko lepo kolo...zelen z marjeticami :) pa žal ni več vozen, je samo še za okras doma :P
tamala88
Prispevkov: 12
Pridružen: 24. Maj 2009 20:39

Re: Kolesa

Odgovor Napisal/-a tamala88 »

mimgrede - če kdo ve, kje bi lahk kupla kako pocen kolo, bi lepo lepo prosla, da mi sporoči. Tud jz mam raje kolesarjenje kot pa pešaka do faxa ;)
casio
Prispevkov: 1
Pridružen: 22. Sep 2009 16:19

Re: Kolesa

Odgovor Napisal/-a casio »

Uporabniški avatar
Zmaj
Prispevkov: 1475
Pridružen: 22. Jul 2009 13:21

Re: Kolesa

Odgovor Napisal/-a Zmaj »

Kaj, če bi se tema preimenovala v malo oglasi? Najbrž kar nekaj ljudi občasno najde nekaj kar bi imeli/prodali :?:
Si vis pacem para bellum
Uporabniški avatar
Tecka
Prispevkov: 306
Pridružen: 06. Okt 2008 11:40

Re: Kolesa

Odgovor Napisal/-a Tecka »

sej ne sam tema bi blo bolj fajn met prav en cel "zavihek" mali oglasi tko kot imamo recmo Rimsko pravo ipd
Zadnjič spremenil Tecka, dne 24. Sep 2009 18:49, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
baby™
Prispevkov: 1573
Pridružen: 05. Okt 2008 17:16
Kraj: če me najdeš, mi povej, kje sm.

Re: Kolesa

Odgovor Napisal/-a baby™ »

andrej ni razumel namiga :mrgreen:
jaz sem mali psihopat
Uporabniški avatar
Zmaj
Prispevkov: 1475
Pridružen: 22. Jul 2009 13:21

Re: Kolesa

Odgovor Napisal/-a Zmaj »

Tecka napisal/-a:sej ne sam tema bi blo bolj fajn met prav en cel "zavihek" mali oglasi tko kot mami recmo rimsko pravo ipd

Ja kar svoj podforum kjer bi se prodajalo, kupovalo, podarjalo stvari bi blo super :)

Andrej?
Si vis pacem para bellum
Uporabniški avatar
andrej
abrveznik
Prispevkov: 526
Pridružen: 04. Okt 2008 22:30

Re: Kolesa

Odgovor Napisal/-a andrej »

Mali oglasi sodijo na Bolho, Salomon, Ebay in lokalno tržnico, kjer si lahko kupec ogleda številne ponudbe in odloči za najboljšo. Ponudbe na tem forumu bi bile monotone, brez zdrave konkurence, posledično bi uporabniki za več dobili manj.

Nimam pa nič proti, če na vsake toliko časa objavite tudi kak oglas v tej kategoriji ali kupujete / prodajate literaturo v za to odprti kategoriji. Oglase za produkte / storitve iz katerih je razvidno, da za njimi stoji podjetje, pa bom seveda brisal - brezplačnega reklamiranja z namenom profita ne mislim podpirati.
Education is our passport to the future, for tomorrow belongs to the people who prepare for it today. - Malcom X
Uporabniški avatar
baby™
Prispevkov: 1573
Pridružen: 05. Okt 2008 17:16
Kraj: če me najdeš, mi povej, kje sm.

Re: Kolesa

Odgovor Napisal/-a baby™ »

x napisal/-a:zapiski s predavanj: 2€
Dedno pravo- zapiski s predavanj: 3€.
Transportno pravo - zapiski s predavanj: 2€
PEU, skripta z 343.stranmi: 4€
meni je pa tole ena smešna verzija brezplačnega reklamiranja z namenom profita... ubistvu je prau žalostna verzija tole :)
jaz sem mali psihopat
Uporabniški avatar
andrej
abrveznik
Prispevkov: 526
Pridružen: 04. Okt 2008 22:30

Re: Kolesa

Odgovor Napisal/-a andrej »

Zapiski se prodajajo in se bodo prodajali. Če prodajalec ni vsiljiv, kot smo imeli primer pred meseci, me osebno to ne moti.

Osebno zapiskov, če bi jih delal, ne bi prodajal, ker se mi to ne zdi fer - ali je študent, ki prodaja zapiske, vse ostale predmete na fakulteti naredil s pomočjo lastnih zapiskov? Dvomim. 3/4 zapiskov je dobil zastonj od drugih študentov, svoje pa prodaja. Zapiski morajo biti dostopni vsem, tudi tistim, ki si jih morda ne morejo privoščiti, pa bi kot vsi ostali študentje radi študirali s pomočjo kvalitetne literature.
Zato sem pred časom pozval, da bi vso literaturo spravili v elektronsko obliko in objavili na spletu. Odziva žal ni bilo ..
Education is our passport to the future, for tomorrow belongs to the people who prepare for it today. - Malcom X
Uporabniški avatar
baby™
Prispevkov: 1573
Pridružen: 05. Okt 2008 17:16
Kraj: če me najdeš, mi povej, kje sm.

Re: Kolesa

Odgovor Napisal/-a baby™ »

andrej napisal/-a:Zato sem pred časom pozval, da bi vso literaturo spravili v elektronsko obliko in objavili na spletu. Odziva žal ni bilo ..
škoda ;) še vedno je glavno pravilo, da se najprej poskrbi za svojo rit, nažalost....
ne štekam... js če že mam zapiske, in če ta predmet nardim, sm že zrad opravljenega izpita tko navdušena, da se zapiskov z veseljem znebim... :lol:
eni pa majo še cajt ceno jim določit... :D

ok, tema ne spada pod kolesa... my bad. OVER. :twisted:
jaz sem mali psihopat
Uporabniški avatar
Tecka
Prispevkov: 306
Pridružen: 06. Okt 2008 11:40

Re: Kolesa

Odgovor Napisal/-a Tecka »

andrej napisal/-a:Zapiski se prodajajo in se bodo prodajali. Če prodajalec ni vsiljiv, kot smo imeli primer pred meseci, me osebno to ne moti.

Osebno zapiskov, če bi jih delal, ne bi prodajal, ker se mi to ne zdi fer - ali je študent, ki prodaja zapiske, vse ostale predmete na fakulteti naredil s pomočjo lastnih zapiskov? Dvomim. 3/4 zapiskov je dobil zastonj od drugih študentov, svoje pa prodaja. Zapiski morajo biti dostopni vsem, tudi tistim, ki si jih morda ne morejo privoščiti, pa bi kot vsi ostali študentje radi študirali s pomočjo kvalitetne literature.
Zato sem pred časom pozval, da bi vso literaturo spravili v elektronsko obliko in objavili na spletu. Odziva žal ni bilo ..
Sej se cist strinjam s tabo Andrej da ne bo kake pomote sam bi pa izpostavila to kar si napisal (sej ves da naj bi bili pravniki spretni pri obracanju besed)
To kar je odebeljeno zal ni nikoli drzalo niti nikoli ne bo. Kvalitetna literatura naj bi bila samo predpisana literatura (ce se ne motim original literatura (fotokopije so itak ilegalne in nasi napotki studentom kje jo lahko dobijo je pravzaprav zastonj reklama za doticno fotokopirnico, ki prodaja v nasportju z (zakonom?) tako blago) nas na faksu za 1 predmet pridejo povprecno cez 100€ - ce mas 8 predmetov je to 800€ ...

Ce grem se dlje... Pravicnost a la socializma vsi moramo biti enaki - se pravi vsem bi morala biti literatura podarjena - ok lahko si jo izposodis v knjiznici vendar knjiznice nimajo na zalogi toliko knjig da bi pokrile vse studente... - ce bi nam bila literatura podarjena (le kdo bi jo placal?) pa pomislimo mal ... davkoplacevalci. Kaj ima en bogi recmo upokojenec s tem da bi nas on moral razbremeniti placevanja kvalitetne literature ki naj bi bila dostopna vsem? Nic. Ko se odlocis kaj hoces biti v zivljenju moras ce hoces kasneje boljse ziveti za to tudi placati.
Jaz bi bila takoj za uvedbo placanega visokosolskega sistema. Zakaj? Resili bi se 1/2 ljudi ki grejo na faks samo zato da lahko prek studenta delajo - kar delodajalci pridno izkoristijo zaradi nasega pravnega sistema - studentsko delo ni obdavceno. Ka zakaj pa ne? Delodajalec bi moral enako prispevke placevat za studenta kot to pocne za svojega zaposlenega. S tem bi diplomanti imeli vecjo moznost zaposlitve po studiju. Sej prek studenta lahk delas sam nekaj let (na svojo napotnico - od drugega je itak prepovedano) in ne vidim razloga zakaj se studentje vedno kregajo in buuuuuuuuuajo ko se omeni obdavcitev. Hej drzava mora od nekje denar dobit (pustimo to trenutno kako ga "pametno" porablja -pa to leti na vse ki so na oblasti ne samo danes tudi v preteklosti, tko da ne bo kdo kaj narobe razumel da favoriziram kako politicno stranko ...

No pa se bo nekdo oglasil ne ne pol ne bi bilo pravicno na univerzo bi lahko sli samo bogati. Ni res obstaja precej stipendij (trenutno so majhne ker ni potrebe po vecjih a la 20.000€ na leto) in bi si jih lahko nadarjeni in pridni pridobili in bi prisli na zazeljeno fakulteto. Dost manj bi bilo lenarjenja in na koncu tako slabe izobrazbe.

Se pa strinjam da bi moral za to da bi placali visokosolski studij dobiti dost bolj kvalitetna predavanja, pravicne izpite (in ne A, B izpit ker ni fer do ene skupine ker ne more nikoli biti enakopravno razen ce sam zamenjajo vrstni red vprasanj - se vprasanje ne bi smeli spremenit. Se prav spomnim enega izpita k je vejica manjkala in si lahko vprasanje prebral na en ali na drug nacin kaj sele da bi drugace zastavili vprasanje...)

No da ponovno pridem na temo...
Ok Andrej se strinjam s teboj da prodaja in povprasevanje sodita na zgoraj omenjene spletne strani. Tko da jaz sem za da vse popucas kjer je bilo kaj omenjeno glede kake prodaje in ucbenikov in cesa drugega (PS: kolo sm pa novo kupila)
Bom pa zdej sledila temu kar si rekel (saj si prav napisal mi je dalo mal mislit) da ne smemo nobenih zastonj reklam delat kaj sele da delamo reklamo "prodajalcu" ki prodaja nezakonito blago in bi nas moral za to se nas oglobiti. Se sam tko btw doticni prodajalec vas bo vedno hotel okoli prinest vedno prestejte denar je skoraj tako kot pri prodaji drog (predvidevam nisem se nikoli kupovala)

Sam prosim, da ce bo se kdo hotel omenjati razliko med revnimi in bogatimi prej mal pomisli zakaj smo taki kot smo. Zakaj imajo eno vec kot drugi? Eni so dosti vec vlozili v zivljenje kot drugi in je prav da se jim nato tudi tako poplaca. Hej kaj pa je 20.000€ na letnik dajat - faks opravis v 4 letih kar bi zneslo 80.000€ (s tem da imamo literaturo notri vkljuceno) ce bomo po zakljucku fakultete (ce bomo dobri - sej to gre za spremembo sisrema (primer ZDA) toliko imeli neto osebnega dohodka ...

Ok zdej sm pa konec. Sem stresla vso svojo jezo ven ;) Pa upam, da nisem koga kaj uzalila, ker to ni bil moj namen.
Uporabniški avatar
bajna
Prispevkov: 995
Pridružen: 05. Okt 2008 16:20

Re: Kolesa

Odgovor Napisal/-a bajna »

se popolnoma strinjam s tabo Tecka :D
Odgovori

Vrni se na