Prekršek v cestnem prometu

Splošna debata o življenju in družbi
Odgovori
mucmuc
Prispevkov: 8
Pridružen: 25. Feb 2013 13:15

Prekršek v cestnem prometu

Odgovor Napisal/-a mucmuc »

Zdravo, pravniki in bodoči pravniki :)

Eno vprašanje bi imela, pa bi bila zelo vesela, če bi dobila kak odgovor.

Naredila sem prekršek v cestnem prometu (semaforizirano križišče) in ker nisem plačala v nekaj dneh sedaj moja kazen znaša 300 EUR. Šla sem na sodišče se pozanimati ali lahko svoj dolg odplačam na kak drug način (družbeno koristna dela), ker sem že 3 leta brezposelna in bolna (septembra operacija trebuha) in res nimam kako da plačam to zadevo, pa so mi rekli naj prošnjo pošljem na policijsko postajo, ki mi je poslala kazen. To sem tudi naredila. Nato je policija to poslala/posredovala sodišču, sodišče je pa ugotovilo, da je to "nedovoljeno" (ta moja prošnja za drugačno odplačilo) in da moram sedaj še takso plačati (wtf!!!) :cry: :evil: Torej, ko dobim še to takso, bo pomoje vse skupaj za plačati 500 EUR. :(

Ali obstaja kakšna možnost, da jaz svoj dolg na drugačen način odplačam?

Nekaj sem slišala, da tudi če greš v zapor, to več ne pomaga, ker ko prideš ven, moraš še vedno plačati (?). Zakaj?

No, kdorkoli bi vedel kaj o tej zadevi, bi bila zelo vesela, če bi mi probal razjasniti nekaj stvari.

Hvala.
Uporabniški avatar
bajna
Prispevkov: 995
Pridružen: 05. Okt 2008 16:20

Re: Prekršek v cestnem prometu

Odgovor Napisal/-a bajna »

hej,

obstaja možnost opravljanja del v splošno korist. Kako je z vložitvijo pred določitvijo uklonilnega zapora nisem sigurna, ampak ko dobiš sklep o določitvi UZ, lahko namesto ugovora v 8 dneh vložiš predlog za nadomestitev globe z nalogami v splošno korist. Pristojno je tisto sodišče, ki bo odločalo o določitvi UZ, zraven priloži potrdilo iz ZZS, da si brezposelna, ostale poizvedbe dela sodišče samo. Glede na tvojo situacijo, ti bodo verjetno nadomestili globo.
Uporabniški avatar
Dexter
Prispevkov: 1072
Pridružen: 15. Dec 2008 15:47

Re: Prekršek v cestnem prometu

Odgovor Napisal/-a Dexter »

A pa tukaj sploh gre za odločbo o prekršku?? Ker če gre le za plačilni nalog, delo v splošno korist v tem primeru ni mogoče, niti ni mogoče odrediti uklonilnega zapora.
Vsaka stvar je težka, preden postane lahka.
Uporabniški avatar
bajna
Prispevkov: 995
Pridružen: 05. Okt 2008 16:20

Re: Prekršek v cestnem prometu

Odgovor Napisal/-a bajna »

sem nekje zasledila, da nekatera sodišča to razlagajo drugače. maš možnost odpusta dolga, če gre za plačilni nalog.
mucmuc
Prispevkov: 8
Pridružen: 25. Feb 2013 13:15

Re: Prekršek v cestnem prometu

Odgovor Napisal/-a mucmuc »

Ustavili so me septembra 2012, od policaja sem dobila neko zadevo s plačilnim nalogom zraven (ej, ko iščem doma zadevo, jo ne najdem, da bi točno znala povedati kaj je :( ). Januarja 2013 je prišel Opomin pred izvršbo in na podlagi tega sem poslala prošnjo za družbeno koristna dela, ki ga je sodišče zavrnilo...seveda je sedaj 8-dnevni rok že potekel tako, da se niti na to ne morem pritožiti... :( :evil:

Kaj mi še preostane?
mucmuc
Prispevkov: 8
Pridružen: 25. Feb 2013 13:15

Re: Prekršek v cestnem prometu

Odgovor Napisal/-a mucmuc »

Aja, tole mojo prošnjo je zavrnilo sodišče v Litiji.
mucmuc
Prispevkov: 8
Pridružen: 25. Feb 2013 13:15

Re: Prekršek v cestnem prometu

Odgovor Napisal/-a mucmuc »

Anyone?
Wallflower
Prispevkov: 11
Pridružen: 31. Dec 2012 08:00

Re: Prekršek v cestnem prometu

Odgovor Napisal/-a Wallflower »

Jst kšne druge možnosti kakor že zgoraj napisanega ne poznam, edino kar ti lahko povem če ti pomaga, je da lahko zaprosiš za plačilo na obroke in po 10€ na mesec odplačuješ.
nejcs
Prispevkov: 339
Pridružen: 29. Apr 2010 01:32

Re: Prekršek v cestnem prometu

Odgovor Napisal/-a nejcs »

Kot vidiš, smo študentje prava in mladi pravniki nesposobni oz. nimamo pojma o pravu (v praksi!)... Zato ti dajem dobronamerni nasvet, da se obrneš s svojim problemom na katero od brezplačnih pravnih svetovalnic, npr:
...
Pa še mnogo takih je najti na netu.
Srečno!
Life isn't fair, but you can be.
divjimož
Prispevkov: 35
Pridružen: 18. Jun 2011 13:39

Re: Prekršek v cestnem prometu

Odgovor Napisal/-a divjimož »

Gospa /mucmuc/ je konkretno vprašala za nasvet glede problema cestno prometni prekršek, zato ni prav, da se nekdo ne potrudi, nekdo ki je že opravil izpit pravo o prekrških, ter predlaga ustrezno rešitev.Fantje in dekleta ne ga lomit!
nejcs
Prispevkov: 339
Pridružen: 29. Apr 2010 01:32

Re: Prekršek v cestnem prometu

Odgovor Napisal/-a nejcs »

Rešitev je potrebno najti v praksi, ne v teoriji! Izpit je teoretičen, nikakor ne praktičen!
Brez problema naštejem par členov iz zakon, vendar kaj bo to pomagalo?
Me zelo čudi, da nekateri te distinkcije ne razumete :o
Life isn't fair, but you can be.
ziu
Prispevkov: 128
Pridružen: 27. Sep 2010 13:05

Re: Prekršek v cestnem prometu

Odgovor Napisal/-a ziu »

nejcs napisal/-a:Rešitev je potrebno najti v praksi, ne v teoriji! Izpit je teoretičen, nikakor ne praktičen!
Brez problema naštejem par členov iz zakon, vendar kaj bo to pomagalo?
Me zelo čudi, da nekateri te distinkcije ne razumete :o
Ja, verjetno hodiš na faks zato, da boš znal teorijo na pamet, v praksi boš pa mrzel. Saj ne pravim, da ni precej izpitov res takih, ne pomeni pa to, da upravičeno ne znamo reševati praktičnih primerov Tako da mene pa zelo čudi to, da zgleda nekateri ne razumete distinkcije med naštevanjem členov iz zakona, kar lahko naredi vsak laik s 5 minutami časa, in smiselnim povezovanjem in razumevanjem členov, kar bi moral znati pravnik :o . In ja, v nekaterih primerih, kljub vsemu, tudi že študent prava.
w4nkst4
Prispevkov: 771
Pridružen: 02. Feb 2009 11:27

Re: Prekršek v cestnem prometu

Odgovor Napisal/-a w4nkst4 »

In ja zato bi mogl dovolt, da maš pr vsakem izpitu loh ustrezen zakon zraven...
ziu
Prispevkov: 128
Pridružen: 27. Sep 2010 13:05

Re: Prekršek v cestnem prometu

Odgovor Napisal/-a ziu »

Čeprav, po drugi strani, pa v praksi prideš tudi v situacijo, ko si ne moreš vzeti 10 minut časa in najprej pogledati v zakon, ampak moraš vsebino znati "na pamet", da lahko hitro in ustrezno reagiraš. Tako da gre za dvorezen meč...
nejcs
Prispevkov: 339
Pridružen: 29. Apr 2010 01:32

Re: Prekršek v cestnem prometu

Odgovor Napisal/-a nejcs »

Potem pa daj pravni nasvet! ;)
90 % ljudi na našmu faksu ne ve, kaj je npr. COVL obrazec... Boste vidl, k boste stopil v realen svet in začel služt denar s pravom, da si, ko dobiš diplomo v roke še daaaaaaaaaaaleč od pravnika...
Life isn't fair, but you can be.
Alja
Prispevkov: 383
Pridružen: 21. Jun 2012 08:55

Re: Prekršek v cestnem prometu

Odgovor Napisal/-a Alja »

nejcs napisal/-a:Potem pa daj pravni nasvet! ;)
90 % ljudi na našmu faksu ne ve, kaj je npr. COVL obrazec... Boste vidl, k boste stopil v realen svet in začel služt denar s pravom, da si, ko dobiš diplomo v roke še daaaaaaaaaaaleč od pravnika...

Se popolnoma strinjam!

Sama sem začela delati v odvetniški pisarni pred nekaj meseci in šele zdaj vidim, kako se praksa razlikuje od teorije. V bistvu si z diplomo v roki navaden lolek, ki se mora dejansko vse še naučiti v praksi.
Uporabniški avatar
Pinball Wizard
Prispevkov: 70
Pridružen: 07. Okt 2012 12:48

Re: Prekršek v cestnem prometu

Odgovor Napisal/-a Pinball Wizard »

Alja napisal/-a: Se popolnoma strinjam!

Sama sem začela delati v odvetniški pisarni pred nekaj meseci
in šele zdaj vidim, kako se praksa razlikuje od teorije. V bistvu si z diplomo v roki navaden lolek, ki se mora dejansko vse še naučiti v praksi.
Nice :!:
Better call Saul! #BreakingBad
mucmuc
Prispevkov: 8
Pridružen: 25. Feb 2013 13:15

Re: Prekršek v cestnem prometu

Odgovor Napisal/-a mucmuc »

Hvala vsem za informacije.
Domino
Prispevkov: 32
Pridružen: 25. Jan 2013 09:45

Re: Prekršek v cestnem prometu

Odgovor Napisal/-a Domino »

- Ne vem, kako bi pošiljanje prošenj na policijo lahko kakorkoli spremenilo način izvrševanja kazni... A ni tako, da se prošnje za nadomestilo plačila za opravljanjem DKD pošilja na CSD direktno?

- Uklonilni zapor je namenjen plačilu, ne NADOMESTILU PLAČILA kazni (drgač bi vsi raj sedel :D)

- Ravno danes sem na IUS-Info bral, kako primanjkuje "družbeno koristnih del", pomeni da nam bodo še to zelo omejili :/ oz. da se na to ni za zanašati, ker kakor pravijo se "za opravo del v splošno korist ne najde ustrezna organizacija". No, v bistvu je celoten članek v reviji Pravna Praksa, št. 3, str 22, letnik 13

Država mora napolnit blagajno, česar gotovo ne naredi s tem, da se prekrška ne spremeni v gotovino :))


drgač pa kar se našga faxa tiče - čim manj... vsaka ovca se loh napifla miljon stvari na pamet, redkokdo pa razume, kaj govori. Kako je že bilo rečeno na enem izmed prvih preavanj prvih letnikov: "Poznati zakon ne pomeni znati na pamet njegovih členov, ampak vedeti smisel in pomen."
Uporabniški avatar
Dexter
Prispevkov: 1072
Pridružen: 15. Dec 2008 15:47

Re: Prekršek v cestnem prometu

Odgovor Napisal/-a Dexter »

Domino napisal/-a:A ni tako, da se prošnje za nadomestilo plačila za opravljanjem DKD pošilja na CSD direktno?
Ne. Tko je kot je bajna zgoraj napisala.

Če pa hočeš poznati smisel in pomen zakona, je pa treba prej tudi kakšen člen pogledat.
Vsaka stvar je težka, preden postane lahka.
Odgovori

Vrni se na