Balkanski bojevnik

Splošna debata o življenju in družbi
Odgovori
redrose
Prispevkov: 14
Pridružen: 04. Nov 2012 04:17

Balkanski bojevnik

Odgovor Napisal/-a redrose »

Hej folk,

odpiram tole aktualno temo zadnjih dni. Toliko enih novic in informacij v zvezi z njo, pa mene zanima, kakšno je vaše mnenje o včerajšnji oprostilni sodbi? Ali mislite, da bo tožilstvo uspelo s pritožbo na višjem sodišču? Kako gledate na to, da tožilstvo pravočasno ni vložilo predloga za podaljšanje pripora obtoženim? Kaj menite o celotnem sojenju? Skratka vprašanja se kar sama porajajo…predvsem me zanima kako vi gledate na celotno zadevo… :geek:
nejcs
Prispevkov: 339
Pridružen: 29. Apr 2010 01:32

Re: Balkanski bojevnik

Odgovor Napisal/-a nejcs »

Zelo podpiram takšne poskuse odprtja debat. Upam, da se bo kdo opogumil in napisal svoje mnenje. Sam mislim, da smo (bodoči) pravniki vse preveč zazrti v pravniške tehnikalije in nismo sposobni videti širše slike. Že način študija nas sili k temu. Sam sebe spodbujam k širitvi znanj tudi z drugih področij, predvsem pa hodim po svetu z odprtimi očmi, če me razumete. Potrebno je siliti ljudi h kritičnemu mišljenju, saj bodo le tako lahko zgradili lastno hrbtenico.
Primer Balkansko revše me kot pravnika frustrira - je sicer pravno pravilen (če zanemarimo vse "drobne" napake, ki so se zgodile med samim postopkom), pa drugi strani pa je končna rešitev skrajno nepravična. Izjava odvetnika Luke Zajca po izrečeni sodbi, da je to dokaz obstoja pravne države je gledano skozi "pravno-tehnikalijske" oči popolnoma korektna, v vseh drugih dimenzijah (etika, morala, socialni čut, družbena odgovornost, javna korist itd.) pa praktično obsodbe vredna in nečloveška.
Life isn't fair, but you can be.
Arndovia
Prispevkov: 75
Pridružen: 15. Okt 2009 20:55

Re: Balkanski bojevnik

Odgovor Napisal/-a Arndovia »

Moj pisker v tej zadevi, ceprav, moram priznat, da sploh ne poznam kako se je proces odvijal oz. da bi sploh od blizu povohal sodni spis:

Menim pa, da Policija ze 20 let dela iste napake, "pozablja", da rabi sodne odredbe za prikrite preiskovalne ukrepe (vsaj ce sem dobro seznanjen je na tej tocki padla vecina dokazov), tozilstvo pa tudi dela svoje slamparije, ki so nedopustne. Ce se ti zgodi, da "pozabis" vlozit predlog za pripor ... ma letis iz sluzbe, na svidenje, ne pa "ups" ze 115 x ic. Potem pa se dogaja to, kar se nonstop dogaja, da vsa stvar pade na procesnih napakah (pa vem kako smo gulili ZKP, KPP nasploh in gledali na vsak mali korak in vsako podrobnost pri tem predmetu).

Je pa res, da je tu tozilka bila sama proti enim 15 odvetnikom (s posnetkov sklepam, da je vsak imel svojega odvetnika in da so ti normalno sodelovali medseboj) in je to hud pritisk na njo, in gledano cisto normalno clovesko je to prekleto tezko. Sploh, ce so ji se kako grozili itd.

Sicer bi pa sodisce lahko ze na zacetku reklo, da pac se ze od dalec vidi, da bo zadeva padla v vodo in bi ze takrat ustavilo postopek, ne pa da smo imeli ta fiasko dve leti in vec na tapeti ... Saj so bili na okroznem ne (?) in tam je sodni senat, pa lahko spis preberejo in ga prevohajo v mesecu ali dveh (ali pa naivno razmisljam?). Ne vem. Ne poznam kako v praksi delajo na sodiscu v takih primerih, kaksni so normalni roki itd. Navsezadnje smo samo studentje in nas praksa sele caka, takrat bomo pac videli kako lahko nase znanje uporabljamo in v kaksnih tirnicah se lahko gilbjemo.

Sicer pa to je tako... prosto po gostilnisko, tezko je karkoli rect, ce ne vidimo v spis :S - pa priznati moram, da mi kazensko pravo ne disi niti najmanj ^^ :D
redrose
Prispevkov: 14
Pridružen: 04. Nov 2012 04:17

Re: Balkanski bojevnik

Odgovor Napisal/-a redrose »

@Arndovia: Točno to, kar navajaš v prvem odstavku je kar velika težava.

Ravno danes sem brala tale članek. Sicer čisto druga tema, a izpostavlja isti problem.

https://slo-tech.com/novice/t550721#crta
Odgovori

Vrni se na