Konkurenčna klavzula

Splošna debata o življenju in družbi
Odgovori
Bili
Prispevkov: 97
Pridružen: 19. Dec 2008 15:06

Konkurenčna klavzula

Odgovor Napisal/-a Bili »

Živjo!
Kolega me je prosil za pomoč glede konkurenčne klavzule, vendar jaz še nisem tako daleč s študijem, zato se obračam na vas. Primer je sledeč:
Ima pogodbo za določen čas, ki je ne namerava podaljšati. Podpisano ima konkurenčno klavzulo za 2 leti. Zanima ga, če se konkurenčna klavzula lahko uveljavlja pri prenehanju pogodbe za določen čas. Delat gre namreč k drugi firmi, ki se ukvarja med drugim s prodajo istih produktov, vendar njegovo delovno mesto ne zajema prodaje teh produktov, vendar drugih. Torej podjetje je konkurenčmo, ampak njegovo delovno mesto načeloma ni.

Ima lahko probleme, ali je lahko brez skrbi? Ali je zdajšnjemu delodajalcu dolžan povedati kam gre (mogoče na podlagi kk?) in če ne, se lahko delodajalec vseeno pozanima kje dela, ali tega načeloma ne preverjajo?

Prosim za čim prejšnji odgovor in hvala vnaprej! :)
KiZo
Prispevkov: 302
Pridružen: 13. Dec 2008 13:45

Re: Konkurenčna klavzula

Odgovor Napisal/-a KiZo »

Zdravo, kokr sm jst delu pr delovcu seminarsko na to temo je biu ravno to problem, ker nikjer ni bilo urejeno za prenehanje pogodbe za določen čas. Ti pa prilagam seminarsko, mogoče kej uporabnega notr najdes, namreč piše katero delo se lahko šteje za konkurenčno, pogoje da se jo loh sploh uveljavlja in podobno.

je kej pomagal?
Nimate dovoljenj za ogled prilog tega prispevka.
boden
Prispevkov: 1
Pridružen: 19. Maj 2013 16:47

Re: Konkurenčna klavzula

Odgovor Napisal/-a boden »

Imam vprašanje ali lahko delodajalec uveljavlja konkurenčno klavzulo tudi, če je bil delojemalec prej zaposlen pri proizvodnem podjetju nato pa bi se rad zapsolil v trgovskem podjetju, ki pa ima v manjši meri v svojem pordajnem programu tudi proizvode od bivšega delodajalca( proizvodnega podjetja)? Upam, da sem napsial dovolj jasno

Lp
Uroš
Odgovori

Vrni se na