Grški bankrot - kaj sledi?

Splošna debata o življenju in družbi
Odgovori
12345
Prispevkov: 127
Pridružen: 07. Jan 2011 11:03

Grški bankrot - kaj sledi?

Odgovor Napisal/-a 12345 »

Že pred časom sem predlagal, da se odpre tema, kjer bi se lahko razpravljalo tudi o aktualnih družbenih/političnih/gospodarskih temah ter konkretnih praktičnih pravnih vprašanjih in ne zgolj o faxu, ampak bo zaenkrat verjetno tudi tu okej.

Skratka, že kar nekaj časa se mi postavlja vprašanje, kako bi bankrot prezadolžene in skorumpirane Grčije izgledal v praksi.
Razumljivo je, kako izgleda stečaj premoženja posameznika in tudi firme, glede države pa mi ni čisto jasno.
Država v ožjem pomenu neha delovati? Javne funkcije, ki jih plačuje država, se prenehajo izvajati? Nastopi anarhija? Je država "predmet okupacije", v kolikor seveda ne vtaknejo vmes prstov razne tuje sile (pod pretvezo zagotavljanja miru, a v svojo korist)?
Danes sem prebral članek na 24ur.com, da v primeru bankrota država ne bi imela za hrano, zdravila, gorivo. V takšnem primeru bi torej res lahko govorili o totalnem sesutju nacije.

Počitnice v Grčiji pa potem verjetno tudi odpadejo, kajne? :P

Kako si vi vse to predstavljate?
dragoxxx
Prispevkov: 1387
Pridružen: 06. Okt 2009 16:33

Re: Grški bankrot - kaj sledi?

Odgovor Napisal/-a dragoxxx »

Zahvaljujoč zanesljivim virom informacij vam lahko zagotovim, da bo to poletje še kako "razburljivo in na žalost ne prav prijetno"...

V ospredju bo vsekakor dogajanje v Grčiji, Srbiji, Rusiji, Siriji, Iranu, J Ameriki, Avstraliji(kdor še ne ve, možna odcepitev Z dela te države) ter odnosi med Nemčijo, Francijo in VB.
Skratka, svet še ni "preživel" tistega velikega dogodka, dogodka, po katerem je treba "ta svet očistiti 3 milijard nepotrebnih zajedalcev(beri; prebivalcev)":
pa tole niso moje besede, ampak besede nekdanjega direktorja CIE, Allana Dalsa:)

No, good luck to us all :))
Odgovori

Vrni se na