Kazen

Splošna debata o življenju in družbi
Odgovori
mala.pika
Prispevkov: 1
Pridružen: 18. Apr 2011 16:41

Kazen

Odgovor Napisal/-a mala.pika »

Lep pozdrav!

Imama vpršanje in nisem vedela na kateri forum se naj obrnem in se mi je zdelo da boste vi še najboljša rešitev. Upam no :)

Torej imam problem. Prijavljena sem na dveh forumih, kjer objavlam prispevke že približno 3 leta. Ampak vse to je prišlo na dan. In ker sem na forumih omenjala tudi osebe in takšne stvari, ki jih ni nihče vedel, se je proti meni obrnilo veliko ljudi.

Zbrali so moje prispevke in jih vsem sošolcem poslali na maile.

Zanima me ali lahko kaj naredim okoli tega. Ali se da to prijaviti na policijo in ali oni v tem primeru kaj naredijo?

Hvala za odgovor!
Sizif
Prispevkov: 242
Pridružen: 05. Okt 2008 18:02

Re: Kazen

Odgovor Napisal/-a Sizif »

težko. mogoče kej v okviru obrekovanja ipd., ampak to je odvisno od vsebine, ki jo pošiljajo okol. morda bi se dalo tut kej glede zlorabe osebnih podatkov, ampak vse to bol težko in odvisno od konkretnega primera... podrobneje se ne spoznam.
blank
Uporabniški avatar
flafi
Prispevkov: 1768
Pridružen: 05. Okt 2008 15:31
Kraj: Ljubljana

Re: Kazen

Odgovor Napisal/-a flafi »

Glede na to, da so forumi javni, ne vem točno kaj pričakuješ, da bi policija naredila glede tega, ker pomoje tvoji sošolci oz. ti ljudje, ki to naokoli pošiljajo, niso nič narobe naredili - pač zbrali so skupaj prispevke, objavljene na javnem forumu. Zato se tudi vedno bolj poudarja to, da ne objavljat preveč osebnih stvari na internetu, ker lahko do tega praktično vsak pride ;)
Zdej ne vem kaj si ti pisala o določenih osebah na teh forumih, ampak ker je Sizif ravno obrekovanje omenil, bi imele pomoje te osebe večji pravni interes glede tega, kot ti. Dejansko so oni tisti, ki so bili obrekovani, ne ti.

Moje mnenje pač :geek: Jaz ti svetujem, da v prihodnje malo bolj paziš kaj pišeš po internetu.
It's so fluffy, I'm gonna die! IT'S SO FLUFFEEEEH!
Uporabniški avatar
bajna
Prispevkov: 995
Pridružen: 05. Okt 2008 16:20

Re: Kazen

Odgovor Napisal/-a bajna »

dejansko res ne moreš nič, ker mislim da je celo opozorilo ko se včlaniš, da je forum javen in da pazi kaj pišeš, nekaj v tem smislu.
sicer res grdo s strani teh ljudi, ampak žal ne moreš čisto nič, samo v prihodnje bolj pazi kaj pišeš..
nofak
Prispevkov: 319
Pridružen: 02. Apr 2009 22:31

Re: Kazen

Odgovor Napisal/-a nofak »

Grdo z njihove strani? To, da je anonimno pisala stvari o sosolcih (sicer ja, kot smo ze ugotovili ne vemo kaj, ampak glede na to, da so se kaj takega spravili narediti, se mi zdi, da ni ravno nedolzno) in zlorabila njihovo zaupanje, je pa ok? Ah ja, mogoce pa sosolci tudi ta forum najdejo...
Uporabniški avatar
bajna
Prispevkov: 995
Pridružen: 05. Okt 2008 16:20

Re: Kazen

Odgovor Napisal/-a bajna »

jah men je grdo, da te en tko potunka
Sizif
Prispevkov: 242
Pridružen: 05. Okt 2008 18:02

Re: Kazen

Odgovor Napisal/-a Sizif »

oboje ni lih lepo, ampak če ti pišeš kaj je kdo reku al pa naredu in so lahko tut drugi to vidl, je vseen mal drugač kokr če te nekdo izda. sicer pa kot že omenjeno, nevemo celotne zgodbe tko da.. ampak itak nismo mi sodniki, zato se raj posvetmo odgovoru na vprašanje
blank
Odgovori

Vrni se na