Ustno ali pisno

prof. dr. Rajko Pirnat, doc. dr. Mitja Horvat

Moderatorji: Zmajbaby™

Odgovori
Uporabniški avatar
flafi
Prispevkov: 1768
Pridružen: 05. Okt 2008 15:31
Kraj: Ljubljana

Re: ustno ali pisno

Odgovor Napisal/-a flafi »

Pirnatova vprašanja, ne? :lol:

Za to pomoč je pomoje tisto na strani 76 v skripti, pri financiranju javnih služb... Vsaj jaz sem to gledala. Čeprav mi je ful čudno, ker piše nekaj o višini pomoči, potem pa kar piše, da se to itak ne šteje za pomoč :shock: Krneki! Primer je pa Altmarkt.

Za objektivno odgovornost sta pa v skripti na strani 45 našteta "dva" razloga, da imamo objektivno odgovornost (čeprav po moje je samo eden, ker to, da je prevladujoče mnenje, da gre za objektivno odgovornost, se mi ne zdi glih dober razlog :D ), in sicer, da Ustava ne zahteva krivde.

Ostalo se mi niti ne sanja...
It's so fluffy, I'm gonna die! IT'S SO FLUFFEEEEH!
Uporabniški avatar
Biba
Prispevkov: 66
Pridružen: 09. Okt 2008 20:10

Re: ustno ali pisno

Odgovor Napisal/-a Biba »

[quote="prava"]Ja, saj bom jaz tudi prebrala, čeprav sem bila ziher da to spada pod izbirni predmet in sem že odtrgala liste ven iz skripte :) , pa še ena je enkrat na forum vprašala, da jo je za izbirni vprašal nekaj o državljanstvu in sem pač mislila, da to spada tja....

A kdo ve odgovore na ta vprašanja: ne me čist držat za besedo, malo sem že pozabila od izpita

-Kakšni so pogoji po EU pravu, da se pomoč ne šteje za nedovoljeno + kateri je precedenčni primer? :shock: kam to sploh spada...??

Tukej je mišljena državna pomoč. Sodišče evropskih skupnosti definira nedovoljeno državno pomoč kot nedopustno zagotavljanje finančnih vzpodbud tam, kjer obstaja trg. Dopustna je na področju, ki pomeni zagotavljanje javne službe. Višina pomoči: tako visoka da krije stroške, ki so nujno potrebni in se na trgu ne morejo pokriti. Če je izvajalec izbran v postopku koncesije/javnega naročanja, bodo stroški realni--> subvencije. Precedenčni primer: Altmark

-Spremembe kar se tiče javnih podjetij

ne vem.

-Sorazmernost, kje je v ustavi, kje v zakonih, abstraktna in konkretna sorazmernost

N. sorazmernosti se kaže v ustavi v okviru 2. člena (pravna država) in v okviru 8. člena (skladnost s temeljnimi načeli). Kje v zakonih je ne vem, mam pa napisano tole če ti kaj pomaga: Tako zakonodajalec kot izvršilna oblast morata pri abstraktnem in konkretnem delovanju prestati test sorazmernosti (gre za razmerje med pravicami v katere posežemo in katere varujemo- javna korist). Za abstraktno in konkretno ne vem.

-Zakaj imamo objektivno odškodninsko odgovornost države

Uf tole sem bila vprašana, pa se ne spomnim kaj točno sem odgovorila :D Mislim da nekej v smislu, da so posameznikove pravice ustavno varovane v smislu 26. člena URS, in tudi zaradi načela sorazmernosti (če se poseže posamezniku v pravico zaradi višje- javne koristi, njemu pa nastane škoda), pa potem sem omenjala še poseg v pričakovane pravice, uglavnem poanta je da se poseg ne more izognit brez posledic in da navsezadnje nekdo mora odgovarjati, če ne drugega pač država objektivno.
Življenje ni cvetoče polje.
prava
Prispevkov: 26
Pridružen: 01. Avg 2009 14:44

Re: ustno ali pisno

Odgovor Napisal/-a prava »

Hvala obema! Mi bo zelo pomagalo!

Ja, drugače gre več ali manj za Pirnatova vprašanja :x upam, da pridem k Horvatu, samo problem je, ker do zadnjega ne bomo vedeli pri komu smo :) :? in se je treba pač čimveč naučit za Pirnata. Ehhh, zakaj nisem vzela une institucije :evil:
prava
Prispevkov: 26
Pridružen: 01. Avg 2009 14:44

Re: ustno ali pisno

Odgovor Napisal/-a prava »

Objavljen je razpored ustnih. A kdo zdej mogoče ve, kdo sprašuje v torek ob 9h?
MIA
Prispevkov: 38
Pridružen: 12. Maj 2009 22:18

Re: ustno ali pisno

Odgovor Napisal/-a MIA »

Ve kdo po domače razložit pravo in nepravo retroaktivnost?
Uporabniški avatar
flafi
Prispevkov: 1768
Pridružen: 05. Okt 2008 15:31
Kraj: Ljubljana

Re: ustno ali pisno

Odgovor Napisal/-a flafi »

Kaj so kej spraševali na tem roku? :D Še posebej Pirnat :D
It's so fluffy, I'm gonna die! IT'S SO FLUFFEEEEH!
dzoni
Prispevkov: 95
Pridružen: 08. Sep 2011 19:40

Re: ustno ali pisno

Odgovor Napisal/-a dzoni »

Mene pa zanima, če je predmet Upravno pravo isti kot Osnove upravnega prava(temeljna vprašanja Javne uprave, Upravnega prava in Upravnega postopka in upravnega spora), ali gre za ločena predmeta? Katera literatura je potrebna za to? Pa še za Upravno procesno pravo (upravni postopek in upravni spor), katera literatura?
Hvala in lp.
Uporabniški avatar
flafi
Prispevkov: 1768
Pridružen: 05. Okt 2008 15:31
Kraj: Ljubljana

Re: ustno ali pisno

Odgovor Napisal/-a flafi »

Kje pa imaš predmet Osnove upravnega prava? :shock: Verjetno je najboljše, če primerjaš učna načrta obeh predmetov. Za upravno pravo ga dobiš tukaj ;) Za upravno pravo sicer krožijo neke skripte naokoli, Koritnikova je baje fajn. Najbolj fino naj bi bilo pa, če imaš zapiske iz predavanj (če jih slučajno kje dobiš - please share! :D )

Za Upravni postopek in upravni spor pa naj bi bla sicer tudi ena skripta nekje tu na forumu, ampak je baje boljše, če greš čez knjigo Upravno procesno pravo od Kerševana, ki je sicer res ful debela, ampak baje je okej. Pa še ZUP in ZUS rabiš. Verjetno je fino tudi vaje pogledat (so ene rešene nekje na forumu ;) ).

To je to, kar jst vem o tem. Mogoče bi lahko kdo, ki je ta dva izpita dejansko že naredu, kej dodal :mrgreen:
It's so fluffy, I'm gonna die! IT'S SO FLUFFEEEEH!
Uporabniški avatar
Dexter
Prispevkov: 1072
Pridružen: 15. Dec 2008 15:47

Re: ustno ali pisno

Odgovor Napisal/-a Dexter »

flafi napisal/-a: Za upravno pravo sicer krožijo neke skripte naokoli, Koritnikova je baje fajn. Najbolj fino naj bi bilo pa, če imaš zapiske iz predavanj (če jih slučajno kje dobiš - please share! :D )
Eh, jaz sem ti pa ravno mislil pisati, če mi lahk posodiš za skopirat lanske zapiske za upravno pravo ... :(
Vsaka stvar je težka, preden postane lahka.
nejcs
Prispevkov: 339
Pridružen: 29. Apr 2010 01:32

Re: ustno ali pisno

Odgovor Napisal/-a nejcs »

flafi napisal/-a: Za Upravni postopek in upravni spor pa naj bi bla sicer tudi ena skripta nekje tu na forumu, ampak je baje boljše, če greš čez knjigo Upravno procesno pravo od Kerševana, ki je sicer res ful debela, ampak baje je okej. Pa še ZUP in ZUS rabiš. Verjetno je fino tudi vaje pogledat (so ene rešene nekje na forumu ;) ).
kje so te vaje??
Life isn't fair, but you can be.
Uporabniški avatar
flafi
Prispevkov: 1768
Pridružen: 05. Okt 2008 15:31
Kraj: Ljubljana

Re: ustno ali pisno

Odgovor Napisal/-a flafi »

Dexter - slaba, slaba :D Lahko ti dam za skopirat samo zapiske iz prvega predavanja. In sicer je samo ena stran - na vrhu piše 'Upravno pravo', pod tem 'prof. Pirnat', potem pa čez celo stran 'BEDNO!'. Pa pobarvano je! :D Če jih pa slučajno kje drugje dobiš, se pa priporočam, da jih posreduješ naprej :twisted:

nejcs - tuki poglej ;) Mal so že stare, ampak ni bistvene razlike. Občasno da kakšen nov primer, ampak načeloma je vse skor isto :D
It's so fluffy, I'm gonna die! IT'S SO FLUFFEEEEH!
Uporabniški avatar
flafi
Prispevkov: 1768
Pridružen: 05. Okt 2008 15:31
Kraj: Ljubljana

Re: ustno ali pisno

Odgovor Napisal/-a flafi »

A lahko naslednji teden nekdo napiše kateri profesor je spraševal, prosim? :mrgreen: Hvala! :mrgreen:
It's so fluffy, I'm gonna die! IT'S SO FLUFFEEEEH!
dzoni
Prispevkov: 95
Pridružen: 08. Sep 2011 19:40

Re: ustno ali pisno

Odgovor Napisal/-a dzoni »

Mi lahko kdo prosim odgovori, kje dobim članke, ki pridejo v poštev za Javno upravo ter Upravno pravo?
Uporabniški avatar
flafi
Prispevkov: 1768
Pridružen: 05. Okt 2008 15:31
Kraj: Ljubljana

Re: ustno ali pisno

Odgovor Napisal/-a flafi »

Kup enih člankov za upravno pravo je v kopirnici... Drug kup jih je pa tukaj. Samo nimam pojma ali so isti ali ne, in kateri pridejo v poštev in ne. Se nisem še tok poglabljala :D
It's so fluffy, I'm gonna die! IT'S SO FLUFFEEEEH!
dzoni
Prispevkov: 95
Pridružen: 08. Sep 2011 19:40

Re: ustno ali pisno

Odgovor Napisal/-a dzoni »

Super, hvala.
nejcs
Prispevkov: 339
Pridružen: 29. Apr 2010 01:32

Re: ustno ali pisno

Odgovor Napisal/-a nejcs »

Flafi, če oz. ko se boš kej poglabljala v to, keri članki manjkajo ali pa so odveč, prosim, deli to še z nami ostalimi. Hvala!
Nimate dovoljenj za ogled prilog tega prispevka.
Life isn't fair, but you can be.
pistacija
Prispevkov: 14
Pridružen: 23. Sep 2011 13:41

Re: ustno ali pisno

Odgovor Napisal/-a pistacija »

je mogoče špe kakšen soptrpin ki gre delat upravno v pon in ima tudi institucije?

in ali mogoče kdo ve, sta bila vedno razpisana dva roka (en za upravno in drug za institucije).... mal me skrbi da sta naenkrat razpisana dva roka...anybody???!??!
dzoni
Prispevkov: 95
Pridružen: 08. Sep 2011 19:40

Re: ustno ali pisno

Odgovor Napisal/-a dzoni »

Kaj pa je s temi institucijami, a je to veliko gradiva? Kaj spada vse pod to temo?
chelsea
Prispevkov: 26
Pridružen: 16. Sep 2009 17:13

Re: ustno ali pisno

Odgovor Napisal/-a chelsea »

hej, zanima me, kdaj se pri upravnem pravu začnejo vaje?
hvala, lp
Uporabniški avatar
complexna
Prispevkov: 9
Pridružen: 05. Okt 2010 15:39

Re: ustno ali pisno

Odgovor Napisal/-a complexna »

so se že začele, v četrtek po predavanjih...prvič ne vem kaj so počeli, prejšnji teden je pa povedal neke članke, ki jih naj preberemo in odločbe sodišč...če sem prav razumela, naj bi iz tega ven razbrali kakšna je širina pooblastil itd...trajal je cca 30 min, razgovoru se je še o enem vpr., ki ga je zastavil študent in to je blo to.
Uporabniški avatar
tinkerbell
Prispevkov: 238
Pridružen: 28. Avg 2009 09:59

Re: ustno ali pisno

Odgovor Napisal/-a tinkerbell »

kje se pa dobijo ti članki?
Uporabniški avatar
tinkerbell
Prispevkov: 238
Pridružen: 28. Avg 2009 09:59

Re: ustno ali pisno

Odgovor Napisal/-a tinkerbell »

pa še neki...a so vaje samo v eni skupini al smo kej razdeljeni?
hvala za odg
Alch
Prispevkov: 4
Pridružen: 08. Okt 2008 15:40

Re: ustno ali pisno

Odgovor Napisal/-a Alch »

Je slučajno kdo preštudiral nov zakon o pravnem varstvu v postopkih javnega naročanja in ugotovil v čem vse le-ta spreminja zakon o reviziji postopkov jn?
Uporabniški avatar
lojzka :)
Prispevkov: 70
Pridružen: 22. Nov 2008 08:32
Kraj: malo tu, malo tam

Re: ustno ali pisno

Odgovor Napisal/-a lojzka :) »

Je mogoče kdo od vas, ki ima tudi upravne institucije že opravljal ta izpit letos? Glede na to, da izpitni roki niso na isti dan, kako se potem opravlja izpita skupaj? Še vedno velja, da tiste, ki imajo oboje sprašuje Horvat? Hvala za pomoč :)
Like it or not... I'm here :)
Uporabniški avatar
Leilani
Prispevkov: 19
Pridružen: 09. Jan 2009 18:41

Re: ustno ali pisno

Odgovor Napisal/-a Leilani »

A ima mogoče kdo zbrana vprašanja, ki se pojavljajo na ustnih??
Odgovori

Vrni se na