Iz kje se učiti Javno upravo?

prof. dr. Bojan Bugarič, prof. dr. Erik Kerševan

Moderatorji: Zmajbaby™

Odgovori
Penac
Prispevkov: 54
Pridružen: 22. Avg 2011 11:23

Re: Iz kje se učiti Javno upravo???

Odgovor Napisal/-a Penac »

Objavljam se izpitna vprašanja nebolonjskega študijskega programa:
1) Katera oblika bi bila najprimernejša za upravljanje s premoženjem v SLO. Bilo jih je nekaj naštetih. Potrebno je bilo odgovor obrazložit.
2) Ameriški spoil sistem in slovenska ureditev. Kaj je Pendelton Act? V čem se razlikujeta? Kateri je boljši za Slovenijo?
3) Ali so podatki o UDBI po ZDIJZ dostopni? Obrazloži.
4) Obrazoži pojme: univerza storitev, storitev splošnega ekonomskega interesa, javna služba, Batts v. UK
skalarok
Prispevkov: 6
Pridružen: 16. Jun 2009 14:24

Re: Iz kje se učiti Javno upravo???

Odgovor Napisal/-a skalarok »

Veš kaj me zanima pri prvem vprašanju je pisalo v nalogi izrecno da moraš obrazložit ali se je tebi to logično zdel da moraš obrazložit.
Penac
Prispevkov: 54
Pridružen: 22. Avg 2011 11:23

Re: Iz kje se učiti Javno upravo???

Odgovor Napisal/-a Penac »

Obrazloži je pisal veliko nižje dol, pravzaprav je bilo skor skrito, si moral res pozorn bit, da si opazil. Nahajal se tik nad drugo nalogo. Vsaj pri nas. Mogoče ste vi imeli samo za obkrožit.
skalarok
Prispevkov: 6
Pridružen: 16. Jun 2009 14:24

Re: Iz kje se učiti Javno upravo???

Odgovor Napisal/-a skalarok »

Pa to sem videl sam to ni moj problem če je bilo to tam napisan . Jaz se prov spomnim kako je imel predavanje tm na izpitu da se moram natačno držati navodil če ne bo odšteval točke . 1 naloga ni nikjer pisal obrazloži to navodilo je veljalo od 2 naloge naprej . Prov 10 min sem študiral kaj naj naredim in pol sem natačno naredu kar je zahteval .Povedu sem kera je po mojem mnenju pa sem sam reku agencija čeprav sem hotu napisat sam ni bilo tega navodila . Je mogoče omenu da je to napaka ker je sam v zadnji vrsti sedel na tabli pa tega ni bilo napisan .
puppet
Prispevkov: 33
Pridružen: 08. Dec 2009 07:56

Re: Iz kje se učiti Javno upravo???

Odgovor Napisal/-a puppet »

Hej, evo zdj sm mela čas mal uredit moje "zapiske", pa če komu prou pride...prvo je povzetek članka od Bugariča, pol pa vprašanja in odgovori iz prejšnih izpitov, k sm jih našla na tem forumu in poskušala odgovort.
Nimate dovoljenj za ogled prilog tega prispevka.
čbelca
Prispevkov: 55
Pridružen: 22. Jun 2012 10:28

Re: Iz kje se učiti Javno upravo???

Odgovor Napisal/-a čbelca »

Kdo bo pa sestavljal izpit na marčevskem roku?
Uporabniški avatar
Zmaj
Prispevkov: 1475
Pridružen: 22. Jul 2009 13:21

Re: Iz kje se učiti Javno upravo???

Odgovor Napisal/-a Zmaj »

Ja ob takem odnosu... lahko samo ugibaš. Rečeno je bilo, da bo pol pol.. bilo je pa.. ah :mrgreen:
Si vis pacem para bellum
čbelca
Prispevkov: 55
Pridružen: 22. Jun 2012 10:28

Re: Iz kje se učiti Javno upravo???

Odgovor Napisal/-a čbelca »

A "bilo je pa...ah." leti na januarski rok po starem sistemu?? Pricakovala bi, glede na to, da so nam omejili roke, da nas bodo pricakali kaksni stari izpiti. Prosim, če mi lahko mal podrobneje razložiš tale "ah", da pribljižno vem, kaj me čaka. :twisted: Hvala že vnaprej:)
Penac
Prispevkov: 54
Pridružen: 22. Avg 2011 11:23

Re: Iz kje se učiti Javno upravo???

Odgovor Napisal/-a Penac »

Čbelca, mal višje gor poglej moj post, sem objavil izpitna vprašanja nebolonjskega študijskega programa in boš videla, koliko se ponavlja. Drugače pa z oceno niti nisem najbolj zadovoljen. Ah ...
Uporabniški avatar
Zmaj
Prispevkov: 1475
Pridružen: 22. Jul 2009 13:21

Re: Iz kje se učiti Javno upravo???

Odgovor Napisal/-a Zmaj »

Stari program je imel še razmeroma dober izpit. Bolonjci so pa bolj v nemilosti. Kot vidiš so nekje 3 stara oz tudi arhivi so tukaj gor že med starimi. Dejansko so bila samo stara vprašanja.
Si vis pacem para bellum
Penac
Prispevkov: 54
Pridružen: 22. Avg 2011 11:23

Re: Iz kje se učiti Javno upravo???

Odgovor Napisal/-a Penac »

Vsekakor se strinjam s tvojo izjavo, tudi pogledal sem si stara vprašanja, izpit sem rešil, prepričan na najvišji oceni, no, dobil sem 8. Bolje kot 7 verjetno :) hehe Gremo naprej! :)
čbelca
Prispevkov: 55
Pridružen: 22. Jun 2012 10:28

Re: Iz kje se učiti Javno upravo???

Odgovor Napisal/-a čbelca »

No,ja. Pol se prav velik nimamo za pritoževat 8-)
čbelca
Prispevkov: 55
Pridružen: 22. Jun 2012 10:28

Re: Iz kje se učiti Javno upravo???

Odgovor Napisal/-a čbelca »

A kdo ve, kdaj lahko pričakujemo rezultate, a je kaj povedal?
nnnn
Prispevkov: 12
Pridružen: 11. Feb 2011 13:04

Re: Iz kje se učiti Javno upravo???

Odgovor Napisal/-a nnnn »

Aaa kdaj bodo rezultati?!?! Nimam več potrpljenja :evil:
hope
Prispevkov: 18
Pridružen: 18. Jun 2012 18:56

Re: Iz kje se učiti Javno upravo???

Odgovor Napisal/-a hope »

Tole z rezultati pa že predolg traja! :evil: Ma kdo kako infomaricjo kdaj naj bi bli?
nnnn
Prispevkov: 12
Pridružen: 11. Feb 2011 13:04

Re: Iz kje se učiti Javno upravo???

Odgovor Napisal/-a nnnn »

Ocene so v šisu. Kako ste kaj zadovoljni? 8-)
mojosodope
Prispevkov: 17
Pridružen: 24. Mar 2011 22:22

Re: Iz kje se učiti Javno upravo???

Odgovor Napisal/-a mojosodope »

tisti, ki ste naredili marca, po čem ste se učili :)?
apostol Jakob
Prispevkov: 22
Pridružen: 11. Feb 2013 21:45

Re: Iz kje se učiti Javno upravo???

Odgovor Napisal/-a apostol Jakob »

mogoče kdo ve kdo bo sestavljal izpit maja?
Uporabniški avatar
*Zabica*
Prispevkov: 24
Pridružen: 05. Jan 2009 12:13

Re: Iz kje se učiti Javno upravo?

Odgovor Napisal/-a *Zabica* »

izvedela sem nekaj vprašanj z majskega izpitnega roka:
1. Ali so podatki o kreditih s katerimi upravlja slaba banka informacije javnega značaja?
2. Razlike med britanskim merit in slovenskim modelom (zju) uradništva. V kateri model se uvršca slovenska ureditev? Katere so glavne slabosti slovenske ureditve?
3.Kakšne so bistvene razlike med britanskimi next step agencijami in ameriškim spoil modelom. Med kateri tip agencij uvrščamo organe v sestavi ministrstva.
4. Watts vs. UK

A mi zna prosim, kakšna dobra duša odgovorit na prvo in zadnje vprašanje :geek:
Uporabniški avatar
Zmaj
Prispevkov: 1475
Pridružen: 22. Jul 2009 13:21

Re: Iz kje se učiti Javno upravo?

Odgovor Napisal/-a Zmaj »

1. Vprašanje gre verjetno v smeri ZDIJZ in kroga zavezancev... torej upoštevati je treba tudi novelo. Preberi člen koga zavezuje in odgovor bo zelo jasen.
Kar se pa tiče ostalih 3 pa imaš vse na profesorjevih PPTjih.. tudi od ZDIJZ je razloženo...
Si vis pacem para bellum
sunny87
Prispevkov: 9
Pridružen: 27. Jan 2017 20:07

Re: Iz kje se učiti Javno upravo?

Odgovor Napisal/-a sunny87 »

Majski rok 7.5.2018: (naj bi bla ista vprašanja že v januarskem roku :) )

4 vprašanja:
- ali lahko študentje od dekana fakultete zahtevajo informacije o študentskih anketah dela profesorjev (vprašanje, ali so to informacije javnega značaja po ZDIJZ)
- vprašanje iz filma: Kaj je glavno sporočilo filma Er is wieder da? Kakšne so razlike in podobnosti med nacizmom in populizmom?
- Kakšna organizacijska oblika naj bo univerza? Zavod/javno podjetje/gospodarska družba/ustanova
- postopek izbire kandidata za javnega uslužbenca: nekdo je bil v postopku izbire, uradniški svet ga je dal v ožji izbor, vendar je javni funkcionar izbral nekoga drugega, čeprav se je njemu zdelo, da je bil strokovno bolj podkovan. Ali je funkcionar ravnal nezakonito? Ali se kandidat lahko pritoži?
tjaska
Prispevkov: 105
Pridružen: 06. Jan 2009 21:28

Re: Iz kje se učiti Javno upravo?

Odgovor Napisal/-a tjaska »

Ima kdo letošnje zapiske in jih je pripravljen delit? :)
Uporabniški avatar
Angel_Girl
Prispevkov: 155
Pridružen: 03. Nov 2012 09:03

Re: Iz kje se učiti Javno upravo?

Odgovor Napisal/-a Angel_Girl »

Prilagam zakone, ki so relevantni za ta izpit/predmet, s komentarji (z vaj). Mogoče komu pride prav, glede na to, da je zdaj open-book izpit. To niso zapiski, ampak pripomoček pri izpitu. Izpit je bil 60-min open-book (dovoljene elektronske naprave in zapiski z vaj, nedovoljena knjiga in zapiski s predavanj). Nosilec je bil letos izr. prof. dr. Senko Pličanič.

Uporaba datotek (slika priložena): v Wordu je potrebno iti v zavihek "Review" in vključiti "Show comments" (zato da komentarje kaže ob strani, da ne kaže tiste butaste ikonce oblačka in da ni treba posebej klikat, da se komentar odpre) ter "Simple markup". Nekateri komentarji so precej dolgi in je treba vseeno kliknit nanje, da se v celoti pokažejo. Če do zdaj kdo še ni slišal za CTRL+F, priporočam, da se o tej funkciji poučite, ker je top zadeva za open-book izpite, kjer dovolijo elektronske naprave. :P Zato se v komentarjih nekje stvari večkrat ponavljajo (da dobiš čim več info na enem mestu z uporabo CTRL+F). V Wordu s CTRL+F lahko dostopate tudi do naslovov/podnaslovov (če na levem panelu kliknete na "Headings") - mogoče to komu dodatno pride prav (seznam vseh poglavij zakona).

Prva datoteka je seznam predpisov, da veste, kam pogledat za določeno temo. Vsi pomembnejši predpisi so povezave, čeprav ne izgledajo tako (je razvidno, če greste z miško čez: CTRL + levi klik pa bo odprl povezavo). Predpisi so bili potegnjeni s PISRSja januarja 2019 (malo so stilsko spremenjeni). Edini predpis, ki manjka in ni komentiran, je ZSPJS (ker mi je zmanjkalo časa in ker res ne morem prenašat te teme).

Če kdo rabi vaje, naj mi piše na privat, ker nimam vseh in bo treba lastnoročno dopolnit (manjkajo mi teme: Javni uslužbenci - napredovanje, Javne službe in Nedržavna uprava).
Nimate dovoljenj za ogled prilog tega prispevka.
September 2019: Diplomirana pravnica (UN)
Stick to a task 'til it sticks to you. For beginners are many, but finishers few.
Odgovori

Vrni se na