Iz kje se učiti Javno upravo?

prof. dr. Bojan Bugarič, prof. dr. Erik Kerševan

Moderatorji: Zmajbaby™

Odgovori
Uporabniški avatar
proton
Prispevkov: 433
Pridružen: 17. Nov 2008 15:19

Re: Iz kje se učiti Javno upravo???

Odgovor Napisal/-a proton »

Odvisno, kaj si pričakovala :) Moj vtis: če nisi med njegovimi izbranci, ki redno hodijo na vaje in so prišli na njegov VIP seznam, potem je praktično nemogoče dobiti 10 ... kljub malo izpitni snovi, učenju in razumevanju. Žalostno!
Uporabniški avatar
flafi
Prispevkov: 1768
Pridružen: 05. Okt 2008 15:31
Kraj: Ljubljana

Re: Iz kje se učiti Javno upravo???

Odgovor Napisal/-a flafi »

Ja, 10k je blo res malo, kokr sm gledala... Načeloma 8ke, in malo manj 9k... Ampak tudi 9 je okej. Še posebno, če vložiš minimalno dela :D
It's so fluffy, I'm gonna die! IT'S SO FLUFFEEEEH!
nusa
Prispevkov: 422
Pridružen: 07. Okt 2008 15:08

Re: Iz kje se učiti Javno upravo???

Odgovor Napisal/-a nusa »

hm no če si med njegovimi izbranci al ne je bol kot ne od vsakega študenta odvisno, saj so vaje in predavanja za vse- na seznam nisi prišel le s tem da si hodo na vaje ampak tudi s sodelovanjem na predavanjih :)

je pa bedno da to določi če maš šanse za 10 al ne glede na to da predavanja in vaje niso obvezna :D

aja pa nisem med tistimi ki so bli na seznamu pa tudi nisem 10 dobla(da ne bo napačnega razumevanja) :D

sem pa tudi zadovoljna z oceno :)
Uporabniški avatar
proton
Prispevkov: 433
Pridružen: 17. Nov 2008 15:19

Re: Iz kje se učiti Javno upravo???

Odgovor Napisal/-a proton »

nusa napisal/-a:hm no če si med njegovimi izbranci al ne je bol kot ne od vsakega študenta odvisno, saj so vaje in predavanja za vse- na seznam nisi prišel le s tem da si hodo na vaje ampak tudi s sodelovanjem na predavanjih :)

je pa bedno da to določi če maš šanse za 10 al ne glede na to da predavanja in vaje niso obvezna :D

aja pa nisem med tistimi ki so bli na seznamu pa tudi nisem 10 dobla(da ne bo napačnega razumevanja) :D

sem pa tudi zadovoljna z oceno :)
Da se ne bomo narobe razumeli - nič nimam proti, če se prof. odloči nagraditi tiste, ki hodijo na predavanja in vaje (čeprav imam mešane občutke glede takšne vrste spodbude - očitno predavajo tako, da se ne splača hodit na predavanje in morajo dajati nagrado za sam obisk ... ne vem, zakaj nekaterim to ni potrebno in imajo polno predavalnico). Moti pa me, da izpitov ne oceni v skladu s tem, kar so študentje notri napisali. Zakaj ne bi nekdo mogel dobiti 10, če je znal in ni hodil na vaje? In roko na srce, izpitne snovi je zelo malo, vprašanja praktično vnaprej znana in pade 10 desetk v 4. letniku, ko piše 140 študentov in se vsi trudijo za povprečje?
nusa
Prispevkov: 422
Pridružen: 07. Okt 2008 15:08

Re: Iz kje se učiti Javno upravo???

Odgovor Napisal/-a nusa »

jaz se čist strinjam s tabo :) zmotlo me je edino, da si napisal "njegovi izbranci", ker je vsak lahko sam poskrbel za to :)

osebno sem bla na večini predavanj ampak nisem sodelovala in zato nisem na seznamu :) je zbiral podpise za obisk predavanj in vaj- mislim da celih 3x :D ampak ta seznam je bil pa ločen, ker si je posebej zapisal ko je kdo sodeloval, na zadnjih predavanjih je pa vprašal par ljudi kdo so da jih zapiše in pozval tiste, ki so sodelovali da povejo ime pa priimek da jih na seznam napiše :)

se mi zdi fajn da upošteva to če daš kaj od sebe na predavanjih, definitivno pa ni prav da je to bol kot ne edini način da prideš do 10 :)

aja.. pa na seznamu jih je blo več kot 10 :D razn če niso bli vsi na izpitu(kar je mogoče malo smešno glede na to da je zdaj blo znano da bo on izpit sestavljal, za druge roke pa ne veš) :)
SHaMa
Prispevkov: 254
Pridružen: 06. Jun 2009 01:35

Re: Iz kje se učiti Javno upravo???

Odgovor Napisal/-a SHaMa »

a kdo kej ve kdo bo sestavljal ta rok?
Uporabniški avatar
fox
Prispevkov: 28
Pridružen: 23. Jan 2012 00:10

Re: Iz kje se učiti Javno upravo???

Odgovor Napisal/-a fox »

a skripta od koritnika je uporabna? oz. po čem se kaj vi učite?
Uporabniški avatar
fox
Prispevkov: 28
Pridružen: 23. Jan 2012 00:10

Re: Iz kje se učiti Javno upravo???

Odgovor Napisal/-a fox »

SHaMa napisal/-a:a kdo kej ve kdo bo sestavljal ta rok?
nimam pojma :(

me pa zanima, če ste dejansko toliko pogumni, da se takrat kadar naj bi sestavljal bugarič resnično učite samo tisti del, ki ga on predava? ker meni se to zdi precej tvegano :?

ps: od kje naprej on predava :D
Uporabniški avatar
flafi
Prispevkov: 1768
Pridružen: 05. Okt 2008 15:31
Kraj: Ljubljana

Re: Iz kje se učiti Javno upravo???

Odgovor Napisal/-a flafi »

Jst sm se učila samo po enih zapiskih, ki so tle gor objavljeni, njegovih slajdih in starih vprašanjih. Skripte se niti od daleč nisem dotaknila, pa sm dobila super oceno! :) Pomoje je brezveze izgubljat čas na stvareh, ki jih ni spredaval, glede na to, da jih ne daje v izpit... Pa še tega je res fuuul!
It's so fluffy, I'm gonna die! IT'S SO FLUFFEEEEH!
Uporabniški avatar
fox
Prispevkov: 28
Pridružen: 23. Jan 2012 00:10

Re: Iz kje se učiti Javno upravo???

Odgovor Napisal/-a fox »

flafi napisal/-a:Jst sm se učila samo po enih zapiskih, ki so tle gor objavljeni, njegovih slajdih in starih vprašanjih. Skripte se niti od daleč nisem dotaknila, pa sm dobila super oceno! :) Pomoje je brezveze izgubljat čas na stvareh, ki jih ni spredaval, glede na to, da jih ne daje v izpit... Pa še tega je res fuuul!
tenx, flafi!!! :)

se stara vprašanja ful ponavljajo?
Uporabniški avatar
flafi
Prispevkov: 1768
Pridružen: 05. Okt 2008 15:31
Kraj: Ljubljana

Re: Iz kje se učiti Javno upravo???

Odgovor Napisal/-a flafi »

Kr, ja. Na majskem roku so se vsa ponovila :)
It's so fluffy, I'm gonna die! IT'S SO FLUFFEEEEH!
Uporabniški avatar
proton
Prispevkov: 433
Pridružen: 17. Nov 2008 15:19

Re: Iz kje se učiti Javno upravo???

Odgovor Napisal/-a proton »

fox napisal/-a:
SHaMa napisal/-a:a kdo kej ve kdo bo sestavljal ta rok?
nimam pojma :(

me pa zanima, če ste dejansko toliko pogumni, da se takrat kadar naj bi sestavljal bugarič resnično učite samo tisti del, ki ga on predava? ker meni se to zdi precej tvegano :?

ps: od kje naprej on predava :D
Ne gre za to, kdo je pogumen! Tako pač je in to tudi on pove na predavanju ... če pa pogledaš od daleč je to katastrofa od predmeta! Imaš predmet, ki je v resnici razdeljen na dva dela in je važno samo, na kateri rok prideš ...

Na strani 7 te teme sem objavil letošnje zapiske, zraven slajdi, morda kakšen uč na skripto in to je to. Računaš lahko na 9, če nimaš dodatne pike iz predavanj, ne glede na obseg snovi, ponavljajoča vprašanja, (znanje) itd. Izpit prebere tako počez in da eno oceno. Ni nič strukturirano po vprašanjih itd. To sem videl na vpogledu, zato tudi nisem dobil utemeljitve zakaj "samo" 9 - edino, kar sem izvedel - bolj precizno bi morali odgovarjati in to je potem pretehtalo. Nisem pa zvedel ene stvari, ki je nisem napisal in bi jo moral. Mah ...
Mjau
Prispevkov: 166
Pridružen: 05. Sep 2009 17:41

Re: Iz kje se učiti Javno upravo???

Odgovor Napisal/-a Mjau »

Tudi pri profesor Trpinu se vprašanja konstantno ponavljajo. So pa pri njem zelo splošna teoretična vprašanja, ampak nič groznega.

Je pa žal tako na našem faksu, da moraš imeti kar srečo pri posameznih predmetih, sploh 4. letnik se mi zdi ful od sreče odvisen. Isto kot pri JU je pri UP, kjer je važno koga dobiš, pri PVO (vsaj ko sem jaz delala) si lahko največ 9 dobil, tudi če si znal več kot je samo v skripti, itd. Sploh ti trije predmeti se meni zdijo totalno brez dodane vrednosti. No ja, sej bo (pre)kmalu konec. :mrgreen:
Uporabniški avatar
fox
Prispevkov: 28
Pridružen: 23. Jan 2012 00:10

Re: Iz kje se učiti Javno upravo???

Odgovor Napisal/-a fox »

proton napisal/-a: Ne gre za to, kdo je pogumen! Tako pač je in to tudi on pove na predavanju ... če pa pogledaš od daleč je to katastrofa od predmeta! Imaš predmet, ki je v resnici razdeljen na dva dela in je važno samo, na kateri rok prideš ...

Na strani 7 te teme sem objavil letošnje zapiske, zraven slajdi, morda kakšen uč na skripto in to je to. Računaš lahko na 9, če nimaš dodatne pike iz predavanj, ne glede na obseg snovi, ponavljajoča vprašanja, (znanje) itd. Izpit prebere tako počez in da eno oceno. Ni nič strukturirano po vprašanjih itd. To sem videl na vpogledu, zato tudi nisem dobil utemeljitve zakaj "samo" 9 - edino, kar sem izvedel - bolj precizno bi morali odgovarjati in to je potem pretehtalo. Nisem pa zvedel ene stvari, ki je nisem napisal in bi jo moral. Mah ...
nisem vedla, da je on to na predavanjih povedal... hehe, od prvega letnika nisem bila na niti enem predavanju, zato pa mi pol takšne info uidejo.

se ti pa res lepo zahvaljujem za napotke in zapiske s predavanj, ker mi bodo prišli še kako prav ;)

ps: 10 niti ne rabim... gre se mi samo za to, da je mimo. ker me služba čaka in vsak mesec več brez PoZ mi pomeni samo še dodatno izgubo.
Uporabniški avatar
fox
Prispevkov: 28
Pridružen: 23. Jan 2012 00:10

Re: Iz kje se učiti Javno upravo???

Odgovor Napisal/-a fox »

v ŠISu imate rezultate! ;)

wooohooo, fox je s tem zaključla z izpiti :mrgreen:

Slika
Uporabniški avatar
buttercup
Prispevkov: 253
Pridružen: 29. Apr 2009 09:26

Re: Iz kje se učiti Javno upravo???

Odgovor Napisal/-a buttercup »

čestitke :geek:
Uporabniški avatar
fox
Prispevkov: 28
Pridružen: 23. Jan 2012 00:10

Re: Iz kje se učiti Javno upravo???

Odgovor Napisal/-a fox »

buttercup napisal/-a:čestitke :geek:
hvala ti :D
lale
Prispevkov: 192
Pridružen: 19. Okt 2009 15:10

Re: Iz kje se učiti Javno upravo???

Odgovor Napisal/-a lale »

a je junija trpin sestavljal? kakšna so bla kej vprašanja?
SHaMa
Prispevkov: 254
Pridružen: 06. Jun 2009 01:35

Re: Iz kje se učiti Javno upravo???

Odgovor Napisal/-a SHaMa »

sestavljal je Bugarič...vse je bilo iz njegovih zapiskov..točno se ne spomnim..vem da je so bli primeri, agencije, AUKN, ..uglavnm če si prebereš zapiske in nabijaš je dost :D
don
Prispevkov: 109
Pridružen: 16. Jan 2010 13:55

Re: Iz kje se učiti Javno upravo???

Odgovor Napisal/-a don »

a mogoč kdo ve, če bo ta rok sestavljal trpin? zadnja dva je namreč imel bugarič..
sunshine
Prispevkov: 356
Pridružen: 17. Maj 2009 16:28

Re: Iz kje se učiti Javno upravo???

Odgovor Napisal/-a sunshine »

don napisal/-a:a mogoč kdo ve, če bo ta rok sestavljal trpin? zadnja dva je namreč imel bugarič..
Glede na lanska septembrska vprašanja je izpit sestavljal Bugarič. Upam, da bo tako tut letos :D
Simpatikus
Prispevkov: 17
Pridružen: 23. Feb 2011 15:00

Re: Iz kje se učiti Javno upravo???

Odgovor Napisal/-a Simpatikus »

Hej! Bi prosu za pomoč...torej če prou razumem, kadar izpit sestavlja Bugarič se je dobro učit iz njegovih slajdov+zapiskov (iz str.7)+še kej pogledaš v skripti (Koritnik)?! Kaj pa če je Trpin, je skripta (Koritnik) ql?! In se mogoče že ve, kdo bo izpit sestavljal oktobra?

Lepa hvala za pomoč...
Uporabniški avatar
sparkica
Prispevkov: 94
Pridružen: 21. Jun 2011 20:14

Re: Iz kje se učiti Javno upravo???

Odgovor Napisal/-a sparkica »

ok, vprašanja od Bugariča so mi nekako že jasna ampak Trpin in "Primerjaj upravni proces s procesom nastanka in sprejemanja zakona ter njegove uporabe" mi ne gre v glavo....sicer sm brala v uni skripti nekaj sam nič ne razumem....a kdo ve kakšne odgovor bi tle pasal? :roll:
I'm not bad. I'm just drawn that way.
bois
Prispevkov: 3
Pridružen: 16. Nov 2011 17:52

Re: Iz kje se učiti Javno upravo???

Odgovor Napisal/-a bois »

sunshine napisal/-a:
don napisal/-a:a mogoč kdo ve, če bo ta rok sestavljal trpin? zadnja dva je namreč imel bugarič..
Glede na lanska septembrska vprašanja je izpit sestavljal Bugarič. Upam, da bo tako tut letos :D
Tudi letos je septembra izpit sestavljal prof. Bugarič.
Bili so trije sklopi vprašanj, vsak sklop je imel 4 podvprašanja.

Po spominu nekako takole:
1. Razlika med spoil in merit sistemom, kateri je boljši? Kateri je bolj primeren za Slo (tega se ne spomnim povsem dobro, morda je šlo vprašanje malo drugače)?
Kako je v Sloveniji urejeno glede imenovanja najvišjih državnih uradnikov?
2. Razlika med kariernim in pozicijskim uslužbenskim modelom. Kateri od obeh vsebuje elemente novega javnega managementa? Kakšen je slovenski model javnih uslužbencev? Kaj je Washingtonski konsenz in kak pomen ima?
3. Odprta javna uprava. Kateri so pogoji za odprto javno upravo? Ali so davčni podatki javni? Tu še nekaj manjka.
sunshine
Prispevkov: 356
Pridružen: 17. Maj 2009 16:28

Re: Iz kje se učiti Javno upravo???

Odgovor Napisal/-a sunshine »

Rezultati so že v ŠIS-u.
Odgovori

Vrni se na