Izpitna vprašanja

prof. dr. Marijan Pavčnik, izr. prof. dr. Miro Cerar

Moderatorji: Zmajsasho

Odgovori
Tjasa
Prispevkov: 370
Pridružen: 12. Jan 2009 19:48

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a Tjasa »

sparkica napisal/-a:oh joj, jz prav težko žvečim to filozofijo in mi je tolk off da tud nobenega mnenja nimam tko da me je ful strah sploh kako bom kaj na izpitu...ufuf... :?
sva že dve :D meni je obupna...se učim samo tista stara vprašanja in odgovore,drugo pa no comment :) kaj je nam tega treba.. :D
Uporabniški avatar
Anka
Prispevkov: 157
Pridružen: 05. Okt 2008 00:57

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a Anka »

Trije :) Mene pa zanima kje se dobi tale vprašanja + odgovore? A je to tista datoteka par strani nazaj ali se da še kaj dobiti?
Uporabniški avatar
sparkica
Prispevkov: 94
Pridružen: 21. Jun 2011 20:14

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a sparkica »

Ja, mislim da je 47 vprašanj, jz sem tudi to začela, mal je boljš, sam k mi nekdo reče da mal "nakladaš na izpitu"? WTF that means?? :x
blj! :?
I'm not bad. I'm just drawn that way.
manyca
Prispevkov: 76
Pridružen: 05. Jan 2009 16:53

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a manyca »

Ja pač, da če vsaj neki malega znaš o tem vprašanju, da pol še isti stavek dvakrat okol obrneš, neki malga svojega mnenja dodaš in je :) Js recimo sm neki čist malga znala glede une jurisprudence, k je blo junija letos vprašanje, mogoče kak stavek, dva, da sm napisala prov iz skripte kar sm se spomnila, pol sm pa pač še ta dva stavka okol obrnala in še neki čist po svoje napisala, kar se mi je zdel logično.. pač boljše je da vsaj neki napišeš, kot da pa pustiš prazno, ker je le filozofija :) Sicer pa če res nič ne znaš, pol ti pa res nič ne koristi, da bluziš, ker bo itak vidu, da nimaš pojma.. bol je nakladanje mišljeno v smislu, da če vsaj neki znaš, še mal nakladaš zraven:) Drugač pa men tud osebno se mi fil sploh ni zdela lahka, kot to mogoče nekateri razširjajo okoli, ker je pač enosemestrski predmet.. Res je mučna snov, ampak večina na koncu nekako naredi, tud Pavčnik ne ocenjuje strogo, tko da ni tak trd oreh, kot mogoče na začetku zgleda.
Drugače pa naj kdo napiše vprašanja iz septembrskega roka, da ugotovimo ali je dal kakšno novo vprašanje, ali pa so se ponovila stara.
Uporabniški avatar
sparkica
Prispevkov: 94
Pridružen: 21. Jun 2011 20:14

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a sparkica »

Oh hvala ti, vidim da mi zmankuje cajta tako da upam da mi bo vsaj kaj "ostalo" v glavi..... :?
I'm not bad. I'm just drawn that way.
Tjasa
Prispevkov: 370
Pridružen: 12. Jan 2009 19:48

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a Tjasa »

A mi zna kdo povedat kaj je argument in kaj je načelo pravne države? ker v skripti je tega fulll,a nikjer ne piše točno kaj je argument... :(
Tjasa
Prispevkov: 370
Pridružen: 12. Jan 2009 19:48

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a Tjasa »

A so pri filozofiji kar radodarni pri ocenjevanju? :D upam da jaaaa! :)
prvo vprašanje danes,grrr!
manyca
Prispevkov: 76
Pridružen: 05. Jan 2009 16:53

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a manyca »

ja po mojih izkušnjah Pavčnik kr radodarno ocenjuje, tko da če maš filing da si na meji, boš najbrž nardila :) Je pa možnost, da maš ustnega, kjer pa tud ni strog,
vpraša kakšno osnovno vprašanje, kot npr. Radbruchova teorija al pa tiste seminarje. Kakšna ste pa mel vprašanja?
Tjasa
Prispevkov: 370
Pridružen: 12. Jan 2009 19:48

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a Tjasa »

1. razlike med pravoznanstvenim pozitivizmom (in zakonskim pozitivizmom in kaj nam te razlike povejo ( 3 točke )
2. Kaj so merila pravičnosti, čemu služijo? Kateri merili pravičnosti razlikuje Aristotel? Kaj je razlika med materialno in formalno pravičnostjo? (4 točke)
3. Načelo sorazmernosti

Amm ne vem če sm glih na meji,odvisno :D prvo vprašanje nisem glih znala,sem krneki bluzila,2.in 3.sem pa znala. samo kaj k ne vem če daje vse pike...upaaaaam da ne bom imela ustnega kr ta filozofija mi je čist mim! :) pa še delovno pišem ob enih in bi blo vse too much. že kar jutri imamo rezultate,waw!
manyca
Prispevkov: 76
Pridružen: 05. Jan 2009 16:53

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a manyca »

No pa vsaj vprašanja so se kar ponovila, ni dajal nekih novih. Po moje maš kar velike možnosti, da narediš, če si dva znala, enega pa bolj slabo. Pri meni je blo isto, enega lahko rečem da skoraj nič nisem znala (nevem, če sem kako piko dobila), dva pa sem znala (s tem da enega dobro, drugega pa tko povprečno, se mi je zdelo da bi še lahko napisala) pa sem dobila 5/6 in sem mela ustnega, kjer me je pa Radbrucha vprašal. Pa trije smo takrat mel ustnega in smo vsi naredili, tko da mislim da ne meče. Mogoče si za vsak slučaj poglej ona dva seminarja, ki se vsako leto ponavljata (pravo in moč, pr. očutek), če bi mela ustnega. Drugače pa tudi js komaj čakam, da se izpiti končajo, ker je ta mesec res naporen.. Jst pa tudi pišem socialo jutri, pa sem se čez vikend bolj kot ne samo za stvarno učila, k smo mel ustne včeraj, ni zneslo še za socialo, in mi je samo še danes ostalo za ponavljanje sociale, groza! Upajmo, da bo :) Srečno!
Tjasa
Prispevkov: 370
Pridružen: 12. Jan 2009 19:48

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a Tjasa »

manyca napisal/-a:No pa vsaj vprašanja so se kar ponovila, ni dajal nekih novih. Po moje maš kar velike možnosti, da narediš, če si dva znala, enega pa bolj slabo. Pri meni je blo isto, enega lahko rečem da skoraj nič nisem znala (nevem, če sem kako piko dobila), dva pa sem znala (s tem da enega dobro, drugega pa tko povprečno, se mi je zdelo da bi še lahko napisala) pa sem dobila 5/6 in sem mela ustnega, kjer me je pa Radbrucha vprašal. Pa trije smo takrat mel ustnega in smo vsi naredili, tko da mislim da ne meče. Mogoče si za vsak slučaj poglej ona dva seminarja, ki se vsako leto ponavljata (pravo in moč, pr. očutek), če bi mela ustnega. Drugače pa tudi js komaj čakam, da se izpiti končajo, ker je ta mesec res naporen.. Jst pa tudi pišem socialo jutri, pa sem se čez vikend bolj kot ne samo za stvarno učila, k smo mel ustne včeraj, ni zneslo še za socialo, in mi je samo še danes ostalo za ponavljanje sociale, groza! Upajmo, da bo :) Srečno!
Pa ima zmeraj pavčnik ustne? ah upam da bo šlo brez ustnega mim,ker ne vem kolk bi kej znala nakladat :D a se slučajn spomneš kaj so bli pa drugi vprašani?
pol smo približno na istem,hehe...še malo,pa bomo tud me lahko uživale :) srečno tud tebi! ;)
manyca
Prispevkov: 76
Pridružen: 05. Jan 2009 16:53

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a manyca »

Mata tudi Cerar in Novak, ampak mislim, da je to bolj na januarskih rokih, kjer je ful folka, pa si malo razdelijo. Glede na to, da je nosilec Pavčnik, mislim da ima on na teh ostalih rokih, pač junija je blo tko, ko nas ni tolk veliko pisalo.. Nevem, kaj je ostala dva vprašal, samo zvedla sem potem, da sta oba naredila. Smo pa bli vsi noter po kakšni dve minuti, tko da mislim, da res ne komplicira in spusti.
Tjasa
Prispevkov: 370
Pridružen: 12. Jan 2009 19:48

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a Tjasa »

Najlepša ti hvala za vse te informacije! :) se grem lahko zdaj bol mirna učit delovno... še enkrat: srečno jutri! ;)
Uporabniški avatar
*bini*
Prispevkov: 1018
Pridružen: 05. Okt 2008 00:53

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a *bini* »

še ena info glede ustnih ! jst sm sla na ustne, ker sm pisala 6, in sm rabla višjo oceno ker sm cilala na redni upis brez 2 izpitov. skratka kar sm hotla u bistvu povedat je to, da sm bla maja na izpiti in smo mel identično uprasanje kt vi zdej ( to ta prvo ) in v izpitu sm ga jst full slabo resla ker sploh nism vedla kaj hudica je pravnoznastveni pozitivizem in potem k sm sla zvisevat me je uprasu s5 to uprasanje...tko da če misls da bos na meji do 6 si mau poglej o teh pozitivizmih ker je mozno da te bo to uprasu - ni pa nujno no :D
Uporabniški avatar
*bini*
Prispevkov: 1018
Pridružen: 05. Okt 2008 00:53

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a *bini* »

aja pa šeto, jst sm isto prvo uprasanje k je blo pr ns vredno 4 točke full slabo rešla, druga dva za 3 točke sm pa dobr rešla, pa sm 6 dobila - pač nism bla na meji.
Tjasa
Prispevkov: 370
Pridružen: 12. Jan 2009 19:48

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a Tjasa »

Hvala za vse informacije! :D upam da mi ne bo treba it na ustne,če bo pa treba,bom pa zaradi vajinih informacij vedla kaj približno pogledat preden grem not :)
ime4321
Prispevkov: 93
Pridružen: 14. Jun 2010 15:46

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a ime4321 »

Bi morda kdo vedel navesti kakšna vprašanja je bilo potrebno prežvečiti na tokratnem izpitnem roku?

Hvala in slava tistemu, ki odgovori! ;)
Tjasa
Prispevkov: 370
Pridružen: 12. Jan 2009 19:48

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a Tjasa »

Sem že zgoraj napisala ;)
ime4321
Prispevkov: 93
Pridružen: 14. Jun 2010 15:46

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a ime4321 »

Tjasa napisal/-a:Sem že zgoraj napisala ;)
Ah, očitno se še nisem povsem dobro naspal od prečutih noči pred izpiti in sem še za odtenek bolj zmeden kakor običajno. :oops:
Tjasa
Prispevkov: 370
Pridružen: 12. Jan 2009 19:48

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a Tjasa »

Ti je oproščeno,ker sem bla do pred kratkim na istem :D
Katya
Prispevkov: 134
Pridružen: 11. Nov 2008 17:14

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a Katya »

Ve kdo: Razlika med pravoznanstvenim pozitivizmom in zakonskim pozitivizmom in kaj te rezlike povedo?

(vem kaj je zakonski pozitivizem, ostalo je pa ...) :D :D
Katya
Prispevkov: 134
Pridružen: 11. Nov 2008 17:14

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a Katya »

Še to:razlika med argumentom pravne države in načelom pravne države.

Meni je to preveč podobno, če ne celo isto :lol: :P
tjasa88
Prispevkov: 19
Pridružen: 16. Mar 2011 18:49

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a tjasa88 »

Približna včerajšnja izpitna vprašanja za vse tiste ki jih ta "nemogoči" predmet še čaka :D

1. Kelsnovo in Radbruchovo pojmovanje prava. Navedite vsaj tri bistvene razlike med njima! (4točke)
2. Prepoznava in pravni občutek, neki v zvezi s tem, kako vpivata na odločitev sodnika... (3točke)
3. argument pravne države, načelo pravne države.. (3 točke)
perla
Prispevkov: 42
Pridružen: 10. Nov 2009 19:00

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a perla »

Hej! Jst bi mela pa sam eno prošnjo... če ma kdo shranjena tale vprašanja in odgovore v starem wordu, če bi jih lohk objavu? K tega dokumenta objavlenga par strani ne morem odprt.Hvala že vnaprej :)
Katya
Prispevkov: 134
Pridružen: 11. Nov 2008 17:14

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a Katya »

Eno samo samo zbrana izpitna vprašanja, druga pa so z odgovori (tista s par strani nazaj :)
Nimate dovoljenj za ogled prilog tega prispevka.
Odgovori

Vrni se na