Izpitna vprašanja

prof. dr. Marijan Pavčnik, izr. prof. dr. Miro Cerar

Moderatorji: Zmajsasho

Odgovori
Uporabniški avatar
bajna
Prispevkov: 995
Pridružen: 05. Okt 2008 16:20

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a bajna »

verony, a nisi ti 1. letnik?

današnji izpit ob 12.00

1. Pomen Radbruchove "tretje poti", katere so naravno pravne in katere pozitivno pravne sestavine. Utemelji njegov rek: pravo je resničnosti, ki stremi k ideji prava (neki tazga, ni čist tko no :))

2. Potovanje pogleda med dejanskim in normativnim, večkrat se v ta proces vključita prepoznava in pravni občutek. Opredeli se do tega problema

3. Katera in zakaj so merila pravičnosti? Kateri sta temeljni vrsti pravičnosti, ki ju je poznal že Aristotel? Razlika med materialno in formalno pravičnostjo.
Uporabniški avatar
Dexter
Prispevkov: 1072
Pridružen: 15. Dec 2008 15:47

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a Dexter »

Današnji izpit (31. januar) ob 8h:

1. Von Savigny - njegov pogled na pravo, metode in ali so metode še vedno aktualne. (4T)

2. Kako sta povezana pravni občutek in pravno silogistična logika. Na kaj se bo sodnik pri svoji utemeljitvi bolj skliceval. Utemelji. (+poveži na seminar) (3T)
ALI od Dworkina neki, če je kdo hodil na seminarje od 2. skupine (nisem bral vprašanja)

3. Argument neprava. Ali je pravni ali moralni argument. Kako na njega gledajo Kelsen, Hart in Radbruch. (3T)
Vsaka stvar je težka, preden postane lahka.
verony
Prispevkov: 30
Pridružen: 16. Jan 2011 16:13

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a verony »

bajna napisal/-a:verony, a nisi ti 1. letnik?

današnji izpit ob 12.00

1. Pomen Radbruchove "tretje poti", katere so naravno pravne in katere pozitivno pravne sestavine. Utemelji njegov rek: pravo je resničnosti, ki stremi k ideji prava (neki tazga, ni čist tko no :))

2. Potovanje pogleda med dejanskim in normativnim, večkrat se v ta proces vključita prepoznava in pravni občutek. Opredeli se do tega problema

3. Katera in zakaj so merila pravičnosti? Kateri sta temeljni vrsti pravičnosti, ki ju je poznal že Aristotel? Razlika med materialno in formalno pravičnostjo.
Hvala bajna in Dexter :D bajna, moja cimra je 1. letnik, men se pa ni dal registrirat in sem vzela njen nik - moram ustvarim svojga :D

bajna, Radbruchov rek je: Pravo je resničnost, katere smisel je, da služi pravni vrednoti, torej ideji prava.

drugač pa vidim, da je bil izpit ful cool :D
Uporabniški avatar
Dexter
Prispevkov: 1072
Pridružen: 15. Dec 2008 15:47

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a Dexter »

verony napisal/-a:bajna, moja cimra je 1. letnik
Ja ja, zdej pa vemo zakaj ti hočeš skrajšat spanje na 5 ur ... Zaradi učenja zihr ne. :twisted: :twisted: :lol:
Vsaka stvar je težka, preden postane lahka.
verony
Prispevkov: 30
Pridružen: 16. Jan 2011 16:13

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a verony »

Dexter napisal/-a:
verony napisal/-a:bajna, moja cimra je 1. letnik
Ja ja, zdej pa vemo zakaj ti hočeš skrajšat spanje na 5 ur ... Zaradi učenja zihr ne. :twisted: :twisted: :lol:
Dexter, you noughty boy you :D

se pa res učasih skupaj učiva :D ampak samo študijske zadeve, nič drugega ;)
verony
Prispevkov: 30
Pridružen: 16. Jan 2011 16:13

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a verony »

mayamaya napisal/-a:oj!
mene pa zanima če je filozofija še samo pisni izpit,pa pač zagovor, če si med 5 pa 6 al je tudi ustni v vsakem primeru?
tnx
kokr jaz vem, je ustni v vsakem primeru - upam, da imam prave informacije
ŠLATAMse
Prispevkov: 41
Pridružen: 12. Mar 2010 13:42

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a ŠLATAMse »

Ne me strašit, ustni so obvezni, če si med oceno, ostalo pa je obvezno v tej meri, da prideš na razglasitev rezultatov in da ti vpiše oceno. Vsaj taka je bila praksa, če je letos kaj novega pol pa upam,da sm pisu 10, k si ne predstavljam tega filozofiranja še enkrat in to v "živo" :shock: :shock:
-Špela-
Prispevkov: 51
Pridružen: 26. Maj 2009 16:13

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a -Špela- »

Na prvem predavanju je reku, da če si med 5 in 6 si vprašan, pri višjih ocenah pa sprejmeš al pa rečeš, da bi zviševal :)
Uporabniški avatar
legally blond
Prispevkov: 252
Pridružen: 17. Nov 2008 18:23

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a legally blond »

hill33 napisal/-a:mene zanima, če je tisti 9.februar točen datum. novak je reko, da bodo rezultati v drugi polovici tedna al pa v ponedeljek... Da ni slučajno v referatu prišlo do pomote in je mišljena ta sreda 2.2.? Ve kdo?
Ja to tut mene zanima, matr zdej bom 10 dni čakala na rezultate??
Uporabniški avatar
Dexter
Prispevkov: 1072
Pridružen: 15. Dec 2008 15:47

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a Dexter »

legally blond napisal/-a:
hill33 napisal/-a:mene zanima, če je tisti 9.februar točen datum. novak je reko, da bodo rezultati v drugi polovici tedna al pa v ponedeljek... Da ni slučajno v referatu prišlo do pomote in je mišljena ta sreda 2.2.? Ve kdo?
Ja to tut mene zanima, matr zdej bom 10 dni čakala na rezultate??
Ma saj po svoje je pa logično, da bodo šele takrat, ker na oglasni deski PF piše, da je šel Cerar v tujino in verjetno zato tudi nima časa, da bi prej popravil izpite kot šele do 9. februarja. :mrgreen:
Vsaka stvar je težka, preden postane lahka.
Uporabniški avatar
legally blond
Prispevkov: 252
Pridružen: 17. Nov 2008 18:23

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a legally blond »

Ja in ker ostala dva profesorja sta pa tako zaposlena da ne morta popravt še teh 40 izpitov? Daj, daj....
Uporabniški avatar
bajna
Prispevkov: 995
Pridružen: 05. Okt 2008 16:20

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a bajna »

jooj, js sm se spomnila, da nimam poštemplanga indeksa, v pon so pa ob 8.00 rezultati, se mogoče komu sanja, če komplicirajo glede tega, al ti pač vpišejo na šis, oceno prideš pa vpisat kasnej?
Uporabniški avatar
flafi
Prispevkov: 1768
Pridružen: 05. Okt 2008 15:31
Kraj: Ljubljana

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a flafi »

Štampiljko za filozofijo majo profesorji, tko da ti ne bojo nč kompliciral, ker ti bojo itak oni dal štampiljko not ;)
It's so fluffy, I'm gonna die! IT'S SO FLUFFEEEEH!
Uporabniški avatar
bajna
Prispevkov: 995
Pridružen: 05. Okt 2008 16:20

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a bajna »

o, kok kul :) hvala
modestin
Prispevkov: 107
Pridružen: 16. Okt 2009 14:47

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a modestin »

ojla, eno vprašanje:

Kako poteka razglasitev rezultatov pri filozofiji:

a.) pridemo tja, na listu so samo priimki, brez ocen, in ura kdaj si na vrsti za ustni zagovor (5/6-odgovarjaš, 6 ali več- odgovarjaš le če želiš zvišati, drugače ti vpiše)-enaka scena kot UVP(razen tega, da je pri UVP ustni zagovor OBVEZEN)

b.) pridemo tja, nam sporoči koliko je kdo pisal, tisti ki se strinjajo z oceno jim vpiše, tisti ki so med 5 in 6 ter tisti ki želijo zviševati-vabljeni na zagovor :D

Če obstaja c.) naj me kdo dopolni :)

Sprašujem pa zato, ker če bom slučajno med 5 in 6, ne bi želel odgovarjati (ker ne znam niti za tri, kaj šele 6) in me zanima ali oceno izvem šele v njegovem kabinetu (ko je za manever zbeži domov brez boja, prepozno). :)

hvala.
Uporabniški avatar
flafi
Prispevkov: 1768
Pridružen: 05. Okt 2008 15:31
Kraj: Ljubljana

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a flafi »

Kokr jst vem je bla do zdej praksa taka, da počakate pred seminarjem, kjer profesor potem pove ocene - ne vem kako je blo pr drugih, ampak Pavčnik kliče po vrsti vsakega posebi gor, ti pokaže izpit, in potem ti poveš, če boš zviševal/sprejel/zavrneš/karkoli. Uni, k zvišujejo grejo potem gor pred njegov kabinet in počakajo na ustne, ki potekajo v kabinetu ;)

Tko da oceno zveš pri njem, ampak še vedno lahko rečeš, da ne boš odgovarjal. Ok, ne vem sicer kako je to pri Novaku :D Predvidevam, da bi pri njem znalo prit do kakšnih komplikacij, če hočeš zavrnit :D :D
It's so fluffy, I'm gonna die! IT'S SO FLUFFEEEEH!
SHaMa
Prispevkov: 254
Pridružen: 06. Jun 2009 01:35

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a SHaMa »

Lahko kdo deli izkušnje s Cerarjem na ustnih? A podrobno sprašuje?
mi_lenca
Prispevkov: 98
Pridružen: 23. Jan 2010 21:54

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a mi_lenca »

Koga ste meli danes na razglasitvi? Da vidim, kdo ostane za sredo :D
sunshine
Prispevkov: 356
Pridružen: 17. Maj 2009 16:28

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a sunshine »

mi_lenca napisal/-a:Koga ste meli danes na razglasitvi? Da vidim, kdo ostane za sredo :D
Dons smo mel Pavčnika, tko da vm ostane Cerar.
mi_lenca
Prispevkov: 98
Pridružen: 23. Jan 2010 21:54

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a mi_lenca »

sunshine napisal/-a:
mi_lenca napisal/-a:Koga ste meli danes na razglasitvi? Da vidim, kdo ostane za sredo :D
Dons smo mel Pavčnika, tko da vm ostane Cerar.
Hvala za inf. :)
gagi
Prispevkov: 107
Pridružen: 05. Feb 2010 00:09

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a gagi »

Živjo,

a bi mi lahko kdo povedal katera skripta je dobra (beri zajema vso snov) in kje se jo dobi?

hvala
Uporabniški avatar
bajna
Prispevkov: 995
Pridružen: 05. Okt 2008 16:20

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a bajna »

ta na forumu je čist okej, edin dobi si seminarje
Uporabniški avatar
bajna
Prispevkov: 995
Pridružen: 05. Okt 2008 16:20

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a bajna »

aja, tisti, ki greste na februarski rok in kasneje, tole so odgovori na vprašanja, za pomanjkljivosti in napake ne odgovarjam :D

(pomagala tudi sunshine)
Nimate dovoljenj za ogled prilog tega prispevka.
nejcs
Prispevkov: 339
Pridružen: 29. Apr 2010 01:32

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a nejcs »

bajna napisal/-a:aja, tisti, ki greste na februarski rok in kasneje, tole so odgovori na vprašanja, za pomanjkljivosti in napake ne odgovarjam :D

(pomagala tudi sunshine)
Hvala a lot!!! :)
Life isn't fair, but you can be.
Shady
Prispevkov: 162
Pridružen: 25. Sep 2009 15:54

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a Shady »

bajna napisal/-a:aja, tisti, ki greste na februarski rok in kasneje, tole so odgovori na vprašanja, za pomanjkljivosti in napake ne odgovarjam :D

(pomagala tudi sunshine)
Thank you ! :D
Odgovori

Vrni se na