Kolokviji in izpitna vprašanja

prof. dr. Marko Simoneti

Moderatorji: a90ZmajbajnaJure

Odgovori
Uporabniški avatar
tinkerbell
Prispevkov: 238
Pridružen: 28. Avg 2009 09:59

Re: Kolokviji in izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a tinkerbell »

a nam more on ta kolokvij oz. oceno oz. točke ( ;) ) kej v indeks vpisat?
nusa
Prispevkov: 422
Pridružen: 07. Okt 2008 15:08

Re: Kolokviji in izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a nusa »

in ste razturali?! :)

btw. kje hudiča se nahajajo rezultati?? a so samo na faksu slučajno?! :roll:
Bianca
Prispevkov: 52
Pridružen: 21. Okt 2008 19:36

Re: Kolokviji in izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a Bianca »

Okej, zdaj sem videla objavljene rezultate kolokvija. Umm, v drugem stolpcu poleg številke indeksa so negativne točke ali dosežene točke? Glede na rezultate bi rekla da so negativne, ker če so dosežene, so rezultati katastrofalni in nas/jih ne bo veliko na drugem kolokviju. :lol: :lol: :lol:
Uporabniški avatar
bajna
Prispevkov: 995
Pridružen: 05. Okt 2008 16:20

Re: Kolokviji in izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a bajna »

a je bil kdo danes na vpogledu, ker je bil neprijetno presenečen in kaj ste kej ugotovil?
sunshine
Prispevkov: 356
Pridružen: 17. Maj 2009 16:28

Re: Kolokviji in izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a sunshine »

Bianca napisal/-a:Okej, zdaj sem videla objavljene rezultate kolokvija. Umm, v drugem stolpcu poleg številke indeksa so negativne točke ali dosežene točke? Glede na rezultate bi rekla da so negativne, ker če so dosežene, so rezultati katastrofalni in nas/jih ne bo veliko na drugem kolokviju. :lol: :lol: :lol:
Simoneti je objavil odbitke od začetnih 200 točk. Torej manjšo k maš številko, bol je :D
Uporabniški avatar
lojzka :)
Prispevkov: 70
Pridružen: 22. Nov 2008 08:32
Kraj: malo tu, malo tam

Re: Kolokviji in izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a lojzka :) »

Sam da je mimo :) še aprila stisnemo, pa smo na konju :)
Drugače je pa kar nekaj ljudi razočaranih nad rezultati, so pričakovali lepe točke, na koncu pa so dobili več kot 150... tako da vsem priporočam vpogled, čeprav je baje kar odbijal točke... ni več tako simpatičen :D
Like it or not... I'm here :)
Uporabniški avatar
bajna
Prispevkov: 995
Pridružen: 05. Okt 2008 16:20

Re: Kolokviji in izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a bajna »

sj na vpogledu vrjetn nč ne dosežeš, al kaj? zvišat se glede na povedano od prej prov preveč ne da, tko da ne vem če ne bi šla kr direkt na izpit...

nuša, ti si šla januarja ane? kakšen nasvet? :)
nusa
Prispevkov: 422
Pridružen: 07. Okt 2008 15:08

Re: Kolokviji in izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a nusa »

sem šla januarja ja :) nasvet v kakem smislu? če sprašuješ kolokvij al izpit je odgovor odvisen od tega kako oceno želiš:) Če si pisala slabo pa bi mela rada višjo pa misliš da skupaj z drugim kolokvijom ne bo šlo pol idi na izpit, če ne pa probaj s kolokviji. Drugač pa kolko mi je znano je blo lani možno zavrnit oceno iz kolokvija in it potem na izpit :)
Uporabniški avatar
bajna
Prispevkov: 995
Pridružen: 05. Okt 2008 16:20

Re: Kolokviji in izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a bajna »

nasvet kot, a se splača it na izpit, da dobiš res lepo oceno, al je bolš it na kolokvij in vzet kar bo? :)
nusa
Prispevkov: 422
Pridružen: 07. Okt 2008 15:08

Re: Kolokviji in izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a nusa »

nisem bla na kolokviju tak da ne vem :) jaz sem šla kar direkt na izpit :D Za sebe lahko povem, da sem dobila 9. Zgubla sem praktično vse pri poslovnih, ker sem bla brez predavanj pa mučne so mi ble in nisem mela kaj preveč volje za njih :) Tak da glede tega mogoče res bolše izpit, ker je pač iz vsakega pol :D Ampak na koncu velja to da maš narjen izpit(razen če se ti gre za zoisovo in povprečje).
Jaz bi se na tvojem mestu pozanimala če se res da zavrnit oceno iz kolokvijev- če bi nardila oba kolokvija in ne bi bla zadovolna z oceno pa bi se pol odločla kak naprej(če bi to blo edino kar mi manka al še je zravn kaj drugih izpitov itd). Odvisno od situacije pač :)
Uporabniški avatar
bajna
Prispevkov: 995
Pridružen: 05. Okt 2008 16:20

Re: Kolokviji in izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a bajna »

hvala za nasvet, rada bi pa eno lepo oceno :D glede na kolokvij jo pa težko dobim iz kolokvijev, sploh glede na to, da ponavad še nižje dobiš...
Uporabniški avatar
*bini*
Prispevkov: 1018
Pridružen: 05. Okt 2008 00:53

Re: Kolokviji in izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a *bini* »

pol pa pejt na izpit, pa še lahko se tolažš s tem, da se ti ne bo treba aprila za kolokvij učit, ampak boš lahko čs namenjala bl pomembnim in težjim predmetov k jih bos sla delat maja. :)
nusa
Prispevkov: 422
Pridružen: 07. Okt 2008 15:08

Re: Kolokviji in izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a nusa »

ni kaj :) sicer pa itak mislim da jih bo na koncu šlo več na izpit kot jih zdaj namerava, ker ne vem komu paše konec aprila presekat z učenjem financ tik pred ta glavnimi izpiti :D Ampak če se da zavrnit pač probaš, pol pa že vidiš kak stvari stojijo :D
Zero
Prispevkov: 3
Pridružen: 11. Jan 2011 13:48

Re: Kolokviji in izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a Zero »

20.4 je datum za kolokvij ali je to izpitni rok, na katerega se lahko prijaviš, tudi če nimaš kolokvijev?
nejcs
Prispevkov: 339
Pridružen: 29. Apr 2010 01:32

Re: Kolokviji in izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a nejcs »

1. A se pr tisti računski nalogi, k se računa WACC (ponavad je tabelca), more tut za navadne delnice izračunat strošek po davkih??
2. Naštej osnovne elemente v strukturi zahtevane donosnosti za naložbe v obveznice!
Life isn't fair, but you can be.
MIA
Prispevkov: 38
Pridružen: 12. Maj 2009 22:18

Re: Kolokviji in izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a MIA »

nejc, to misliš 8. nalogo na prvem izpitu iz Jemc-ove zbirke?
Lahko napišeš kak se sploh te zadeve zračunajo? Meni tile procenti niso nič jasni... :cry:
nusa
Prispevkov: 422
Pridružen: 07. Okt 2008 15:08

Re: Kolokviji in izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a nusa »

nejcs napisal/-a:1. A se pr tisti računski nalogi, k se računa WACC (ponavad je tabelca), more tut za navadne delnice izračunat strošek po davkih??
2. Naštej osnovne elemente v strukturi zahtevane donosnosti za naložbe v obveznice!
1. celo tabelco izpolni:)
2. skripta za poslovne stran 8 levo zgoraj :) ko so neki barvni kvadratki :)
nejcs
Prispevkov: 339
Pridružen: 29. Apr 2010 01:32

Re: Kolokviji in izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a nejcs »

tnx, nusa! Dej, prosim, do pondelka mau večkrat check-iri forum, k mam še par vprašanj zate ;)
Life isn't fair, but you can be.
nusa
Prispevkov: 422
Pridružen: 07. Okt 2008 15:08

Re: Kolokviji in izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a nusa »

hehe :) bom se potrudla ;)
nejcs
Prispevkov: 339
Pridružen: 29. Apr 2010 01:32

Re: Kolokviji in izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a nejcs »

1. Ko računaš SPV in imaš tabelco - potem pri OP in S, ki ju vstaviš v imenovalec, sešteješ vrednosti iz tabelce?
2. DA ali NE:
- Sredstva denarnega toka so tista, s katerimi opravljamo plačila.
- Pokojninski skladi in zavarovalnice so tipične finančne institucije, ki sprejemajo vloge.
- Pri obračunu poslovne amortizacije podjetja niso samostojna, ampak morajo upoštevati davčno amortizacijo, ki jo določajo davčni predpisi.
- Plačilo že izstavljenih računov poveča prihodke in s tem pozitivno vpliva na poslovni izid.
- Če so denarni prejemki v obdobju večji od izdatkov bo podjetje izkazovalo dobiček za to obdobje.
- Ali so odplačila dolgov prikazana pri odhodkih v izkazu uspeha?
- Ali je izguba prikazana v izkazu uspeha znak plačilne nesposobnosti podjetja?
- Po stališču AVTP Zakon o prevzemih določa, da se mora javna ponudba na odkup delnic nanašati na vse delnice, torej tudi na tiste iz privatizacije, ki še niso prenosljive?
- V primeru večjih stečajev zakonodaja v Slo določa, da morajo kupci poleg pogojev stečajnega sodišča izpolniti tudi dodatne pogoje, ki jih postavlja vlada RS za zaščito narodnogospodarskih interesov?
- Davki favorizirajo obresti?
- Investicije v podjetjih se večinoma financirajo prek zadolževanja in izdaje dodatnih delnic?
3. Likvidnost za varčevalca?
Life isn't fair, but you can be.
nusa
Prispevkov: 422
Pridružen: 07. Okt 2008 15:08

Re: Kolokviji in izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a nusa »

nejcs napisal/-a:1. Ko računaš SPV in imaš tabelco - potem pri OP in S, ki ju vstaviš v imenovalec, sešteješ vrednosti iz tabelce? ne vem niti kaj misliš? daj skopiraj nalogo al pa kaj :)
2. DA ali NE:
- Sredstva denarnega toka so tista, s katerimi opravljamo plačila. ne?
- Pokojninski skladi in zavarovalnice so tipične finančne institucije, ki sprejemajo vloge.
- Pri obračunu poslovne amortizacije podjetja niso samostojna, ampak morajo upoštevati davčno amortizacijo, ki jo določajo davčni predpisi. ne
- Plačilo že izstavljenih računov poveča prihodke in s tem pozitivno vpliva na poslovni izid. ne- majo n.nastanka dogodka zato je dohodek iz tega upoštevan že ko je izstavljen račun
- Če so denarni prejemki v obdobju večji od izdatkov bo podjetje izkazovalo dobiček za to obdobje.
- Ali so odplačila dolgov prikazana pri odhodkih v izkazu uspeha?
- Ali je izguba prikazana v izkazu uspeha znak plačilne nesposobnosti podjetja? ne
- Po stališču AVTP Zakon o prevzemih določa, da se mora javna ponudba na odkup delnic nanašati na vse delnice, torej tudi na tiste iz privatizacije, ki še niso prenosljive?
- V primeru večjih stečajev zakonodaja v Slo določa, da morajo kupci poleg pogojev stečajnega sodišča izpolniti tudi dodatne pogoje, ki jih postavlja vlada RS za zaščito narodnogospodarskih interesov? da
- Davki favorizirajo obresti? da
- Investicije v podjetjih se večinoma financirajo prek zadolževanja in izdaje dodatnih delnic?
3. Likvidnost za varčevalca?
Za varčevalca je zelo spodbudno, če njegovi prihranki niso vezani za določen rok (KR ali DR). Zato je možnost, da svoje prihranke v nedenarni obliki z lahkoto spremeni v denar, velika spodbuda k varčevanju.
Finančni trg omogoča likvidnost, saj je na njem mogoče prodati finančne naložbe (VP).
Za finančne institucije pa velja, da še povečujejo likvidnost. Tako je npr. pri večini bank in hranilnic celo vezane hranilne vloge brez težav mogoče dvigniti pred dospetjem za nižje stroške kot pri prodaji VP.
ne spomnim se več vsega zapiski pa se ne nahajajo pri meni da bi lahko pogledla :)
nejcs
Prispevkov: 339
Pridružen: 29. Apr 2010 01:32

Re: Kolokviji in izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a nejcs »

1. Izračunaj SPV!
Prodaja Dobiček iz poslovanja
600 40
700 80
(to je naloga, za katero te zgoraj sprašujem)
2. Podjetje ima v strukturi kapitala 40.000 SIT navadnih delnic in 60.000 SIT dolgoročnega dolga. Izračunaj povp. strošek kapitala, če je ob. mera za kredit 10%, strošek delnic 15%, stopnja davka na dobiček pa 50%. (sam rezultat me zanima!)
3. Podjetje posluje z dobičkom, ki je obdavčen s 33,33%. Njegovi delničarji, ki so hkrati zaposleni v podjetju zahtevajo donosnost 10%. Pri kateri obrestni meri bo strošek bančnega kredita za podjetje enak strošku lastnega financiranja?

Ful hvala za odgovore!
Life isn't fair, but you can be.
nusa
Prispevkov: 422
Pridružen: 07. Okt 2008 15:08

Re: Kolokviji in izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a nusa »

1. SPV= (OP2-OP1/OP1)/(S2-S1/S1)

2. 9%

3. Cd=Cs
Rb*(1-t)=0,1 /(1-t)
Rb=0,1/(1-t)
Rb=0,1/0,6667= 0,1499= 14,99%
nejcs
Prispevkov: 339
Pridružen: 29. Apr 2010 01:32

Re: Kolokviji in izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a nejcs »

super! Res hvala! Kšn nasvet za ju3? Kakšen je biu kej januarski izpit? Je blo velik grafou?
Life isn't fair, but you can be.
nusa
Prispevkov: 422
Pridružen: 07. Okt 2008 15:08

Re: Kolokviji in izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a nusa »

ni kaj :) mislim da smo meli 3 al pa 4 grafe:) veliko sreče ju3:)
Odgovori

Vrni se na