Izpit

prof. dr. Marko Simoneti

Moderatorji: a90ZmajbajnaJure

Mistress Choc
Prispevkov: 55
Pridružen: 02. Dec 2009 14:16

Re: Izpit

Odgovor Napisal/-a Mistress Choc »

To je samo 2. rok za kolokvij in ni izpita...sm bla ravno danes v referatu in so me veslo ( :evil: ) obvestili, da so se zmotili, ko so dali ta datum med izpitne roke - how nice :roll:
Uporabniški avatar
ashley
Prispevkov: 12
Pridružen: 16. Mar 2010 14:45

Re: Izpit

Odgovor Napisal/-a ashley »

Kot vedno neki zajebejo... :evil:
kleopatra
Prispevkov: 280
Pridružen: 19. Nov 2009 11:41

Re: Izpit

Odgovor Napisal/-a kleopatra »

iz kje se je najbolje učit za izpit?
zapiski s predavanj zadoščajo?
nejcs
Prispevkov: 339
Pridružen: 29. Apr 2010 01:32

Re: Izpit

Odgovor Napisal/-a nejcs »

stari izpiti!!!
Life isn't fair, but you can be.
kleopatra
Prispevkov: 280
Pridružen: 19. Nov 2009 11:41

Re: Izpit

Odgovor Napisal/-a kleopatra »

aha
kje pa jih lahko dobim?
obstaja kaka datoteka, kjer so vsi lepo zbrani al si morem s forumom pomagat....
nejcs
Prispevkov: 339
Pridružen: 29. Apr 2010 01:32

Re: Izpit

Odgovor Napisal/-a nejcs »

ostale najdš pa v kopirnci na faksu...
Nimate dovoljenj za ogled prilog tega prispevka.
Life isn't fair, but you can be.
kleopatra
Prispevkov: 280
Pridružen: 19. Nov 2009 11:41

Re: Izpit

Odgovor Napisal/-a kleopatra »

hvala!
zvezdicaxyz
Prispevkov: 138
Pridružen: 21. Jan 2010 12:07

Re: Izpit

Odgovor Napisal/-a zvezdicaxyz »

A kdo ve kaj o tem, da na drugi kolokvij ne moreš, če nimaš vse za nazaj narejeno?
bookworm
Prispevkov: 16
Pridružen: 27. Apr 2011 15:17

Re: Izpit

Odgovor Napisal/-a bookworm »

Mene pa zanima če kdo morda ve. Pri nalogah kjer računam strošek kapitala torej WACC kako vem, da posljujem z dobičkom, če tega on ne napiše v nalogi? Moje mnenje je, da če so dolgovi in obveznice večje od delnic potem posljujem z izgubo? Ali prav predpostavljam? Prosim popravite me :roll:
Penac
Prispevkov: 54
Pridružen: 22. Avg 2011 11:23

Re: Izpit

Odgovor Napisal/-a Penac »

A mi lahko kdo pomaga z informacijo, katero gradivo pride v poštev za Poslovne finance. Je to celotna knjiga Poslovne finance, samo izbrana poglavja, kaj druga? Seveda sprašujem za star program.
tiktak
Prispevkov: 7
Pridružen: 12. Jan 2012 21:07

Re: Izpit

Odgovor Napisal/-a tiktak »

potrebuje mogoče kdo skopirano knjigo Javne finance od Stanovnika (2009), ker sem nekako na končala z dvema, tako da eno prodam, če še kdo nima, po 4 eur, je še čisto nova
Littlestar*
Prispevkov: 31
Pridružen: 02. Sep 2010 14:30

Re: Izpit

Odgovor Napisal/-a Littlestar* »

Mogoče kdo ve, ali je dovolj, če se učiš samo po starih izpitnih vprašanjih brez skript,knjig,zapiskov :D
Uporabniški avatar
Zmaj
Prispevkov: 1475
Pridružen: 22. Jul 2009 13:21

Re: Izpit

Odgovor Napisal/-a Zmaj »

Lanskoleto je bilo :mrgreen:
Si vis pacem para bellum
Pravica
Prispevkov: 38
Pridružen: 27. Jun 2011 14:00

Re: Izpit

Odgovor Napisal/-a Pravica »

Naštej po velikosti vse 4 institucionalne skupine javnofinančnih izdatkov v sloveniji...anyone? :)
ribica
Prispevkov: 23
Pridružen: 18. Jan 2012 21:51

Re: Izpit

Odgovor Napisal/-a ribica »

Državni proračun, Zpiz, Zzzs, občinski proračun!
a90
Prispevkov: 162
Pridružen: 16. Dec 2009 12:27

Re: Izpit

Odgovor Napisal/-a a90 »

A bi mi lahko samo svetoval kateri zapiski so primerni oz. ali je kdo pripravljen delit zapiske s predavanj ? Kakršnakoli pomoč bo dobrodošla, lahko tudi na zasebno.
Za stara izpitna vprašanje vem. Sprašujem seveda za 2. letnik. Pa kaj je s temi slajdi, ki so objavljeni v šisu pod gradiva ?

Hvala, resnično bi bil hvaležen. ;)
Penac
Prispevkov: 54
Pridružen: 22. Avg 2011 11:23

Re: Izpit

Odgovor Napisal/-a Penac »

Ali je tle kdo, ki je danes pisal finance, torej po starem sistemu, 3. letnik? Zanima me, ali se še vprašanja kaj ponavljajo ali je bolj kot ne spremenjeno, tako kot pri bolonjcih.

Hvala!
Daca
Prispevkov: 29
Pridružen: 21. Sep 2009 19:26

Re: Izpit

Odgovor Napisal/-a Daca »

Ja, bilo je veliko starih, ampak tudi veliko novih, ali pa so bila stara zastavljena na drugacen nacin (z drugacnimi ponujenimi odgovori itd.)
4ty
Prispevkov: 54
Pridružen: 12. Jan 2011 12:06

Re: Izpit

Odgovor Napisal/-a 4ty »

Sej je možno, da so stara izpitna vprašanja, tista ki so rešena, lahko tudi narobe rešena ?

če dam primer piše v skripti, da se predlog proračuna predloži v oktobru tekočega leta. V odgovorih rešenih vprašanj pa je obkroženo v aprilu v tekočem letu... itd...
Daca
Prispevkov: 29
Pridružen: 21. Sep 2009 19:26

Re: Izpit

Odgovor Napisal/-a Daca »

To že, ampak on je prav spreminjal možne odgovore...primer:

Izberi najugodnejšo med alternativnimi naložbami, ki imajo vse enako pričakovano donosnost 6%.
- v starih vprašanjih so možni odgovori delnica podjetja A, prednostna delnica podjetja A, nezavarovana obveznica podjetja A in pa zavarovani srednjeročni kredit podjetju A (slednje je pravilno)
- v novem vprašanju pa lahko izbiraš med delnico podjetja A, prednostno delnico podjetja A in dvema vrstama obveznic..

na takšen način "spremenjena", to sm misnla...ena so pa popolnoma nova, jih sploh ni med starimi vprašanji
pa npr. dve nalogi sta bili za računanje dohodnine česar tudi ni med starimi...
cupcakex3
Prispevkov: 185
Pridružen: 13. Dec 2010 16:28

Re: Izpit

Odgovor Napisal/-a cupcakex3 »

Daca napisal/-a:To že, ampak on je prav spreminjal možne odgovore...primer:

Izberi najugodnejšo med alternativnimi naložbami, ki imajo vse enako pričakovano donosnost 6%.
- v starih vprašanjih so možni odgovori delnica podjetja A, prednostna delnica podjetja A, nezavarovana obveznica podjetja A in pa zavarovani srednjeročni kredit podjetju A (slednje je pravilno)
- v novem vprašanju pa lahko izbiraš med delnico podjetja A, prednostno delnico podjetja A in dvema vrstama obveznic..

na takšen način "spremenjena", to sm misnla...ena so pa popolnoma nova, jih sploh ni med starimi vprašanji
pa npr. dve nalogi sta bili za računanje dohodnine česar tudi ni med starimi...
Daca a lahko napišeš še kakšno vprašanje, ki se ga spomniš :)
Penac
Prispevkov: 54
Pridružen: 22. Avg 2011 11:23

Re: Izpit

Odgovor Napisal/-a Penac »

Ali so v kopirnici na fakulteti še kakšna druga vprašanja, ki so tudi aktualna, poleg teh na forumu?
pravnik10
Prispevkov: 16
Pridružen: 13. Jun 2012 18:29

Re: Izpit

Odgovor Napisal/-a pravnik10 »

Lep pozdrav!

A mogoče kdo zna rešit te računske naloge, ki so v priponki (iz starih izpitov)?
Nimate dovoljenj za ogled prilog tega prispevka.
fruchtzwerge
Prispevkov: 180
Pridružen: 03. Okt 2010 04:52

Re: Izpit

Odgovor Napisal/-a fruchtzwerge »

Morda kdo ve, katera poglavja ne pridejo v poštev iz knjig Javne finance in Javne finance v Sloveniji?
KiZo
Prispevkov: 302
Pridružen: 13. Dec 2008 13:45

Re: Izpit

Odgovor Napisal/-a KiZo »

fruchtzwerge napisal/-a:Morda kdo ve, katera poglavja ne pridejo v poštev iz knjig Javne finance in Javne finance v Sloveniji?
me zanima isto poleg tega pa iz kje se ucite poslovne finance?
Odgovori

Vrni se na