Izpitna vprašanja

prof. dr. Grega Strban

Moderatorji: a90ZmajbajnaJure

Odgovori
SHaMa
Prispevkov: 254
Pridružen: 06. Jun 2009 01:35

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a SHaMa »

a mi lahko eden razloži razliko med zavarovalno pa pokojninsko dobo?
Uporabniški avatar
*bini*
Prispevkov: 1018
Pridružen: 05. Okt 2008 00:53

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a *bini* »

današnja uprasanja prosm, hvala :)
sunshine
Prispevkov: 356
Pridružen: 17. Maj 2009 16:28

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a sunshine »

MAJ 2011

1. Namen koordinacije ter načela
2. Ali je pravica do zdravil omejena? (DA/NE)
3. Argumentiraj razloge za/proti (ne)enakemu obravnavanju žensk in moških v sistemih socialne varnosti?
4. Ali je pravica do nadomestila za brezposelnost edina pravica iz zavarovanja za brezposelnost? (DA/NE)
5. Pravice, ki so v korist otroka s posebnimi duševnimi ali telesnimi motnjami v slovenskih sistemih socialne varnosti
6. Ali se lahko nadomestilo za brezposelnost izplačuje samo v denarni obliki? (DA/NE)
Zadnjič spremenil sunshine, dne 29. Maj 2011 18:23, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
Zmaj
Prispevkov: 1475
Pridružen: 22. Jul 2009 13:21

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a Zmaj »

Namen koordinacije? To se nanaša na sklop EU ali kaj drugega?
Si vis pacem para bellum
Uporabniški avatar
flafi
Prispevkov: 1768
Pridružen: 05. Okt 2008 15:31
Kraj: Ljubljana

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a flafi »

Najbrž na EU... Sej drugje ni koordinacije omenjene? :shock: Al res že tok hitr pozabljam stvari? :lol:
It's so fluffy, I'm gonna die! IT'S SO FLUFFEEEEH!
sunshine
Prispevkov: 356
Pridružen: 17. Maj 2009 16:28

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a sunshine »

Se nanaša na EU ja.
teddybear
Prispevkov: 153
Pridružen: 08. Jan 2009 20:56

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a teddybear »

rezultati so na faxu :)
sunshine
Prispevkov: 356
Pridružen: 17. Maj 2009 16:28

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a sunshine »

teddybear napisal/-a:rezultati so na faxu :)
a mogoče veš kako so kej ustni razporejeni? kdaj majo uni k so oba nardil, kdaj uni, k so sam enga,..?
teddybear
Prispevkov: 153
Pridružen: 08. Jan 2009 20:56

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a teddybear »

to pa nism pogledala,ker nism nardila...
sunshine
Prispevkov: 356
Pridružen: 17. Maj 2009 16:28

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a sunshine »

kaj kej sprašujejo na ustnih?
lale
Prispevkov: 192
Pridružen: 19. Okt 2009 15:10

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a lale »

a ima kdo na računalniku članke od Strbana pa bi jih bil pripravljen delit?
a ta dva zakona, ki sta začela veljat 1. junija je treba tud znat za ta rok (zakon o socialnovarstvenih prejemkih in zakon o uveljavljanju pravic iz javnih sredstev)? sej se mi ne zdi nekak smiselno, da bi se učil nekaj, kar ne velja več, ampak vseen, a je Strban kej več povedal na predavanjih?
oaza
Prispevkov: 17
Pridružen: 31. Maj 2011 10:00

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a oaza »

Današnji ustni izpit: zavarovalno razmerje, varstvo matere in soc.pomoč brezposelnim
Nič težkega, edino pri prvem vprašanju sem dobila še podvprašanje, kake so znač. pravic iz tega razmerja.
Upam, da bo tudi pri delovnem tako ;)
Aja pa še to, za tiste, ki ste spraševali ali je ta nova skripta dovolj, jst sm se samo po njej učila in dobila 9.
hill33
Prispevkov: 58
Pridružen: 05. Dec 2008 13:55

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a hill33 »

hej,

zakon o urejanju trga dela po novem ureja tudi zavarovanje za primer brezposelnosti in te določbe bodo prišle v veljavo 1.1.2012. zanima me,
če moramo znati te določbe al še stari zakon?
Uporabniški avatar
flafi
Prispevkov: 1768
Pridružen: 05. Okt 2008 15:31
Kraj: Ljubljana

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a flafi »

Mislim, da se izpiti pišejo po veljavni zakonodaji, tko da pomoje morate znat stari zakon. Lahko pa profesorju pošlješ mejl, da boš zihr ;)
It's so fluffy, I'm gonna die! IT'S SO FLUFFEEEEH!
sunshine
Prispevkov: 356
Pridružen: 17. Maj 2009 16:28

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a sunshine »

jst sm ga šla uprašat na govorilne ure in je reku da je treba poznat ZUTD. Ni pa nekih velikih sprememb, večinoma so se spremenile samo kšne cifre...
hill33
Prispevkov: 58
Pridružen: 05. Dec 2008 13:55

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a hill33 »

hvala za informacije
dragoxxx
Prispevkov: 1387
Pridružen: 06. Okt 2009 16:33

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a dragoxxx »

Ful mi je bedno, ko profesorji rečejo: "Pazite, maja bodo verjetno sprejeli nov zakon in bo treba izpit pisati na podlagi vsebine tega zakona." Mislim, kakor da niso hodli na Pavčnikova predavanja(kar me, mimogrede, tudi ne bi čudilo); saj zakon bo sprejet ja, ampak ne bo veljaven še neki časa, hehe. In logično se mi zdi, da se izpt piše po trenutno veljavni zakonodaji, ne pa po trenutno sprejeti zakonodaji, ki še nima obvezne pr. moči :)
Ehh, c`est la vie! :D
makalonca
Prispevkov: 335
Pridružen: 21. Jan 2009 18:35

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a makalonca »

Kako natančno je treba znat splošni del knjige? Zdaj, ko ponavljam snov, mi gre tale del tok počas...
Mr_J
Prispevkov: 32
Pridružen: 27. Jun 2010 20:04

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a Mr_J »

dragoxxx napisal/-a:Ful mi je bedno, ko profesorji rečejo: "Pazite, maja bodo verjetno sprejeli nov zakon in bo treba izpit pisati na podlagi vsebine tega zakona." Mislim, kakor da niso hodli na Pavčnikova predavanja(kar me, mimogrede, tudi ne bi čudilo); saj zakon bo sprejet ja, ampak ne bo veljaven še neki časa, hehe. In logično se mi zdi, da se izpt piše po trenutno veljavni zakonodaji, ne pa po trenutno sprejeti zakonodaji, ki še nima obvezne pr. moči :)
Ehh, c`est la vie! :D

kolkor js vem, NIKOL ne pišemo po sprejetih, ampak vedno po veljavnih zakonih...
sti ;)
Prispevkov: 75
Pridružen: 19. Mar 2010 13:47

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a sti ;) »

Hej! Mene tudi zanima razlika med zavarovalno in pokojninsko dobo. Ker pri vdovski pokojnini je med pogoji za pridobitev določeno tudi min 5 let zavarovalne dobe ALI 10 let pokojninske dobe. Tega res nekako ne razumem. Hvala za pomoč! Lp
sunshine
Prispevkov: 356
Pridružen: 17. Maj 2009 16:28

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a sunshine »

sti ;) napisal/-a:Hej! Mene tudi zanima razlika med zavarovalno in pokojninsko dobo. Ker pri vdovski pokojnini je med pogoji za pridobitev določeno tudi min 5 let zavarovalne dobe ALI 10 let pokojninske dobe. Tega res nekako ne razumem. Hvala za pomoč! Lp
Zavarovalna doba - ko so plačani prispevki
Pokojninska doba - zavarovalna + posebna doba, v kateri NISO plačani prispevki

Imaš pa natančno definicijo tudi v 8. členu Zakona o pokojninskem in invalidskem zavarovanju, kjer maš definicije izrazov ;)
mrmh
Prispevkov: 92
Pridružen: 18. Jan 2010 17:12

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a mrmh »

Hei. Med pregledovanjem sarih izpitov sem zasledila nekaj vprašanj na katere ne vem odgovora. Bi biu kdo tako dober in mi pomagal, ker mi nekako zmanjkuje časa za PSV.
1. Ali osebni zdravnik dokončno odloča glede postopkov in terapije?
2.ali so enostarševske družine na področju soc varnosti posebej varovane+utemelji?
3.pri socialnozavarovalnem razmerju je mogoča enostranska izjava volje. da ne? utemelji.
SHaMa
Prispevkov: 254
Pridružen: 06. Jun 2009 01:35

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a SHaMa »

pravica do dela s skrajšanim delovnim časom zaradi starševstva- a to jaz prou razumem, da delač pač polovični delovni čas in za to dobivaš sorazmerno plačilo, v preostalem času ti pa države zgolj plačuje prispevke.
al ti tudi plačuje kakšno nadomestilo?
mrmh
Prispevkov: 92
Pridružen: 18. Jan 2010 17:12

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a mrmh »

SHaMa napisal/-a:pravica do dela s skrajšanim delovnim časom zaradi starševstva- a to jaz prou razumem, da delač pač polovični delovni čas in za to dobivaš sorazmerno plačilo, v preostalem času ti pa države zgolj plačuje prispevke.
al ti tudi plačuje kakšno nadomestilo?
pač eden izmed starešv,ki neguje otroka je upravičen do plačila prispekvov za soc.varnost v tisti polovici delovnega časa ko ne dela, in prispevke mu plačuje država, v tisti polovici del. časa ko pa dela pa ima plačo(izplačuje vlada delodajalec) in prispevke( ki plačujeta za socialna zavarovanja pač po pravilih- DD in delaec oba). tko da kolkr sem jaz razumela nima nikakršnega nadomestila za tisto polovico del. časa ki ga on koristi za nego/varstvo otroka.
pasetanickname
Prispevkov: 57
Pridružen: 26. Jan 2010 01:31

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a pasetanickname »

glede na to da se pri psv-ju vprašanja precej ponavljajo sem jaz pregledal vsa stara vprašanja, ki so jih kolegi objavili na tem forumu in jih prečistil tako da se ne ponavljajo ter jih uredil po poglavjih. no, mogoče bo komu prišlo prav.
Nimate dovoljenj za ogled prilog tega prispevka.
Odgovori

Vrni se na