Izpitna vprašanja

prof. dr. Grega Strban

Moderatorji: a90ZmajbajnaJure

Odgovori
giraffe
Prispevkov: 150
Pridružen: 15. Sep 2010 10:37

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a giraffe »

ne morem verjet no :o ...to je šala ane :)
deadff
Prispevkov: 126
Pridružen: 14. Dec 2008 23:39

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a deadff »

Sarkazem (upam) :lol:
nofak
Prispevkov: 319
Pridružen: 02. Apr 2009 22:31

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a nofak »

Hahahaha :D

Sprasuje sicer res vse ampak ni tako grozno kot bajna pravi. Tudi ce kaksno letnico xy direktive spustis, lahko vseeno naredis z dobro oceno :D :D
Uporabniški avatar
bajna
Prispevkov: 995
Pridružen: 05. Okt 2008 16:20

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a bajna »

zdj vsaj vem od kje te neverjetne zgodbice :lol:
Uporabniški avatar
denny.crane
Prispevkov: 359
Pridružen: 11. Feb 2010 23:23

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a denny.crane »

Kako je bilo danes, kako je kaj spraševal in ocenjeval profesor? A bi lahko nekdo, ki to ve, povedal, koliko študentov jih DEJANSKO vpraša na uro? Zanima me zato, ker je jutri za dve polni uri razpisanih kar 18 študentov :shock: ?! Menda ne bo vseh v toliko kratkem času vprašal, ali pač?
What's my name?"Denny Crane!" No further questions.
Shady
Prispevkov: 162
Pridružen: 25. Sep 2009 15:54

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a Shady »

Ko delodajalec že plača nadomestilo za odsotnost z dela v koledarskem letu (pri poškodbi/bolezni zunaj dela) za 120 koledarskih dni v letu, potem ZZZS izplačuje nadomestilo od 1. dne odsotnosti, ane?
Uporabniški avatar
Michelle
Prispevkov: 393
Pridružen: 15. Avg 2009 09:48

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a Michelle »

Ne morem verjet, da noben nč ne ve oz ne napiše, kako zgledajo ustni :(

Anyhow..

Da bodo še s tega roka zbrana vprašanja (ki se, btw, res zelo ponavljajo):

JUNIJ 2011
1. Omejitve zakonodajalca pri posegu v pričakovane/pridobljene pravice s področja PSV
2. Ali pozna slovensko pravo institut najvišje pokojnine? DA/NE utemelji
3. Naštej pravice do zdravstvenih storitev + postopek varstva/uveljavljanja teh pravic
4. Ali imajo delno brezposelni pravico do nadomestila iz naslova zavarovanja za primer brezposelnosti?
5. Opiši starševski dodatek in starševsko nadomestilo
6. Ali je socialna pomoč določena v enakem znesku za vse upravičence? DA/NE utemelji

Naj me kdo popravi, če kej ni točno..

Pa velik sreče vsem, ki še mate/mamo ustni zagovor!
Zadnjič spremenil Michelle, dne 15. Jun 2011 08:42, skupaj popravljeno 1 krat.
''My country is the world and my religion is to do good.''
Thomas Paine
Uporabniški avatar
Michelle
Prispevkov: 393
Pridružen: 15. Avg 2009 09:48

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a Michelle »

Shady napisal/-a:Ko delodajalec že plača nadomestilo za odsotnost z dela v koledarskem letu (pri poškodbi/bolezni zunaj dela) za 120 koledarskih dni v letu, potem ZZZS izplačuje nadomestilo od 1. dne odsotnosti, ane?
Res je :)
''My country is the world and my religion is to do good.''
Thomas Paine
PikaPoka
Prispevkov: 18
Pridružen: 10. Jan 2010 13:28

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a PikaPoka »

Živjo!
No, da jaz odgovorim na vprašanje o ustnih. Najprej dobiš v vpogled svoj test, vpraša, če se strinjaš z oceno, pogleda na seznam, če ima z majhno črko s označeno, da si predstavil seminarsko, 3 vprašanja, in si zunaj. Včeraj je bil povprečni čas spraševanja 3 minute, večinoma je vsem zvišal (do takrat, ko sem bila jaz na vrsti) - rekel je celo, naj imamo vsi že odprte indekse, da ne bomo po nepotrebnem izgubljali časa. Tako da - brez panike, Strban je res car, ustnih se ni za bati.
lalika
Prispevkov: 158
Pridružen: 27. Dec 2009 12:03

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a lalika »

ko smo bli mi učer je spraševal : akte, starševski dodatek, pravice otrok ki so duš. moteni, nacionalno univerzalno varstvo, koordinacija, pravice iz zavar. za brezposelnost,tiste sisteme,....ma res različno sprašuje, edino za kar bi lahko rekla da še ni nikol sprašvou so tisti razni postopki in formalno pravo....no vsaj do zdej..
Shady
Prispevkov: 162
Pridružen: 25. Sep 2009 15:54

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a Shady »

Treba je ločit, ko te sprašuje za akte Sveta Evrope in akte ES/EU, ane, ne morš v obeh primerih isto pisat ?
Uporabniški avatar
buttercup
Prispevkov: 253
Pridružen: 29. Apr 2009 09:26

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a buttercup »

...........
Zadnjič spremenil buttercup, dne 17. Jun 2011 12:01, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
Slash
Prispevkov: 218
Pridružen: 12. Nov 2008 15:29

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a Slash »

9. stran, zadnji post ;)
willy
Prispevkov: 78
Pridružen: 12. Mar 2011 16:33

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a willy »

Shady napisal/-a:Treba je ločit, ko te sprašuje za akte Sveta Evrope in akte ES/EU, ane, ne morš v obeh primerih isto pisat ?
Slash seveda je treba ločit. Eno so akti Sveta Evrope (v knjigi jih imaš v 8. poglavju) in drugo so akti EU (v knjigi so v 9. poglavju). Treba je ločit med Evropskim svetom, Svetom EU in Svetom Evrope, ker gre za tri različne institucije. Mene je tudi to nekaj časa begalo.
SHaMa
Prispevkov: 254
Pridružen: 06. Jun 2009 01:35

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a SHaMa »

Opiši storitve, ki imajo vsaj delno naravo socialnih pomoči in kako so urejene v zakonih na področju socialne varnosti
willy
Prispevkov: 78
Pridružen: 12. Mar 2011 16:33

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a willy »

SHaMa napisal/-a:Opiši storitve, ki imajo vsaj delno naravo socialnih pomoči in kako so urejene v zakonih na področju socialne varnosti
ShaMa ali to sprašuješ in prosiš za odgovor ali si to napisal(a) kar tako, samo kot primer izpitnega vprašanja?
Uporabniški avatar
buttercup
Prispevkov: 253
Pridružen: 29. Apr 2009 09:26

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a buttercup »

haha, ja verjetno da sprašuje ... :D
Uporabniški avatar
denny.crane
Prispevkov: 359
Pridružen: 11. Feb 2010 23:23

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a denny.crane »

SHaMa napisal/-a:Opiši storitve, ki imajo vsaj delno naravo socialnih pomoči in kako so urejene v zakonih na področju socialne varnosti
Varstveni dodatek, državna pokojnina, denarna socialna pomoč. Ostalo si poglej v skripti.

Prijazen pozdrav, A
What's my name?"Denny Crane!" No further questions.
SHaMa
Prispevkov: 254
Pridružen: 06. Jun 2009 01:35

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a SHaMa »

hvalčy :) lol ja sm pa sprašvala se opravičujem bom v bodoče pazila na vprašaje na koncu ;)
lale
Prispevkov: 192
Pridružen: 19. Okt 2009 15:10

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a lale »

jaz tud tole sprašujem:

1. navedite argumente za in proti razlikovanju moških in žensk v sistemu socialne varnosti in navedite primere iz slovenske ureditve

2.ali imajo vsi državljani RS in prebivalci RS pravice iz obveznega zdravstvenega zavarovanja

3.ali se lahko nadomestilo za brezposelnost izplačuje samo v denarni obliki? (DA/NE)
willy
Prispevkov: 78
Pridružen: 12. Mar 2011 16:33

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a willy »

denny.crane napisal/-a:
SHaMa napisal/-a:Opiši storitve, ki imajo vsaj delno naravo socialnih pomoči in kako so urejene v zakonih na področju socialne varnosti
Varstveni dodatek, državna pokojnina, denarna socialna pomoč. Ostalo si poglej v skripti.

Prijazen pozdrav, A
Državne pokojnine so po novem ukinjene! Pazite na to na izpitu.
lale
Prispevkov: 192
Pridružen: 19. Okt 2009 15:10

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a lale »

ampak ukinjene so z ZSVarPre, ta zakon pa po novi spremembi začne veljati 1.1. 2012? najprej naj bi začel 1.6.2011, zdej so pa spremenil...vsaj na strani ministrstva tako piše. če je kej drugač prosim za popravo...
Uporabniški avatar
denny.crane
Prispevkov: 359
Pridružen: 11. Feb 2010 23:23

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a denny.crane »

willy napisal/-a:
denny.crane napisal/-a:
SHaMa napisal/-a:Opiši storitve, ki imajo vsaj delno naravo socialnih pomoči in kako so urejene v zakonih na področju socialne varnosti
Varstveni dodatek, državna pokojnina, denarna socialna pomoč. Ostalo si poglej v skripti.

Prijazen pozdrav, A
Državne pokojnine so po novem ukinjene! Pazite na to na izpitu.
Sem dobil to vprašanje na ustnem izpitu in sem mu povedal tako, kot sem napisal - te 3. In mi je zvišal oceno.

Prijazen pozdrav, A
What's my name?"Denny Crane!" No further questions.
Uporabniški avatar
denny.crane
Prispevkov: 359
Pridružen: 11. Feb 2010 23:23

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a denny.crane »

lale napisal/-a:ampak ukinjene so z ZSVarPre, ta zakon pa po novi spremembi začne veljati 1.1. 2012? najprej naj bi začel 1.6.2011, zdej so pa spremenil...vsaj na strani ministrstva tako piše. če je kej drugač prosim za popravo...
Tako je. Če poveš odgovor, kot piše v knjigi, ni nič narobe. Samo nekaj pozitivnega je to, ko spremljaš zakonodajo. Ni pa pogoj.

Prijazen pozdrav, A
What's my name?"Denny Crane!" No further questions.
SHaMa
Prispevkov: 254
Pridružen: 06. Jun 2009 01:35

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a SHaMa »

Pri socialnozavarovalnem razmerju je mogoča enostranska izjava volje? DA/NE, Utemelji (1t)
Odgovori

Vrni se na