NOVO! Bolonjski sistem - pomoč

prof. dr. Grega Strban

Moderatorji: a90ZmajbajnaJure

dragoxxx
Prispevkov: 1387
Pridružen: 06. Okt 2009 16:33

Re: NOVO! Bolonjski sistem - pomoč

Odgovor Napisal/-a dragoxxx »

w4nkst4 napisal/-a:Ja sori, nekateri mamo še za nazaj obveznosti, tko da ne bo časa za knjigo :D.
Ja ja, jaz sem samo podal nasvet in nakazal, kako se jaz mislim učiti. V končni instanci je način učenja odvisen od posameznika :)
Uporabniški avatar
*bini*
Prispevkov: 1018
Pridružen: 05. Okt 2008 00:53

Re: NOVO! Bolonjski sistem - pomoč

Odgovor Napisal/-a *bini* »

dj če boš slučajno zravn še kj skripto gledu mau povej pol kako se ti zdi skripta glede na knjigo, al velik manka, je velik narobe itd...
Uporabniški avatar
Zmaj
Prispevkov: 1475
Pridružen: 22. Jul 2009 13:21

Re: NOVO! Bolonjski sistem - pomoč

Odgovor Napisal/-a Zmaj »

Par kolegov iz 4. letnika, ki še ima PSV pa vsi zaenkrat študirajo po knjigi, ker naj bi bila skripta pomankljiva (So malo slabe volje, ker se je dalo prej PSV menda relativno enostavno opravit po skripti).
Tudi sam sem mnenja, da je knjiga bolj zanesljiva, tudi ni toliko obsežna, da se ne bi dalo podrobno naučit. Poleg tega naj bi bil junija pričel veljati še zadnji zakon, ki bo urejal neko celoto socialne varnostne pri nas, tako, da bodo na tem področju poleti v veljavo stopili kar 3 novi zakoni. (Ki so mimogrede malo menda predvideni že v knjigi)
Si vis pacem para bellum
blabla
Prispevkov: 49
Pridružen: 16. Jan 2010 16:19

Re: NOVO! Bolonjski sistem - pomoč

Odgovor Napisal/-a blabla »

ve kdo kako je s temi predstavitvami? :shock:
Uporabniški avatar
Minnie
Prispevkov: 205
Pridružen: 14. Okt 2010 14:33

Re: NOVO! Bolonjski sistem - pomoč

Odgovor Napisal/-a Minnie »

Kakšen je pa kej ta Strban na ustnih? :)
Obrni obraz k soncu in sence padejo za teboj. :)
Uporabniški avatar
flafi
Prispevkov: 1768
Pridružen: 05. Okt 2008 15:31
Kraj: Ljubljana

Re: NOVO! Bolonjski sistem - pomoč

Odgovor Napisal/-a flafi »

Minnie - ful prijazen ;) Če ti kaj zablokira, ti da tut kakšno podvprašanje, da te mal usmeri, pa ti mal pomaga.
It's so fluffy, I'm gonna die! IT'S SO FLUFFEEEEH!
dragoxxx
Prispevkov: 1387
Pridružen: 06. Okt 2009 16:33

Re: NOVO! Bolonjski sistem - pomoč

Odgovor Napisal/-a dragoxxx »

flafi napisal/-a:Minnie - ful prijazen ;) Če ti kaj zablokira, ti da tut kakšno podvprašanje, da te mal usmeri, pa ti mal pomaga.
Eno vprašanje v povezavi s prejšnjim-a se da dobiti tudi relativno dobro oceno(beri: od 8 pa navzgor, 9ke in 10ke :D )?
Uporabniški avatar
Minnie
Prispevkov: 205
Pridružen: 14. Okt 2010 14:33

Re: NOVO! Bolonjski sistem - pomoč

Odgovor Napisal/-a Minnie »

Hvala flafi. Včer smo ga imeli izredni prvič, pa se mi je zdel neverjetno prijazen. Ampak prvi vtis je dostkrat napačen (še posebi na našm faxu), zato sprašujem. :P
Obrni obraz k soncu in sence padejo za teboj. :)
Uporabniški avatar
flafi
Prispevkov: 1768
Pridružen: 05. Okt 2008 15:31
Kraj: Ljubljana

Re: NOVO! Bolonjski sistem - pomoč

Odgovor Napisal/-a flafi »

dragoxxx - itak, da se da. Seveda, če znaš ;) Ko sem imela jaz ustnega, je eni punci pred mano zvišal na deset ;) Se da pa tudi 9 in 8 čisto normalno dobit.
Jaz sem 8 pisala, na ustnem bolj ali manj zablokirala in vse skupaj precej pomešala, pa mi ni znižal, čeprav bi mi pomoje lahko, če bi hotel :)
Pomoje vam glede Strbana res ni treba nič skrbet, ker je ful prijazen.
It's so fluffy, I'm gonna die! IT'S SO FLUFFEEEEH!
dragoxxx
Prispevkov: 1387
Pridružen: 06. Okt 2009 16:33

Re: NOVO! Bolonjski sistem - pomoč

Odgovor Napisal/-a dragoxxx »

Super, hvala flafi :)
Bom torej del skrbi, ki je sprva bil namenjen PSV-ju, prenesel na področje KPP-ja in KMP-ja :) Ker tam zna biti še zanimivo....
Punipan
Prispevkov: 179
Pridružen: 09. Jan 2010 15:54

Re: NOVO! Bolonjski sistem - pomoč

Odgovor Napisal/-a Punipan »

blabla napisal/-a:ve kdo kako je s temi predstavitvami? :shock:
blabla
Prispevkov: 49
Pridružen: 16. Jan 2010 16:19

Re: NOVO! Bolonjski sistem - pomoč

Odgovor Napisal/-a blabla »

kaj za izpit pride cela knjiga v poštev???
KiZo
Prispevkov: 302
Pridružen: 13. Dec 2008 13:45

Re: NOVO! Bolonjski sistem - pomoč

Odgovor Napisal/-a KiZo »

kokr je meni znano...ja
bookworm
Prispevkov: 16
Pridružen: 27. Apr 2011 15:17

Re: NOVO! Bolonjski sistem - pomoč

Odgovor Napisal/-a bookworm »

Jaz pa imam eno vprašanje za vse, ki se že učite psv. Namreč našla sem na formu 2 skripti. Eno je ena prijazna dušica naredila po knjigi, uglavnem celotna knjiga povzeta. Drugo, ki pa jo je objavljena ravno v tej temi in je popolnen povzetek profesorjevih predavanj. Po kateri predlagate, da se je bolje učiti ??

LP
willy
Prispevkov: 78
Pridružen: 12. Mar 2011 16:33

Re: NOVO! Bolonjski sistem - pomoč

Odgovor Napisal/-a willy »

bookworm napisal/-a:Jaz pa imam eno vprašanje za vse, ki se že učite psv. Namreč našla sem na formu 2 skripti. Eno je ena prijazna dušica naredila po knjigi, uglavnem celotna knjiga povzeta. Drugo, ki pa jo je objavljena ravno v tej temi in je popolnen povzetek profesorjevih predavanj. Po kateri predlagate, da se je bolje učiti ??

LP
Najbolje se je učit po knjigi. Tudi profesor je rekel, da pride v poštev knjiga v celoti. Sploh pa je knjiga zelo dobro in lepo napisana. Najučinkovitejši način pa je, da prebereš knjigo, si podčrtaš, narediš svoje zapiske na podlagi knjige in se nato učiš po svojih zapiskih - ker ko to enkrat narediš, se lahko veliko lažje in hitreje učiš ter ponavljaš. Pa še za svoje zapiske veš, da so v redu narejeni in da v njih ni napak in napisal si jih tako, da pašejo tebi. Zdaj se pa grem nazaj učit, me tudi ta izpit čaka maja. Srečno!
kleopatra
Prispevkov: 280
Pridružen: 19. Nov 2009 11:41

Re: NOVO! Bolonjski sistem - pomoč

Odgovor Napisal/-a kleopatra »

predlagam ti učenje po tisti skripti, ki jo je nardila ena kolegica po knjigi!

lp
willy
Prispevkov: 78
Pridružen: 12. Mar 2011 16:33

Re: NOVO! Bolonjski sistem - pomoč

Odgovor Napisal/-a willy »

kleopatra napisal/-a:predlagam ti učenje po tisti skripti, ki jo je nardila ena kolegica po knjigi!

lp
Po mojem nima smila, ker je vse v knjigi, kar je treba znat in tega je v tej skripti kolegice žal premalo (ene stvari so preveč skrajšane in nekatere pomembne stvari so izpuščene). Kakor kdo hoče, jaz se učim po knjigi, svojih zapiskih in je super!
bookworm
Prispevkov: 16
Pridružen: 27. Apr 2011 15:17

Re: NOVO! Bolonjski sistem - pomoč

Odgovor Napisal/-a bookworm »

Hvala za pomoč :D Drugače sem šla sama skozi celo knjigo in tudi kar veliko sem bila na predavanjih vendar me je begalo, ker se njegove ptt predstavitve tako zelo razlikujejo od knjige. Pa tudi o vsaki temi ni tako podrobno povedal kot je v knjigi predstavljeno.
No uspešno učenje vsem :D
kleopatra
Prispevkov: 280
Pridružen: 19. Nov 2009 11:41

Re: NOVO! Bolonjski sistem - pomoč

Odgovor Napisal/-a kleopatra »

Po mojem nima smila, ker je vse v knjigi, kar je treba znat in tega je v tej skripti kolegice žal premalo (ene stvari so preveč skrajšane in nekatere pomembne stvari so izpuščene). Kakor kdo hoče, jaz se učim po knjigi, svojih zapiskih in je super
no, ne bova se kregala kaj je boljše, ker ima vsak svoj način. Rada bi samo pojasnila - od začetka sem se učila po tej skripti IN po učbeniku, in sem ugotovila, da je vse v skripti (ni se mi zdelo, da so kakšne bistvene stvari izpuščene), zato sem učbenik vrnila v knjižnico ;)
če pa na majskem roku ugotovim, da je skripta premalo za pozitivno oceno, bom pa to takoj objavila na forumu 8-)
willy
Prispevkov: 78
Pridružen: 12. Mar 2011 16:33

Re: NOVO! Bolonjski sistem - pomoč

Odgovor Napisal/-a willy »

kleopatra napisal/-a:
Po mojem nima smila, ker je vse v knjigi, kar je treba znat in tega je v tej skripti kolegice žal premalo (ene stvari so preveč skrajšane in nekatere pomembne stvari so izpuščene). Kakor kdo hoče, jaz se učim po knjigi, svojih zapiskih in je super
no, ne bova se kregala kaj je boljše, ker ima vsak svoj način. Rada bi samo pojasnila - od začetka sem se učila po tej skripti IN po učbeniku, in sem ugotovila, da je vse v skripti (ni se mi zdelo, da so kakšne bistvene stvari izpuščene), zato sem učbenik vrnila v knjižnico ;)
če pa na majskem roku ugotovim, da je skripta premalo za pozitivno oceno, bom pa to takoj objavila na forumu 8-)
Kdo se pa krega ;) Jaz sem prebral obe skripti in knjigo in ugotovil, da v skriptah ni vsega. Jaz se raje učim po knjigi, ker so taka končno tudi navodila. Zdaj, če ciljaš na to, da boš zgolj naredila, potem o.k., sam pač ciljam na 10 in zato se učim vse.
nici
Prispevkov: 190
Pridružen: 10. Nov 2009 21:57

Re: NOVO! Bolonjski sistem - pomoč

Odgovor Napisal/-a nici »

Willy, saj itak v nobeni skripti ni vsega. Mislim, itak je kul, da se učiš po knjigi, sam tisti ki gremo pa 3 ali več predmete pisat maja, smo pa kr mal na tesnem. :D

Drugače, sama se skoraj za noben predmet nisem učila iz knjige, pa sem kljub temu dobivala dost dobre ocene in še pri nobenem predmetu nisem padla zaradi tega, ker
nebi knjige predelala.

Je pa seveda bolje po knjigi. ;)
Uporabniški avatar
Fleurette
Prispevkov: 951
Pridružen: 05. Dec 2008 14:17

Re: NOVO! Bolonjski sistem - pomoč

Odgovor Napisal/-a Fleurette »

nici napisal/-a:Drugače, sama se skoraj za noben predmet nisem učila iz knjige, pa sem kljub temu dobivala dost dobre ocene in še pri nobenem predmetu nisem padla zaradi tega, ker
nebi knjige predelala.
vidš jz mam pa obratno izkušnjo- še pr useh predmetih kjer sm se učila po skripti ( pa ob pogoju da za predmet sploh obstaja knjiga) nism nardila izpita, ker so ble notr vedno stvari k jih v skripti ni blo :? Tko da če obstaja knjiga, se jaz obvezno učim po njej.

je pa res ja, da sm slišala za ljudi k še nikol niso odprli knjige, se učil sam po skriptah, pa zmer nardil u prvo in to z dobro oceno.

Eni žou nimamo te sreče.
willy
Prispevkov: 78
Pridružen: 12. Mar 2011 16:33

Re: NOVO! Bolonjski sistem - pomoč

Odgovor Napisal/-a willy »

Nici tudi mene čakajo 4 izpiti maja. Fleurette iz istega vzroka se tudi jaz vedno učim po knjigi, če obstaja. In po rimskem pravu, ko sem v prvo padel, ker nisem znal opomb v knjigi, se po tej izkušnji sedaj za vsak predmet raje naučim vse. Moja izkušnaj je, da se po skriptah učijo študentje, ki ravno ne blestijo in ki jih snov ne zanima ter želijo priti skozi po liniji najmanjšega odpora. Zdaj pa odhajam s foruma za nekaj časa, ker je maj že nevarno blizu!
nici
Prispevkov: 190
Pridružen: 10. Nov 2009 21:57

Re: NOVO! Bolonjski sistem - pomoč

Odgovor Napisal/-a nici »

A se drugače izpitna vprašanja kaj ponavljajo v izpitih?
kleopatra
Prispevkov: 280
Pridružen: 19. Nov 2009 11:41

Re: NOVO! Bolonjski sistem - pomoč

Odgovor Napisal/-a kleopatra »

Moja izkušnaj je, da se po skriptah učijo študentje, ki ravno ne blestijo in ki jih snov ne zanima ter želijo priti skozi po liniji najmanjšega odpora. Zdaj pa odhajam s foruma za nekaj časa, ker je maj že nevarno blizu!
To je sicer tvoja izkušnja, ampak očitno se ne poznava :) greva na kavo? 8-)

Med takimi, ki se učimo po skriptah, smo poleg lenuhov tudi taki, ki nam faks ni edina stvar v življenju - poleg faksa imamo tudi šport, glasbo in druge umetnosti, druženje z družino in prijatelji, jaz pa poleg tega še veliko potujem ;) nimam ravno 9 in 10, ampak vse izpite redno opravljam, pravo me zelo zanima in prav tako kot ti imam visoka pričakovanja in ambicije.

se opravičujem za off topic, ampak to sem mogla dat iz sebe, ker mi ob takih izjavah rahlo zavre v glavi :)
Odgovori

Vrni se na