NOVO! Bolonjski sistem - pomoč

prof. dr. Grega Strban

Moderatorji: a90ZmajbajnaJure

willy
Prispevkov: 78
Pridružen: 12. Mar 2011 16:33

Re: NOVO! Bolonjski sistem - pomoč

Odgovor Napisal/-a willy »

kleopatra napisal/-a:
Moja izkušnaj je, da se po skriptah učijo študentje, ki ravno ne blestijo in ki jih snov ne zanima ter želijo priti skozi po liniji najmanjšega odpora. Zdaj pa odhajam s foruma za nekaj časa, ker je maj že nevarno blizu!
To je sicer tvoja izkušnja, ampak očitno se ne poznava :) greva na kavo? 8-)

Med takimi, ki se učimo po skriptah, smo poleg lenuhov tudi taki, ki nam faks ni edina stvar v življenju - poleg faksa imamo tudi šport, glasbo in druge umetnosti, druženje z družino in prijatelji, jaz pa poleg tega še veliko potujem ;) nimam ravno 9 in 10, ampak vse izpite redno opravljam, pravo me zelo zanima in prav tako kot ti imam visoka pričakovanja in ambicije.

se opravičujem za off topic, ampak to sem mogla dat iz sebe, ker mi ob takih izjavah rahlo zavre v glavi :)
Kleopatra ne vem, zakaj si užaljena inzakaj ti zavre zaradi moje izjave. Pa saj si sama napisala, da nimaš ravno 9 in 10 in če se bi učila po knjigah in svojih zapiskih bi jih morda imela, jaz ne vem, povedal sem samo svoja opažanja. Če te pa že zanima, sam ob študiju redno delam (sem izredni študent) in imam družinske obveznosti. Namesto, da bi v nedeljo potoval, pa sedaj raje študiram in se trudim za čim višje ocene, potoval bom kasneje. Smo si pač različni, sam in drugi od mene pričakujejo desetke (zakaj in kdo to do mene pričakuje je moja stvar). Zato ti ni treba biti užaljena. Ah, grem raje nazaj delat, bo pametneje :D
kleopatra
Prispevkov: 280
Pridružen: 19. Nov 2009 11:41

Re: NOVO! Bolonjski sistem - pomoč

Odgovor Napisal/-a kleopatra »

Ah, grem raje nazaj delat, bo pametneje
maš prav 8-)
dragoxxx
Prispevkov: 1387
Pridružen: 06. Okt 2009 16:33

Re: NOVO! Bolonjski sistem - pomoč

Odgovor Napisal/-a dragoxxx »

No, kakorkoli, ocene sploh niso pokazatelj posameznikove sposobnosti. Še posebej to velja za naš faks, ki se nima prav z ničemer pohvaliti.
Uporabniški avatar
*bini*
Prispevkov: 1018
Pridružen: 05. Okt 2008 00:53

Re: NOVO! Bolonjski sistem - pomoč

Odgovor Napisal/-a *bini* »

dragoxxx napisal/-a:No, kakorkoli, ocene sploh niso pokazatelj posameznikove sposobnosti. Še posebej to velja za naš faks, ki se nima prav z ničemer pohvaliti.
s tem se pa tok strinjam da se bolj nebi mogla, mam slabe izkušnje z ustnimi in z ocenjevanjem in to da ma en 10 še čist nč ne pomen. sam žalostn je, da na konc pol vedno gledajo te točke , isto je blo že ob vpisu na fax in isto je zdej pr prehajanju iz letnika v letnik in isto je potem s čakanjem na pravosodni izpit. :roll:
w4nkst4
Prispevkov: 771
Pridružen: 02. Feb 2009 11:27

Re: NOVO! Bolonjski sistem - pomoč

Odgovor Napisal/-a w4nkst4 »

ocene sploh niso pokazatelj posameznikove sposobnosti
+1
Uporabniški avatar
bajna
Prispevkov: 995
Pridružen: 05. Okt 2008 16:20

Re: NOVO! Bolonjski sistem - pomoč

Odgovor Napisal/-a bajna »

mene samo zanima kako je z učenjem po skripti od sunshine, a je okej za 8 ali več, al ne?

(sunshine ne mi zamert, ne dvomim vate :P samo ti si itak knjigo predelala že prej)
giraffe
Prispevkov: 150
Pridružen: 15. Sep 2010 10:37

Re: NOVO! Bolonjski sistem - pomoč

Odgovor Napisal/-a giraffe »

Bral sem si pravilnik o prehodu v višji letnik...in piše da dobimo za udeležbo na seminarjih pri psv 2 ECTS...a to dobimo vsi ali samo tisti,ki so imeli predstavitve? če kdo ve, hvala za odgovor :)
missLemon
Prispevkov: 73
Pridružen: 18. Mar 2011 18:05

Re: NOVO! Bolonjski sistem - pomoč

Odgovor Napisal/-a missLemon »

Mene pa samo zanima kako je s kolokviji? Ali sploh so? So kakšni pogoji za prvi rok(kaj v povezaviz izpiti?) Kaj pa seminarske?
lucky

Re: NOVO! Bolonjski sistem - pomoč

Odgovor Napisal/-a lucky »

Pozdravljeni, zanima me, ali je pri tem predmetu treba narediti kakšno seminarsko, hoditi na vaje, seminarje, opraviti ali pristopiti na kolokvij/-e ali kaj podobnega, kar je morda pogoj za pristop na izpit?
Uporabniški avatar
Klea
Prispevkov: 110
Pridružen: 27. Avg 2009 13:29

Re: NOVO! Bolonjski sistem - pomoč

Odgovor Napisal/-a Klea »

Ne.
Growing old is mandatory, growing up is optional.
cupcakex3
Prispevkov: 185
Pridružen: 13. Dec 2010 16:28

Re: NOVO! Bolonjski sistem - pomoč

Odgovor Napisal/-a cupcakex3 »

Živjo :)

Ali je kdo bil na izrednem predavanju PSV v Petek, jst sm mankala pa me zanika kaj je kej povedau pa kaj ste jemali :)

LP
Car
Prispevkov: 204
Pridružen: 14. Okt 2010 11:42

Re: NOVO! Bolonjski sistem - pomoč

Odgovor Napisal/-a Car »

Zivjo,

Koliko casa bi priblizno potreboval za PSV, ce bi se ucil po skripti? Nisem obiskoval predavanj.
Kako izgleda izpit? Je naceloma predmet tezko opraviti?

Hvala za odgovore.
Lp
tony
Prispevkov: 38
Pridružen: 22. Sep 2009 17:30

Re: NOVO! Bolonjski sistem - pomoč

Odgovor Napisal/-a tony »

Pozdrav. Imam samo eno vprašanje. A moramo na izpitu vedeti točne podatke glede pokojnin? Recimo, v skripti piše, da se starostna meja pri starostni pokojnini lahko zniža za vsakega otroka. Torej za enega 8 mesecev, za dva 20 mesecev itd. Na strani ZPIZ-za pa piše, da je sedaj za enga otroka 6 mesecevin 15 dni, za dva otroka 16 mesecev in 8 dni itd.

Torej, moramo te spremembe na izpitu vedeti ali ne? To je le en primer, verjamem pa da jih je več...

Hvala za odgovore...

tukaj pa piše

http://www.zpiz.si/wps/wcm/connect/zpiz ... +letu+2011
ius12
Prispevkov: 42
Pridružen: 10. Sep 2012 14:09

Re: NOVO! Bolonjski sistem - pomoč

Odgovor Napisal/-a ius12 »

Pozdravljeni,

ali je kaj profesor omenil pokojninsko reformo, ki je bila sprejeta ? Torej, začne veljati 1.1.2013 in to tudi pomeni, da je januarja(izpit) upoštevana tudi ta sprememba ? Ali se v izpitu pojavi s kakšnim zamikom ?

Hvala.
Pp. ;)
ius12
Prispevkov: 42
Pridružen: 10. Sep 2012 14:09

Re: NOVO! Bolonjski sistem - pomoč

Odgovor Napisal/-a ius12 »

ius12 napisal/-a:Pozdravljeni,

ali je kaj profesor omenil pokojninsko reformo, ki je bila sprejeta ? Torej, začne veljati 1.1.2013 in to tudi pomeni, da je januarja(izpit) upoštevana tudi ta sprememba ? Ali se v izpitu pojavi s kakšnim zamikom ?

Hvala.
Pp. ;)
Prosil bi, če bi kdo delil to informacijo ? Potem pa ne pritiskam več ;)
Uporabniški avatar
TheLaw
Prispevkov: 219
Pridružen: 06. Jan 2012 01:45
Kraj: Metropola

Re: NOVO! Bolonjski sistem - pomoč

Odgovor Napisal/-a TheLaw »

To zanima tudi mene... daj probaj kontaktirati profesorja po mailu pa da vidimo kaj bo rekel
You mirin brah? No shame in mirin.
Tjaška
Prispevkov: 242
Pridružen: 14. Jan 2010 01:04

Re: NOVO! Bolonjski sistem - pomoč

Odgovor Napisal/-a Tjaška »

Poslala sem mu mail in je odgovoril da ne pride v upoštev...da pa ne škodi če jo poznamo :roll:
Uporabniški avatar
TheLaw
Prispevkov: 219
Pridružen: 06. Jan 2012 01:45
Kraj: Metropola

Re: NOVO! Bolonjski sistem - pomoč

Odgovor Napisal/-a TheLaw »

Uu hvala za info :D
You mirin brah? No shame in mirin.
tiktak
Prispevkov: 7
Pridružen: 12. Jan 2012 21:07

Re: NOVO! Bolonjski sistem - pomoč

Odgovor Napisal/-a tiktak »

tony napisal/-a:Pozdrav. Imam samo eno vprašanje. A moramo na izpitu vedeti točne podatke glede pokojnin? Recimo, v skripti piše, da se starostna meja pri starostni pokojnini lahko zniža za vsakega otroka. Torej za enega 8 mesecev, za dva 20 mesecev itd. Na strani ZPIZ-za pa piše, da je sedaj za enga otroka 6 mesecevin 15 dni, za dva otroka 16 mesecev in 8 dni itd.

Torej, moramo te spremembe na izpitu vedeti ali ne? To je le en primer, verjamem pa da jih je več...

Hvala za odgovore...

tukaj pa piše

http://www.zpiz.si/wps/wcm/connect/zpiz ... +letu+2011

Mene samo zanima, kdaj se je to spremenilo? To je sprememba ZPIZ-2, ZUJF ali kej drugega?
zdene32
Prispevkov: 70
Pridružen: 20. Jan 2009 20:27

Re: NOVO! Bolonjski sistem - pomoč

Odgovor Napisal/-a zdene32 »

tiktak napisal/-a:
tony napisal/-a:Pozdrav. Imam samo eno vprašanje. A moramo na izpitu vedeti točne podatke glede pokojnin? Recimo, v skripti piše, da se starostna meja pri starostni pokojnini lahko zniža za vsakega otroka. Torej za enega 8 mesecev, za dva 20 mesecev itd. Na strani ZPIZ-za pa piše, da je sedaj za enga otroka 6 mesecevin 15 dni, za dva otroka 16 mesecev in 8 dni itd.

Torej, moramo te spremembe na izpitu vedeti ali ne? To je le en primer, verjamem pa da jih je več...

Hvala za odgovore...

tukaj pa piše

http://www.zpiz.si/wps/wcm/connect/zpiz ... +letu+2011

Mene samo zanima, kdaj se je to spremenilo? To je sprememba ZPIZ-2, ZUJF ali kej drugega?

Ne, nič se ni spremenil. Dejansko sta oba podatka pravilna. Fora je sam, da kot je ona napisala, to piše v skripti, kjer pa manjka pomemben podatek. In ta je v knjigi pol nasleden stavk, da gre za prehodno obdobje postopnega zniževanja starostne meje, ki se bo končalo do leta 2015. Zato mas v skripti podatke kako bo leta 2015, na strani od zpiza mas pa podatek kako je to letos.
IziG
Prispevkov: 118
Pridružen: 09. Okt 2008 12:31

Re: NOVO! Bolonjski sistem - pomoč

Odgovor Napisal/-a IziG »

živjo,

lepo bi prosila, če je kdo tako prijazen, da mi napiše (če pač ima kje zbrano) ali prilima kakšen link, kjer bi si lahko prebrala vse spremembe, ki jih je potrebno vedeti in v knjigi pač niso zapisane.

Hvala lepa za pomoč,
lp,
I.
giraffe
Prispevkov: 150
Pridružen: 15. Sep 2010 10:37

Re: NOVO! Bolonjski sistem - pomoč

Odgovor Napisal/-a giraffe »

bi prosim nekdo navedel poglavitne spremembe za izpit ki jih je prinesla pokojninska reforma? :) hvala
lale13
Prispevkov: 21
Pridružen: 16. Avg 2011 10:25

Re: NOVO! Bolonjski sistem - pomoč

Odgovor Napisal/-a lale13 »

mene pa zanima katera je zdaj najnovejša skripta - če obstaja? bi bla zelo hvaležna!!!
Tjaška
Prispevkov: 242
Pridružen: 14. Jan 2010 01:04

Re: NOVO! Bolonjski sistem - pomoč

Odgovor Napisal/-a Tjaška »

1. a moramo vedt novo pokojninsko reformo? v prejšnem roku sem mu jaz poslala mail, pa je rekel ne, samo to je bil za prejšni rok.
2. vsi ki sprašujete kje so napisane spremembe....ZPIZ-2 največja sprememba na tem področju...na spletu sem gledala če bi bil kakšen članek na to temo, pa ni tko da bo verjetno zakon treba predelat...
Tjaška
Prispevkov: 242
Pridružen: 14. Jan 2010 01:04

Re: NOVO! Bolonjski sistem - pomoč

Odgovor Napisal/-a Tjaška »

lale13 nova skripta? skripta obstaja po knjigi PSV vendar je zastarela...nove skripte pa ni, ker lani še ni veljala nova pokojninska reforma, saj je bila sprejeta decembra 2012, to pa je poletni predmet - tprej se predava od februarja do maja...
Odgovori

Vrni se na