Izpitna vprašanja

doc. dr. Luka Tičar

Moderatorji: a90ZmajbajnaJure

Odgovori
Uporabniški avatar
Slash
Prispevkov: 218
Pridružen: 12. Nov 2008 15:29

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a Slash »

Včeraj je bil Tičar v redu. Postavi ti tri vprašanja, kakšno podvprašanje. Eno vprašanje je ponavadi v zvezi s kolektivnim pravom. Mene je vprašal nekaj iz izpita, kar nisem odogvoril pravilno. Meni se je zdej korekten in fajn, tako, da se ga ni treba nič bat. Srečno vsem 8-)
w4nkst4
Prispevkov: 771
Pridružen: 02. Feb 2009 11:27

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a w4nkst4 »

Kaj je kej polonca spraševala???
dens
Prispevkov: 28
Pridružen: 15. Jun 2010 10:56

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a dens »

Zivjo.
Kje se da dobit to skripto, katero je tutorka popravila?
Iscem po forumu pa nikjer ne najdem.
Hvala in lp!
ŽeSpetJst
Prispevkov: 45
Pridružen: 03. Dec 2010 21:15

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a ŽeSpetJst »

tudi jaz se pridružujem vprašanju kolegice oziroma kolega glede skripte, kje se jo da dobiti?
Mitch
Prispevkov: 44
Pridružen: 29. Feb 2012 09:33

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a Mitch »

Delovno pravo JAKOB s popravki %21.doc
Evo izvolita :)
Nimate dovoljenj za ogled prilog tega prispevka.
giraffe
Prispevkov: 150
Pridružen: 15. Sep 2010 10:37

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a giraffe »

profesorca je eni kolegici danes, ko so čakali na ustne rekla, da naj sporočijo kolegom da je ta skripta po kateri se učimo napačna in da zato tako številčno padamo in da naj se ne učimo iz skripte - iz kje naj se pa ni povedala in tut ni povedala kaj je u skripti narobe, samo da sta s tičarjem ugotovila, da naše napake na izpitih izvirajo iz skripte. A to se nanaša na pikino skripto? ker nimam pojma kaj bi lahko bilo tako drugače...itaq je temelj zdr,pa usi ostali zakoni...zakon od delovnih in socialnih sodiščih, zvzd-1, zakon o kolektivnih pogodbah,zakon o reprezentativnosti sindikatov...plus vaje, ki so v večini tako v šis-u ...poleg tega da je na predavanjih rekla, da sam zapiski iz predavanj tud niso zadost da narediš...kaj bi lahko bilo tako strašno napačno v jakobovi skripti? če vsebuje vse članke, člene konvencij,aktualnih zakonov, norm dobesedno...copy paste... plus tega je zraven razlaga iz vaj in predavanj
Uporabniški avatar
OGMIOS
Prispevkov: 15
Pridružen: 07. Okt 2009 19:04

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a OGMIOS »

Ja pač smotana je profesorca. A je kdo bil na vpogledih danes in si je morda okvirno zapisal ali zapomnil, pravilne odgovore oz. kaj so pričakovali pri odgovorih?
Uporabniški avatar
katish
Prispevkov: 29
Pridružen: 01. Nov 2009 10:53

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a katish »

po moje je to rekla, kr je blo uprašanje u zadnm izpitu z zvezi z dvema načeloma pr spremembi dd in je ful folka pisal, da je varstvo neposredno in posredno, načelo varstva zaposlitve in ohranitve pridobljenih pravic..in to neposredno in posredno je narobe, če teh dveh pridevnikou nisi napisu je blo ok..tko da mislm, da neke ful velke panike ni..če je ona še lan na izrednih govorila, da nej si pogledajo u skripti neke stvari...
..the sun is always shinning you just have to find it..
IziG
Prispevkov: 118
Pridružen: 09. Okt 2008 12:31

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a IziG »

Jaz sem se učila prvic samo po skripti in naredila pisni del (ustni raje ne omenjam, ker gospa ima rahle tezave), drugic pa samo preletela zakon (tokrat je bila na ustnih malenkost bolj normalna), tako da z veseljem vsem, ki karkoli potrebujejo, torej tisti ki se prvi javi - mu predam te zadeve. vmes imam se par resenih starih vprasanj in mal s svojo roko dopisanih zadev.
Lp
Tjaška
Prispevkov: 242
Pridružen: 14. Jan 2010 01:04

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a Tjaška »

v skripti je narobe pravna narava kolektivne pogodbe. Kolekitvna pogodba ni pogodba civilnega prava.

pač odgovori na vprašanja so bli pr nekaterih vprašanjih čudni....še posebi pr tem vprašanju je tičar reku d ni nič narobe če si pisal tudo o kolektivnih sporih....

1. vprašanje: povzeti smo morali ustavno določbo o pravici do stavke
2. vprašanje: ZVZD-1...pomembno je bilo d si napisal, da ne zaposljuje
3. vprašanje načelo varstva zaposlitve (avtomatičen prenos, da dejstvo prenosa ni razlog odpovedi poz), načelo ohranitve zaposlitve (ni potrbno sklepati nove poz, kolpog velja še eno leto po tem)
4. vprašanje: napisati smo morali d ne gre za kol. odpuste ampak za posamične odpovedi, ne sme diskriminirati, mora upoštevati posebno pravno varstvo, lahko DD uporabi kriterije za kol. odpuste da se izogne očitkom, če kolpog določa kriterije in ne ločuje med posamičnimi in kol. odpusti potem jih uporabi
5, vprašanje: gre za fleksibilne oblike del. časa ne zaposlitve: nadutno delo, gibljiv DČ, nesorazmerna rzporeditev DČ, (mogoče še nočno delo sam to paše že v organizacijo delo. procesa), nismo smeli pisati piz za določen čas, in ostale poz
6. vprašanje: vsak ima 2 dneva dodatnega dopusta, 1 teden v času šolskih počitnic ker je samo sin obveznošolen, imata relativno varstvo (otrok mlajši od 3eh let), omeniti tudi da imata moćnost predlagati drugačno razporeditev DČ; varstvo pred odpovedjo: ni starševskeg dopusta (se je iztekel ko je bil otrok star 11 mesecev), če doji in če iz ocene tveganja izhaja a je delo nevarno zanjo ali za otroka-- prepovedano nočno delo
7.vprašanje: dualizem, obligacijski del - pravico in obveznosti strank tukaj lahko še kolektivni spori, sestava kolpog
8.vprašanje: na dr. ravni - tristransko, kolpog, na ravni podjetja- kolpog, participativni dogovori, dogovarjanje s sindikati (kol. odpusti in sprememba DD)

približno nam je takole povedal
sreča na vrvici
Prispevkov: 129
Pridružen: 26. Okt 2011 21:40

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a sreča na vrvici »

če mogoče koga zanima - oktobrski izpitni rok za delovno je 2.10.
hope
Prispevkov: 18
Pridružen: 18. Jun 2012 18:56

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a hope »

So oktobrski roki že razpisani?
sreča na vrvici
Prispevkov: 129
Pridružen: 26. Okt 2011 21:40

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a sreča na vrvici »

So, ampak referat čaka na dovoljenje za objavo, kar bo verjetno čakal še kak mesec... tko da če koga zanima, naj jim napiše mail in pove, ker izpit ga zanima ;)
lalika
Prispevkov: 158
Pridružen: 27. Dec 2009 12:03

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a lalika »

mogoč vam prav pride...v priponki so pravilni odgovori za letošnji januarski, marčevski in majski rok... :)
Nimate dovoljenj za ogled prilog tega prispevka.
fruchtzwerge
Prispevkov: 180
Pridružen: 03. Okt 2010 04:52

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a fruchtzwerge »

Obstajajo morda kakšna posebna "opozorila" za ta predmet? Predavanja sem namreč malo preskočil, in me na splošno zanima, če sta slučajno profesor ali profesorica na predavanjih kaj posebej omenjala (npr. če je zakon dovoljen na izpitu,...)?

Pa še nekaj; seminarsko nalogo imam narejeno in oddano (uspešno :D), nisem pa šel do profesorja, da mi to vpiše v indeks. Moram to naredit, ali grem lahko vseeno na izpit?
foxy
Prispevkov: 46
Pridružen: 16. Sep 2011 20:05

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a foxy »

Zakon na izpitu ni dovoljen; glede seminarske so pa posebej na predavanjih in na pisnem delu izpita opozorili, da naj poskrbimo, da bomo imeli seminarsko vpisano v indeksu, ker bi znala sploh g.profesorica komplicirati
fruchtzwerge
Prispevkov: 180
Pridružen: 03. Okt 2010 04:52

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a fruchtzwerge »

Hvala! :)
giraffe
Prispevkov: 150
Pridružen: 15. Sep 2010 10:37

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a giraffe »

so kaksne novosti oz. posebnosti na katere bi mogli biti pozorni tisti ki gremo na ta rok?
pina colada
Prispevkov: 73
Pridružen: 31. Maj 2011 13:41

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a pina colada »

Nč več mi ni jasno: Ali delovno pravo velja le za PoZ (nastane delovno razmerje) ali tudi za druge pogodbe (npr. delo na podlagi civilne pogodbe)? v skripti na dveh mestih različno piše...
prosim za odgovor :)
Drejaa
Prispevkov: 120
Pridružen: 27. Avg 2009 11:18

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a Drejaa »

Uporablja se tudi za dejanska razmerja ne sam ce je sklenjena pogodba pravi 3 clen ZDR
Penac
Prispevkov: 54
Pridružen: 22. Avg 2011 11:23

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a Penac »

Sem star program in imam za naredit celotni dvojček Delovno pravo+Pravo socialne varnosti. Glede na to, da mi do 31.8 ne bo zneslo oba dobro naštudirat, ju nameravam ločiti in bi šel pisat samo delovno pravo. Kakšne so vaše izkušnje pri pisanju posamičnega izpita iz tega dvojčka? Se zna zgodit, da na ustnem prej padeš? :)
sreča na vrvici
Prispevkov: 129
Pridružen: 26. Okt 2011 21:40

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a sreča na vrvici »

Jaz bi na tvojem mestu rajš izbrala PSV - ker se porabi občutno manj časa in tudi on je bil pri meni povsem simpatičen na ustnem, kljub temu da sem opravljala samo en izpit.

Za Dragico pa sem brala in slišala drugače, izkušenj iz lastne roke pa ti ne morem dati - pri meni je delovno na sporedu 18.1. :) (se ga otepam kot hudič križa heh)
fruchtzwerge
Prispevkov: 180
Pridružen: 03. Okt 2010 04:52

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a fruchtzwerge »

A obstaja morda kaksen "vodic" ali kaj podobnega, kaj v praktikumu predelat? :D
Uporabniški avatar
La mariposa
Prispevkov: 157
Pridružen: 26. Jan 2011 15:29

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a La mariposa »

Ali zadostuje jakobova skripta s popravki tutorke za dobro oceno in kaj pride še v poštev pri sodni praksi poleg praktikuma?
Uporabniški avatar
Slash
Prispevkov: 218
Pridružen: 12. Nov 2008 15:29

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a Slash »

Po mojih izkušnjah zadostuje. Vendar se jo moraš res dobro naučiti. Splača se pregledati primere iz vaj (ppt-je najdeš v šisu), predvsem sodno prakso. Kar nekaj primerov sodne prakse iz vaj se je v zadnjem času pojavljalo na izpitih.
Odgovori

Vrni se na