Izpitna vprašanja

doc. dr. Luka Tičar

Moderatorji: a90ZmajbajnaJure

Odgovori
Uporabniški avatar
Slash
Prispevkov: 218
Pridružen: 12. Nov 2008 15:29

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a Slash »

Kje si pa dobila to vprašanje?
Arndovia
Prispevkov: 75
Pridružen: 15. Okt 2009 20:55

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a Arndovia »

I have my sources :D

Ampak res... ima kdo kako idejo? :?
lalika
Prispevkov: 158
Pridružen: 27. Dec 2009 12:03

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a lalika »

Arndovia napisal/-a:I have my sources :D

Ampak res... ima kdo kako idejo? :?
Mogoče je kej v zvezi z prisilnim upokojevanjem. Vtipkej v google pa vrže vn da je US že enkrat odločilo da je to prepovedano. pr MOD pa nevem če je kje kej od upokojevanja, so sam tiste 2konvencije o prisilnem delu..
mi_lenca
Prispevkov: 98
Pridružen: 23. Jan 2010 21:54

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a mi_lenca »

Glede na to, da si napisala da gre za novost, dvomim da bi kaka ustavna odločba že obstajala. Ureditev je pa predvidena za javni sektor, zakona o javnih uslužbencih kolko je meni znano tudi nismo obravnavali podrobno mogoče le kdaj omenili, mislim oz. vsaj upam da ne pričakujejo od nas da bi se kr opredeljevali do tega problema :D
4ty
Prispevkov: 54
Pridružen: 12. Jan 2011 12:06

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a 4ty »

Lahko kdo razloži 3 primere iz vaj o dopustu?


4. D je sklenil pogodbo o zaposlitvi 1.3.2011 za nedoločen čas. Kdaj bo pridobil pravico do celotnega letnega dopusta? Kdaj bo pridobil letni dopust za leto 2012?
Do celotnega dopusta pridobi 1.9.2011, za 2012 pa kdaj? Po poteku 6mesečnega DR, kar pomeni da ima pravico do letnega dopusta že na začetku leta ?

5. D, ki je bil pri DD zaposlen zadnjih 5 let, bo zamenjal DD. Pri starem DD mu je PZ prenehala 1.3.2011. Pri novem DD je sklenil pogodbo o zaposlitvi 5.3.2011. Kaj to pomeni z vidika letnega dopusta?
Stari DD mu mora zagotoviti 2/12 LD, kaj se pa zgodi pri novem ? ima pravico do celoletnega ali ma pravico do 7/12 LD ?

6. D, ki je pri DD delal zadnja tri leta, bo PZ prenehala dne 1.5.2011. Kaj to pomeni z vidika letnega dopusta?
4/12 dopusta ?
lalika
Prispevkov: 158
Pridružen: 27. Dec 2009 12:03

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a lalika »

Iz vaj:
4. Za 2012 dobi 1.1. 2012
5. 2.odstavek 162 čl, vendar pri novem dd spet izpolniti 6 mesecev
6.sorazmerni del dopusta
mi_lenca
Prispevkov: 98
Pridružen: 23. Jan 2010 21:54

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a mi_lenca »

4ty
Prispevkov: 54
Pridružen: 12. Jan 2011 12:06

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a 4ty »

lalika napisal/-a:Iz vaj:
5. 2.odstavek 162 čl, vendar pri novem dd spet izpolniti 6 mesecev
pri tem, da mu morata zagotovit sorazmerni dopust... To v smislu, da mu mora prvi zagotoviti 2/12, drugi pa vse ostalo do polnega letnega dopusta, glede na to da je delal pri njem več kot 6 mesecev ?
cupcakex3
Prispevkov: 185
Pridružen: 13. Dec 2010 16:28

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a cupcakex3 »

Heloo :)
Kaj prau nihče ne bo komentiral današnjega izpita :P
Jst lahko samo recem, ah ta sodna praksa...
w4nkst4
Prispevkov: 771
Pridružen: 02. Feb 2009 11:27

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a w4nkst4 »

Sm si marca reku, da težiga izpita maja ne more bit...evo ga...smradi eni, kaj sploh hočejo od nas...drkam se skripto ceu mesc, znam zdr skor u nulo, pol pa tak izpit..kurac od ovce.
StyLa
Prispevkov: 1
Pridružen: 22. Maj 2012 22:24

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a StyLa »

Živjo, jaz bi se priporočila da kdo napiše izpitna vprašanja. Kdaj imate ustne? A še velja, da imajo najprej ustno tisti, ki imajo oboje? Jaz nameravam it pisat junija, pa bi rada glede ustnega mal vedla kako računat še za ostale obveznosti... Če pišemo v sredo bodo najbrž ustni šele v ponedeljek? Če ma kdo kaj izkušenj se priporočam za info, nerada pišem mejle na delovnopravno katedro:)
Daca
Prispevkov: 29
Pridružen: 21. Sep 2009 19:26

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a Daca »

1. Prisilno delo: pravna ureditev, kaj je prisilno delo, naša ustavno sodna praksa
2. Opredelite pojem delodajalca po ZVZD-1
3. Omejitve pogodbene svobode delavca in delodajalca
4. Za primer kršitve konkurenčne klavzule je v praksi velikokrat dogovorjena pogodbena kazen, kako višina pogodbene kazni vpliva na veljavnost KK, sodna praksa
5. Ali lahko delodajalec vnaprej določi (npr. s SAD) kršitve obveznosti, ki bi pomenile krivdni razlog za redno odpoved delavcu, sodna praksa, na kaj je VS izrecno opozorilo
5. Pravno urejanje plače je pogojeno s pogodbenim konceptom delovnega razmerja in socialno funkcijo plače, pojasnite v kakšnem smislu.
7. Ali je možno nadomestilo za letni dopust v primeru, ko delodajalec ne odgovarja za neizrabo dopusta, sodna praksa
8. Avtonomija kolektivnega pogajanja

ne spomnem se dobesedno, nekaj u tem smislu so bla vprašanja, naj me kdo popravi, če sem kakšno narobe napisala...po mojem mnenju zelo zelo težek izpit, še posebej zaradi 4??! sodnih praks... :/
w4nkst4
Prispevkov: 771
Pridružen: 02. Feb 2009 11:27

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a w4nkst4 »

Kje pa je ustavnosodna praksa za prisilno delo? v vajah?
w4nkst4
Prispevkov: 771
Pridružen: 02. Feb 2009 11:27

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a w4nkst4 »

v kakšne sindikate se povezujejo delavci v rs?
Uporabniški avatar
Slash
Prispevkov: 218
Pridružen: 12. Nov 2008 15:29

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a Slash »

A to sodno prakso ste letos delali na vajah? Ker v skrpti, mislim, da je ni, v praktikumu pa sploh ne, ker je še starejši...

Bi bil kdo tako prijazen in napisal sodno prakso, ki se je letos delala na vajah?
cupcakex3
Prispevkov: 185
Pridružen: 13. Dec 2010 16:28

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a cupcakex3 »

Jst sem mislila, da nam bojo dali nek lahek izpit, ker nas je tko malo pisalo ampak neeee zakaj pa bi, ce lahko das miljardo vprašanj o sodni praksi...jst sem se naučila skripto u nulo, še odločbe sem si pogledala malo, vaje dala čez in kaj se mi zgodi na izpitu?? nimam pojma sodne prakse...sej v praktikumu ni nič napisano, še iščem okoli, da vidim, če sem kje to spregledala. Jst bi že prebolela, če bi blo 1 vprašanje iz sodne prakse ampak halooo to je že pretiravanje :( prau me zanima kakšni bojo rezultati...

P.S. naj se javi kdo, ki ve kje je ta sodna praksa O.o
Alterego
Prispevkov: 16
Pridružen: 07. Maj 2010 13:18

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a Alterego »

Sodna praksa za pogodbeno kazen (pri konk.klavzuli) je Sklep Vrhovnega sodišča VIII Ips 1/2011
Alterego
Prispevkov: 16
Pridružen: 07. Maj 2010 13:18

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a Alterego »

Sodba Vrhovnega sodišča VIII Ips 219/2009 - za določanje kršitev v splošnem aktu delodajalca
cupcakex3
Prispevkov: 185
Pridružen: 13. Dec 2010 16:28

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a cupcakex3 »

Nadomestilo za nizrabljen letni dopust Odločba VS: sklep VIII DoR 92/2010, z dne 14.9.2010 :)
hotkica
Prispevkov: 19
Pridružen: 17. Maj 2011 05:56

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a hotkica »

Kako veste za te sodbe? Je kje kakšen seznam...?
cupcakex3
Prispevkov: 185
Pridružen: 13. Dec 2010 16:28

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a cupcakex3 »

Jst sem zasledila samo to o letnem dopustu na pptju od vaj za letni dopust...za druge pa nimam pojma :/
modestin
Prispevkov: 107
Pridružen: 16. Okt 2009 14:47

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a modestin »

eno vprašanje, namreč ne vem ali sem prav slišal.

tisti ki so pisali samo en izpit imajo rezultate v ponedeljek, ustne zagovore pa od srede do petka. Ali so rezultati šele v sredo??
mi_lenca
Prispevkov: 98
Pridružen: 23. Jan 2010 21:54

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a mi_lenca »

modestin napisal/-a:eno vprašanje, namreč ne vem ali sem prav slišal.

tisti ki so pisali samo en izpit imajo rezultate v ponedeljek, ustne zagovore pa od srede do petka. Ali so rezultati šele v sredo??

Kot si napisal, rezultati so v ponedeljek :)
modestin
Prispevkov: 107
Pridružen: 16. Okt 2009 14:47

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a modestin »

mi_lenca napisal/-a:
modestin napisal/-a:eno vprašanje, namreč ne vem ali sem prav slišal.

tisti ki so pisali samo en izpit imajo rezultate v ponedeljek, ustne zagovore pa od srede do petka. Ali so rezultati šele v sredo??

Kot si napisal, rezultati so v ponedeljek :)
HVALA :)
Tjaška
Prispevkov: 242
Pridružen: 14. Jan 2010 01:04

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a Tjaška »

Oh, pol ni bil sam men čudn izpit :D Me prou zanima, če jih bo 1/2 pisala pozitivno. A ni tko d jih more, če ne se razveljavi izpit?

Eni prfoksi pa res neznanje iščejo...
Odgovori

Vrni se na