Izpitna vprašanja

prof. dr. Aleš Galič, prof. dr. Dragica Wedam-Lukić

Moderatorji: Zmajsasho

Odgovori
Mjau
Prispevkov: 166
Pridružen: 05. Sep 2009 17:41

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a Mjau »

Kar se tiče zahtevkov, smo delal na vajah, maš v gradivu za vaje navedeno, mislm da so primeri okoli št. 30 pri tožbi. ZK dovolilo pa znam še od stvarnega spisat. :lol:

Če toženec pravi da poseduje na podlagi C-ja gre za imenovanje prednika. Ne vem kaj bi kle lahko blo druzga.

Sodbo lahko izdajo le sodniki ki so bili na obravnavi. To je načelo neposrednosti.

Če stranka ne bo plačala za izvedenca stroške dokaza kaj stori sodišče? Sodišče bo opustilo izvedbo dokaza?

Zaradi nepravilne uporabe materialnega prava lahko pride do nepopolne oz. zmotne ugotovitve DS :?: Al do revizije in pritožbe?
Pomoje morš tukej napisat nepopolne ugotovitve DS, da se na to navezuje, ne na vrste pravnih sredstev.

Ampak pazi, zaradi nepravilne uporabe MP pride do nepopolne ugotovitve DS, ne do napačne ugotovitve DS.
Do napačne ugotovitve DS pride, če je npr. sodišče na podlagi nekih indicev naredilo napačen sklep in je zato štelo neko dejstvo za resnično, čeprav v resnici ni.
Zadnjič spremenil Mjau, dne 12. Jun 2010 21:35, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
flafi
Prispevkov: 1768
Pridružen: 05. Okt 2008 15:31
Kraj: Ljubljana

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a flafi »

Hvala, Mjau :D
It's so fluffy, I'm gonna die! IT'S SO FLUFFEEEEH!
Uporabniški avatar
baby™
Prispevkov: 1573
Pridružen: 05. Okt 2008 17:16
Kraj: če me najdeš, mi povej, kje sm.

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a baby™ »

proton napisal/-a:Če stranka ne plača stroškov za izvedbo dokaza, se šteje, da je umaknila dokazni predlog, Sodišče takega dokaza torej ne izvede.

:) :)
jaz sem mali psihopat
Uporabniški avatar
baby™
Prispevkov: 1573
Pridružen: 05. Okt 2008 17:16
Kraj: če me najdeš, mi povej, kje sm.

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a baby™ »

dejte met u pondelk kšno rožico v laseh (al pa flašo jegra na mizi :twisted:), da vem zraven koga se usest :lol:
jaz sem mali psihopat
Mjau
Prispevkov: 166
Pridružen: 05. Sep 2009 17:41

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a Mjau »

Pomoje bodo same flaše Jegra na mizi. Bolj verjetno kot kakšne rože v laseh. :lol:
Uporabniški avatar
baby™
Prispevkov: 1573
Pridružen: 05. Okt 2008 17:16
Kraj: če me najdeš, mi povej, kje sm.

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a baby™ »

če bo preveč jegra, bomo itak v cvetju :lol:
jaz sem mali psihopat
Uporabniški avatar
baby™
Prispevkov: 1573
Pridružen: 05. Okt 2008 17:16
Kraj: če me najdeš, mi povej, kje sm.

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a baby™ »

zadro napisal/-a:Pa fajn morš loč't med utemeljenostjo/sklepčnostjo tožbenega zahtevka in upravičenostjo tožbenega zahtevka!!!!!!!!!!
no, že ki mormo fajn loč't :mrgreen:, me zanima, če je to ta razlika:
utem./ sklepčnost = stvarna legitimacija
upravičenost = procesna legitimacija :?:
jaz sem mali psihopat
Uporabniški avatar
flafi
Prispevkov: 1768
Pridružen: 05. Okt 2008 15:31
Kraj: Ljubljana

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a flafi »

baby, mind reader, sm glih pršla isto stvar uprašat :D K tkole napišeš, bi kr znal bit ja... Mislm, sliš se čist logično :D
It's so fluffy, I'm gonna die! IT'S SO FLUFFEEEEH!
Uporabniški avatar
flafi
Prispevkov: 1768
Pridružen: 05. Okt 2008 15:31
Kraj: Ljubljana

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a flafi »

Tole je vse iz zakona, samo ne vem pa, če so to hotl... :roll: :
zadro napisal/-a:CPP-oktober 2009

3.) glede dopuščene revizije navedite po (alinejah):

-v katerem primeru vrhovno sodišče v rednem pravdnem postopku ne more dopustiti revizije zoper pravnomočno odločbo sodišče 2.stopnje..................................
- če zakon določa, da revizije ni
- če vrednost izpodbijanega dela pravnomočne sodbe ne presega 2000€ (razen v delovnih in socialnih sporih)


-v katerem primeru je revizija dopustna že po samem zakonu in ni treba vložiti predloga za njeno dopustitev.................................
če vrednost izpodbijanega dela pravnomočne sodbe presega 40000€

-kateri so zakoniti kriteriji za dopustitev revizije..............................
- če gre za P vprašanje, glede katerega odločitev sodišča 2. stopnje odstopa od sodne prakse vrhovnega sodišča
- če gre za P vprašanje, glede katerega sodne prakse vrhovnega sodišča ni, sodna praksa višjih sodišč pa ni enotna
- če gre za P vprašanje, glede katerega sodna praksa vrhovnega sodišča ni enotna.

A bi blo to kul?

Urshy napisal/-a:7.)pripišite kako v pravdnem postopku stranka lahko navaja nova dejstva in dokaze: dopustno neomejeno (da), ni dopustno(ne) oz. pod pogojem mogoče navajati nova dejstva in dokaze:

-na prvem naroku za glavno obravnavo......samo če jih prej iz upr.razlogov niso mogle....................... a ni tuki da? :?
It's so fluffy, I'm gonna die! IT'S SO FLUFFEEEEH!
Uporabniški avatar
baby™
Prispevkov: 1573
Pridružen: 05. Okt 2008 17:16
Kraj: če me najdeš, mi povej, kje sm.

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a baby™ »

z vsem se strinjam, sam tam pri zakonitih kriterijih sm js mislna, da pride tole iz zakona:

Revizija se lahko vloži:
1. zaradi bistvene kršitve določb pravdnega postopka iz drugega odstavka 339. člena tega zakona, razen če se kršitev nanaša na krajevno pristojnost (4. točka drugega odstavka 339. člena) ali na pristojnost arbitraže (5. točka drugega odstavka 339. člena), če je sodnik sodišča prve stopnje izdal sodbo brez glavne obravnave, čeprav bi jo moral opraviti (10. točka drugega odstavka 339. člena), če je bilo odločeno o zahtevku, o katerem že teče pravda (12. točka drugega odstavka 339. člena) ali če je bila v nasprotju z zakonom izključena javnost glavne obravnave (13. točka drugega odstavka 339. člena);
2. zaradi bistvene kršitve določb pravdnega postopka iz prvega odstavka 339. člena tega zakona v postopku pred sodiščem druge stopnje;
3. zaradi zmotne uporabe materialnega prava.


...in sm lih zrad tega vprašala tle za mnenje, kr upam, da obstaja krajši odgovor :lol:
jaz sem mali psihopat
Uporabniški avatar
flafi
Prispevkov: 1768
Pridružen: 05. Okt 2008 15:31
Kraj: Ljubljana

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a flafi »

To sm tut jst gledala, pa nihala med tema dvema stvarema... Sam ne vem zakaj so pol kriteriji napisal, pa ne razlogi :? Krneki. Mogoče nas hočjo sam iz tira vržt :D Če dobimo to vprašanje kr oboje napišemo (sej ne da znam niti enga niti druzga ne znam :mrgreen: )
Pa tut, pr men je prevagal tisto, da hočjo kriterije za dopustitev revizije. In to v tistem členu o dopustitvi piše :D Te revizijski razlogi pa najbrž veljajo tut za dovoljeno revizijo... Pomoje no.

Jst bi drgač te revizijske razloge kr skrajšala... Revizija se lahko vloži zaradi nekaterih ( :mrgreen: ) absolutnih bistvenih kršitev pravdnega postopka, relativnih bistvenih kršitev pravdnega postopka ali zmotne uporabe materialnega prava. :mrgreen:
Zadnjič spremenil flafi, dne 12. Jun 2010 22:46, skupaj popravljeno 1 krat.
It's so fluffy, I'm gonna die! IT'S SO FLUFFEEEEH!
Uporabniški avatar
baby™
Prispevkov: 1573
Pridružen: 05. Okt 2008 17:16
Kraj: če me najdeš, mi povej, kje sm.

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a baby™ »

:lol: :lol: ah c'mon... js nimam cajta vsega znat :mrgreen: mislim, tole je kul, ko se navadiš na določena vprašanja... sam kaj pol, ko prideš na ustnega, pa dobiš čist neki iks... aaa, to bo šele zanimivo... :?

kaj pa mislte, da bojo tokrat rezultati spet na netu, al je to biu samo privilegij za majske rožice? :roll:
jaz sem mali psihopat
Uporabniški avatar
flafi
Prispevkov: 1768
Pridružen: 05. Okt 2008 15:31
Kraj: Ljubljana

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a flafi »

Haa, sm hotla popravt preden vidš, pa si me dohitela :D

Pomoje bodo zdej tut na netu... No, fer bi blo :P
It's so fluffy, I'm gonna die! IT'S SO FLUFFEEEEH!
Uporabniški avatar
baby™
Prispevkov: 1573
Pridružen: 05. Okt 2008 17:16
Kraj: če me najdeš, mi povej, kje sm.

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a baby™ »

mja, sej lih zato kr bi blo fer, me skrbi da ne bojo... :lol:

drgač pa ja, možno da maš prav glede revizije... sam ne vem kaj pol rečeš, ko te na ustnem upraša, iz kerih razlogov se lahko vloži revizija? (nekdo je to dobiu na ustnem) ... a pol našteješ kr use razloge in kriterije in ... za dopustitev ali whatever...? torej vse kar smo tle napisale? :lol:

joj kdaj bo že konc :mrgreen:
jaz sem mali psihopat
Uporabniški avatar
flafi
Prispevkov: 1768
Pridružen: 05. Okt 2008 15:31
Kraj: Ljubljana

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a flafi »

Ma ne, pomoje če te razloge upraša, sam razloge našteješ, k itak za oboje (dovoljeno in dopuščeno revizijo) vela...
Če je pa po tem, k si že povedu razloge, še zmer tišina, pol pa še kriterije našteješ :lol:

Ja, kdaj bo že konc :mrgreen: Men je najhujš, k sm skor zihr, da bom mogla septembra še enkrat čez to :lol: No, ja, sej, takrat se bom pa tok dobr naučila, da bom znala tko k Mjau :twisted:
It's so fluffy, I'm gonna die! IT'S SO FLUFFEEEEH!
Uporabniški avatar
baby™
Prispevkov: 1573
Pridružen: 05. Okt 2008 17:16
Kraj: če me najdeš, mi povej, kje sm.

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a baby™ »

Mjau je šla na jegra... :lol:

uff, js mam pa še celga trojčka, tko da se mi sploh ne sanja, kako bom naslednjih 24 ur razdelila za "ponovitev" treh predmetov... :roll: pa se mi res ne da septembra spet... mislm, naj se zgodi, kar se mora :evil: :mrgreen: :lol: vem pa da niti do septembra 2011 ne bi znala tolk kot Mjau :lol:
jaz sem mali psihopat
Uporabniški avatar
flafi
Prispevkov: 1768
Pridružen: 05. Okt 2008 15:31
Kraj: Ljubljana

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a flafi »

Med enimi starimi izpiti sem tole najdla :shock: :shock: Kaj pomeni izbrisno načelo pri izvršbi na nepremičninah? :shock: Sej to ne pride v poštev, ne? V izpiti pa knjigi tut nč o tem ne najdem...

Pa še to - a je treba vse absolutne bistvene kršitve pravdnega postopka vedt? :?
It's so fluffy, I'm gonna die! IT'S SO FLUFFEEEEH!
Uporabniški avatar
baby™
Prispevkov: 1573
Pridružen: 05. Okt 2008 17:16
Kraj: če me najdeš, mi povej, kje sm.

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a baby™ »

flafi, pejt spaaaaaat :lol:

NE in NE :)
jaz sem mali psihopat
Mjau
Prispevkov: 166
Pridružen: 05. Sep 2009 17:41

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a Mjau »

baby™ napisal/-a:Mjau je šla na jegra... :lol:
Haha, k bi šla vsaj.
Mjau je šla mal ponavljat splošni del. :twisted:
baby™ napisal/-a:uff, js mam pa še celga trojčka, tko da se mi sploh ne sanja, kako bom naslednjih 24 ur razdelila za "ponovitev" treh predmetov... :roll: pa se mi res ne da septembra spet... mislm, naj se zgodi, kar se mora :evil: :mrgreen: :lol:
Wow, vsa čast! Men sta že splošni del pa cpp skupej 3 much!
baby™ napisal/-a:vem pa da niti do septembra 2011 ne bi znala tolk kot Mjau :lol:
Ni prevelike sile pri znanju. :lol:

Sej nam bo šlo ful dobro! Bomo dobile dodatne točke za sodelovanje na forumu. :lol: Samo ne vem, kdo nam jih bo dal. :lol:
Uporabniški avatar
baby™
Prispevkov: 1573
Pridružen: 05. Okt 2008 17:16
Kraj: če me najdeš, mi povej, kje sm.

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a baby™ »

ej, jegrrožca :lol: , pejt mal v temo za OPSD, ko boš mela cajt :geek:
jaz sem mali psihopat
Uporabniški avatar
flafi
Prispevkov: 1768
Pridružen: 05. Okt 2008 15:31
Kraj: Ljubljana

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a flafi »

Hvala baby :mrgreen: Aja, drgač ti men, nej greš spat, ti pa že ob osmih budna :shock:
(Pol sm drgač res šla spat, in sm sanjala, da sm pozabla it na izpit :D )
It's so fluffy, I'm gonna die! IT'S SO FLUFFEEEEH!
Uporabniški avatar
baby™
Prispevkov: 1573
Pridružen: 05. Okt 2008 17:16
Kraj: če me najdeš, mi povej, kje sm.

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a baby™ »

pffff, šla sm spat okol 1h in sm šele okol 4h zares zaspala, pol sm se pa ob 8h zbudila, da se lotim treh veličastnih... :roll: in pol naj me kater od profesorjev vrže... pa sej ga js tudi vržem... skoz okno... :evil:

naj bo že enkrat četrtek, petek, sobota... uh :)
jaz sem mali psihopat
ŽivaGroza
Prispevkov: 84
Pridružen: 27. Jan 2009 17:23

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a ŽivaGroza »

V katerih dveh primerih pride do delegacije pristojnosti? (6. vpr. marec 2009)

- če krajevno pristojno sodišče zaradi izločitve sodnika ne more odločati
- iz razlogov smotnosti
Uporabniški avatar
flafi
Prispevkov: 1768
Pridružen: 05. Okt 2008 15:31
Kraj: Ljubljana

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a flafi »

Jst ne vem zakaj pr temu vprašanju samo dve hočjo, k v knjigi so 4 napisane :| Nujna, iz razlogov smotrnosti, forum ordinatum pa generalna delegacija... A to si pol kr sam dve izbereš, al kaj? :roll:
It's so fluffy, I'm gonna die! IT'S SO FLUFFEEEEH!
ŽivaGroza
Prispevkov: 84
Pridružen: 27. Jan 2009 17:23

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a ŽivaGroza »

Forum ordinatum je ORDINACIJA in je to (vsaj po starih izpitih sodeč) drug pojem, kaj je pa s tisto generalno tudi jst ne razumem.... :? Recimo, da bom zaupala rešitvam starih izpitov in napisala tiste dve.... mogoče zato, ker generalno določi zakonodajalec :mrgreen: kdo bi razumu...
Odgovori

Vrni se na