Research

Robert Turk, univ. dipl. prav.

Moderatorji: ZmajbajnaJure

Odgovori
Uporabniški avatar
flafi
Prispevkov: 1768
Pridružen: 05. Okt 2008 15:31
Kraj: Ljubljana

Research

Odgovor Napisal/-a flafi »

Dons nam je Turk povedu, da bomo mogl narest nek Public Law research, sam jst ne razumem glih točno kako nej bi to zgledal :? Sej je razlagu, sam mi usen ni čist use jasn.
Naslov si sami zberemo, to vem, sam ne vem kako naj bi to zgledal... A ma kdo mogoče kšn primer naslova? :? A to tko... Ammm.. Ne vem, recimo Smrtna kazen v kontinentalnem in angloameriškem sistemu in potem napišeš 5 strani? Ne morem si predstavljat, kako naj bi naslov zgledu, kok obširno temo naj zajame... :?
Pa še to - a naj bi to blo 5 strani teksta, al 5 strani+naslovnica+viri+kazalo (a more sploh kazalo bit? :? )

Hvala za odgovore, če kdo slučajno ve :?
Zadnjič spremenil flafi, dne 14. Okt 2008 21:36, skupaj popravljeno 2 krat.
It's so fluffy, I'm gonna die! IT'S SO FLUFFEEEEH!
mandy
Prispevkov: 73
Pridružen: 05. Okt 2008 09:39

Re: Reshearch

Odgovor Napisal/-a mandy »

Mi smo meli lani 2 research projecta; v prvem semestru nekaj v okviru public law (javnega prava), v drugem semestru pa private law. Pri public law projectu si za temo izbereš npr. ustavno pravico, recimo pravica do splava in potem primerjaš ureditev na tem področju v 2 angleško govorečih državah, ali primerjaš angl. govorečo državo in Slovenijo oz. ureditev v neki državi na tem področju v preteklosti in danes.
Čistega besedila naj bo najmanj 5 strani plus ena stran virov. Slike, kazala in podobne zadeve pa dodajaš poljubno (v tem primeru mora "seminarska" vsebovati več kot 6 strani :)
Uporabniški avatar
flafi
Prispevkov: 1768
Pridružen: 05. Okt 2008 15:31
Kraj: Ljubljana

Re: Reshearch

Odgovor Napisal/-a flafi »

Ooooo, najlepša hvala!!! :D :D :D
It's so fluffy, I'm gonna die! IT'S SO FLUFFEEEEH!
Uporabniški avatar
baby™
Prispevkov: 1573
Pridružen: 05. Okt 2008 17:16
Kraj: če me najdeš, mi povej, kje sm.

Re: Reshearch

Odgovor Napisal/-a baby™ »

mene pa zanima kako je s temi researchi in assignmenti pri izrednih?
Glede na to, da majo izredni roke že januarja in marca, se mogoče kdo odloči, da bi že takrat delau APT .. kako je v tem primeru z assignmenti, kolokvijem, ipd.? :?
jaz sem mali psihopat
Uporabniški avatar
flafi
Prispevkov: 1768
Pridružen: 05. Okt 2008 15:31
Kraj: Ljubljana

Re: Reshearch

Odgovor Napisal/-a flafi »

Nimam pojma, ni nič povedal :? Samo so pa assignmenti in reshearchi obvezni tut za izredne.
Čudn mi pa je, da bi izredni mel predavanja in potem mogl kar use naenkrat narest... :?
Jaz sem rekla, da bom do kolokvija pač z rednimi hodila na predavanja (itak mi pa še rim manjka, grrr, boh ve kdaj ga bom nardila :evil: ), potem bom pa vidla za naprej.

(Čestitam za pek! :D )
It's so fluffy, I'm gonna die! IT'S SO FLUFFEEEEH!
Uporabniški avatar
mOnSt3r
Prispevkov: 31
Pridružen: 06. Okt 2008 13:44

Re: Reshearch

Odgovor Napisal/-a mOnSt3r »

A bi lahko en tole mal bolj razložu ker mene dons ni blo na faxu in se mi tudi sanja ne o tem researchu??
Uporabniški avatar
baby™
Prispevkov: 1573
Pridružen: 05. Okt 2008 17:16
Kraj: če me najdeš, mi povej, kje sm.

Re: Reshearch

Odgovor Napisal/-a baby™ »

tnx flafi ;)

mOnSt3r, maš na strani od Turka 'notice' od danes.. gor ti piše o tem, več pa mislim da tudi mi ne vemo :D
jaz sem mali psihopat
Uporabniški avatar
flafi
Prispevkov: 1768
Pridružen: 05. Okt 2008 15:31
Kraj: Ljubljana

Re: Research

Odgovor Napisal/-a flafi »

monster, itak je pa reku, da bo še eno al pa dva taka predavanja naredu kt dons (da bo predstavu kaj je treba narest pa to), tko da nč skrbet, loh ga kdaj drugič prideš poslušat ;)
It's so fluffy, I'm gonna die! IT'S SO FLUFFEEEEH!
Uporabniški avatar
mOnSt3r
Prispevkov: 31
Pridružen: 06. Okt 2008 13:44

Re: Research

Odgovor Napisal/-a mOnSt3r »

okej, tnx obema :)
Uporabniški avatar
baby™
Prispevkov: 1573
Pridružen: 05. Okt 2008 17:16
Kraj: če me najdeš, mi povej, kje sm.

Re: Research

Odgovor Napisal/-a baby™ »

aaam, a je meni kej ušlo, al do zdej res ni blo nobenga obveznega assignmenta? :? vsako uro se najde kdo, ki Turku veselo nosi popisane liste,
..a to pomeni, da so pač pridni al kej druzga? :D

pa še neki - kako se reče izredni študent po angleško?
Js bi mu rada poslala kak mejl, pa ne vem niti kako se predstavit :lol:

Res mi ni jasno kako je s temi assignmenti, researchi in kolokvijem pri izrednih .. lih danes sm slišala, da jih izredni baje sploh nimamo, kar vrjetno/žal ni res. A glede na to, da majo izredni predavanja APT samo parkrat, mi res ni jasno kako uskladijo use te obveznosti .. Zato mu hočem mejl poslat, da se mi mal posveti in razjasni nastalo situacijo .. :D
jaz sem mali psihopat
mandy
Prispevkov: 73
Pridružen: 05. Okt 2008 09:39

Re: Research

Odgovor Napisal/-a mandy »

Turk izredne študente naslavlja kar po slovensko- "izredni študent" ;) Kaj več ti pa ne bi znala pomagat. Ti bo pa sigurno z veseljem odgovoril na mejl, ker je res prijazen striček :)
Uporabniški avatar
flafi
Prispevkov: 1768
Pridružen: 05. Okt 2008 15:31
Kraj: Ljubljana

Re: Research

Odgovor Napisal/-a flafi »

Baby, prvo uro je dal prvi obvezen assignment ;) Naslov: What's on your mind?
Sem pa tut jaz že razmišljala, da bi mu mejl poslala in ga vprašala, kako je pri izrednih, ker se mi ne sanja kaj preveč :? Pa me je isto to ustavl, k nisem vedla, kako naj izredni študent napišem :mrgreen: Irregular student... Student, who has classes later... Student, who had to pay for classes... Student, who has more exam dates... :roll: Miljon možnosti, pa vse čudne :D Pol sm pa kr opustila to, da bi mu mejl poslala.
Če pa teb slučajno rata do tega pridt, a boš plis objavla, kaj ti bo napisu? :mrgreen: Plis plis plis? :mrgreen:
It's so fluffy, I'm gonna die! IT'S SO FLUFFEEEEH!
Uporabniški avatar
baby™
Prispevkov: 1573
Pridružen: 05. Okt 2008 17:16
Kraj: če me najdeš, mi povej, kje sm.

Re: Research

Odgovor Napisal/-a baby™ »

holly crap :D sej mi je blo čudno zakaj se usi pritožujejo, da je treba assignmente pisat, če so pa usi 'optional' :lol:
What's on your mind je blo obvezno? :oops:
Kaj pa naj napišem ... da mi je 'v glavi' kako bom spacala 2.letnik in da iščem skripte okol in čimlažjo pot do 3.letnika? :lol:

pa ste že napisali to? :? no sej baje mamo cajt do kolokvija al kdaj .. pa še research nam je ubistvu že dal, a ne? :shock: ajojoj!

'I am izredni študent.. hello everybody:D'
ful dobr zveni, hvala osebna svetovalka :D


flafi, dobiš kopijo mejla takoj, ko ga dobim :twisted: čaki sam da sestavim en dobr mejl, z veliko google izrazi .. :mrgreen: :mrgreen:

moram mu zdej takoj poslat, da bo vidu ob kateri uri mislim na njegov predmet :lol:
jaz sem mali psihopat
Uporabniški avatar
baby™
Prispevkov: 1573
Pridružen: 05. Okt 2008 17:16
Kraj: če me najdeš, mi povej, kje sm.

Re: Research

Odgovor Napisal/-a baby™ »

kdo bi si mislu da je pisanje mejla u anglešini tko zahtevno :mrgreen:
js se kr zezam .. začela sm tkole - dobr večer, dobro jutro al dobr dan .. odvisno kdaj to berete .. :lol: pol sm pa hotla še dodat, da je mogoče spet buden ob 3h zjutraj, pa mu lahko rečem tudi lahko noč .. :lol: :lol:

ok, DELETE .. in gremo znova :D
jaz sem mali psihopat
Uporabniški avatar
flafi
Prispevkov: 1768
Pridružen: 05. Okt 2008 15:31
Kraj: Ljubljana

Re: Research

Odgovor Napisal/-a flafi »

Ja, pr assignment-u napišeš pač, kar maš zdej v mislih :D Tut to lahko, kako boš drugi letnik spacala :D Sicer sm pa jst mal pogoljufala pa pogledala na njegovo spletno stran pa je lansko leto, enkrat oktobra, prou navodila za ta assignment objavu, tko da sm tm pogledala, kaj hoče od mene :mrgreen: Sej boš vidla, to ni tok težko, tisto eno stran spacat skupi. Itak, ko enkrat začneš pisat, pol se težko ustaviš. Vsaj pr men je blo tko, sm mogla še mal pobrisat pa skrajšat na konc, da ni slučajno preveč pršlo :D

Researcha nam pa ubistvu še ni dal no... Ne vsem. Je organiziral en Workshop, kjer je povedu, kaj pa kako je treba narest in vse, tko da lahko bi dejansko že napisal to (samo men se še vedno ne sanja, kako naj bi naslov zgledu, tko da mal odlašam s tem, čeprou bi čist komot zdej napisala, k mam preveč časa :oops: ), ampak je reku, da bo ta Workshop še ene 2x organiziru in tut takrt vse povedu kaj pa kako je treba narest. Tko da s tem researchom se ti ni treba preveč obremenjevat ;)
It's so fluffy, I'm gonna die! IT'S SO FLUFFEEEEH!
Uporabniški avatar
flafi
Prispevkov: 1768
Pridružen: 05. Okt 2008 15:31
Kraj: Ljubljana

Re: Research

Odgovor Napisal/-a flafi »

Jst sm se zdej spravla ta research pisat in je much harder than I expected :( Tista seminarska za soco lani je bla 100x lažja. In jst zdej ne vem, a je to res težko, al je z mano kej narobe? :? Tri ure sem rabila zdele, da sem 3/4 strani skup spacala :evil: Pa kako kej Turk to pregleda? A je ful strog al ne? Ker moj trenuten začetek tega researcha se mi zdi totalen zmazek :roll: :cry: :cry:
It's so fluffy, I'm gonna die! IT'S SO FLUFFEEEEH!
mandy
Prispevkov: 73
Pridružen: 05. Okt 2008 09:39

Re: Research

Odgovor Napisal/-a mandy »

Neeee, sploh ni strog. Nisem niti prepričana, da sploh vse prebere. Ne se preveč sekirat, skupaj sestavi iz različnih virov, pa bo. In obnovi kakšen case povezan s to temo, navedi kakšen člen npr. iz ustave ipd...
Uporabniški avatar
flafi
Prispevkov: 1768
Pridružen: 05. Okt 2008 15:31
Kraj: Ljubljana

Re: Research

Odgovor Napisal/-a flafi »

Joj, hvala, si me pomirila zdej :D Case-ov mam na tone, členov pa konvencij pa tut :) Upam, da bo uredu... :)
It's so fluffy, I'm gonna die! IT'S SO FLUFFEEEEH!
bordyka
Prispevkov: 267
Pridružen: 18. Okt 2008 22:23

Re: Research

Odgovor Napisal/-a bordyka »

flafi kes naslov dubila? js pojma nimam o čem nj pišm... :roll:
Uporabniški avatar
flafi
Prispevkov: 1768
Pridružen: 05. Okt 2008 15:31
Kraj: Ljubljana

Re: Research

Odgovor Napisal/-a flafi »

Kr neki sm se spomnla. Mal sem gledala po netu, ene 10x prebrala tisto Deklaracijo o človekovih pravicah, pol na konc sm si pa kr en člen zbrala, pa začela razmišlat, kere stvari bi se loh na to navezvale, pa sm najdla neki :) Sicer niti ne vem točno, če spada sploh pod public law, ampak ok. Bomo vidl.
Ampak se pa počutm, kt da sem si ful pretežko temo zbrala :x Kakšna volilna pravica al pa kej podobnega bi bla verjetno 100x lažja :roll: Ampak jst sm itak totalen komplikator po duši. Če si ne zakompliciram lajfa, očitno nisem srečna :D
It's so fluffy, I'm gonna die! IT'S SO FLUFFEEEEH!
bordyka
Prispevkov: 267
Pridružen: 18. Okt 2008 22:23

Re: Research

Odgovor Napisal/-a bordyka »

sj to ga pomojm lahka prašaš, če je primern naslov z risrč u ukviru public law-ja....
Uporabniški avatar
flafi
Prispevkov: 1768
Pridružen: 05. Okt 2008 15:31
Kraj: Ljubljana

Re: Research

Odgovor Napisal/-a flafi »

Mah, jst bom kr nardila, pa če ni public law, je pa private law, pa bom nasledn semester oddala, pa ta semester še en drug research nardila :mrgreen: peace of cake :mrgreen:
It's so fluffy, I'm gonna die! IT'S SO FLUFFEEEEH!
bordyka
Prispevkov: 267
Pridružen: 18. Okt 2008 22:23

Re: Research

Odgovor Napisal/-a bordyka »

ja toj dobr d se rešš :D drgač je pa reku d lahka tut copy-paste nardiš pa pol svoj zaklučk kr si se nauču :D to je use od risrča kr se js spomnm :roll:
Uporabniški avatar
flafi
Prispevkov: 1768
Pridružen: 05. Okt 2008 15:31
Kraj: Ljubljana

Re: Research

Odgovor Napisal/-a flafi »

Ja, sam jst sm bol tko hm, da če bi copy paste nardila, bi se počutla, k da sm prevarala samo sebe, ker ne znam niti bogega researcha narest :mrgreen: :oops: Mnja, jst sm bol tko hmmm "posebna" glede teh stvari... Use hočm sama narest :oops:
It's so fluffy, I'm gonna die! IT'S SO FLUFFEEEEH!
Bojan
Prispevkov: 3
Pridružen: 06. Okt 2008 12:07

Re: Research

Odgovor Napisal/-a Bojan »

Kaj je zdj treba nardit pa do kdaj?

A ta What on your mind je obvezen... pa kako je z researchom - je obvezen in do kdaj - če ga je že sploh dal?

Kdaj pa je kolkvij? A na kolkvij gredo tudi izredni?

Lp
Odgovori

Vrni se na