APT PUBLIC in PRIVATE LAW TEST

Robert Turk, univ. dipl. prav.

Moderatorji: ZmajbajnaJure

Odgovori
makalonca
Prispevkov: 335
Pridružen: 21. Jan 2009 18:35

Re: APT PUBLIC in PRIVATE LAW TEST

Odgovor Napisal/-a makalonca »

Kje si našla? Js bi tut ta navodila še mal rabla.
makalonca
Prispevkov: 335
Pridružen: 21. Jan 2009 18:35

Re: APT PUBLIC in PRIVATE LAW TEST

Odgovor Napisal/-a makalonca »

Thank you! :D
tjasa88
Prispevkov: 19
Pridružen: 16. Mar 2011 18:49

Re: APT PUBLIC in PRIVATE LAW TEST

Odgovor Napisal/-a tjasa88 »

vprašanja kolokvij 22.2:

1) vse kar veš o vseh 4ih primerih, ki smo jih jemali v zvezi z right to counsel cases
2) sopomenke besede legislation! (kr neki za deset točk!!!) prov je blo če si omenu direktive in ostalo kar izdaja EU, law-making, statute-making...
3) je blo za vstavlat besede... mel smo pa charge, indictment, information, citation, custody, affirm, reverse...
4) za obkrožit kaj je conditional release from prison after serving part of a criminal sentence- PAROLE, v katerem primeru ki smo ga obravnavali se je to zgodilo in opši ga v enem stavku... pa za vstavlat so bli teli stavki kot ponavadi=)
LEGISLATIVE John is one_____________ working in the ________________(whole legislative body)
EXECUTIVE Barack is the chief______________in his administration.
JUDICIAL She is a member of the Slovenian _________________(noun meaning all judges in Slovenia)
ODGOVORI SO LEGISLATOR, LEGISLATURE, EXECUTIVE, JUDICIARY


vprašanja izpit 22.2

1) vse kar veš o primerih Palsgraf, Kingsman transit, Brady
2) contract essential #2 pa si mogu napisat CONSIDERATION, two-part definition, kaj spada pod en in kaj pod drugi del. napiši vse kar veš o tem pogoju!
3) contract esential #4 pa si napisal CAPACITY OF PARTIES, pa mogu si naštet minors, mentally ill, intoxicated, under legal guardianship
4) vse kar veš o TRIAL JURY

mislm da je blo to to...
makalonca
Prispevkov: 335
Pridružen: 21. Jan 2009 18:35

Re: APT PUBLIC in PRIVATE LAW TEST

Odgovor Napisal/-a makalonca »

Daca napisal/-a:za kolokvij so označeni s št. 1-4
1.Right to counsel cases
2.US constitution guide
3.Intro to crimes
4.Intro to criminal procedure

za izpit pa s črkami A-F
A.Intro to torts
B.Intent tort chart
C.Negligence
D.Intro to property
E.Intro to civil procedure
F.Intro to contracts

so pa iz l.2009 tko da si verjetno prav gledala nima nobenih novejsih...pac na strani PF najdes Turka in usi fajli so pod njegovimi dokumenti.... lp :)
A tole bo isto za letos? A je sploh kej že povedu na predavanjih? A gre kdo pisat aprila?
tjasa88
Prispevkov: 19
Pridružen: 16. Mar 2011 18:49

Re: APT PUBLIC in PRIVATE LAW TEST

Odgovor Napisal/-a tjasa88 »

ja letos je še vse isto, nič ni novega! priporočam pa da greš čez stare izpite ker se ogromno ponavlja!
Uporabniški avatar
Zmaj
Prispevkov: 1475
Pridružen: 22. Jul 2009 13:21

Re: APT PUBLIC in PRIVATE LAW TEST

Odgovor Napisal/-a Zmaj »

Tjaša88: A te datoteke kjer piše na vrhu so uporabne a kolokvije/izpite? To je zmeraj zadosti?
Za koliko nazaj pa je potrebno gledat stara vprašanje
Si vis pacem para bellum
tjasa88
Prispevkov: 19
Pridružen: 16. Mar 2011 18:49

Re: APT PUBLIC in PRIVATE LAW TEST

Odgovor Napisal/-a tjasa88 »

ja to je vse kar rabiš za izpit (fajli označeni od A-F) in kolokvij (fajli označeni od 1-4), ta snov je že sto let enaka in je zato iz leta 2009 čist ok! jz sm se naučila te fajle, pol sm si pa po forumu prebrala stara vprašanja in sm dobila 9! morm rečt da je bla vsaj polovica vprašanj že iz prejšnjih izpitov zato se ti fulll splača pogledat kaj je že blo in tko maš rezultat zagarantiran=) SREČNO!
makalonca
Prispevkov: 335
Pridružen: 21. Jan 2009 18:35

Re: APT PUBLIC in PRIVATE LAW TEST

Odgovor Napisal/-a makalonca »

Kaj pa to k mormo ene izdelke oddajat, a to lah pride tut v poštev na izpitu? Npr.deklaracija o človekovih pravicah ali nekaj takega.
Uporabniški avatar
Zmaj
Prispevkov: 1475
Pridružen: 22. Jul 2009 13:21

Re: APT PUBLIC in PRIVATE LAW TEST

Odgovor Napisal/-a Zmaj »

Zgleda, da ne, sej tudi datoteke, ki jih on objavlja očitno ne pridejo v celoti v poštev.
Si vis pacem para bellum
Mitch
Prispevkov: 44
Pridružen: 29. Feb 2012 09:33

Re: APT PUBLIC in PRIVATE LAW TEST

Odgovor Napisal/-a Mitch »

Izredni, koliko izdelkov ste že oddali? Ali vam je kaj pametnega povedal glede kolokvija in izpita?
Mitch
Prispevkov: 44
Pridružen: 29. Feb 2012 09:33

Re: APT PUBLIC in PRIVATE LAW TEST

Odgovor Napisal/-a Mitch »

A res ni nobenega, ki bi mi pomagal :)?
Uporabniški avatar
Zmaj
Prispevkov: 1475
Pridružen: 22. Jul 2009 13:21

Re: APT PUBLIC in PRIVATE LAW TEST

Odgovor Napisal/-a Zmaj »

Redni so imeli do sedaj 2.
Za izredne pa kolikor vem velja obvestilo, ne moreš na kolokvij oz. izpit dokelr ne oddaš vseh ''obligatory'' assignments, se pravi nisi vezan na noben rok, oddati moraš pač vse preden pišeš kolokvij. Obestilo mora biti v arhivu na spletni oglasni deski, pa preveri podrobno- kar sem napisal pomnim iz glave.
Si vis pacem para bellum
Mitch
Prispevkov: 44
Pridružen: 29. Feb 2012 09:33

Re: APT PUBLIC in PRIVATE LAW TEST

Odgovor Napisal/-a Mitch »

Aha hvala :)
makalonca
Prispevkov: 335
Pridružen: 21. Jan 2009 18:35

Re: APT PUBLIC in PRIVATE LAW TEST

Odgovor Napisal/-a makalonca »

tjasa88 napisal/-a:ja letos je še vse isto, nič ni novega! priporočam pa da greš čez stare izpite ker se ogromno ponavlja!
a pa si ti bolonc?

gre kdo pisat zdj aprila?
Uporabniški avatar
carrie
Prispevkov: 205
Pridružen: 11. Jun 2009 12:54

Re: APT PUBLIC in PRIVATE LAW TEST

Odgovor Napisal/-a carrie »

Js grem pisat sm izredno bolonski. Pa me zanima če kdo ve kdaj se potem piše kolokvij (glede na to da je samo še 14 dni do izpita). Ali se je že pisal pa nisem vedla :mrgreen:
Whoever said that money doesn't buy happiness didn't know where to shop.
makalonca
Prispevkov: 335
Pridružen: 21. Jan 2009 18:35

Re: APT PUBLIC in PRIVATE LAW TEST

Odgovor Napisal/-a makalonca »

Kokr vem se ni še nč pisal. Grem js tut zdj aprila. Mogoče, da bosta kolokvij in izpit celo na isti dan, vem da je včasih tako dal. A se že učiš? A si že oddala tiste asajmnte?
Uporabniški avatar
carrie
Prispevkov: 205
Pridružen: 11. Jun 2009 12:54

Re: APT PUBLIC in PRIVATE LAW TEST

Odgovor Napisal/-a carrie »

Ne eno ne drugo, ker sem mela izpite zdej marca in nisem uspela. Mam narejn 1.nalogo, ostalo morm še nardit. So mi pa vsi k jih poznam in majo narjen ta izpit rekl, da se da v kratkem času naučit. Tako da se na to zanašam, da rata tole.
Whoever said that money doesn't buy happiness didn't know where to shop.
mmpp
Prispevkov: 35
Pridružen: 19. Jan 2010 17:57

Re: APT PUBLIC in PRIVATE LAW TEST

Odgovor Napisal/-a mmpp »

Živjo

Jaz imam eno vprašanje. Sem izredna in grem sedaj 12. aprila na izpit, oddala sem obe nalogi, me pa ena stvar zanima, in sicer kolokvij. V šisu je datum 19. april, to je 1 teden po izpitu...če sem pa jaz prav razumela profesorjeva navodila, za pristop k izpitu potrebuješ opravljen kolokvij in oddane vse naloge. Ker ne hodim na predavanja za izredne, bi prosila za pomoč, če kdo ve, kaj torej potrebujemo za pristop k izpitu?

Hvala
Uporabniški avatar
carrie
Prispevkov: 205
Pridružen: 11. Jun 2009 12:54

Re: APT PUBLIC in PRIVATE LAW TEST

Odgovor Napisal/-a carrie »

Pogoj za pristop na izpit je kolokvij in oddane naloge. Ravno zato se sprašujemo kdaj bo kolokvij :mrgreen:
Whoever said that money doesn't buy happiness didn't know where to shop.
m|h
Prispevkov: 182
Pridružen: 14. Nov 2009 14:10

Re: APT PUBLIC in PRIVATE LAW TEST

Odgovor Napisal/-a m|h »

Pa je treba oddat naloge nakasnej en teden pred kolokvijem al izpitom? Ker gor je nekdo zapisal, da je treba oddat preden pišeš kolokvij, iz obvestila v šisu pa jst razumem kot, da moraš oddat najkasnej 1 teden pred izpitom.. če me lahko kdo razsvetli prosim?
dragoxxx
Prispevkov: 1387
Pridružen: 06. Okt 2009 16:33

Re: APT PUBLIC in PRIVATE LAW TEST

Odgovor Napisal/-a dragoxxx »

Ok mene pa res zanima, kako je za nas REDNE BOLONSJKE študente s tem kolokvijem?
Ali mi moramo za opravljanje izpita ZGOLJ PRISTOPITI NA KOLOKVIJ, ne glede na to, če pišemo negativno ali pozitivno, ali pa pač moramo kolokvij POZITIVNO OPRAVITI, da lahko opravljamo izpit?
Hvala
deadff
Prispevkov: 126
Pridružen: 14. Dec 2008 23:39

Re: APT PUBLIC in PRIVATE LAW TEST

Odgovor Napisal/-a deadff »

Kdaj naj bi pa bil kolokvij za bolonjce?
blabla
Prispevkov: 49
Pridružen: 16. Jan 2010 16:19

Re: APT PUBLIC in PRIVATE LAW TEST

Odgovor Napisal/-a blabla »

Bi mi znal kdo razložit kako je s seminarskimi o katerih naj bi nekaj govoril na prejšnjih predavanjih? :)
Uporabniški avatar
Zmaj
Prispevkov: 1475
Pridružen: 22. Jul 2009 13:21

Re: APT PUBLIC in PRIVATE LAW TEST

Odgovor Napisal/-a Zmaj »

Bo vse objavil v ŠISU, kar je povedal...
Si vis pacem para bellum
Odgovori

Vrni se na