Izpit

doc. dr. Primož Gorkič

Moderatorji: ZmajbajnaJure

Odgovori
Uporabniški avatar
baby™
Prispevkov: 1573
Pridružen: 05. Okt 2008 17:16
Kraj: če me najdeš, mi povej, kje sm.

Re: Izpit

Odgovor Napisal/-a baby™ »

tomas, kaj se pritožuješ .. a bi raje spal na knjigi? vsaj poušter maš umes :lol: :twisted:
jaz sem mali psihopat
Uporabniški avatar
proton
Prispevkov: 433
Pridružen: 17. Nov 2008 15:19

Re: Izpit

Odgovor Napisal/-a proton »

tud jaz grem na tale rok...
tomas
Prispevkov: 26
Pridružen: 25. Feb 2009 10:53

Re: Izpit

Odgovor Napisal/-a tomas »

baby™ napisal/-a:tomas, kaj se pritožuješ .. a bi raje spal na knjigi? vsaj poušter maš umes :lol: :twisted:
Zanimiva ideja :idea: - hm, da bi spal na knjigi? (bom premislil in poročal) :D

Sicer pa ugotavljam, da je poušter dober prevodnik - znam Maverjevo buklo že skoraj na pamet! :shock:
"There are known knowns; there are things we know we know. We also know there are known unknowns; that is to say we know there are some things we do not know. But there are also unknown unknowns – the ones we don't know we don't know."
Uporabniški avatar
baby™
Prispevkov: 1573
Pridružen: 05. Okt 2008 17:16
Kraj: če me najdeš, mi povej, kje sm.

Re: Izpit

Odgovor Napisal/-a baby™ »

ja js ti lahk povem, da ko med učenjem zaspim, mi glava pade direkt na knjigo, in ko se kasneje zbudim, ne znam nič več kot prej.
tko da je keč vrjetno res u pouštru :lol:
jaz sem mali psihopat
Uporabniški avatar
legally blond
Prispevkov: 252
Pridružen: 17. Nov 2008 18:23

Re: Izpit

Odgovor Napisal/-a legally blond »

A mi lahko kdo našteje razlike med Operativno analizo primera in Operativno kriminalistično analizo primera. Hvala!
tomas
Prispevkov: 26
Pridružen: 25. Feb 2009 10:53

Re: Izpit

Odgovor Napisal/-a tomas »

legally blond napisal/-a:A mi lahko kdo našteje razlike med Operativno analizo primera in Operativno kriminalistično analizo primera. Hvala!
HM - iz glave ne vem odgovora, ampak bom malo pobrskal in za vajo spisal odgovor!
"There are known knowns; there are things we know we know. We also know there are known unknowns; that is to say we know there are some things we do not know. But there are also unknown unknowns – the ones we don't know we don't know."
Uporabniški avatar
proton
Prispevkov: 433
Pridružen: 17. Nov 2008 15:19

Re: Izpit

Odgovor Napisal/-a proton »

To sem se tudi že sam spraševal... Je Maver na predavanjih povedal, da odpadejo strani od 477 do 566 in 585 do 593?
Uporabniški avatar
lojzka :)
Prispevkov: 70
Pridružen: 22. Nov 2008 08:32
Kraj: malo tu, malo tam

Re: Izpit

Odgovor Napisal/-a lojzka :) »

Noup, mislim, da ne odpade toliko... je jasno poudaril večkrat med predavanji, da odpadejo poglavja 23. do 29., z izjemo, da 28. poglavje pride v poštev...
Se pravi, da odpadejo strani 513-569 in od 585 naprej...
Pa še DNK ni treba vse podrobno znat, tiste mitohondrije pa te scene... :roll:
Like it or not... I'm here :)
Uporabniški avatar
proton
Prispevkov: 433
Pridružen: 17. Nov 2008 15:19

Re: Izpit

Odgovor Napisal/-a proton »

Kot so mi drugi povedali, naj bi tudi odpadla tudi preiskava las, fizikalne preiskave in balistika!! Kaj zdaj drži?
Uporabniški avatar
flafi
Prispevkov: 1768
Pridružen: 05. Okt 2008 15:31
Kraj: Ljubljana

Re: Izpit

Odgovor Napisal/-a flafi »

A če se naučim esejska vprašanja iz prve strani te teme in tista vprašanja za obkroževat, je to kr dost al kako? :? Ker se mi ful mal zdi... :?
It's so fluffy, I'm gonna die! IT'S SO FLUFFEEEEH!
Uporabniški avatar
Nausicaä
Prispevkov: 238
Pridružen: 07. Okt 2008 16:02

Re: Izpit

Odgovor Napisal/-a Nausicaä »

sam tok, balistika je kar pogogsto v izpitih ;)
drgač pa, tista vprašanja za obkrožvat se ponavljajo, ene par je novih( vsaj tako je blo na jan. roku), esejska pa tudi... tko da najbolš recept je, it čez knjigo, pol si izpitna vprašanja mal bolj pogledat
Love like you've never been hurt before, Dance like no one is looking, Work like you don't need the money, Sing like no one is listening, Live like today is the last day^^
Uporabniški avatar
flafi
Prispevkov: 1768
Pridružen: 05. Okt 2008 15:31
Kraj: Ljubljana

Re: Izpit

Odgovor Napisal/-a flafi »

Rabm mal pomoči... :oops:

1. S kriminalističnega zornega kota je mogoče soočiti:
a) največ dve osebi
b) največ tri osebe
c) za to opravilo ni omejitev

Jst bi dala c, sam ne vem... :?


2. Katera taktika informativnega razgovora z osumljencem je nedopustna:
a) Columbova taktika igranja naivneža
b) predlaganje čustveno bolj sprejemljivega motiva za dejanje
c) racionalni prikaz brezuspešnosti odpora oz. zanikanja
d) temeljito in podrobno spraševanje in postopno navajanje dokazov krivde

Men se usi zdijo dopustne :?

3. Kateri so glavni problemi slovenske kriminalistične policije? Ne najdem nikjer v knjigi :?
4. Interpol in Europol - razlike! Ne vem kaj bi blo druzga, razen da je Interpol mednarodni, Europol pa za EU, tretje države se pa lahko pridružijo le kot opazovalke... Druzga ne vem :?

5. Psihične posledica kaznivega dejanja so indic:
a) v kriminalističnem pomenu
b) v pravnem pomenu
c) v obeh primerih

Jst bi dala v obeh primerih, sam mam tle na vprašanju obkroženo da samo v kriminalističnem pomenu, pa mi ni jasn zakaj :?

6. Naštejte vsaj pet tipičnih strategij obrambe in primerov iz prakse za ponazoritev! Strategije obrambe vem, sam te primeri iz prakse...??? A to v stilu Kamenik, O.J. Simpson, al kaj hoče tuki od mene? :D

Pa tle sm še ene zgodbice najdla, k nej bi se pojavlale v izpitih :shock: A to je tut treba, al...?

No, to je to :oops:
It's so fluffy, I'm gonna die! IT'S SO FLUFFEEEEH!
lili007
Prispevkov: 16
Pridružen: 14. Jan 2009 02:33

Re: Izpit

Odgovor Napisal/-a lili007 »

A se je kdo letos šel lahk pisat kriminalistiko prej ko je imel opravljene vse izpite iz 1.letnika? a se je kermu ratal zment z maverjem?
Uporabniški avatar
Dexter
Prispevkov: 1072
Pridružen: 15. Dec 2008 15:47

Re: Izpit

Odgovor Napisal/-a Dexter »

lili007 napisal/-a:A se je kdo letos šel lahk pisat kriminalistiko prej ko je imel opravljene vse izpite iz 1.letnika? a se je kermu ratal zment z maverjem?
Jaz mislim, da to sploh ni možno. Ker v študijskem programu 08/09 piše sledeče: Vpis v višji letnik na izrednem študiju je mogoč brez treh opravljenih izpitov. Manjkajoče izpite mora študent opraviti pred opravljanjem študijskih obveznosti letnika, v katerega je vpisan.
Poleg tega je ravno v sredo Kambič na vajah rekel, da je 88 takšnih, ki so izredno vpisani v drugi letnik pa še nimajo narejenega izpita iz rimskega prava in da dokler ne bodo naredili RIM, ne bodo mogli opravljati izpitov za drugi letnik.
Vsaka stvar je težka, preden postane lahka.
Uporabniški avatar
flafi
Prispevkov: 1768
Pridružen: 05. Okt 2008 15:31
Kraj: Ljubljana

Re: Izpit

Odgovor Napisal/-a flafi »

Ja, to res piše, realno pa ni tko :)
Jst vem, da k sm šla gsp delat zdej marca, so bli tam tut ljudje, k vem da nimajo narjenih vseh izpitov prvega letnika. Potem mi je pa še ena znanka (k je isto pisala gsp in nima še enga izpita za prvi letnik) rekla, da se je vse normalno zmenla z Mencingerjem. Samo ni se prjavla na izpit prek ŠISa, ampak pr njemu in tko.
In kokr sm gledala spisek prijavljenih na kriminalistiko, so spet gor eni ljudje, k vem, da nimajo vseh izpitov za prvi letnik narjenih. Tko da očitno se da tut z Mavrom zmenit :) (Me prou zanima, če bi se dal s Korošcem&co zmenit, da grem delat kazenskega dvojčka, čeprou nimam še kriminalistike :D )
It's so fluffy, I'm gonna die! IT'S SO FLUFFEEEEH!
bordyka
Prispevkov: 267
Pridružen: 18. Okt 2008 22:23

Re: Izpit

Odgovor Napisal/-a bordyka »

flafi u wish :P hehe
Uporabniški avatar
nike
Prispevkov: 106
Pridružen: 13. Okt 2008 16:24

Re: Izpit

Odgovor Napisal/-a nike »

flafi sej ne moreš it delat dvojčka brez kriminalistike :)
Uporabniški avatar
flafi
Prispevkov: 1768
Pridružen: 05. Okt 2008 15:31
Kraj: Ljubljana

Re: Izpit

Odgovor Napisal/-a flafi »

Sej vem, da ne :) Sam če se da zment, da greš lahko delat izpite druzga letnika preden končaš vse za prvi letnik, zakaj se pol ne bi dal še zment, da bi šou dvojčka delat, če nimaš kriminalistike narjene :D Men se to čist isto zdi :D
It's so fluffy, I'm gonna die! IT'S SO FLUFFEEEEH!
bordyka
Prispevkov: 267
Pridružen: 18. Okt 2008 22:23

Re: Izpit

Odgovor Napisal/-a bordyka »

ja sam razlika je med profesorji :D
Uporabniški avatar
flafi
Prispevkov: 1768
Pridružen: 05. Okt 2008 15:31
Kraj: Ljubljana

Re: Izpit

Odgovor Napisal/-a flafi »

Ja dobr, ampak princip je pa isti :P In bi se mogl dat :D Enakopravnost pa to :P
It's so fluffy, I'm gonna die! IT'S SO FLUFFEEEEH!
Uporabniški avatar
flafi
Prispevkov: 1768
Pridružen: 05. Okt 2008 15:31
Kraj: Ljubljana

Re: Izpit

Odgovor Napisal/-a flafi »

No, preživela :D Sam me res roka boli, a ne :? Toook za pisat!

Uglaunem. Blo je ene 6,7 novih vprašanj za obkroževat, ki se jih pa žal ne spomnem :oops: Eno vem, da je blo kaj je najbolj vplivalo na razvoj kriminalistike kot samostojne vede (neki u tem smislu), pa sm jst dala razvoj naravoslovja in družboslovja. Pa eno je blo o enem primeru angleškem, neki s prstnimi odtisi :roll: Pa ena polimerizacija al neki tazga, z DNK povezano :? To je pa to, kar se spomnem.

Esejska so bla pa kr fajn :D
1. Kriminalistika in KPP
2. Vrste obrambe storilcev in njihov pomen (neki tko)
3. Motiv kot indic v kriminalistiki
4. Tekstilna vlakna kot sled
5. Sugestivna vprašanja (vrste, dopustnost)
It's so fluffy, I'm gonna die! IT'S SO FLUFFEEEEH!
Uporabniški avatar
proton
Prispevkov: 433
Pridružen: 17. Nov 2008 15:19

Re: Izpit

Odgovor Napisal/-a proton »

Še eno esejsko je bilo - CFP (organiziranost, problemi, preiskave...) in si izbral 5 vprašanj izmed 6.
alcika
Prispevkov: 59
Pridružen: 19. Apr 2009 11:47

Re: Izpit

Odgovor Napisal/-a alcika »

ja za obkrozvt je blo kot "novo" raziskanost vlomov (30%),potem kdaj je neka metoda sprejeta v prakso pa je blo a)ce je eticno dopustna b)ce jo ZKP dovoljuje c)ce ima dokazno vrednost d)ce je splosno sprejeta v krogu strokovnjakov, js sm dala d.pol je blo metoda PCR temelji na js sm dala pomnozevanju delov dnk celice al neki tko, neki s pomnozitvijo.potem je biu nek primer ki se preiskuje kjer neka skupina vlamla na nekem podrocju pa kero analizo bi uporabl pa je blo a)primerjalna b)analiza kriminalnih vzorcev c)analiza skupin, tle nj bi blo prou a).ostalo se ne spomnm ce je blo se kj cudnga edin un primer Mc Grath al kaj neki tko, kjer je bla glavna napaka preiskovalcev pa je blo pol a)nestrokovnost forenzikov b)neupostevanje Locardovega nacela(unih 12) c)napacna izbira metode za identifikacijo d)upostevanje metode 8-12, neki tko js sm dala c).ne poznam primera:)
Uporabniški avatar
flafi
Prispevkov: 1768
Pridružen: 05. Okt 2008 15:31
Kraj: Ljubljana

Re: Izpit

Odgovor Napisal/-a flafi »

Nardilaaaaaaaaaaaaaaa! :D :D :D :D :D
It's so fluffy, I'm gonna die! IT'S SO FLUFFEEEEH!
Uporabniški avatar
proton
Prispevkov: 433
Pridružen: 17. Nov 2008 15:19

Re: Izpit

Odgovor Napisal/-a proton »

hehe, jz tud;) Sej so fajn ocene na kriminalistiki, ker je res eden lažjih izpitov...
Odgovori

Vrni se na