Izpitna vprašanja

prof. dr. Katja Šugman Stubbs, prof. dr. Zvonko Fišer, doc. dr. Primož Gorkič

Moderatorji: a90ZmajbajnaJure

Odgovori
bubble
Prispevkov: 38
Pridružen: 26. Feb 2010 13:25

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a bubble »

Tudi jst sm mela dokaj slab filing, ker mi je zmanjkalo časa, ampak sm potem nardila z dobro oceno:) kpp je taka vrečka presenečenja...jih poznam kar dost, ki so bli sure, da ne bojo nardili pa so. Sm se pa učila tko mal med letom, drugače pa ene 4 tedne, 3 tedne od tega pa po cel dan...pa sm nardila v prvo. Moja zmagovalna kombinacija je bila:
-ZKP-K,
-knjiga Dokazovanje,
-tutorstva,
-skripta za tutorstvo
-prelet čez vaje-od tega predvsem ppuje, omej.ukrepe, pridržanje,
-splošni del v kompilaciji, ker so bla esejska včasih od tam,
-plus veliko so mi pomagala tudi predavanja od šugmanove.

Praktikuma nisem niti pogledala, ampak sm se naučila fore tistih relevantnih sodb za dodatne pike v zgodbici.
Odkar je izšla knjiga so esejska kar iz nje..npr.ppu tajnega delovanja, tako da se jo res splača znat.

Ful se splača pomatrat za esejska, je pa res da ti lahko potem zmanjka časa za reševanje zgodbice na široko... Z vso to literaturo dobiš ful znanja, ki ga je v uri in pol včasih težko napisat, ker ti res zmanjkuje časa.
Uporabniški avatar
proton
Prispevkov: 433
Pridružen: 17. Nov 2008 15:19

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a proton »

bubble napisal/-a:Tudi jst sm mela dokaj slab filing, ker mi je zmanjkalo časa, ampak sm potem nardila z dobro oceno:) kpp je taka vrečka presenečenja...jih poznam kar dost, ki so bli sure, da ne bojo nardili pa so. Sm se pa učila tko mal med letom, drugače pa ene 4 tedne, 3 tedne od tega pa po cel dan...pa sm nardila v prvo. Moja zmagovalna kombinacija je bila:
-ZKP-K,
-knjiga Dokazovanje,
-tutorstva,
-skripta za tutorstvo
-prelet čez vaje-od tega predvsem ppuje, omej.ukrepe, pridržanje,
-splošni del v kompilaciji, ker so bla esejska včasih od tam,
-plus veliko so mi pomagala tudi predavanja od šugmanove.

Praktikuma nisem niti pogledala, ampak sm se naučila fore tistih relevantnih sodb za dodatne pike v zgodbici.
Odkar je izšla knjiga so esejska kar iz nje..npr.ppu tajnega delovanja, tako da se jo res splača znat.

Ful se splača pomatrat za esejska, je pa res da ti lahko potem zmanjka časa za reševanje zgodbice na široko... Z vso to literaturo dobiš ful znanja, ki ga je v uri in pol včasih težko napisat, ker ti res zmanjkuje časa.
Bravo, se podpišem!

Dajte nehat jokat, kako so vas oškodovali itd. Poglejte najprej izpit, da vidite, zakaj niste naredili. Potem, ko vas bo zadela kap, ker niste pričakovali kaj vse ste narobe napisali (tudi jaz sem bil na ostem), začnite iskati vzroke pri sebi - koliko ste se učili, iz česa, ste hodili na predavanja, ste šli na tutorstvo, ali razumete celotno snov ...
bubble
Prispevkov: 38
Pridružen: 26. Feb 2010 13:25

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a bubble »

No tale seznam literature in občutke glede izpita sm napisala zato, da bi bilo komu v pomoč. Vem kako je pa ko nardiš vse potrebno, potem pa kljub temu padeš...to se je meni zgodilo pri kmpju maja. Vsakega se na tem faxu kdaj drži smola, na žalost. Je pa res da je treba v kpp vložit res noro veliko truda, ker je snov tok obsežna, ene 3x bolj kot pri kmpju...
Amy7
Prispevkov: 45
Pridružen: 05. Sep 2012 23:54

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a Amy7 »

Tutorstvo je bilo res zakon! ;) Vnaprej priporočam vsem! Tutorja sta dva in sta fuul prijazna. Mogoče bo še eno tutorstvo v ponedeljek, vsaj kot so mi drugi rekli sta bila do zdaj vedno dva pred izpitom.
Upam, da tokrat bo pa šlo na izpitu :roll:
Pravicna
Prispevkov: 22
Pridružen: 23. Sep 2012 10:40

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a Pravicna »

Pojem psihološke okužbe, kateri institut temu služi? Psihološka okužba ok, kaj pa institut?
Pravicna
Prispevkov: 22
Pridružen: 23. Sep 2012 10:40

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a Pravicna »

Pa še tole če kdo mogoče ve:
Predsednik senata dobi po razglasitvi sodbe v roke listino in opre nanjo obrazložitev sodbe.Komentiraj z vidika
a)Pravice do obrambe
b)Načela enakosti orožij
Amy7
Prispevkov: 45
Pridružen: 05. Sep 2012 23:54

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a Amy7 »

Pravicna napisal/-a:Pojem psihološke okužbe, kateri institut temu služi? Psihološka okužba ok, kaj pa institut?
Možnost izločitve sodnika na podlagi generalne klavzule 39. člena? (2. točka 2 odstavka 39. člena). Pa omeniti še ustavno odločbo US RS, U-I-92/96.
Amy7
Prispevkov: 45
Pridružen: 05. Sep 2012 23:54

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a Amy7 »

In, kakšen se vam je zdel izpit?
Men so bla esejska kr kul, medtem ko je blo za cel izpit absolutno premalo časa, sploh nism mogla pridt do koca zgodbice tolk je blo stvari not. Upam, da bo milo ocenjeval in pridem na drugi del ;)

Vprašanja, oktober 2012
1. Pet razlogov, kdaj je mogoče izključiti javnost
2. Pet razlogov, kdaj je mogoča prekinitev preiskave
3. Institut klasične porote in kako pripomore k učinkovitosti ekskluzijskega pravila (nekaj takega)
4. Komentiraj trditev- Dokazni standardi so v nasprotju z domnevo nedolžnosti in so dokaz da je nekdo kriv kaznivega dejanja (spet samo približno).

Zgodbica: Hišna preiskava brez odredbe, brez prič, ob 4. zjutraj, brskanje po računalniku, zaseg predmetov z računalnika, drugo kaznivo dejanje, neprisotnost imetnika stanovanja, odvzem prostosti po 157/II, kršitev privilegija zoper samoobtožbo, izsiljevanje priznanja. Veliko ekskluzije, nekaj sadežev zastrupljenega drevesa, še enkrat nezakonit odvzem prostosti drugemu človeku, preiskava pisarne, kršitev pravice do soočenja z obremenilno pričo ...
Count Dooku
Prispevkov: 109
Pridružen: 02. Nov 2010 18:44

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a Count Dooku »

spet je teden od izpita naokoli , rezultatov pa še nikjer..očitno je gospôda z kazenske katedra odločena navijati
živce tudi v nadaljevanju :lol: :lol:
Nosce te ipsum!
Amy7
Prispevkov: 45
Pridružen: 05. Sep 2012 23:54

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a Amy7 »

Jst sm se tokrat že prej psihično pripravila, da bodo v petek :D
pravnica86
Prispevkov: 24
Pridružen: 08. Feb 2012 12:44

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a pravnica86 »

ja teden je že naokoli, ampak 7 delovnih dni pa ne :lol: se tega držijo k pijanc plota ;)
Count Dooku
Prispevkov: 109
Pridružen: 02. Nov 2010 18:44

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a Count Dooku »

.... no comment.NIti teh ubogih 60 izpitov ne morta popravit, medtem pa grega strbanov popravi že naslednji dan...ja enim res ni pomoči :lol: :lol:
Nosce te ipsum!
nnnn
Prispevkov: 12
Pridružen: 11. Feb 2011 13:04

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a nnnn »

rezultati so v šisu!
sanja.
Prispevkov: 49
Pridružen: 19. Mar 2010 17:01

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a sanja. »

Uwohoo pa res, nismo jih pričakovali ŽE danes :).
cupcakex3
Prispevkov: 185
Pridružen: 13. Dec 2010 16:28

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a cupcakex3 »

IZPIT 25.1.2013
1.Postopek odvzema vozniškega dovoljenja (10t)
2.Katere so pristojnosti DT za usmerjanje Predkazenskega postopka (10t)
3.Kaj pomeni načelo vzajemnjega priznavanja, za katere prave akte velja, katero načelo je nadomestilo (15t)
4.Primerjaj procesni položaj priče in oškodovanca (15t)

Ali je gorkič rekel kdaj bodo rezultati?
Count Dooku
Prispevkov: 109
Pridružen: 02. Nov 2010 18:44

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a Count Dooku »

like always bodo rabli +1 teden, lahko pa celo raztegnejo do 7 delovnih dni....
Nosce te ipsum!
Sonček1989
Prispevkov: 2
Pridružen: 12. Sep 2012 12:06

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a Sonček1989 »

In kako ste kaj zadovoljni z rezultati? :)
divjimož
Prispevkov: 35
Pridružen: 18. Jun 2011 13:39

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a divjimož »

Ne jokat! Enaka vprašanja so bila že v mesecu juniju 2011.Če kdo ni naredil je čisto sam kriv!
Count Dooku
Prispevkov: 109
Pridružen: 02. Nov 2010 18:44

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a Count Dooku »

Ne jokat! Enaka vprašanja so bila že v mesecu juniju 2011.Če kdo ni naredil je čisto sam kriv!
a dejno, kdo bi si mislil..... :lol:
Nosce te ipsum!
Sonček1989
Prispevkov: 2
Pridružen: 12. Sep 2012 12:06

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a Sonček1989 »

Hvala za zelo prijazen odgovor, ki vsekakor vsebinsko ustreza mojemu vpašanju. Naj dodam le to, da sem sama ta izpit že zdavnaj opravila, pa me je samo zanimalo kakšni so kaj rezultati teh generacij.... nič hudega, bom pač ošvrknila s pogledom na oglasno desko, ko bom fizično na faksu. Vseeno hvala za odgovor.

Lp.
Count Dooku
Prispevkov: 109
Pridružen: 02. Nov 2010 18:44

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a Count Dooku »

kot že kaže nickname, je divji mož zares divji, nevzgojen :)
Nosce te ipsum!
divjimož
Prispevkov: 35
Pridružen: 18. Jun 2011 13:39

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a divjimož »

Se opravičujem, nisem hotel biti žaljiv.Rad bi samo pohvalil ta forum, ker je dober in če bi ga študenti več uporabljali, bi šli tudi izpiti lažje.Imam pa pripombo na način ocenjevanja pri KPP, ki ni dober, ker ne ocenjujejo izpita v celoti. Lahko v prvem delu nimaš prave sreče,pravo znanje pa pokaže tako imenovana /zgodbica/. Pri dobrem učitelju se pravo znanje pokaže samo na ustnem izpitu, zato bi bili lahko tudi tu, ustni zagovori.To je moje skromno mnenje človeka,ki je izpit iz KPP opravil pred skoraj 40. leti. Pa brez zamere!
divjimož
Prispevkov: 35
Pridružen: 18. Jun 2011 13:39

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a divjimož »

Pa še nekaj bi dodal. Določena izpitna vprašanja nimajo nobene prave teže.Pri tem zadnjem izpitu, naprimer vprašanje-postopek odvzema vozniškega dovoljenja, kjer je potrebno našteti v zaporedju in na pamet 6 točk 137.člena, kar človeku ne ostane dolgo v spominu.Bolj smiselno bi bilo vprašanje, zakaj je bil 137.člen do nedavnega v neskladju z ustavo. Tu bi študent pokazal širše znanje a žal tega profesorje ne zanima, važno je, da zna študent določene člene na pamet. Žal takih cvetk- pasti je še veliko.
Alja
Prispevkov: 383
Pridružen: 21. Jun 2012 08:55

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a Alja »

divjimož napisal/-a:Pa še nekaj bi dodal. Določena izpitna vprašanja nimajo nobene prave teže.Pri tem zadnjem izpitu, naprimer vprašanje-postopek odvzema vozniškega dovoljenja, kjer je potrebno našteti v zaporedju in na pamet 6 točk 137.člena, kar človeku ne ostane dolgo v spominu.Bolj smiselno bi bilo vprašanje, zakaj je bil 137.člen do nedavnega v neskladju z ustavo. Tu bi študent pokazal širše znanje a žal tega profesorje ne zanima, važno je, da zna študent določene člene na pamet. Žal takih cvetk- pasti je še veliko.
S tem se pa strinjam! Na faksu nas v splošnem ne naučijo praktično ničesar, ker to piflarijo do pdi-ja in službe že itak pozabiš; pravo znanje in iznajdljivost ter sposobnost lastnega mišljenja in presojanja se pokaže šele, ko delaš v praksi. Ko pa začnem z delom, pa nimaš pojma!
Uporabniški avatar
proton
Prispevkov: 433
Pridružen: 17. Nov 2008 15:19

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a proton »

To je bistvo vsega, dobro sta ga zadela. Na to pri KPP opozarjam sem več kot tri leta, ostali predmeti pa ne zaostajajo veliko. Samo študentje lahko kaj spremenimo, profesorji 50 plus, le še čakajo svojo plačo in naslendji dobro plačan projekt. Za študente jim pa dol visi.

Prvi ukrep (morda se to prenese v Študentski svet in formalno oblikuje predlog) je uvedba možnosti uporabe relevantnih zakonov na izpitu (pri vseh predmetih, kjer je to relevantno - praktično vsi v višjih letnikih). S tem bi se zelo na hitro znebili večine nepotrebnih, piflarskih vprašanj!
Odgovori

Vrni se na