Izpitna vprašanja

prof. dr. Katja Šugman Stubbs, prof. dr. Zvonko Fišer, doc. dr. Primož Gorkič

Moderatorji: a90ZmajbajnaJure

Odgovori
pasetanickname
Prispevkov: 57
Pridružen: 26. Jan 2010 01:31

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a pasetanickname »

jaz ne štekam 1. vprašanja, tko da če kdo ve v vem je fora naj plis napiše odgovor

pa se pridružujem prošnji kolegice - naj prosim kdo napiše zgodbico

hvala hvala
albachiara
Prispevkov: 33
Pridružen: 15. Nov 2009 13:51

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a albachiara »

Po mojem je fora, da gre za podatke, katerih obstoj sega že v preteklost npr. ko preiskovalni sodnik odredi banki, naj mu sporoči podatke o vlogah, stanju in prometu na računu osumljenca, itd. in ko preiskovalni sodnik odredi operaterju, naj mu sporoči podatke o udeležencih, okoliščinah in dejstvih elektronskega komunikacijskega prometa, pa tudi že omenjena kontrola pošiljk.
shushy
Prispevkov: 77
Pridružen: 16. Apr 2010 10:41

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a shushy »

Ja v tem smislu glede PPU---> 150.člen ZKP

Zgodbica pa večinoma PKP pa preiskava, tajno delovanje, hišna preiskava pisarne pa pol še stanovanja, pripor, na konc pa en odstavk od pritožbe. Tko no, neki srednga :)
Uporabniški avatar
good_luck
Prispevkov: 205
Pridružen: 15. Okt 2009 22:11

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a good_luck »

hvala shushy za vprašanja ;)
nobody_ napisal/-a:A mi lohk kdo pomaga k se mi že čist meša od usega...uglaunem... osebna in varnostni pregled, se pravi če policija nekoga pregleda zaradi suma da ima orožje kako veš ali je osebna ali VP?A je tle bistvo v tem da pri VP najprej samo 'pogledajo' pa površinsko pretipajo pol pa šele sežejo v žep itn....al je fora v tem da je osebna lahko samo pri sklepu o privedbi in ko nekomu odvzamejo prostost(brez odredbe)? :shock: :?

Potem če naprimer policist nekoga sumljivega opazi v trgovini pa se mu zdi da ima v vrečki ukradene zadeve kaj lahko stori?Osebna pač ne vrjetno odredbe nima :D sam VP pa tut ne ker tam gre samo za predleg če ima nekdo orožje....tisto pa da bo nekdo odvrgel....predmete ki so lahko potem dokazilo pa se uporabi samo kadar je sklep o privedbi ali odvzem prostosti....ali bi potem lahko on rekel uredu odvel mu bom prostost in ga potem pač pregleda ker se mu zdi da ima določene predmete pri sebi....

Pa še nekaj, če nekdo pregleda prtljažnik oz predale v avtu je to hišna preiskava :?:


+ če gredo v žepe pregledovat gre že za OS, pol pa se vprašaš, ali so bili pogoji da so šli brez odredbe, prič pregledovat osebo (218/4)
+ to da je sumljiv - je dovolj za razlog za sum - torej BI lahko opravili VP, za OS pa rabimo nekaj več in zopet se vpr. ali so bili pogoji da so šli brez odredbe, prič pregledovat osebo (218/4)
+ pregled prtljažnika: DA, gre za HP, ne le pregled vozila (če ni odredbe, glej če so pogoji iz 218/I izpolnjeni)
nobody_
Prispevkov: 18
Pridružen: 02. Maj 2011 16:34

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a nobody_ »

good_luck napisal/-a:hvala shushy za vprašanja ;)
nobody_ napisal/-a:A mi lohk kdo pomaga k se mi že čist meša od usega...uglaunem... osebna in varnostni pregled, se pravi če policija nekoga pregleda zaradi suma da ima orožje kako veš ali je osebna ali VP?A je tle bistvo v tem da pri VP najprej samo 'pogledajo' pa površinsko pretipajo pol pa šele sežejo v žep itn....al je fora v tem da je osebna lahko samo pri sklepu o privedbi in ko nekomu odvzamejo prostost(brez odredbe)? :shock: :?

Potem če naprimer policist nekoga sumljivega opazi v trgovini pa se mu zdi da ima v vrečki ukradene zadeve kaj lahko stori?Osebna pač ne vrjetno odredbe nima :D sam VP pa tut ne ker tam gre samo za predleg če ima nekdo orožje....tisto pa da bo nekdo odvrgel....predmete ki so lahko potem dokazilo pa se uporabi samo kadar je sklep o privedbi ali odvzem prostosti....ali bi potem lahko on rekel uredu odvel mu bom prostost in ga potem pač pregleda ker se mu zdi da ima določene predmete pri sebi....

Pa še nekaj, če nekdo pregleda prtljažnik oz predale v avtu je to hišna preiskava :?:


+ če gredo v žepe pregledovat gre že za OS, pol pa se vprašaš, ali so bili pogoji da so šli brez odredbe, prič pregledovat osebo (218/4)
+ to da je sumljiv - je dovolj za razlog za sum - torej BI lahko opravili VP, za OS pa rabimo nekaj več in zopet se vpr. ali so bili pogoji da so šli brez odredbe, prič pregledovat osebo (218/4)
+ pregled prtljažnika: DA, gre za HP, ne le pregled vozila (če ni odredbe, glej če so pogoji iz 218/I izpolnjeni)


Hvala! Sam meni nekje piše da gre pri VP zgolj za pregled če ima nekdo orožje torej ne glede sumljivih stvari kot je šlo pri tem če je nekdo kradel ??
pasetanickname
Prispevkov: 57
Pridružen: 26. Jan 2010 01:31

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a pasetanickname »

kako vam je kaj šel izpit? kako ste odgovarjal? a je bilo kej rečeno kdaj bodo rezultati?
Uporabniški avatar
good_luck
Prispevkov: 205
Pridružen: 15. Okt 2009 22:11

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a good_luck »

IZPIT MAJ 2011
1.Razlogi, kdaj se sme postopek, ki je končan s pravnomočno sodbo, obnoviti v korist obsojenca.
2.Absolutne bistvene kršitve, ki pomenijo kršitev obtožnega načela.
3.Primerjaj procesnopravni položaj DT in zasebnega tožilca.
4.Razloži glede na dokazne prepovedi kaj pomeni zvočni posnetek obdolženčevega zagovora.
5.Zgodbica

pasetanickname napisal/-a:a je bilo kej rečeno kdaj bodo rezultati?
NEXT FRIDAY
m|h
Prispevkov: 182
Pridružen: 14. Nov 2009 14:10

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a m|h »

Mislim, da je bila prva kateri razlogi za obnovo se morajo dokazovati s pravnomočno sodbo?
nobody_
Prispevkov: 18
Pridružen: 02. Maj 2011 16:34

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a nobody_ »

A kdo ve kolk je za pozitivno 50% ?
Uporabniški avatar
rogy
Prispevkov: 82
Pridružen: 01. Sep 2009 19:46

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a rogy »

Misl d je 45%. Nism pa 100%.
nobody_
Prispevkov: 18
Pridružen: 02. Maj 2011 16:34

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a nobody_ »

Super, hvala. Sam en mau bi pa lahk pospešli s tem ocenjevanjem... :roll:
Uporabniški avatar
good_luck
Prispevkov: 205
Pridružen: 15. Okt 2009 22:11

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a good_luck »

good_luck napisal/-a:2.Absolutne bistvene kršitve, ki pomenijo kršitev obtožnega načela.
a tu se citira 371. člen? :roll: :oops:
nobody_
Prispevkov: 18
Pridružen: 02. Maj 2011 16:34

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a nobody_ »

Pa saj ne pomenijo vsi razlogi kršitev obtožnega načela, ali si jaz to narobe razlagam? :?:
nobody_
Prispevkov: 18
Pridružen: 02. Maj 2011 16:34

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a nobody_ »

Ali so bolonjski in nebolonjski rezultati jutri??
Uporabniški avatar
tinkerbell
Prispevkov: 238
Pridružen: 28. Avg 2009 09:59

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a tinkerbell »

očitno bojo mnde tut za nebolonjce jutri...jst sem sicer misnla da bojo za nebolonjce kej prej in sem od ponedeljka naprej vsak dan ene 100x kliknala na oglasno desko in šis pa ni blo nič :| ker rekl pa niso nič (al pa jst nisem slišala :roll: )
nobody_
Prispevkov: 18
Pridružen: 02. Maj 2011 16:34

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a nobody_ »

Če sploh bodo jutri glede na to da ni nikjer nobenega obvestila :|
Uporabniški avatar
good_luck
Prispevkov: 205
Pridružen: 15. Okt 2009 22:11

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a good_luck »

Ja jutri zagotovo bodo, sem na koncu vprašala Gorkiča pa je rekel "v petek".
nobody_
Prispevkov: 18
Pridružen: 02. Maj 2011 16:34

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a nobody_ »

Če kdo opazi da so rezultati SAMO na oglasni deski na faksu naj prosim to sporoči na forum. :)
Uporabniški avatar
tinkerbell
Prispevkov: 238
Pridružen: 28. Avg 2009 09:59

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a tinkerbell »

nobody_ napisal/-a:Če kdo opazi da so rezultati SAMO na oglasni deski na faksu naj prosim to sporoči na forum. :)
jst sem v ponedeljek pisala mail mileni v referat in sem vprašala če bojo rezultati tudi na ŠIS-u in je rekla da bojo...tko, da upam, da bojo res :mrgreen:
nobody_
Prispevkov: 18
Pridružen: 02. Maj 2011 16:34

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a nobody_ »

tinkerbell napisal/-a:
nobody_ napisal/-a:Če kdo opazi da so rezultati SAMO na oglasni deski na faksu naj prosim to sporoči na forum. :)
jst sem v ponedeljek pisala mail mileni v referat in sem vprašala če bojo rezultati tudi na ŠIS-u in je rekla da bojo...tko, da upam, da bojo res :mrgreen:
Ahaa, no upajmo da res, hvala za odgovor, srečno ;)
giraffe
Prispevkov: 150
Pridružen: 15. Sep 2010 10:37

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a giraffe »

A bi lahko prosim nekdo napisal 5 odločb,ki jih moramo dobro poznati in njihovo bistvo.
Ena vem da je odločba o priporu,katere so pa še ostale?
Uporabniški avatar
proton
Prispevkov: 433
Pridružen: 17. Nov 2008 15:19

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a proton »

Poznati je treba precej več odločb kot pa le 5 ... Zato imate cel praktikum in vaje!
Lili Marlen
Prispevkov: 6
Pridružen: 02. Jun 2011 11:33

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a Lili Marlen »

Ja, ma je praktikum kot zbirka sicer na netu (in v drugih knjigah - kot npr. v Zupančičevem Ustavnem kazenskem procesnem pravu, kjer so CELO prevedene) dosegljivih odločb v veliki večini gradiva popolnoma odveč: dovolj bi bilo kazalo. Tako pa...zelo lepa hvala za takooo dragi print kot da so številke strani de la Swarovski.
Kakorkoli, praktično uporabni del informacije je pa ta: v knjigi od Dežmana (Kazensko procesno pravo), kjer je mestoma čist preveč detajlov, je prav tako večina odločb iz Praktikuma, s tem, da so lepo vpete v tekst in lepo pojasnjeno kako in zakaj.
Če se ti zdi, da rabiš vedet samo 5 izmed njih, pa je na scribd (za drugje nevem) objavljeno gradivo s tutorstva, kjer so nekatere omenjene.
MHO.
albachiara
Prispevkov: 33
Pridružen: 15. Nov 2009 13:51

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a albachiara »

Kaj kdo ve, če so na faksu že objavljeni rezultati oz. ali sploh bodo danes?
Uporabniški avatar
good_luck
Prispevkov: 205
Pridružen: 15. Okt 2009 22:11

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a good_luck »

Hmm referat danes ne dela oz. ni delal...a to pomeni, da rezultatov sploh ne bo danes? Ker razglasitev je odvisna od njih, ane?
Sam ni fer - vsaj nas ne bi zavajali, ko so rekli, da bodo danes rezultati :roll:

Aja če je kdo na faksu, a lahko pove če je kaj oz. potrdi, da ni ničesar :D Hvala
Odgovori

Vrni se na