Izpitna vprašanja

prof. dr. Katja Šugman Stubbs, prof. dr. Zvonko Fišer, doc. dr. Primož Gorkič

Moderatorji: a90ZmajbajnaJure

Odgovori
Uporabniški avatar
Anka
Prispevkov: 157
Pridružen: 05. Okt 2008 00:57

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a Anka »

Rezultati bodo 28.6.
Uporabniški avatar
Anka
Prispevkov: 157
Pridružen: 05. Okt 2008 00:57

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a Anka »

Rezultati bodo objavljeni danes dne 23.06. po 14.00 uri na oglasni deski PF.
modestin
Prispevkov: 107
Pridružen: 16. Okt 2009 14:47

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a modestin »

Uff ta proces, sploh nimam nobenega občutka za to koliko vem niti se mi ne sanja koliko moraš vedeti, da si pripravljen za na izpit. kakšne mate kaj izkušnje s procesom?

Lost in KPP :oops:
modestin
Prispevkov: 107
Pridružen: 16. Okt 2009 14:47

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a modestin »

Mel bi eno vprašanje in sicer, kdo odloča o pritožbi zoper sklep o podaljšanju ali odpravi pripora, ki ga izda zunajobravnavni senat v okviru 272/II?

Hvala.
manyca
Prispevkov: 76
Pridružen: 05. Jan 2009 16:53

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a manyca »

ja proces je res en tak zoprn izpit, ki obsega kar precej snovi, sploh če hočeš vse dobro predelat, kar ti ponavadi itak ne uspe :) iz svojih
izkušenj ti lahko povem, kaj sem js predelala, in sicer zakon sem ene parkrat šla skoz, ampak ne morem rečt, da sem ga znala popolnoma na pamet,
in tist praktikum sem si malo pogledala, tiste najpomembnejše stvari, ki se dosti ponavljajo, potem sem rešila nekaj starih zgodbic, in pred izpitom sem
šla na tutorstvo. Mi je pa precej težav povzročalo reševanje teh zgodbic in sem si na koncu že rekla, da js pa tega vrjetno nikol ne bom mogla narest,
no pa je potem le ratalo, je pa res da sem vsaj to srečo mela, da je na majskem roku bla zgodbica s poudarkom na predkazenskem postopku ne pa na
gl. obravnavi in pravnih sredstvih... tko da ja se je kar zoprno učit in vsaj sama nisem mela do zadnjega dneva nekega dobrega občutka, ampak je potem
nekako šlo pa tud po koncu pisanja se mi je zdelo krneki, pa je na koncu le šlo, tko da kr pogumno!Lp
Uporabniški avatar
densy
Prispevkov: 332
Pridružen: 22. Dec 2008 16:47

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a densy »

kok časa (približno) ste se pa učili tale predmet? :?
SHaMa
Prispevkov: 254
Pridružen: 06. Jun 2009 01:35

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a SHaMa »

jst sm porabla približno 3 tedne, ampak kar intenzivnega učenja(7-8 ur na dan), je pa res da kakšen dan vmes malo manj. Itak moraš met pa tut srečo kaj dobiš na izpitu, ker je pri taki masi snovi skoraj nemogoče obvladati prav vse v nulo ;) Definitivno pa eden izmed bolj zoprnih predmetov. Srečno
manyca
Prispevkov: 76
Pridružen: 05. Jan 2009 16:53

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a manyca »

sama sem 3x opravljala kazenski dvojček in v tretjem poskusu oba nardila, tko da če povzamem sem se oba skupaj učila nekje dober mesec,
s tem da sem kar redno hodila na predavanja in vaje.
Uporabniški avatar
*bini*
Prispevkov: 1018
Pridružen: 05. Okt 2008 00:53

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a *bini* »

če greš zdej septembra sam proces maš dost časa do takt. pač ber zakon ta pomembne stvari si obkrož, napiš km pač karkol da so bl izpostavlene,k se ti ne bo dal več zakona brat pejt mal praktikum brat. pa vaje nujno predeli k so zlo koristne. in če bo kkšno tutorstvo pejt na tutorstvo, ker je koristno, zato da vidš kako se zgodbica na izpitu rešuje. ker k pišš proces, pišš k norc, ponavad nimaš časa pregledovat kaj si napisu. na začetku je kr težko, ampak pol k gres drugič zakon brat so ti stvari bolj jasne in tut ni več tok zamorjen predmet - usaj pr men je blo tko.
teddybear
Prispevkov: 153
Pridružen: 08. Jan 2009 20:56

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a teddybear »

kok kej tole skripto za kpp priporočate?
manyca
Prispevkov: 76
Pridružen: 05. Jan 2009 16:53

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a manyca »

js ti bol priporočam, da se po zakonu učiš, ker boš lažje prepoznal za katere člene gre v zgodbici, pa tud prva dva vprašanja sta direkt iz zakona.
kompilacijo pa bol za zraven, da si kakšno stvar bol razjasniš...
teddybear
Prispevkov: 153
Pridružen: 08. Jan 2009 20:56

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a teddybear »

ok...hvala :)
modestin
Prispevkov: 107
Pridružen: 16. Okt 2009 14:47

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a modestin »

Najlepša hvala vsem.
Uporabniški avatar
densy
Prispevkov: 332
Pridružen: 22. Dec 2008 16:47

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a densy »

ali ima kdo kakšno legalno zgodbico/povzetek na kompu? :D
Uporabniški avatar
proton
Prispevkov: 433
Pridružen: 17. Nov 2008 15:19

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a proton »

Ena je tukaj na forumu, sicer pa se izpitne zgodbice rešujejo na tutorstvih, vendar se morajo vrnit, drugače jih bo katedra vzela in ne bo dala (hipotetično novih) drugih, na škodi boste vsi ... Nekaj zgodbic malce starejšega datuma je v kopirnici na faksu. Če rešiš tri zgodbice (da spoznaš sistem) in se naučiš, kar je treba, je to dovolj za zelo lepo oceno.
Uporabniški avatar
densy
Prispevkov: 332
Pridružen: 22. Dec 2008 16:47

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a densy »

ob kateri uri je jutri tutorstvo?
shushy
Prispevkov: 77
Pridružen: 16. Apr 2010 10:41

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a shushy »

so dal zdej na oglasno da je ob 8.30 v seminarju 1 :)
Uporabniški avatar
densy
Prispevkov: 332
Pridružen: 22. Dec 2008 16:47

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a densy »

zgodaj.. :?
windy
Prispevkov: 130
Pridružen: 12. Jan 2009 17:17

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a windy »

jz mam pa krizo - zmanjkalo mi bo časa za Praktikum :cry: a kdo ve na čem je poudarek, katere stvari je res fajn pogledat,... :oops: nameravala sem prebrati tisto, na kar me napotujejo gradiva s tutorstev, vaje + kar nimam v zapiskih/ni v gradivih s tutorstev (zaenkrat vem za PPU, verjetno je še kaj) :|
Uporabniški avatar
Dexter
Prispevkov: 1072
Pridružen: 15. Dec 2008 15:47

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a Dexter »

Jaz tud ne bom imel časa za Praktikum. Edino kar bom pogledal so tisti članki od Šugmanove in (mogoče) Gorkiča, sodb pa ne bom bral. :|
Vsaka stvar je težka, preden postane lahka.
Uporabniški avatar
bajna
Prispevkov: 995
Pridružen: 05. Okt 2008 16:20

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a bajna »

drgač se vam ful splača predelat praktikum, ker so vprašanja iz teorije vedno iz praktikuma, oziroma če te vsaj napeljejo k pravilnemu odgovoru. pa ni treba v nulo znat, samo vsaj vedet zakaj se je šlo je pa dobro
Uporabniški avatar
Dexter
Prispevkov: 1072
Pridružen: 15. Dec 2008 15:47

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a Dexter »

bajna napisal/-a:drgač se vam ful splača predelat praktikum, ker so vprašanja iz teorije vedno iz praktikuma, oziroma če te vsaj napeljejo k pravilnemu odgovoru. pa ni treba v nulo znat, samo vsaj vedet zakaj se je šlo je pa dobro
Saj te stvari smo na vajah delali. Če imaš zapiske z vaj bo verjetno tudi šlo. :)
Vsaka stvar je težka, preden postane lahka.
sunshine
Prispevkov: 356
Pridružen: 17. Maj 2009 16:28

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a sunshine »

sej to sm že parkrat napisala sm gor, bom pa še enkrat...če vm je zmankal cajta za praktikum si preberte od tutorstva, kar je na facebooku, ker je vse iz praktikuma..
teddybear
Prispevkov: 153
Pridružen: 08. Jan 2009 20:56

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a teddybear »

:)
windy
Prispevkov: 130
Pridružen: 12. Jan 2009 17:17

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a windy »

supeeer :mrgreen: čeprav bom verjetno že v ponedeljek kar na gospodarca preklopila in pustila KPP za oktober :roll: še vedno pa lahko upam na zvrhan koš sreče v sredo ;) :D
Odgovori

Vrni se na