Vaje

prof. dr. Katja Šugman Stubbs, prof. dr. Zvonko Fišer, doc. dr. Primož Gorkič

Moderatorji: a90ZmajbajnaJure

Odgovori
12345
Prispevkov: 127
Pridružen: 07. Jan 2011 11:03

Re: Vaje

Odgovor Napisal/-a 12345 »

Ne, Due process model je v uporabi in se osredotoča predvsem na zanesljivost in pravice, po drugi strani pa Criminal Control model igra na karto učinkovitosti, s tem da zagovarja večje pristojnosti policije, hitre postopke, zagovarja domnevo krivde, kot rezultat zaupanja ljudi v postopke k jih vodijo pristojni organi, itd, itd, itd... Torej sta to nekako dva brega, v veljavi je pa prva teorija.

In 1968, legal scholar Herbert Packer described the two aspects of administering criminal justice in the United States. The first model, due process--which believes in the rights of individuals--is politically liberal. The second model, crime control, supports the regulation of criminal conduct and behavior. It's politically conservative. Political climate and societal unrest in the country very often determines which policy the criminal justice system is following at the time. Whatever model may prevail, criminal justice must enforce laws, maintain and control social order, and it protects individuals from injustices.
Zadnjič spremenil 12345, dne 12. Nov 2011 10:47, skupaj popravljeno 1 krat.
12345
Prispevkov: 127
Pridružen: 07. Jan 2011 11:03

Re: Vaje

Odgovor Napisal/-a 12345 »

Pa še to me zanima - kakšen bi bil najbolj primeren prevod izraza Due Process Model in Criminal Process Model?
Blade1
Prispevkov: 70
Pridružen: 19. Feb 2010 13:03

Re: Vaje

Odgovor Napisal/-a Blade1 »

Ah ja, po urah matranja nisem nič bližje koncu tega poročila. Meni je naravnost grozno in res ne razumem sploh zakaj se gre. Tako, da prosim vse ki razumejo o čem besedilo govori, da malo na hitro razložijo. :/ Hvala :)
-memo-
Prispevkov: 33
Pridružen: 19. Okt 2011 20:14

Re: Vaje

Odgovor Napisal/-a -memo- »

še eno tehnično vprašanje... veliko se govori o dodatnih virih, ki naj bi jih vključili v prispevek. je kaj na tem?
Uporabniški avatar
jessy
Prispevkov: 590
Pridružen: 09. Sep 2010 20:19

Re: Vaje

Odgovor Napisal/-a jessy »

pomoje je to bolj Gorkičev ''wishful thinking'' ... :lol:
-memo-
Prispevkov: 33
Pridružen: 19. Okt 2011 20:14

Re: Vaje

Odgovor Napisal/-a -memo- »

se strinjam ja... :D itak je že sam tekst toliko obširen, da vzame precej časa
kendy
Prispevkov: 43
Pridružen: 16. Avg 2011 21:31

Re: Vaje

Odgovor Napisal/-a kendy »

General Specific napisal/-a:
kendy napisal/-a:
General Specific napisal/-a:Evo še za drugega:
hvala :D bi se ti dalo poskenirati tudi gradiva za seminarje in vaje? tudi se samo enkrat prebere potem pa pozabi :(
Če misliš za proces so ta gradiva v ŠISu, torej je že v elektronski obliki...
potem pa jih jaz ne najdem :S če pogledaš recimo učni načrt za 3. teden:

Vaje
Tema: Domneva nedolžnosti in dokazni standardi
Literatura: Šugman, Domneva nedolžnosti, ZZR 2002, str. 279-301; Šugman, Pomen dokaznih standardov v kazenskem postopku, v: Gorkič, Šugman, Praktikum, 2007, str. 63-79; Gorkič, Šugman, Praktikum 2010, str. 31-57

je to gradivo kje v šisu?
Uporabniški avatar
jessy
Prispevkov: 590
Pridružen: 09. Sep 2010 20:19

Re: Vaje

Odgovor Napisal/-a jessy »

Pomoje sta se vidva narobe razumela - v ŠISu so primeri/vprašanja za vaje, ne pa tudi gradivo, ki naj bi ga pred tem prebrali.
Tjaška
Prispevkov: 242
Pridružen: 14. Jan 2010 01:04

Re: Vaje

Odgovor Napisal/-a Tjaška »

Članke najdete v fotokopirnici - vsi stanejo okoli 27 evrov ali pa brezplačno v knjižnici :mrgreen: večino od teh člankov najdeš v praktikumu ;)
pod pojmom gradivo za vaje pa se skrivajo vprašanja katera bomo delali na vajah....
Uporabniški avatar
Lucretia
Prispevkov: 63
Pridružen: 02. Jan 2011 14:09

Re: Vaje

Odgovor Napisal/-a Lucretia »

dori napisal/-a:a so te vaje ze izredne tudi obvezne?
Dadojc napisal/-a:Izredni mate v ŠISu obvestilo kakšne mate letos obvetnosti...do konc januarja (pomoje) morte oddat 3 take prispevke...zdej kere točn ti pa tm piše
V obveznostih za izredne piše samo:

"OBVESTILO Obveznosti
izrednih študentov 2011/2012
Kazensko procesno pravo, 2.11.2011

Seminarji in vaje
Termini, v okviru katerih bodo potekali seminarji in vaje, in teme, bodo posebej sporočeni vnaprej, skupaj z
gradivom, ki ga morajo študenti preštudirati.

..."

Za 3 prispevke pa posebej poudari, da jih je treba do določenega datuma poslat, samo to je čisto nekaj drugega...

Jaz iz tega žal ne razumem, ali so obvezne ali ne. Drugače bi mi bilo vseeno, na vse tri sem nameravala it, ampak kot kaže danes zaradi službenih obveznosti ne bo šlo, zato me res zanima kako je s tem... :roll:
Tako da če ima kdo kako podrobnejšo informacijo ali pa je glede tega že spraševal Gorkiča, se priporočam za odgovor :D
12345
Prispevkov: 127
Pridružen: 07. Jan 2011 11:03

3. Besedilo za pisni prispevek

Odgovor Napisal/-a 12345 »

http://www.mirenje.hr/attachments/artic ... operty.pdf
(http://www.mirenje.hr/index.php/mirotek ... tora-.html)

Na tej strani je besedilo Nils Christie, "Conflicts as Property" za pisni prispevek.
Lp
Aida
Prispevkov: 32
Pridružen: 05. Feb 2011 11:55
Kraj: Ljubljana

Re: Vaje

Odgovor Napisal/-a Aida »

Ne vem ali so vaje za izredne obvezne ali ne.
Včeraj jih ni bilo, so prestavljene na naslednjič. Imeli smo predavanje s prof. Šugman.
Lp, A
lioness
Prispevkov: 13
Pridružen: 03. Okt 2010 16:49

Re: Vaje

Odgovor Napisal/-a lioness »

Živjo,
kolegi a bi lahko prosim nekdo objavil besedilo za prispevek od Millsa: O svobodi.
Ker je bilo še zmeraj objavljeno, si nisem šla sfotokopirat, jutri pa nimam nobenih obveznosti na faksu, da bi se samo zato vozila v ljubljano, ker nisem blizu doma.
Hvala
Uporabniški avatar
General Specific
Prispevkov: 23
Pridružen: 04. Nov 2011 14:16

Re: Vaje

Odgovor Napisal/-a General Specific »

evo
Nimate dovoljenj za ogled prilog tega prispevka.
Uporabniški avatar
General Specific
Prispevkov: 23
Pridružen: 04. Nov 2011 14:16

Re: Vaje

Odgovor Napisal/-a General Specific »

pa še za petega
Nimate dovoljenj za ogled prilog tega prispevka.
digi-smeh
Prispevkov: 545
Pridružen: 20. Jan 2009 11:30

Re: Vaje

Odgovor Napisal/-a digi-smeh »

A mi lahko samo nekdo pove čigavi so ti prispevki? ker piše samo 1. prispevek, 4. prispevek.... Sama sem izredna studentka in rabim samo tri:

­ Foucault, M.: Nadzorovanje in kaznovanje, Krtina 2004, str. 9­79.
­ Packer, H. L.: Two models of the Criminal Process, University of Pennsylvania Law Review, 113 (1964) 1, str.
1­68.
­ Mill, J.S.: O svobodi, Študentska organizacija Univerze v Ljubljani, Ljubljana 1994, str. 37­ 48 in 101 ­ 118

Ali pa če je kdo prijazen in mi napiše pod katero številko se skrivajo ti prispevki? :D
Alan Shore
Prispevkov: 161
Pridružen: 24. Dec 2010 00:44

Re: Vaje

Odgovor Napisal/-a Alan Shore »

Po vrsti: 1,2 in 4.
digi-smeh
Prispevkov: 545
Pridružen: 20. Jan 2009 11:30

Re: Vaje

Odgovor Napisal/-a digi-smeh »

O hvala ! :P
Sanja
Prispevkov: 103
Pridružen: 01. Jun 2009 17:40

Re: Vaje

Odgovor Napisal/-a Sanja »

Najlepša hvala tudi z moje strani :D
Alexx
Prispevkov: 54
Pridružen: 18. Mar 2010 17:28
Kraj: Kranj

Re: Vaje

Odgovor Napisal/-a Alexx »

Meni pa ni čisto nič jasno glede 6.prispevka....iz kopirnice imam skopirano besedilo od Malcolm M. Feeley - Plea bargaining..... A v načrtu piše da je 6.prispevek od Wright A. - Policing: An introduction to concepts and practice.

A kdo kej ve o tem? :D
Alexx
Prispevkov: 54
Pridružen: 18. Mar 2010 17:28
Kraj: Kranj

Re: Vaje

Odgovor Napisal/-a Alexx »

Alexx napisal/-a:Meni pa ni čisto nič jasno glede 6.prispevka....iz kopirnice imam skopirano besedilo od Malcolm M. Feeley - Plea bargaining..... A v načrtu piše da je 6.prispevek od Wright A. - Policing: An introduction to concepts and practice.

A kdo kej ve o tem? :D

Aha, sej že mam odgovor :D

V načrtu dela in v seznamu besedil za pisanje prispevkov je napačno navedeno delo Wright, A.: Policing: An introduction to concepts and practice, Willan, 2010, str. 72-100.

Pravi tekst je Feeley, M. M.:Plea bargaining and the structure of criminal process, Justice System Journal, 7 (1982) 3, str. 338 in sl., ki je na voljo v fotokopirnici.

Primož Gorkič
Uporabniški avatar
jessy
Prispevkov: 590
Pridružen: 09. Sep 2010 20:19

Re: Vaje

Odgovor Napisal/-a jessy »

A je kdo že naredil zadnji prispevek? Tokrat pa res ne vem, kako naj se ga sploh lotim, ponedeljek bo pa kmalu tu. :?
KiZo
Prispevkov: 302
Pridružen: 13. Dec 2008 13:45

Re: Vaje

Odgovor Napisal/-a KiZo »

Je ksn nasvet kko to napisat ker sm na hitr preleteu navodila pa mi ni najbl jasn :?
Uporabniški avatar
carboncino
Prispevkov: 20
Pridružen: 30. Avg 2011 12:11

Re: Vaje

Odgovor Napisal/-a carboncino »

General Specific napisal/-a:pa še za petega
Ful hvala za objavljanje prispevkov! :) Res pridejo fajn!
Kaj lahko pričakujemo tudi 6.? :)
Uporabniški avatar
General Specific
Prispevkov: 23
Pridružen: 04. Nov 2011 14:16

Re: Vaje

Odgovor Napisal/-a General Specific »

carboncino napisal/-a:
General Specific napisal/-a:pa še za petega
Ful hvala za objavljanje prispevkov! :) Res pridejo fajn!
Kaj lahko pričakujemo tudi 6.? :)
Ni za kej :)

Evo za 6ega. Mate original pa še kar je acrobat spacal skupaj s prepoznavo teksta, je mal lepše za brat sam umes kake besede ni dobro razumel...
Nimate dovoljenj za ogled prilog tega prispevka.
Odgovori

Vrni se na