Izpitna vprašanja

prof. dr. Vid Jakulin, prof. dr. Damjan Korošec, prof. dr. Katja Filipčič, prof. dr. Matjaž Ambrož

Moderatorji: a90ZmajbajnaJure

Odgovori
w4nkst4
Prispevkov: 771
Pridružen: 02. Feb 2009 11:27

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a w4nkst4 »

js sm dau pravilo absorbcije...a pri tej skrajni sili za obkrožvt je sam a praviln? ker sta 2 možni točki?
pina colada
Prispevkov: 73
Pridružen: 31. Maj 2011 13:41

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a pina colada »

No upam, da mava prav. Ne sj js pr prvi nism napisala asperacija ampak absorbcija k se mi je zdelo edino logično, da dobi vsaj 30 let, če že več ne more. Ampak v knjigi piše, da naš pameten zakonodajalc ni pogruntal da bi bilo to pametno ampak je pustil asperacijo, tako da v takem primeru lahko dobi največ 20 let v skladu z 53/II(2) KZ-1.
w4nkst4
Prispevkov: 771
Pridružen: 02. Feb 2009 11:27

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a w4nkst4 »

Se sicer ne spomnim točno vprašanja ampak če je blo tako kot si ti napisala, potem se pač ne veže na slo in kz-1 ampak na splošno? potem bi bla možna absorbcija...kz-1 pa je glup ja, popusti na kriminal...
w4nkst4
Prispevkov: 771
Pridružen: 02. Feb 2009 11:27

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a w4nkst4 »

2) če je za kazniva dejanja v steku določilo kazen zapora, mora biti enotna kazen večja od vsake posamezne določene kazni, vendar ne sme doseči seštevka posameznih kazni IN ne preseči dvajsetih let zapora;

ne more bit asperacija
.n.
Prispevkov: 13
Pridružen: 09. Sep 2010 21:20

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a .n. »

Kaj pa pri zgodbici, je šlo za silobran (hlapec LTP otroka) ali za ss?
pina colada
Prispevkov: 73
Pridružen: 31. Maj 2011 13:41

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a pina colada »

w4nkst4 napisal/-a:2) če je za kazniva dejanja v steku določilo kazen zapora, mora biti enotna kazen večja od vsake posamezne določene kazni, vendar ne sme doseči seštevka posameznih kazni IN ne preseči dvajsetih let zapora;

ne more bit asperacija
Ja ampak preber v knjigi na strani 385. Piše, da določba 53. člena ni jasna, ker ne določa načina izračuna enotne kazni v primeru, ko sodišče za eno kd določi kazen 20 let ali več, za druga kd pa nižjo kazen. Po pravilu iz 53. člena je kazen tudi v takem primeru lahko največ 20 let. Sicer bi bla pa tut js vesela, če bi bla absorbcija :?
.n. napisal/-a:Kaj pa pri zgodbici, je šlo za silobran (hlapec LTP otroka) ali za ss?
js sm dala silobran, ker je usmerjeno zoper napadalca...
.n.
Prispevkov: 13
Pridružen: 09. Sep 2010 21:20

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a .n. »

aha, sej tud js sm dala silobran ;)
fruchtzwerge
Prispevkov: 180
Pridružen: 03. Okt 2010 04:52

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a fruchtzwerge »

Imate verjetno 99% prav, ampak meni se zdi neumno, da bom tu spet pike izgubljal zaradi pomanjkljivo opisanega dejanskega stanja. Jaz recimo sem napisal, da ni bilo silobrana, saj je vžigalnik že pritaknil in je torej začelo goret. Po mojem mnenju ko enkrat vžgeš suho slamo tega praktično ni več mogoče pogasiti in lahko samo še bežiš - torej napad in obramba nista bila istočasna (drugo bi bilo, če bi mu zbil vžigalnik medtem, ko je skušal prižgati ali kaj podobnega).

Saj pravim, gotovo bodo meni točke odbili, ampak se mi zdi, da je dost odvisno od interpretacije vse skupaj :D
.n.
Prispevkov: 13
Pridružen: 09. Sep 2010 21:20

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a .n. »

hm.. tutorji so rekli, da je vse odvisno od argumentacije, torej lahko še vedno dobiš točke če si dobro utemeljil. jaz sem še celo napisala, da glede na to, da je bil otrok, bi lahko un hlapec drgač odreagiru (socialno-etične omejitve silobrana), da bi ga najprej posvaril in ker bi se požar v tej začetni fazi najbrž še dalo pogasit brez škode, gre za prekoračeni silobran.. upam, da ga nisem preveč mimo kiksnla :/
pina colada
Prispevkov: 73
Pridružen: 31. Maj 2011 13:41

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a pina colada »

haha, no js sm pritaknil razumela kot da ga je približal, nism niti pomisnla, da je mogoč že zagorelo, k tut naprej ni nobenga govora o ognju. Ah ja, ta KMP je res zabaven :(
hotkica
Prispevkov: 19
Pridružen: 17. Maj 2011 05:56

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a hotkica »

pina colada napisal/-a:haha, no js sm pritaknil razumela kot da ga je približal, nism niti pomisnla, da je mogoč že zagorelo, k tut naprej ni nobenga govora o ognju. Ah ja, ta KMP je res zabaven :(
tudi jaz sem napisala, da gre za poskus...
valentinapeli
Prispevkov: 39
Pridružen: 09. Jul 2011 19:32

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a valentinapeli »

Stari program...napiše kdo vprašanja in mogoče tudi odgovore... za ostale in naslednje generacije :)
marjetka1
Prispevkov: 18
Pridružen: 25. Jun 2012 21:29

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a marjetka1 »

Mene pa zanima, če mogoče kdo ve, kakšne spremembe je novela prinesla glede literature - ali učbenik in vaje še sploh pridejo v poštev oz. iz česa se je najbolje učiti? Septembra grem prvič pisati ta predmet, s tem, da sem letos zelo malo hodila na predavanja in vaje.
Hvala za pomoč, lp
pina colada
Prispevkov: 73
Pridružen: 31. Maj 2011 13:41

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a pina colada »

marjetka1 napisal/-a:Mene pa zanima, če mogoče kdo ve, kakšne spremembe je novela prinesla glede literature - ali učbenik in vaje še sploh pridejo v poštev oz. iz česa se je najbolje učiti? Septembra grem prvič pisati ta predmet, s tem, da sem letos zelo malo hodila na predavanja in vaje.
Hvala za pomoč, lp
Še vedno so učbenik in vaje na prvem mestu, glede sprememb pa glej nov zakon. Predvsem pri temeljnih institutih kot je skrajna sila je kar nekaj sprememb, tako da kombiniraj s knjigo :)
marie
Prispevkov: 39
Pridružen: 12. Avg 2010 21:12

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a marie »

ju3 predstavitev rešitev, potem vpogled v izpite...hmmm kje pa so rezultati???če mogoče kdo ve...:)
pina colada
Prispevkov: 73
Pridružen: 31. Maj 2011 13:41

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a pina colada »

marie napisal/-a:ju3 predstavitev rešitev, potem vpogled v izpite...hmmm kje pa so rezultati???če mogoče kdo ve...:)
ŠIS
valentinapeli
Prispevkov: 39
Pridružen: 09. Jul 2011 19:32

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a valentinapeli »

to je zgodbica s tega roka za nebolonjce.... če lahko kdo proba rešit( oz. tistih, ki bodo jutri šli na razglasitev... pa kasneje napišejo)... za vajo za tiste, ki gremo sep :oops:
A je imel majhnega otroka, ki sta ga z ženo končno uspavala.B(mladoletnik) se je vozil mimo njune hiše z motorjem in povzročal hrup(baje je bilo nekaj v smeri prekomernega hrupa, ker ni upošteval nekih predpisov v zvezi z motorjem). A ni hotel, da se otrok zbudi in je B opozoril. B je A zmerjal z žaljivkami,...A se je razjezil in nasavvil na pot žico, da bi B vrgla z motorja.B res pade z motorja in mu povzroči lahko telesno poškodbo. Kasneje pade tudi kolesar, ki pa nato zaradi hude telesne poškodbe kasneje umre.
B nadaljuje početje... A ga ulovi in zapre v klet, kjer ga pretepe, ker zaradi finančne krize v kateri je država noče prelagati bremen prevzgoje in stroškov le te na državo,sklene sam poskrbeti a to.
A B-ja pretepa in ga celo prisili, da se sleče in pozira. A nato B-ju naroči naj ubije svojo mamo, če ne bo o dogodkih povedal okrog. B , da bi se izognil sramoti res ubije mamo in tudi očeta, ki ga je zlorabljal v otroštvu. B si zatem sodi še sam.

Zgodbica je napisna po pripovedovanju... je vmes že "pripovedovalka" najbrž kaj izpistila... kasneje še jaz... tako da... možnost napak precejšnja :) ... bi blo pa fajn če bi malo pokomentirali?
lalika
Prispevkov: 158
Pridružen: 27. Dec 2009 12:03

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a lalika »

http://www.gvzalozba.si/si/knjigarna/za ... pojasnili/

za vse ki greste na septembrski rok je fajn tale povezava...tole so uvodna pojasnila od Ambroža, ki opisuje vse kar se bo spremenilo...pomemben predvsem splošni del... ;)
costello
Prispevkov: 83
Pridružen: 27. Maj 2009 20:17

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a costello »

Živjo, po čem se je to zdj najbolš učit za septembra, ko se je spremenil zakon?

Zakon in še kaj?

Kaj pa knjiga, ki obstaja za ta predmet, je še aktualna?

Kako se boste lotl?
costello
Prispevkov: 83
Pridružen: 27. Maj 2009 20:17

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a costello »

Kdorkoli?
KiZo
Prispevkov: 302
Pridružen: 13. Dec 2008 13:45

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a KiZo »

jst bom su po knjigi in novem zakonu (naprintan zakonik z vključeno novelo), kar je zastarelo bom pa sprot črtu
costello
Prispevkov: 83
Pridružen: 27. Maj 2009 20:17

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a costello »

Super, hvala,

se že dolg časa učiš ali začenjaš?

Imamo še dober mesec...
KiZo
Prispevkov: 302
Pridružen: 13. Dec 2008 13:45

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a KiZo »

Šele začenjam, grem pa pisat prvič. Me pa zanima ce poznas koga k bi meu vaje za letos oz. ce je kdo tuki gor, ki bi jih biu prpravlen posodt za skoperat?
pupa_a
Prispevkov: 1
Pridružen: 16. Avg 2012 19:42

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a pupa_a »

A ima kdo pravilne odgovore za izpit iz 18.6.2012 ter če se kdo spomni kakšna je bila zgodbica takrat???

Hvala!
Pravica
Prispevkov: 38
Pridružen: 27. Jun 2011 14:00

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a Pravica »

z novelo KZ-1b se konvencijska kazniva dejanja iz 11.člena(realno načelo) selijo v 13. člen (univerzalno načelo). a mogoče kdo ve, a za ta KD še vedno velja načelo fakultativno primarno, ali je sedaj veljava načela subsidiarna,glede na to da spadajo pod univerzalno načelo?
Odgovori

Vrni se na