Glavna Obravnava

prof. dr. Vid Jakulin, prof. dr. Damjan Korošec, prof. dr. Katja Filipčič, prof. dr. Matjaž Ambrož

Moderatorji: a90ZmajbajnaJure

Odgovori
bordyka
Prispevkov: 267
Pridružen: 18. Okt 2008 22:23

Re: Glavna Obravnava

Odgovor Napisal/-a bordyka »

nobenih omejitev glede vrste primera ni....
lili007
Prispevkov: 16
Pridružen: 14. Jan 2009 02:33

Re: Glavna Obravnava

Odgovor Napisal/-a lili007 »

Mene zanima fuul res kaj ste napisal pri
1. Kateri zakon je uporabilo sodišče z vidika pravil o času izvršitve kaznivega dejanja in časovne veljavnosti prava in kako sta predlog oz. odločitev obrazložila upravičeni tožilec in sodišče. Kaj točno je tle treba napisat???Ker pr men so uporabli star KZ... prosm nj en napiše ker je ful nujno.
Hvala!
zwbgr
Prispevkov: 41
Pridružen: 02. Feb 2009 12:51

Re: Glavna Obravnava

Odgovor Napisal/-a zwbgr »

Kaj ste kaj napisal pri drugem vprašanju?
Natančno razložite probleme subsumpcije dejanskega pod pravno, ki so se v dani kazenski zadevi odpirali znotraj problematike biti kaznivega dejanja pri pravni kvalifikaciji dejanja po obsodbi, če je do nje prišlo! Ali so razlike med pravnimi kvalifikacijami med ovadbo, obtožbo in obsodbo z vidika dogmatike splošnega pojma kaznivega dejanja relevantne?
X
bordyka
Prispevkov: 267
Pridružen: 18. Okt 2008 22:23

Re: Glavna Obravnava

Odgovor Napisal/-a bordyka »

oh, once again sm srečna, da ni blo treba men pisat poročila za materjal :D
Uporabniški avatar
mOnSt3r
Prispevkov: 31
Pridružen: 06. Okt 2008 13:44

Re: Glavna Obravnava

Odgovor Napisal/-a mOnSt3r »

zakaj ne?
Uporabniški avatar
flafi
Prispevkov: 1768
Pridružen: 05. Okt 2008 15:31
Kraj: Ljubljana

Re: Glavna Obravnava

Odgovor Napisal/-a flafi »

Verjetno zato, ker je bila v skupini še s kom drugim in je ta druga oseba napisala poročilo za material, bordyka pa za proces. Tko jst sklepam :P
It's so fluffy, I'm gonna die! IT'S SO FLUFFEEEEH!
bordyka
Prispevkov: 267
Pridružen: 18. Okt 2008 22:23

Re: Glavna Obravnava

Odgovor Napisal/-a bordyka »

mhm :D najbolša odločitu u mojmu lajfu :D hahaha
Uporabniški avatar
mOnSt3r
Prispevkov: 31
Pridružen: 06. Okt 2008 13:44

Re: Glavna Obravnava

Odgovor Napisal/-a mOnSt3r »

men tok nau znesl do jutr napisat poročila :? A ima še kdo kakšno prosto mesto, da se mu pridružim, mu tudi plačam...
bordyka
Prispevkov: 267
Pridružen: 18. Okt 2008 22:23

Re: Glavna Obravnava

Odgovor Napisal/-a bordyka »

sori smo že 3....dj si pomagi iz starimi poročili mal? sam neki d oddaš...sj ti pol lahka rečejo d dopolniš, pa maš pol več časa d nardiš kokr je treba...k drgač se fajn zaj*****
Uporabniški avatar
flafi
Prispevkov: 1768
Pridružen: 05. Okt 2008 15:31
Kraj: Ljubljana

Re: Glavna Obravnava

Odgovor Napisal/-a flafi »

Mi smo tut že 3 :(
Pa sej res - tle maš ful poročil, iz usazga mal pokombiniraš, glih tok da neki oddaš. Pol pa če boš meu srečo ne bojo niti gledal, v najhujšem primeru boš pa sam popravt mogu. Ampak usaj na izpit boš šou loh :)
It's so fluffy, I'm gonna die! IT'S SO FLUFFEEEEH!
Lan
Prispevkov: 67
Pridružen: 03. Dec 2008 23:34

Re: Glavna Obravnava

Odgovor Napisal/-a Lan »

Kdaj bo tale glavna obravnava objavljena?
Uporabniški avatar
Dexter
Prispevkov: 1072
Pridružen: 15. Dec 2008 15:47

Re: Glavna Obravnava

Odgovor Napisal/-a Dexter »

Če slučajno koga zanimajo dodatna pojasnila, ki jih je v zvezi z glavno obravnavo na predavanjih dal eden izmed nositeljev tega predmeta*, sem napisal povzetek le teh dodatnih pojasnil.
*Zaradi zgodovinskih reminescenc na neprijeten dogodek ob večih kolizijočih se mnenj med uporabniki in med enim izmed moderatorjev tega foruma, pravno priznanega razločevalno identifikacijskega podatka, ki se subsumira v obliki imena enega izmed nositeljev predmeta kazensko materialno pravo, ne bom objavil.

GLAVNA OBRAVNAVA PRI KAZENSKEM MATERIALNEM PRAVU
ROK IN KRAJ ODDAJE: poročilo je treba oddati do 1. marca 2010 do 12h v referat za 2. letnik

SUBJEKTI ODDAJE: poročilo morajo oddati tako redni kot izredni študentje. Kdor je poročilo enkrat že pravilno oddal (ponavljavci, pavzerji) in je bilo le to sprejeto, le temu ni potrebno napisati novega, če od sprejetja poročila ni minilo več kot 7 let.

AVTORSTVO IN SOAVTORSTVO: poročilo mora napisati vsak sam, le to ne sme biti plagiat. Skupaj ga lahko pišeta največ 2 študenta. Soavtorstvo več kot 2 študentov je nedopustno in se bo štelo za plagiat.

FORMALNA VSEBINA POROČILA: poleg obrazcev je treba poročilu priložiti še odgovore, ki naj bodo napisani na najmanj 5 straneh (velikost pisave 12 ali manj, razmik med vrsticami 1,5), maksimum ni določen.

MATERIALNA VSEBINA POROČILA: odgovarjaj obsežno in poglobljeno, ne posegaj v lastne vrednostne ocene ampak argumentiraj z argumenti materialnega kazenskega prava (sankcijo obrazložiš v okviru retributivnega ali restitutivnega koncepta, ne pa da napišeš, da se je nekomu na obrazu videlo, da je baraba)

OBISK GLAVNE OBRAVNAVE: glavno obravnavo se lahko obišče na okrajnem, okrožnem, višjem ali vrhovnem sodišču, vendar zgoraj neomenjeni nosilec predmeta KMP priporoča obisk OKRAJNEGA sodišča, ki je z vidika pisanja poročila boljše od okrožnega.

OBISK SODIŠČA (PRED OBISKOM GLAVNE OBRAVNAVE): z osebnim pravno identifikacijskim dokumentom in indeksom se zglasi v vpisni pisarni kazenskega oddelka, kjer ti dodelijo sodnika, ki ga obiščeš in se pogovoriš katero glavno obravnavo ti priporoča. Nadvse priporočljiva je tudi prijaznost.

KAKO PREPOZNATI, DA SE BO GLAVNA OBRAVNAVA ZAVLEKLA: storilec je v tujini, večkrat je bilo že prestavljeno (glede tega je pametno vprašati sodnika)

SPLOŠNI NASVET: izogibajte se tiskovnih sodb (žaljenje po tisku)
Vsaka stvar je težka, preden postane lahka.
Uporabniški avatar
Jure
Prispevkov: 91
Pridružen: 05. Okt 2008 11:52
Facebook: http://www.facebook.com/MgroupPravnoSvetovanje
Kraj: Cerknica

Re: Glavna Obravnava

Odgovor Napisal/-a Jure »

:)

Dober povzetek
Uporabniški avatar
densy
Prispevkov: 332
Pridružen: 22. Dec 2008 16:47

Re: Glavna Obravnava

Odgovor Napisal/-a densy »

Dexter napisal/-a:
*Zaradi zgodovinskih reminescenc na neprijeten dogodek ob večih kolizijočih se mnenj med uporabniki in med enim izmed moderatorjev tega foruma, pravno priznanega razločevalno identifikacijskega podatka, ki se subsumira v obliki imena enega izmed nositeljev predmeta kazensko materialno pravo, ne bom objavil.
ahhahahah polepšal si mi dan :lol:
Uporabniški avatar
bajna
Prispevkov: 995
Pridružen: 05. Okt 2008 16:20

Re: Glavna Obravnava

Odgovor Napisal/-a bajna »

:lol: rabla sm pa tko, 15 min da sm dojela pomen stavka :oops:
aisia
Prispevkov: 61
Pridružen: 19. Dec 2008 16:37

Re: Glavna Obravnava

Odgovor Napisal/-a aisia »

A mogoče kaj veste kako je s soavtorstvi? Govori se, da soavtorstva bolj podrobno gledajo in tudi radi zavrnejo?
Kako je s tem, če ti vse skupaj zavrenjo? Ali imaš možnost popravka ali sploh ne moreš to leto na izpit???
Uporabniški avatar
baby™
Prispevkov: 1573
Pridružen: 05. Okt 2008 17:16
Kraj: če me najdeš, mi povej, kje sm.

Re: Glavna Obravnava

Odgovor Napisal/-a baby™ »

ce ti zavrnejo, ti povejo tocno kdaj mors prit in h komu, da ti tam use pove kaj je narobe, in dopolnis do dolocenga roka... in gres 'veselo' na izpit se to leto...
jaz sem mali psihopat
Uporabniški avatar
.:pu7a:.
Prispevkov: 117
Pridružen: 26. Jan 2009 22:51

Re: Glavna Obravnava

Odgovor Napisal/-a .:pu7a:. »

Zakaj se bolj priporoča obisk obravnave na okrajnem sodišču kot pa na okrožnem?
Denny Crane
Uporabniški avatar
flafi
Prispevkov: 1768
Pridružen: 05. Okt 2008 15:31
Kraj: Ljubljana

Re: Glavna Obravnava

Odgovor Napisal/-a flafi »

Ker se ponavadi prej konča in je manj zakomplicirana :)
Na okrožnem se pa lahko tut zlo fajn vlečejo (no, sej na okrajnem tut, sam je manj možnosti a ne :P), vi mate pa samo do marca čas ;)
It's so fluffy, I'm gonna die! IT'S SO FLUFFEEEEH!
zvezdicaxyz
Prispevkov: 138
Pridružen: 21. Jan 2010 12:07

Re: Glavna Obravnava

Odgovor Napisal/-a zvezdicaxyz »

js mam eno vprašanje glede navodil, k so to zelo takomplicirali ne. na obravnavi sem imela kd ki je bilo storjeno v veljavi starega kz, zato se je uporabil stari. ampak k moraš še napisat zakaj se je ta uporabil torej navesti tista pravila glede časovne veljavnosti me zanima, ki zakon nj napišem v tem primeru novega ali starega, sej vsebina je enaka samo členi so različni.
Uporabniški avatar
flafi
Prispevkov: 1768
Pridružen: 05. Okt 2008 15:31
Kraj: Ljubljana

Re: Glavna Obravnava

Odgovor Napisal/-a flafi »

Mi smo lani starega napisal, glede na to, da je bla pravna kvalifikacija narjena po starem.
It's so fluffy, I'm gonna die! IT'S SO FLUFFEEEEH!
zvezdicaxyz
Prispevkov: 138
Pridružen: 21. Jan 2010 12:07

Re: Glavna Obravnava

Odgovor Napisal/-a zvezdicaxyz »

tnx
sunshine
Prispevkov: 356
Pridružen: 17. Maj 2009 16:28

Re: Glavna Obravnava

Odgovor Napisal/-a sunshine »

kako pa je kej s pridobitvijo zapisnika? k men je sodnica na meil odgovorila, da zapisnik dobijo samo stranke postopka :? nekje sm pa slišala, da se ga lahko dobi. How? Tok časa težiš? :lol:
Uporabniški avatar
densy
Prispevkov: 332
Pridružen: 22. Dec 2008 16:47

Re: Glavna Obravnava

Odgovor Napisal/-a densy »

nama s kolegico so tut rekl, da tega ne dajejo naprej.. :?
Uporabniški avatar
bajna
Prispevkov: 995
Pridružen: 05. Okt 2008 16:20

Re: Glavna Obravnava

Odgovor Napisal/-a bajna »

eno vprašanje: Ali so razlike med pravnimi kvalifikacijami med ovadbo, obtožbo in obsodbo z vidika dogmatike splošnega pojma kaznivega dejanja relevantne?

kaj tuki hočjo?? :shock:
Odgovori

Vrni se na