Glavna Obravnava

prof. dr. Vid Jakulin, prof. dr. Damjan Korošec, prof. dr. Katja Filipčič, prof. dr. Matjaž Ambrož

Moderatorji: a90ZmajbajnaJure

Odgovori
Mistress Choc
Prispevkov: 55
Pridružen: 02. Dec 2009 14:16

Re: Glavna Obravnava

Odgovor Napisal/-a Mistress Choc »

Mene pa samo zanima, če maš npr. KD pomoč pri KD ponarejanja listin ali pa če maš KD poskus pri KD goljufije...a gre v takem primeru za stek ali ne??? (pa če gre za stek - za kakšen?)
Uporabniški avatar
baby™
Prispevkov: 1573
Pridružen: 05. Okt 2008 17:16
Kraj: če me najdeš, mi povej, kje sm.

Re: Glavna Obravnava

Odgovor Napisal/-a baby™ »

kako to misliš?
če maš enga, ki je pomagal ponaredit listine oz. poskušal ogoljufat nekoga... je v obeh primerih samo eno KD - pomoč oz. poskus.
edino če bi poleg tega še sam izvršil KD, pol bi bil stek poskusa/pomoči z dokončanjem KD, ampak kolkr se spomnem, pomoč in poskus v tem primeru odpadeta, tko da gre samo za dokončano KD.

v glavnem - ni steka :)
jaz sem mali psihopat
KiZo
Prispevkov: 302
Pridružen: 13. Dec 2008 13:45

Re: Glavna Obravnava

Odgovor Napisal/-a KiZo »

eno vprasanje in sicer me zanima, ce je boljs hodt na obravnave izven Ljubljane? Ker velik ljudi, ki hod na obravnave v Ljubljani prav, da je skor nemogoce najdt tako, ki se na isti dan (oz v roku za oddajo poročila) konča pa me zanima ce je kdo su km drgam na obravnavo? Ker cedalje bolj razmisljam v ksne mal manjse kraje it pogledat, ker tut statisticno hitrej resujejo zadeve kot sodišča v Ljubljani (npr. ksn Ptuj, Litija, Žalec, Celje,...). Hvala za odgovor.
sunshine
Prispevkov: 356
Pridružen: 17. Maj 2009 16:28

Re: Glavna Obravnava

Odgovor Napisal/-a sunshine »

KiZo napisal/-a:eno vprasanje in sicer me zanima, ce je boljs hodt na obravnave izven Ljubljane? Ker velik ljudi, ki hod na obravnave v Ljubljani prav, da je skor nemogoce najdt tako, ki se na isti dan (oz v roku za oddajo poročila) konča pa me zanima ce je kdo su km drgam na obravnavo? Ker cedalje bolj razmisljam v ksne mal manjse kraje it pogledat, ker tut statisticno hitrej resujejo zadeve kot sodišča v Ljubljani (npr. ksn Ptuj, Litija, Žalec, Celje,...). Hvala za odgovor.
jst sm bla v Kranju in je obravnava trajala eno uro :D
KiZo
Prispevkov: 302
Pridružen: 13. Dec 2008 13:45

Re: Glavna Obravnava

Odgovor Napisal/-a KiZo »

in je blo konc? ce te loh se vprasam kaj je bla zadeva oz katero kaznivo dejanje...mislm ce se splaca it na ksne tatvine al pa kej tazga manj zakompliceranga?
sunshine
Prispevkov: 356
Pridružen: 17. Maj 2009 16:28

Re: Glavna Obravnava

Odgovor Napisal/-a sunshine »

je blo konc je, drgač je šlo pa za veliko tatvino. Jst sm bla sicer na okrožnmu sodišču, čeprov so profesorji ful strašil, da so kle bl zakomplicirani primeri, sam sploh ni tok grozn. Mal si poglej na internetu spored aktualnih glavnih obravnav. Sm bla pa 2 tedna nazaj na okrajnmu sodišču pa je blo tut u eni uri pa pol konc, sam je bla to že druga obravnava tko da niso povedal vseh informacij, k bi jih rabla za poročila.

Drgač ti pa res svetujem, da greš do sodnika (najbol da najprej na ljubljanskih sodiščih), ker oni res najbolj vejo, kere obravnave bodo kratke, če so vse stranke potrdile udeležbo pa če je dobr primer za poročilo.
Uporabniški avatar
Dexter
Prispevkov: 1072
Pridružen: 15. Dec 2008 15:47

Re: Glavna Obravnava

Odgovor Napisal/-a Dexter »

Če pišeš v soavtorstvu, a pišeš v dvojini ali ednini? Npr. "Nenavadno se nama je zdelo" ali "Nenavadno se mi je zdelo."
Vsaka stvar je težka, preden postane lahka.
Uporabniški avatar
bajna
Prispevkov: 995
Pridružen: 05. Okt 2008 16:20

Re: Glavna Obravnava

Odgovor Napisal/-a bajna »

js sm pisala v ednini, dodala sem pa samo zgorej, da je pač v soavtorstvu
Uporabniški avatar
Dexter
Prispevkov: 1072
Pridružen: 15. Dec 2008 15:47

Re: Glavna Obravnava

Odgovor Napisal/-a Dexter »

bajna napisal/-a:js sm pisala v ednini, dodala sem pa samo zgorej, da je pač v soavtorstvu
OK, hvala. Sem jaz isto mislil. :)
Vsaka stvar je težka, preden postane lahka.
Lan
Prispevkov: 67
Pridružen: 03. Dec 2008 23:34

Re: Glavna Obravnava

Odgovor Napisal/-a Lan »

Ali so razlike med pravnimi kvalifikacijami med ovadbo, obtožbo in obsodbo z vidika dogmatike splošnega pojma kaznivega dejanja relevantne?




Hvala v naprej :lol:
Uporabniški avatar
bajna
Prispevkov: 995
Pridružen: 05. Okt 2008 16:20

Re: Glavna Obravnava

Odgovor Napisal/-a bajna »

tle morš pisat o tem, če je blo dejanje drugač kvalificirano (huda telesna poškodba najprej, potem pa uboj), pol pa pišeš o tem, a je kul da se je spreminjal če se je, drugač pa napišeš da se ni in da je vse kul :)
Lan
Prispevkov: 67
Pridružen: 03. Dec 2008 23:34

Re: Glavna Obravnava

Odgovor Napisal/-a Lan »

Pardon sem bil nejasn...


Vem kaj morš pisat ampak ker je blo vse vredu in kul...V glavnm jst bi rajš da nebi blo ker bi rabu še za kako stran napisat :lol:
Lan
Prispevkov: 67
Pridružen: 03. Dec 2008 23:34

Re: Glavna Obravnava

Odgovor Napisal/-a Lan »

Že vredu, zadevo sem zaključil ;)
aria
Prispevkov: 44
Pridružen: 19. Jan 2010 12:31

Re: Glavna Obravnava

Odgovor Napisal/-a aria »

kako nej odgovorim na tadrugo vprašanje, če je bil moj obdolženec oproščen?
Uporabniški avatar
tinkerbell
Prispevkov: 238
Pridružen: 28. Avg 2009 09:59

Re: Glavna Obravnava

Odgovor Napisal/-a tinkerbell »

hey! nekok ne vem kko je s tem soavtorstvom, ker mi usak drugač pove...tko da prosim če bi mi lahko en tole razložu: s kolegom sva šla skupi na gl. obravnavo in sva se zdej zmenla da bova napisala vsak eno poročilo..jst za kmp on za kpp..in zdej ne vem al lahko jst oddam pol za kpp kr kopijo njegovga poročila (tist kar je on napisu npr. videl sem, spremeenim v videla sem itd. ostalo pa pustim tko kt je on napisu) al morm jst napisat čist novga? ker eni so mi rekl da so pol kr isto oddal pa da je blo kul, eni pa trdijo da če dva oddata čist isto poročilo je pol to plagiat...tko da prosiiiiiiim, če bi en tole razložu :oops: sej najbrž je blo o tem že veliko govora ampak sem zdej čist zmešana :roll: hvala
Uporabniški avatar
baby™
Prispevkov: 1573
Pridružen: 05. Okt 2008 17:16
Kraj: če me najdeš, mi povej, kje sm.

Re: Glavna Obravnava

Odgovor Napisal/-a baby™ »

Najbols bo ce napiseta porocilo v dvojini, tko se ne bo treba ozirat na uporabljen spol v stavkih in bosta lahko oddala "plagiat" brez problemov... :) torej, vsak od vaju naj napise svoje porocilo v stilu "Poslusala sva... itd." - gor se pa pac oba podpiseta in oddata vsak oba porocila... ;)
jaz sem mali psihopat
Sizif
Prispevkov: 242
Pridružen: 05. Okt 2008 18:02

Re: Glavna Obravnava

Odgovor Napisal/-a Sizif »

soavtorstvo pomen da bosta oba oddala isto besedilo
soavtorstvo ni če dva napišeta vsak zase poročilo o isti glavni obravnavi

pri soavtorstvu je treba navest soavtorja, (kar piše tut v navodilih)
in vsak soavtor mora oddat poročilo (kar pomen da bodo u bistvu pri soavtorjih prebral samo en izvod, mel pa dva oz. tri)
blank
Uporabniški avatar
baby™
Prispevkov: 1573
Pridružen: 05. Okt 2008 17:16
Kraj: če me najdeš, mi povej, kje sm.

Re: Glavna Obravnava

Odgovor Napisal/-a baby™ »

ja sej, ce se je @tinkerbell zmenla s kolegom, da bo usak napisal eno porocilo (ona kmp, on kpp), pomeni da bo on napisal za kpp "Poslusala sva..." ona pa za kmp "Poslusala sva...", na konc bo pa ona oddala zravn svojega se njegovo porocilo od kpp, on pa njeno od kmp, na obeh (oz. vseh stirih) bo pa pisalo Avtorji: tinkerbell &co.
jaz sem mali psihopat
Sizif
Prispevkov: 242
Pridružen: 05. Okt 2008 18:02

Re: Glavna Obravnava

Odgovor Napisal/-a Sizif »

lej baby kok se ujameva, ti poveš praktično uporabo, pol pa js še teoretično
blank
Uporabniški avatar
baby™
Prispevkov: 1573
Pridružen: 05. Okt 2008 17:16
Kraj: če me najdeš, mi povej, kje sm.

Re: Glavna Obravnava

Odgovor Napisal/-a baby™ »

:lol: :lol:
ves da vedno po teoriji pride prakticni primer za lazje razumevanje :) :mrgreen:
jaz sem mali psihopat
Uporabniški avatar
*bini*
Prispevkov: 1018
Pridružen: 05. Okt 2008 00:53

Re: Glavna Obravnava

Odgovor Napisal/-a *bini* »

zna kdo pomagat : obtoženi je bil obsojen na podlagi 197. člena KZ

Omogočanje uživanja mamil - 197. člen

(1) Kdor napelje drugega k uživanju mamila ali mu da mamilo, da ga uživa on ali kdo drug, ali kdor da na razpolago prostore za uživanje mamila, ali kako drugače omogoči drugemu, da uživa mamilo, se kaznuje z zaporom od treh mesecev do petih let.

(2) Če je dejanje iz prejšnjega odstavka storjeno proti mladoletniku ali proti več osebam, se storilec kaznuje z zaporom od enega do desetih let.

(3) Mamila in pripomočki za njihovo uživanje se vzamejo.

no in me zanima kaj nj napišm pr uprasanju raba institutov oz. zanima me sam za obliko krivde ( šlo je za to da je obtoženi J.S. odstopil del svojega heroina R.J. pr tem ju je pa dobila policija in pač ukrepala. Ta obtoženi pa je v svojm pričanju reku,da ni vedu da je njegovo dejanje kaznivo in da če bi to vedel da tega nebi nikoli storil ) - zdej me pa zanima kasna je tle oblika krivde ?
malomarnost ? sam pol piše, da se za kaznivo dejanje iz malomarnosti odgovarja samo če zakon tko določa - u tem primeru pa zakon v tem členu nč ne omenja malomarnosti.
naklep ? sam pr naklepu piše da je blo dejanje storjeno naklepno, če se je storilec zavedal svojega dejanja in ga je hotel storiti, al pa če se je zavedal, da lahko zarad njegovga ravnanja nastane prepovedana posledica, pa je privolil, da takšna posledica nastane ( sam on trdi, da ni vedu da je to kaznivo se prav se ni zavedu - čeprov pol je pa sodnica rekla da po njenm mnenju pa je vedu da je to kaznivo, ker drgac ne bi začel bežat takt k sta prsla policija )
Uporabniški avatar
bajna
Prispevkov: 995
Pridružen: 05. Okt 2008 16:20

Re: Glavna Obravnava

Odgovor Napisal/-a bajna »

a ni tole pravna zmota? ker se je zmotu o zakonskih znakih oz sploh ni vedu da je to dejanje kaznivo? samo pr ns itak ne izključuje krivde, tko da kriv je, tud naklepno je kriv, mogoče edin da se mu omili če bi lahko to k.d. štel med mala prohibita al kva so že :)
tjaskaa_
Prispevkov: 147
Pridružen: 03. Mar 2009 13:42

Re: Glavna Obravnava

Odgovor Napisal/-a tjaskaa_ »

zdravo,

a mi lahko kdo pove nekaj: a ste v poročilu imeli napisana tudi vprašanja, ali so samo odgovori???

hvala ! :D :D
Uporabniški avatar
lilly
Prispevkov: 56
Pridružen: 17. Feb 2009 16:06

Re: Glavna Obravnava

Odgovor Napisal/-a lilly »

jest sm napisala prvo vpr. potem pa odg., da je bolj pregledno
Uporabniški avatar
baby™
Prispevkov: 1573
Pridružen: 05. Okt 2008 17:16
Kraj: če me najdeš, mi povej, kje sm.

Re: Glavna Obravnava

Odgovor Napisal/-a baby™ »

tjaska, napisi tudi vprasanja, kr drugace je skoraj nemogoce napolnit 5 strani... se posebej pri kmp :mrgreen:
jaz sem mali psihopat
Odgovori

Vrni se na