Glavna Obravnava

prof. dr. Vid Jakulin, prof. dr. Damjan Korošec, prof. dr. Katja Filipčič, prof. dr. Matjaž Ambrož

Moderatorji: a90ZmajbajnaJure

Odgovori
Alja
Prispevkov: 383
Pridružen: 21. Jun 2012 08:55

Re: Glavna Obravnava

Odgovor Napisal/-a Alja »

Večinoma so obravnave odprte za javnost (razen pri mladoletnikih) in ti ni treba nikomur pojasnjevati ničesar. Je pa vsekakor lepo in primerno, da poveš, kdo si in da si študent PF in da je to tvoja obveznost, pa po moje ne bo nobenih težav.
Uporabniški avatar
Fleurette
Prispevkov: 951
Pridružen: 05. Dec 2008 14:17

Re: Glavna Obravnava

Odgovor Napisal/-a Fleurette »

Mina napisal/-a:a je kdo že začeu hodit na obravnave? a to mormo res tja na sodišče na informacije in da nm dodelijo sodnika k ga mormo kontaktirat... al je dovolj da na spletni strani pogledamo kdaj so obravnave in sam gremo? js ful ne vem, k korošec je sicer reku da mormo tja, sam to se sliš ful zakompliciran :D
Čimprej začnite hodt ker se redko kera obravnava konča takoj in potem je naslednjič postavljena za tak datum k je čist prepozen, tko da moraš potem spet na eno novo in upat da se bo ta tokrat končala in če se ne, spet na drugo itd :D In je mal zakomplicirano če greš tja šele 14 dni pred oddajo seminarske :D
Mina
Prispevkov: 16
Pridružen: 25. Jan 2012 15:37

Re: Glavna Obravnava

Odgovor Napisal/-a Mina »

hvala za nasvet;) zdej zbiram pogum da bom šla:D na okrajnem se vrjetn kej prej končajo kt na okrožnem? o pa še to, a kdo kej ve kaj je z opravilnimi številkami na spletni strani? a I K pomen prvo obravnavo, tko da mormo samo te iskat al je čist neodvisno od tega?
Cockta
Prispevkov: 40
Pridružen: 11. Nov 2011 17:20

Re: Glavna Obravnava

Odgovor Napisal/-a Cockta »

Mina napisal/-a:hvala za nasvet;) zdej zbiram pogum da bom šla:D na okrajnem se vrjetn kej prej končajo kt na okrožnem? o pa še to, a kdo kej ve kaj je z opravilnimi številkami na spletni strani? a I K pomen prvo obravnavo, tko da mormo samo te iskat al je čist neodvisno od tega?
Tega ne morš vedit katera je prva, druga... obravnava ^^ glih to je najbl bedno.
KiZo
Prispevkov: 302
Pridružen: 13. Dec 2008 13:45

Re: Glavna Obravnava

Odgovor Napisal/-a KiZo »

moj nasvet: pridi na obravnavo z čim več vprašanji (v mojem primeru za tožilko), rečeš, če lahko zmotiš za minuto da maš par vprašanj... pol jih pa začni vn metat. če maš srečo in naletiš na kšno/kšnega k se ji/mu ne da odgovarjat ponavad dobiš spis za skoperat ;) . vsaj pr men je blo tko
Alja
Prispevkov: 383
Pridružen: 21. Jun 2012 08:55

Re: Glavna Obravnava

Odgovor Napisal/-a Alja »

Spis za skopirat? :o A niso to kao zaupni podatki?

Če pa to res deluje, je pa super :)
Uporabniški avatar
TheLaw
Prispevkov: 219
Pridružen: 06. Jan 2012 01:45
Kraj: Metropola

Re: Glavna Obravnava

Odgovor Napisal/-a TheLaw »

Iscem koga ki bi ga zanimalo soavtorstvo za porocilo s glavne obravnave :D je kdo za sodelovanje?
You mirin brah? No shame in mirin.
Bili
Prispevkov: 97
Pridružen: 19. Dec 2008 15:06

Re: Glavna Obravnava

Odgovor Napisal/-a Bili »

Gre kdo jutri ob 13:00 na okrajno? Na tisti primer k je lahka telesna poskodba?
Any
Prispevkov: 1
Pridružen: 08. Okt 2011 17:15

Re: Glavna Obravnava

Odgovor Napisal/-a Any »

Mi mogoče lahko kdo pove, kje so objavljena navodila za izdelavo poročila?
Alja
Prispevkov: 383
Pridružen: 21. Jun 2012 08:55

Re: Glavna Obravnava

Odgovor Napisal/-a Alja »

Any napisal/-a:Mi mogoče lahko kdo pove, kje so objavljena navodila za izdelavo poročila?
http://www.pf.uni-lj.si/i-stopnja/redni ... zci-11988/
aisia
Prispevkov: 61
Pridružen: 19. Dec 2008 16:37

Re: Glavna Obravnava

Odgovor Napisal/-a aisia »

Hej.
Je mogoče kdo tukaj, ki je poročilo že oddal v preteklih letih? Po obvestilu kazenske katedre, je potrebno o tem z izjavo obvestiti referat.
Slišala pa sem, da določen profesor na katedri odstopa od tega, da veljajo tudi stara poročila, če je študent v tem času zamenjal vpisno številko....
Mogoče kdo ve kaj več o tem?
Hvala, lp
Amy7
Prispevkov: 45
Pridružen: 05. Sep 2012 23:54

Re: Glavna Obravnava

Odgovor Napisal/-a Amy7 »

Konkretno za tvoj primer ne vem, imam pa tudi sama že opravljeno to poročilo, starejše od dveh let. Sm napisala Mileni mail in mi je odpisala, da je potrebno v referatu oddati pisno, podpisano izjavo, da si oddal že v preteklih letih in je to to :)
Mina
Prispevkov: 16
Pridružen: 25. Jan 2012 15:37

Re: Glavna Obravnava

Odgovor Napisal/-a Mina »

Hej! a mogoče kdo ve kok je velika možnost da greš na GO in se konča v eni obravnavi? :)
kakšne so pa posledice če poročila ne uspemo oddat? (a je tuki to da ne smeš v koledarskem letu na izpit? al je to pri kpp?)
Alja
Prispevkov: 383
Pridružen: 21. Jun 2012 08:55

Re: Glavna Obravnava

Odgovor Napisal/-a Alja »

Mina napisal/-a:Hej! a mogoče kdo ve kok je velika možnost da greš na GO in se konča v eni obravnavi? :)
kakšne so pa posledice če poročila ne uspemo oddat? (a je tuki to da ne smeš v koledarskem letu na izpit? al je to pri kpp?)
Je možno, da se konča v eni obravnavi. Če ne oddaš v roku, na žalost ne smeš na izpit (to velja za KMP in KPP).
marti55
Prispevkov: 10
Pridružen: 06. Mar 2013 08:30

Re: Glavna Obravnava

Odgovor Napisal/-a marti55 »

Ali greš lahko na katerokoli sodišče? Jaz sem recimo iz Kamnika in bi mi bilo najlažje iti na okrajnega v Kamniku??
tincap
Prispevkov: 139
Pridružen: 28. Sep 2011 22:37

Re: Glavna Obravnava

Odgovor Napisal/-a tincap »

Da.
a90
Prispevkov: 162
Pridružen: 16. Dec 2009 12:27

Re: Glavna Obravnava

Odgovor Napisal/-a a90 »

marti55 napisal/-a:Ali greš lahko na katerokoli sodišče? Jaz sem recimo iz Kamnika in bi mi bilo najlažje iti na okrajnega v Kamniku??
Seveda. Izbira je tvoja. Le predhodno se je potrebno pozanimat, na katero obravnavo in kakšna je vsebina obravnave. Nekatere lahko trajajo dlje časa ;)
avenger
Prispevkov: 66
Pridružen: 02. Okt 2012 19:16

Re: Glavna Obravnava

Odgovor Napisal/-a avenger »

mene pa zanima a je sodni spis enako zapisnik al ne :D pač dobil bom zapisnik in sodbo, in me zanima če je sodni spis kej druzga, kako ti lahko ta spis pomaga :) pa če kej težijo če je obdolženi (zdej že obsojeni) priznal...
Bellum omnium contra omnes
Uporabniški avatar
mornar
Prispevkov: 68
Pridružen: 22. Sep 2012 22:17

Re: Glavna Obravnava

Odgovor Napisal/-a mornar »

Sodni spis ni enako zapisniku. Sodni spis je "mapa" v kateri so vse listine potrebne, da lahko sodišče odloči o neki zadevi, samo priznanje obdolženega ni dovolj (priznanje obdolženega je lahko pisno ali ustno na zapisnik na naroku na glavno obravnavo, lahko pa je tudi dogovor z ODT), pri sestavi poročila z glavne obravnave pa ni pomembno, v poročilu pač navedeš, da je obdolženi (kaznivo) dejanje priznal, vsaj v mojih časih je bilo tako. Listinski dokazi v spisu pa so lahko fotografije, izvedeniška mnenja, zapisnik policije, obtožni predlog ali obtožnica ODT, vabila obdolžencu in (ali) pričam, povratnice in druge listine. Ena teh listin je tudi zapisnik z glavne obravnave.
Na vprašanje ali ti lahko pomaga samo sodba in zapisnik z glavne obravnave ti ne bi vedel povedati. V času ko sem jaz študiral (nekaj let nazaj) to ni bilo dovolj. Vprašanja na katera sem moral odgovoriti, ko sem sestavljal poročilo z glavne obravnave, so bila postavljena tako, da si moral biti prisoten na obravnavi, če si hotel odgovoriti. Če je še vedno tako pa ne bi vedel, ti pa svetujem, da se glavne obravnave vsekakor udeležiš, je ena izkušnja, ki ti bo koristila tudi kasneje (n. pr. PDI)
avenger
Prispevkov: 66
Pridružen: 02. Okt 2012 19:16

Re: Glavna Obravnava

Odgovor Napisal/-a avenger »

na obravnavi sem bil (in je bilo izjemno zanimivo) in je bil obtoženi pozvan naj se izreče o krivdi glede KD, ki mu jih očitajo, zraven pa mu je bilo prebrano kdaj, kje, kako naj bi to izvršil. So bile 3 priče, ki so ga videle ampak niso bile sploh poklicane na obravnavo. Tako da sklepam, da je bilo dovolj že to kar so povedale v predkazenskem postopku in v fazi preiskave? :D
Bellum omnium contra omnes
Ravensburger
Prispevkov: 41
Pridružen: 04. Feb 2013 18:04

Re: Glavna Obravnava

Odgovor Napisal/-a Ravensburger »

Kdaj povedo, če je s poročili vse v redu oz. da si izpolnil del pogoja za pristop k izpitu?
zetko
Prispevkov: 25
Pridružen: 11. Okt 2014 13:48

Re: Glavna Obravnava

Odgovor Napisal/-a zetko »

Še komu ne odpre obrazca za poročilo o glavni obravnavi. ki je na spletni strani pf?
Odgovori

Vrni se na