Predavanja

prof. dr. Vid Jakulin, prof. dr. Damjan Korošec, prof. dr. Katja Filipčič, prof. dr. Matjaž Ambrož

Moderatorji: a90ZmajbajnaJure

Odgovori
Uporabniški avatar
Jure
Prispevkov: 91
Pridružen: 05. Okt 2008 11:52
Facebook: http://www.facebook.com/MgroupPravnoSvetovanje
Kraj: Cerknica

Re: Predavanja

Odgovor Napisal/-a Jure »

Ne, drugega nimam, eno predavanje pred tem je itak predaval Jakulin, ker je bil Korošec odsoten in je šel čisto po knjigi. Njegova predavanja so ponavadi vedno snov iz knjige, ni tako kot pri Korošcu, ki pove še en kup podrobnosti in izpostavlja razne izjeme, itd..

Drugače pa ja, tipkam lahko tako hitro (čeprav ne znam tikpkat 10 prstno, je bolj 5-6 prstno :) ) Na roke pa ni mogoče sledit, vsaj jaz nisem sposoben. Sam mal je smotano računalnik vlačit sabo vsak dan, tako da bom poskusil normalno pisat, pa zajet le bistvo..
Uporabniški avatar
densy
Prispevkov: 332
Pridružen: 22. Dec 2008 16:47

Re: Predavanja

Odgovor Napisal/-a densy »

Mogoče kdo ve, če bo kakšno tutorstvo pri materialnem pravu?
Uporabniški avatar
Jure
Prispevkov: 91
Pridružen: 05. Okt 2008 11:52
Facebook: http://www.facebook.com/MgroupPravnoSvetovanje
Kraj: Cerknica

Re: Predavanja

Odgovor Napisal/-a Jure »

Jure napisal/-a:Obljubljeni zapiski od KP. So pa samo iz zadnjih dveh predavanj, ki jih je imel Korošec, ker Jakulin gre itak strogo po knjigi in si lahko vsak tam pogleda.
KAZENSKO PRAVO - zapiski iz predavanj.doc
Bom kar v tej temi napisal, bo najbolje

Par folka me je že nekaj spraševalo, kdaj se lahko pričakuje tudi objavo zapiskov iz nadaljevanja predavanj. Glede na to, da je ta tema tista kamor sem zadnjič pripopal tiste zapiske od prvih dveh ur Korošca, je najbolje, da odgovorim kar tu.

Vse zapiske bom po končanem letniku dal tako v kopirnico kakor tudi na portal pravnica.net. Nisem namreč eden tistih, ki ne bi bil pripravljen olajšat kolegom študija, če to le lahko na kakršenkoli način. Kar pa vseeno ne pomeni, da bi se smatralo moje zapiske kot "javno dobro" v tem smislu, da bi jih pač sproti objavljal tu gor. Da pojasnim, prvi dve predavanji sem posebej uredil v ta namen in lepo pripopal v to temo, ker je pač šlo za začetek leta, vsi se takrat še lovimo in je nekdo vprašal, če ima kdo slučajno zapiske s teh prvih predavanj in sem dal gor, v upanju da bo to komu pomagalo, ki je to snov zamudil. Vendar pa so zdaj stavri že utečene in odločitev vsakega posameznika je, ali bo hodil na predavanja ali ne in ali si bo pisal ali ne. Če komu kdaj zmanjka vmes kakšen del, ker ni mogel prit na predavanja, komot pristopi do mene in bom z veseljem pomagal, če bom le imel tisto. Ampak sprotnega objavljanja pa ne bo, ker prvič, imam zadeve spisane na svoj način in mi to predstavlja veliko dodatnega dela, če bi jih hotel uredit tako, da je razumljivo tudi drugim in drugič, tako kot verjamem, da še marsikomu drugemu mi je enostavno neprijetno, da bi moji zapiski predstavljali tisti vir, ki se ga splošno uporablja za učenje za izpit, medtem ko vse to čaka tudi še mene in niti ne vem, če se bodo sploh obnesli, itd.. Še manj pa si želim, da v primeru (bognedaj), da se mi tale dvojček malo zavleče, srečam koga, ki bi mi priporočal, naj pa poskusim s tistimi zapiski s foruma.. :) Mislim, da lahko to vsakdo razume. Ko pa dam tega frdamanega dvojčka skozi, pa kot sem že rekel, si bom vzel čas, uredil vse skupaj v obliki skripte in dal tako na net kot v kopirnico, kjer bo dostopno vsakomur, v upanju, da komu vsaj malo olajša zadevo.

Howgh! :)
Uporabniški avatar
rogy
Prispevkov: 82
Pridružen: 01. Sep 2009 19:46

Re: Predavanja

Odgovor Napisal/-a rogy »

a mogoče kdo ve če so jutr predavanja?
sunshine
Prispevkov: 356
Pridružen: 17. Maj 2009 16:28

Re: Predavanja

Odgovor Napisal/-a sunshine »

rogy napisal/-a:a mogoče kdo ve če so jutr predavanja?
jakulin nč ni reku, da bi odpadl, tko da najverjetneje bodo
Tjasa
Prispevkov: 370
Pridružen: 12. Jan 2009 19:48

Re: Predavanja

Odgovor Napisal/-a Tjasa »

Mal optimistično vprašanje...a v pondelk ni predavanj? :) Če je prof. slučajn v četrtek kej omenu...
tjaskaa_
Prispevkov: 147
Pridružen: 03. Mar 2009 13:42

Re: Predavanja

Odgovor Napisal/-a tjaskaa_ »

men so rekli da mamo počitnice... raje pa se prepričej še kje drugje, ker jaz sem to slišala z druge roke :D
meIus
Prispevkov: 69
Pridružen: 19. Nov 2008 10:13

Re: Predavanja

Odgovor Napisal/-a meIus »

Mi lahko prosim nekdo pove do kje ste trenutno prišli s snovjo pri KMP? Sem že hodil na predavanja prejšne leto, vendar jih bom še enkrat obisku v poletnem semestru, pa bi se rad mal pripravil.... tnx
Uporabniški avatar
Fleurette
Prispevkov: 951
Pridružen: 05. Dec 2008 14:17

Re: Predavanja

Odgovor Napisal/-a Fleurette »

Objauljen je nov urnik in jz nikjer ne zasledim kdaj so predavanja kazenskega? :? Sam vaje vidm. Lahko kdo pogleda pa mi pove kdaj so predavanja?
pravnica88
Prispevkov: 37
Pridružen: 24. Maj 2009 13:50

Re: Predavanja

Odgovor Napisal/-a pravnica88 »

Predavnja so ob ponedeljkih od 10-12h.
Uporabniški avatar
bajna
Prispevkov: 995
Pridružen: 05. Okt 2008 16:20

Re: Predavanja

Odgovor Napisal/-a bajna »

kje pa ste nov unrik našl? na strani je samo zimski semseter :?
Uporabniški avatar
Fleurette
Prispevkov: 951
Pridružen: 05. Dec 2008 14:17

Re: Predavanja

Odgovor Napisal/-a Fleurette »

čist na prvi strani pravne fakultete...
Uporabniški avatar
bajna
Prispevkov: 995
Pridružen: 05. Okt 2008 16:20

Re: Predavanja

Odgovor Napisal/-a bajna »

zdj pa ne vem več, a sm js mal slepa al kko :D a mi daš lepo prosim link, ker js tega res ne najdem :oops:
Uporabniški avatar
Dexter
Prispevkov: 1072
Pridružen: 15. Dec 2008 15:47

Re: Predavanja

Odgovor Napisal/-a Dexter »

bajna napisal/-a:zdj pa ne vem več, a sm js mal slepa al kko :D a mi daš lepo prosim link, ker js tega res ne najdem :oops:
http://www.pf.uni-lj.si/media/urnik_2_l ... mester.doc

Mene bolj zanima kdaj ima kdo vaje pri KMP, k bodo zdaj po novem 2-krat na teden.
Vsaka stvar je težka, preden postane lahka.
Uporabniški avatar
bajna
Prispevkov: 995
Pridružen: 05. Okt 2008 16:20

Re: Predavanja

Odgovor Napisal/-a bajna »

tenkju veri meni :D
Magnifique
Prispevkov: 33
Pridružen: 14. Dec 2009 13:53

Re: Predavanja

Odgovor Napisal/-a Magnifique »

A ma kdo slučajno na računalniku zapiske od 24.12 pa 4.1.?? čist vseen če niso urejeni pa tko, sam tok da mal vidm kaj je kej blo...če bi bil kdo tok prjazn, bi mu bla zlloo hvaležna ;)
tjaskaa_
Prispevkov: 147
Pridružen: 03. Mar 2009 13:42

Re: Predavanja

Odgovor Napisal/-a tjaskaa_ »

hej,

mene pa zanima, do kje ste prišli danes na predavanjih od KMP-ja? je Jkulin povedal kej novega? :D kakšen dobr vic) :lol:
Uporabniški avatar
densy
Prispevkov: 332
Pridružen: 22. Dec 2008 16:47

Re: Predavanja

Odgovor Napisal/-a densy »

ja danes je bilo zanimivo na predavanjih.. :lol:
tjaskaa_
Prispevkov: 147
Pridružen: 03. Mar 2009 13:42

Re: Predavanja

Odgovor Napisal/-a tjaskaa_ »

in do kje ste prišli??
Uporabniški avatar
MCKvadrat
Prispevkov: 22
Pridružen: 23. Jun 2009 07:45

Re: Predavanja

Odgovor Napisal/-a MCKvadrat »

Menda do posrednega sostorilstva.. nisem mogu preveč sledit.
Uporabniški avatar
baby™
Prispevkov: 1573
Pridružen: 05. Okt 2008 17:16
Kraj: če me najdeš, mi povej, kje sm.

Re: Predavanja

Odgovor Napisal/-a baby™ »

za lažje učenje si lahko preberete, kako Korošec pripoveduje pravljico za lahko noč... :lol: Slika

Rdeči Kapici je mati nekega dne akreditirala transport viktuarij za babico, ki je bila zaradi starosti anemična in je le redko zapuščala svoj domicil. Brez asistence je Rdeča Kapica odskakljala v obskuren gozd, ko se je pred njo nenadoma pojavil volk, ki je do tedaj latenten čakal za enormno smreko. Rdeča kapica, ki ni vedela, da je volk tako maligen, se ni prav nič deranzirala. "Kam pa kam, Rdeča kapica?" jo je dolozno intervjuval volk. "Babici, ki rezidira nedaleč od tu, nesem kolacijo!", je vljudno replicirala Rdeča kapica. "Poglej," ji je aludiral volk, ki je komaj krotil svojo sitomanijo, "koliko rožic florira tukaj! Ne bos se dosti retardirala, če jih nekaj kolektiraš za babico!" Rdeča kapica, ki je ob volkovem intrigantskem incitiranju pozabila na materin konzilij, da naj bo v gozdu kar se da providentna, se je takoj agilno lotila akumuliranja rožic. Hipokritski volk je medtem rapidno stekel do babičine koče, skočil v sobo in konzumiral frapirano babico. Oblekel je njen negliže in se lociral v posteljo, da počaka na Rdečo kapico. Ta je z majhno retardacijo res prišla. Nekaj časa je skrutinirala kamufliranega volka, potem pa rekla:
"Babica, zakaj imaš tako enormne okularje?"
"Da te bolje vizualno percipiram!" je emfaticno povedat volk.
"Zakaj imaš tako bizarna ušesa?"
"Zaradi boljše avdio percepcije!" je se bolj preciozno artikuliral volk.
"In zakaj imaš taksno enormno palatoshizo?"
"Zato, da te laze konzumiram!" je z monstroznim glasom odrecitiral volk in huronsko atakiral Rdečo kapico. Po tem amoralnem dejanju se je retardiral v posteljo in med kakofonicnim smrčanjem zaspal.
Lovcu, ki je pasiral babičino hišico, so se groteskni glasovi iz hišice zdeli suspektni. Rezolutno je vstopil v babičino sobo in takoj konstatiral, da je volk konzumiral babico in Rdečo kapico. Iz volkovega voluminoznega trebuha so namreč prihajali morbidni klici na pomoč. Z robustnim udarcem je dezaktiviral volka in mu z drastičnim nožem naredil vivisekcijo. lz abdomena sta prilezli babica in Rdeča kapica, obe intaktni. Skupaj z lovcem sta potem interpolirali kamenje v prazen volkov želodec in mu ga zašili. Volka je zaradi gastrolitov kmalu popadla hidromanija in ves adinamicen se je splazil do vodnjaka. Ko se je dekliniral čez rob vodnjaka, je zaradi balasta v trebuhu izgubil balanso in zgrmel v vodo. Babica, lovec in Rdeča kapica so se eksultirajoc objeli in si aklamirali ob solviranju pred hudobnim volkom.
jaz sem mali psihopat
Uporabniški avatar
densy
Prispevkov: 332
Pridružen: 22. Dec 2008 16:47

Re: Predavanja

Odgovor Napisal/-a densy »

omg, kje si to dobila.. :lol: prajsles :)
Uporabniški avatar
Dexter
Prispevkov: 1072
Pridružen: 15. Dec 2008 15:47

Re: Predavanja

Odgovor Napisal/-a Dexter »

baby™ napisal/-a:za lažje učenje si lahko preberete, kako Korošec pripoveduje pravljico za lahko noč... :lol: Slika
Ta pravljica nima konca! :( :(

Me namreč zelo čudi, da lovec babici v okviru dogmatike splošnega pojma kaznivega dejanja ni natančno kvalificiral problem subsumpcije konkretnega dejanskega stanja pod abstraktno pravno normo, ki se v dani literarni zadevi kot pravno relevantno odpira znotraj problematike biti kaznivega dejanja pri pravni kvalifikaciji dejanja. :lol:
Vsaka stvar je težka, preden postane lahka.
Sizif
Prispevkov: 242
Pridružen: 05. Okt 2008 18:02

Re: Predavanja

Odgovor Napisal/-a Sizif »

:lol:
blank
Uporabniški avatar
*bini*
Prispevkov: 1018
Pridružen: 05. Okt 2008 00:53

Re: Predavanja

Odgovor Napisal/-a *bini* »

kok je treba za izpit znat tale 4. del - kazenske sankcije ? k tle je kr eno nakladanje baaa :S

kje pa smo kj s predavanji :) ?
Odgovori

Vrni se na