Ocenjevanje

prof. dr. Vid Jakulin, prof. dr. Damjan Korošec, prof. dr. Katja Filipčič, prof. dr. Matjaž Ambrož

Moderatorji: a90ZmajbajnaJure

Tjaška
Prispevkov: 242
Pridružen: 14. Jan 2010 01:04

Re: Ocenjevanje

Odgovor Napisal/-a Tjaška »

Ugotavljam, da velik del novih generacij študentov razume študij oziroma svoje študijske pravice še vedno preveč gimnazijsko, ob tem pa ne vzame v zakup tudi svojih obveznosti. Študij in pisanje izpitov ni enako kot učenje za teste - učiteljica nam več ne pove kaj bo v izpitu, niti nam ne pove kakšen bo izpit. Kar se pa obveznosti tiče, ste pa sploh bolonjci že dokazali kaj in kako razumete študij.

Vidim, da še vedno nisi dojel, kaj jaz želim povedati...Meni je vseeno, če spremenijo test...pa magar če zgodbice sploh ne dajo...pa če je 10 vprašanj za obkroževat...mi je čisto vseeno...
Če bi spremenili način ocenjevanja samo za bolonjski sistem bi se še strinjala (kakor sem že napisala) ampak se pač ne strinjam, da spremenijo način ocenjevanja za STARI sistem. Tisti, ki so si zbrali stari sistem so si ga zato tudi ker niso hoteli "tvegati"...s starim sistemom so bili že seznanjeni, vedeli so kakšen je sistem...vedeli so kakšni so predmeti, kaj se zahteva od njih...med tem pa tisti, ki so si pa zbrali bolonjski sistem pa pač nosijo na sebi tveganje.


Da ne omenjam vaše nesposobnosti ko smo vam celo leto govorili, da morate za točke iz kolokvija vsaj pristopiti na kolokvij, pa vas tega še vedno ni naredilo skor 200 in je bil spet problem junija, ko smo se pogajali, da vam vsem te točke priznajo, ker "niste vedeli" - ja paralo se mi je srce, ker odnašamo rit nekomu ki pri 19 ni sposoben doumet informacij, ki smo mu jih povedali vsaj 3-krat.

Nadalje sem bil šokiran ko je prišla neka ideja o tem kaj je bilo in kaj ni bilo v izpitu v primerjavi s tem kaj je bilo povedano na predavanih. Če samo pomislim si naše generacije sploh ne bi drznile jamrat, da je kaj v izpitu. Če je bilo rečeno, da se obravnava zakon od tega do tega člena, potem (tudi če se ne odpredava) je treba znat zakon od tega do tega člena - obstaja komentar.


Tukaj se je tudi meni obračal želodec, ko je to prišlo ven in se strinjam s teboj...večina jih res ne razume, kaj je to študij (bi se vprašala kdo je tukaj kriv?)

No pa dovolj o nas, študentih. Pejmo še kako rečt o vaših "nespodobnih" predstavnikih. Če ne bi bilo nas, ki smo večinoma pobudniki tudi zadev na UL, bi danes imeli samo še tri roke za opravljanje enega izpita - septembra smo zadevo ustavl (kljub temu, da se sam z zmanjšanjem čist strinjam). Če ne bi bilo nas, te ki danes jamrate, da je bil izpit drugačen kot ponavadi, tega problema sploh ne bi imeli, ker bi študirali po bolonjskem programu - ne bi se samo za vas izvajal izredni študij brez šolnine po starem programu, ampak bi MVZT reklo, da je interpretacija Zakona jasna in bi vas sredi leta prepisali na bolonjski program - pa bi se lahko pritoževali kolikor bi se hoteli, ampak bi končno odločitev dočakali čez 8 let... Nadalje smo marsikateremu študentu, ki je imel razloge uspeli izboriti izjemni vpis, podaljšanje statusa ali absolventskega staža na Senatu. Ampak seveda, take stvari se pričakuje in nihče ne zahteva zahvale, ker vemo da je ne bomo dobili - kvečjemu nerganje zakaj niso nečesa zrihtali za dve leti, ali pa še povečali število opravljanj izpitov. Vse kar pa lahko zahtevamo pa je malo spoštovanja, ker če se čutite tako sposobni za branjenje naših pravic nevem zakaj niste kandidirali. Pa boste vsi rekli, ker nas to ne zanima, ker se nočmo naprej metat tako kot vi. Vsi ti argumenti so obžalovanja vredni, ker vem kje je pravi vzrok: lažje je mirno živeti in pustiti drugim da se s tem ukvarjajo, kot pa marsikdaj dneve in noči študirati določeno zadevo, da bi jo lahko naslednji dan zagovarjal.

Kdo je bil kriv zato, da so nas sredi leta prestavili v bolonca? Mislm, da naš fax! Ker če ne bi odlašali s tem boloncem toliko časa, in bi se bolje pripravili potem bi nam že takoj rekli, da če pademo, da gremo v bolonca...ne pa da so nam dali dve možnosti septembra ko smo se vpisovali v letnik. (ja res je mi smo krivi, da smo padli ampak pač enim ni sfolgal)...in potem se je zgodilo to kar se je....zato so nam dali potem obe možnosti (bolonc ali izredno stari), ker so vedeli, da so zafrknl...


Bojim pa se, da se niti ne zavedate kaj vas čaka prihodnje študijsko leto, če je vse res kar se pripravlja, oziroma kaj vas čaka ko boste stopili v realno življenje po koncu 16 letnega ujčkanja na izobraževalnih ustanovah.

Kako pa naj pa se zavedamo, če nam nihče nič ne pove, kaj se pripravlja? :shock:
Aljosa Krdzic
Prispevkov: 27
Pridružen: 13. Jan 2010 08:10

Re: Ocenjevanje

Odgovor Napisal/-a Aljosa Krdzic »

Zdravo Tjaška,

razumem kaj hočeš povedat in razumem študente starega univerzitetnega programa - pač prčakuješ, da se ne bo po 10ih letih zdj neki spremenilo za zadnje tri izpite, ki jih bodo opravili študentje po starem programu. Ne strinjava pa se očitno pri učinku te spremembe - meni se ne zdi, da jih bo zdj zarad tega velik več padal al pa kaj podobnega.

Kar se pa tiče "prepisa" pa zadeva ni čist taka. Študentje ste za zadevo zvedl enkrat januarja, ker vas prej ni bilo smiselno obremenjevat s tem, ker iak ni bilo pametne rešitve. Enkrat novembra smo zvedeli mi na faxu za zadevo, ko je UL na fax poslala zahtevo, da se situacija uredi (na podlagi poziva MVZT). Ko smo se z zadevo seznanl smo mel nešteto sestankov z vodstvom kaj se da narest. Mislm da smo vsi skupej zakon prebral parkrat in da smo se vsi strinjal, da mate študentje, kljub temu da se stari program ne izvaja več, še vedno močnejšo pravico do ponavljanja. Šlo je pač za razlike v interpretaciji med MVZT, ostalimi članicami na UL in našo fakulteto. Pravica do ponavljanja je vsakemu zagotovljena in jo pričakuje, zato je nesmiselno, da se mu te pravice ne omogoči. S tem ciljem so vas septembra pač vpisovali v stari program - nič drugega kot dobra namera. Ker pa se MVZT ni strinjal pa ja...je blo treba neki narest. In rešitev, ki je bla ponujena po mojem mnenju ni slaba, ker nihče na ta račun ni odškodovan, no razen vsi študetje fakultete. Vseh 100, ki se je vpisalo v star program izredno (torej ste ponavljali po starem programu) namreč ni financiranih iz sredstev MVZT, niti se vam ne zarčunava šolnina. To pomeni, da dobimo na študenta od UL še manj kot pa smo dobili prej (pa že tako smo imeli nizek količnik financiranja). To je rezultat tega in smo vsi za to vedeli pa nikol noben niti za minuto ni pomislu da vi vas enostavno vrgl v bolonjo kot so to nardile druge fakultete. Aja pa za občutek to na letni ravni znese približno 250.000 evrov manj sredstev za fakulteto... Bila je pa opcija, da ostanete vpisani kot redni, in da vam MVZT na koncu ne prizna opravljenih obveznosti, ker bi de facto študirali po programu, ki ne obstaja - najbrž bi na sodišču zmagala naša interpretacija, ampak nevem če bi bilo vredno za to tvegat kaj bi se zgodil z vami...

Aja pa niso vas pretsval v bolonca. Vsak je imel 3 opcije - da se sredi leta vpiše izredno v drugi letnik, da se prepiše na bolonjca in da ponavlja kot izredni študent brez plačila šolnine. Odlašal se je pa zato, ker je bolonja en k**** in kasneje kot smo šli v bolonjo boljše je za nas. Ker problem pri nas je da se zahteva delo po skupinah financiranje je pa takšno kot takrat ko smo imeli po 300 študentov v eni skupini ipd... Bolonja v pravem pomenu ima smisel samo če imaš infrastrukturo, financiranje in okolje takšno...drugače pa ne.

Kar se pa tiče obveščenosti kaj se pripravlja, pa sj se veliko govori, samo očitno ne spremljaš...o teh zadevah je pa res lahko vsah obveščen sploh ker:

1. Študentski svet ima na vsaki sejo točki: Aktualno na Senatu in komisijah PF ter točko Aktualno na ŠS UL. V sklopu teh dveh točk se vedno obravnava aktualne zadeve in ravno iz razloga obveščenosti jih obešamo na oglasno desko na fakulteti. Celo stališča so iz njih razvidna in bi se ob morebitnem nestrinjanju z njimi komot obrnili na nas. Je pa res, da si je treba vzet 5 minut in si jih kdaj prebrat...

2. Na spletni strani MVZT redno objavljajo predloge sprememb raznoraznih aktov in mnenja posameznih deležnikov v tem procesu. Lep primer je zadnja obravnava Resolucije o Nacionalnem programu visokega šolstva...

3. Mediji relativno redno spremljajo dogajanje in se vsi deležniki (od UL, do Študentskih organizacij in Študentskih svetov) pojavljajo s svojimi mnenji.

4. Še nikoli na faxu nobenemu nisem reku, da mu ne bom povedu kaj se dogaja. Je pa res, da vas je zelo malo karkoli kadarkoli vprašalo - kogarkoli izmed nas.

LP ALJOŠA
Lili Marlen
Prispevkov: 6
Pridružen: 02. Jun 2011 11:33

Re: Ocenjevanje

Odgovor Napisal/-a Lili Marlen »

(Ne)resničnost tvojih trditev ni tisto, kar je na tvojih postih moteče. Ker če so reči, ki jih navajaš, vsaj polovično resnične o odnosu vsaj nekaterih študentov do študija, se strinjam, da je to žalostno in potrebno sprememb. Tisto, kar je (milo rečeno) moteče, je (poleg odnosa študentov, ki ga ti kritiziraš), TVOJ odnos in neprimeren nivo komunikacije napram nam, ostalim študentom. Upam, da je tokrat to, na kaj je letela kritika, dovolj jasno.
in ..mimogrede: jaz osebno se v ničemer od napisanega ne najdem. In sem prva, ki je najmočnejši zagovornik prevzemanja odgovornosti vsakega za svoje (ne)znanje. Zato je to zadnje, kar bi me motilo. Ker mene ravno tako moti "sem padel, ker me je vrgel, pa sem vse znal" način razmišljanja.
Me pa ravno tako moti tak neprimeren način. Si ga boš privoščil, ko boš dobil Nobelovo nagrado. Do takrat pa se vsaj pretvarjaj, da razumeš, da si še posebej kot predstavnik študentov v komunikaciji do njih zavezan vsaj k minimalni vljudnosti pri podajanju svojega mnenja.
Ker pridigati neke študijske vrednote na TAK način temu, kar poveš, jemlje vso kredibilnost, hkrati pa itak pove več o tebi kot o nas, razvajenih in nevzgojenih mlajših generacijah.

*se preveč razjezila, se šla vmes raje KPP učiti in pol malo popravila pridevnike :D
Aljosa Krdzic
Prispevkov: 27
Pridružen: 13. Jan 2010 08:10

Re: Ocenjevanje

Odgovor Napisal/-a Aljosa Krdzic »

Če že ne drugega je moj nivo komunikacije veliko višji kot naprimer tvoj - ne skrivam se za raznoraznimi "izmišljenimi" nicki:)

Se pa strinjam, da ste mi preveč dvignili pritisk, zato se vsem ki bi bili z mojim pisanjem lahko potencialno užaljeni opravičujem. Seveda se pa pričakuje medsebojno spoštovanje, torej tudi jaz ne mislim prenešatai navajanja neresnic in površin izhav oziroma interpretacij določenih zadev:)

LP ALJOŠA
Lili Marlen
Prispevkov: 6
Pridružen: 02. Jun 2011 11:33

Re: Ocenjevanje

Odgovor Napisal/-a Lili Marlen »

No :)

Z začetkom debate o tem, ali je bolj nespoštljivo označevati so-študente z raznimi slabšalnimi pridevniki in samostalniki ali to, da se na forumu, ki deluje po principu nickname-ov le-tega uporabnik dejansko poslužuje, postane ta tema brezpredmetna in dovolj abotna, da je prej primerna za na pivo in: ja, go figure, Lili Marlen je RES nickname, NE pravo ime - i plea guilty :P

Ostalo pa: opravičilo na mestu, sprejeto (najbrž tudi širše) in aplavz (no sarcasm) za tokratni presežek.

Lp in ustvarjalno poletje,

Lili
albachiara
Prispevkov: 33
Pridružen: 15. Nov 2009 13:51

Re: Ocenjevanje

Odgovor Napisal/-a albachiara »

Kaj zdej junija se bo tudi upoštevala gaussova pri ocenjevanju?
dragoxxx
Prispevkov: 1387
Pridružen: 06. Okt 2009 16:33

Re: Ocenjevanje

Odgovor Napisal/-a dragoxxx »

Ne vem sicer kako točno poteka pri njih to upoštevanje, ampak maja je bilo za 6 54%, za 7 65%, za 8 74%, za 9 83% in za 10 92 %....tko da pomoje se bo upoštevalo, odvisno kako uspešni boste :D
Odgovori

Vrni se na