Zapiski

prof. dr. Peter Grilc, doc. dr. Klemen Podobnik

Moderatorji: ZmajbajnaJure

Nalla
Prispevkov: 5
Pridružen: 14. Jul 2009 23:51

Re: Zapiski

Odgovor Napisal/-a Nalla »

Poizdravljeni!

Zanima me iz česa ste se učili gospodarsko pravo? Jaz sem že obupala, še predno sem se začela učit! Saj vem, da je čas poletja, vendar bi rada vseeno vsaj literaturo dobila, da se mi bo avgusta lažje učit!
pikopelini
Prispevkov: 50
Pridružen: 06. Mar 2009 19:10

Re: Zapiski

Odgovor Napisal/-a pikopelini »

good question. me pa tut ekstremno zanima kok členov je treba znat pri zakonih. ker upem, da mi ni treba vseh 700 členov prebrat...ampak...najprej mejte vsi lepo poletje;)
pika@
Prispevkov: 219
Pridružen: 20. Okt 2008 20:46

Re: Zapiski

Odgovor Napisal/-a pika@ »

poletja za nekatere ne bo, ker mamo še kr ene par izpitkov jesen in nočmo ponavljat letnika =) baje da je za gospodarca dovolj tista "slavna skripta" in ZGD-1. je pa baje treba znat večino členov(ampak velik jih je že v skripti, tko da ni panike).
pikopelini
Prispevkov: 50
Pridružen: 06. Mar 2009 19:10

Re: Zapiski

Odgovor Napisal/-a pikopelini »

kera pa je ta slavna skripta in kje se jo dobi;)hvala
pika@
Prispevkov: 219
Pridružen: 20. Okt 2008 20:46

Re: Zapiski

Odgovor Napisal/-a pika@ »

jaz sm jo dobila v kopirnici, ne na faksu, v tisti čez cesto. sam reč da bi rada tisto, k jo najpogosteje jemljejo... je pa v eni skripti tržno in korporacijsko.
Uporabniški avatar
flafi
Prispevkov: 1768
Pridružen: 05. Okt 2008 15:31
Kraj: Ljubljana

Re: Zapiski

Odgovor Napisal/-a flafi »

Jo majo pa drgač tut na faksu v kopirnici, ma 90 strani, na tretji se konkurenčno začne.
Drgač pa po mojih izkušnjah ne rabiš kej preveč se na pamet učit ZGD-1 pa ZPOmK-1. Vse ta pomembne stvari so itak v skripti napisane, al pa v starih vprašanjih. Samo mal pogledaš, če se je besedilo zakona kej spremenilo - point je itak v večini primerov isti ostal. Neki stvari pa odpade, ker jih v novem zakonu ni več.
Jst nisem ZGD-1 niti prebrala celga in dejansko večino tistih zahtevanih členov tut nisem prebrala, ker se mi ni več dal - sm se preveč z zakoni iz konkurenčnega namučla, da me je potem statusno vse minilo brat.
Skripta je res fajn, zakoni pa za zraven, če maš res preveč časa. Členov ni treba nobenih skor na pamet znat - une, k jih je pa treba (recimo 6. člen ZPOmK-1), so pa itak v skripti tokrat napisani, da jih na koncu že znaš. Pa še to ubistvu ni treba na pamet znat, ampak je treba sam vedt o čem govori.

Gospodarc res ni grozn :)
It's so fluffy, I'm gonna die! IT'S SO FLUFFEEEEH!
žiži
Prispevkov: 5
Pridružen: 01. Avg 2009 12:05

Odgovor Napisal/-a žiži »

hej!
bi mi lahk nekdo povedal katere člene pri ZPOmk1 in ZVK je treba znat...in če je grilc kej povedu, če pride že v poštev novela ZPOmk-1A?
Uporabniški avatar
proton
Prispevkov: 433
Pridružen: 17. Nov 2008 15:19

Re: Zapiski

Odgovor Napisal/-a proton »

ZVk itak samo 13 člen - ostali tako ne veljajo več. Zpomk-1 pa 6, 7,8,9,10,11 (3 si pa pogledaš za kakšen izraz). ni veliko je pa to vse glede členov in konkurence, to si fajn poglejte. Za konkurenčno je fajn ena skripta Uvod v konkurenčno pravo - vse je kul, edino nedovoljena špekulacija ni več aktualna. Ima pa 16 strani in to je dovolj.
pika@
Prispevkov: 219
Pridružen: 20. Okt 2008 20:46

Re: Zapiski

Odgovor Napisal/-a pika@ »

kje pa se da to skripto dobit?
Uporabniški avatar
proton
Prispevkov: 433
Pridružen: 17. Nov 2008 15:19

Re: Zapiski

Odgovor Napisal/-a proton »

ne vem, jaz jo imam doma :lol: Mislim, da je tudi v kopirnici... poglejte.
Uporabniški avatar
Tecka
Prispevkov: 306
Pridružen: 06. Okt 2008 11:40

Re: Zapiski

Odgovor Napisal/-a Tecka »

Ni se mi ljubilo gledat ce je ze dodana a je ta skripta uvod v konkurencno pravo ta ... (logirat se je potrebno da lahko pogledas) http://www.studentarija.net/portal/baza ... rsko-pravo (statusno, gospodarsko, konkurencno) sam ma 13 strani
Uporabniški avatar
Anka
Prispevkov: 157
Pridružen: 05. Okt 2008 00:57

Re: Zapiski

Odgovor Napisal/-a Anka »

Proton a je to ta skripta k je tukaj na prvi strani prilimana??
Uporabniški avatar
proton
Prispevkov: 433
Pridružen: 17. Nov 2008 15:19

Re: Zapiski

Odgovor Napisal/-a proton »

ja, je :) To skripto si poglejte in res fajn tistih par členov omenjenih dveh zakonov in imate konkurenčno pod streho. Pa toplo priporočam da greste čez stare izpite - na vsake roku se ponovi nekaj vprašanj! Če boste vsa tista vprašanja znali se vam ni bat. Vsaj junija je bilo par vprašanj iz starih izpitov.
Uporabniški avatar
Anka
Prispevkov: 157
Pridružen: 05. Okt 2008 00:57

Re: Zapiski

Odgovor Napisal/-a Anka »

Hvala proton :)
Ker do zdaj sem se matrala s konkurenčnim v tisti slavni skripti z 90 stranmi in je okoli 50 strani samo konkurenčnega pa še tako grozno mi je napisano da kar ne morem :shock:
Uporabniški avatar
proton
Prispevkov: 433
Pridružen: 17. Nov 2008 15:19

Re: Zapiski

Odgovor Napisal/-a proton »

ma ne ga srat :lol: Jaz sem zelo fajn naredil in vam povem da je to dost. Pomaga, če si dobite še kakšne zapiske s predavanj, ker pride v poštev res tisto, kar sta pvedala Grilc in Podobnikl. Večina je pa iz starih izpitov, tisto morate znat. To je pa to, kot sem že rekel. Pa gospodarc sploh ni tok zafrnken kot na prvi pogled zgleda. Tud jaz sem tako mislil, dokler se ga nisem lotil. Pa ustni so zelo fajn, kar si lahko preberete tudi par strani nazaj.
Uporabniški avatar
baby™
Prispevkov: 1573
Pridružen: 05. Okt 2008 17:16
Kraj: če me najdeš, mi povej, kje sm.

Re: Zapiski

Odgovor Napisal/-a baby™ »

samo ena stran je pred to :lol: :twisted:
jaz sem mali psihopat
Uporabniški avatar
proton
Prispevkov: 433
Pridružen: 17. Nov 2008 15:19

Re: Zapiski

Odgovor Napisal/-a proton »

da boste tako dobro razpoloženi tudi na izpitu in ne boste imeli težav! :lol: :twisted:
Uporabniški avatar
baby™
Prispevkov: 1573
Pridružen: 05. Okt 2008 17:16
Kraj: če me najdeš, mi povej, kje sm.

Re: Zapiski

Odgovor Napisal/-a baby™ »

js sm tko dobro razpoložena, ker vem da je že mimo :lol: :twisted:
jaz sem mali psihopat
medvedka
Prispevkov: 112
Pridružen: 04. Feb 2009 16:31

Re: Zapiski

Odgovor Napisal/-a medvedka »

Najprej se opravičujem, ker bom zastavila butasto vprašanje. :) Proton, skripta za konkurenčno, ki si jo omenjal, ima 13 strani, naslov je Uvod v konkurenčno pravo, 1.poglavje je Tržno pravo in trg, 2. pa Konkurenčno pravo in konkurenca?
Za konkurenco imam eno skripto, ki ima 45 strani, ampak se mi zdi rahlo preobsežna za št. dni, ki so mi še ostali. :) Lep pozdrav vsem, ki "uživate" ob učenju gospodarca! ;)
Uporabniški avatar
Anka
Prispevkov: 157
Pridružen: 05. Okt 2008 00:57

Re: Zapiski

Odgovor Napisal/-a Anka »

Ja medvedka, to je ta skripta :)
medvedka
Prispevkov: 112
Pridružen: 04. Feb 2009 16:31

Re: Zapiski

Odgovor Napisal/-a medvedka »

Jeeeeeee!!! Zdej imam pa prov polepšan večer. Kaj večer, cel teden! :D
Uporabniški avatar
Anka
Prispevkov: 157
Pridružen: 05. Okt 2008 00:57

Re: Zapiski

Odgovor Napisal/-a Anka »

I know :D
Jaz sem se tudi najprej matrala s tisto s 45 stranmi pa mi nikakor ni šla, taka neberljiva mi je :roll:
Zdaj sem pa že od parih slišala da je tale skriptica čisto dovolj juheej :D
Uporabniški avatar
proton
Prispevkov: 433
Pridružen: 17. Nov 2008 15:19

Re: Zapiski

Odgovor Napisal/-a proton »

treba vprašat ;)
Cbela`
Prispevkov: 10
Pridružen: 17. Feb 2010 19:52

Re: Zapiski

Odgovor Napisal/-a Cbela` »

flafi napisal/-a:A je kul skripta za gospodarski iz kopirnice, k ma 90 strani pa na prvi strani so neke obligacije al neki tazga..? :?
Mene pa zanima, če se še učite po tej skripti, glede na to, da se je vmes že ful stvari spremenilo? Je skripta še okej, ima kdo mogoče kakšno novejšo al pa zapiske s predavanj, ki bi jih bil pripravljen deliti, prodati..? Skratka karkoli, kar se je izkazalo kot uspešen pripomoček za izpit !
Uporabniški avatar
bajna
Prispevkov: 995
Pridružen: 05. Okt 2008 16:20

Re: Zapiski

Odgovor Napisal/-a bajna »

če js prov zastopm je za izpit dovolj tista skripta, ki ima vsega skup ene 50 strani? in zraven zgd-1 pa zpomk?
Odgovori

Vrni se na