Izpit

prof. dr. Barbara Novak

Moderatorji: a90ZmajbajnaJure

Odgovori
bubble
Prispevkov: 38
Pridružen: 26. Feb 2010 13:25

Re: Izpit

Odgovor Napisal/-a bubble »

kaj ste pa kej napisali pri prvem vprašanju?:)

a se komu kej sanja kolk pik od treh bo dala pri zadnji nalogi, če si enega narobe rešil?:)
pina colada
Prispevkov: 73
Pridružen: 31. Maj 2011 13:41

Re: Izpit

Odgovor Napisal/-a pina colada »

cupcakex3 napisal/-a:Posvojitev s strani istospolnih partnerjev nima veze z reformo, ker se njihova razmerja urejajo v ZRIPSU. Zasledila sem, da v predpisih o ZZ in družinskih razmerjih na strani 232 piše: "To pomeni, da registrirana partnerja ne moreta skupaj posvojiti otroka, lahko pa vsak od njiju posvoji otroka sam. Vsak od istospolnih partnerjev ima tako možnost posvojiti otroka, ki je tuj v razmerju do obeh partnerjev. Vsak od registriranih partnerjev sme s soglasjem svojega partnerja posvojiti tudi otroka svojega partnerja, saj je tudi v tem primeru spoštovano načelo, da otrok ni posvojen od več oseb.Po pravilih ZZZDR je dopustno tudi, da istospolni partner posvoji otroka svojega umrlega partnerja ali postane njegov skrbnik ali rejnik" ;)

Sej drugače ni bil težek izpit ampak je blo kar nekaj hakeljcev :) jutri bo usodni dan :P
uf, zakon, torej je c prav :D :D :D
Uporabniški avatar
jessy
Prispevkov: 590
Pridružen: 09. Sep 2010 20:19

Re: Izpit

Odgovor Napisal/-a jessy »

Uh saj res, očitno je še mene zmedla ta anti-DZ propaganda ... že zdaj lahko posvojijo otroka in ta ureditev se ne bo spremenila, torej ni nič narobe, če sem kao odgovarjala po reformi. :mrgreen:

bubble, a zadnja naloga je bila tista o preživljanju? Verjetno bodo točke pač sorazmerno razdeljene glede na število vprašanj.
bubble
Prispevkov: 38
Pridružen: 26. Feb 2010 13:25

Re: Izpit

Odgovor Napisal/-a bubble »

ja, tisto koga mora A preživljati... glede na to da je bilo 5 vprašanj oz. odgovorov, mi ni jasno kako bo razdelila 3 točke, če kakor sem slišala, nikoli ne daje po pol točke oz podobno? tako da če eno zgrešiš si takoj na 2, oz 1 točki?:/
cupcakex3
Prispevkov: 185
Pridružen: 13. Dec 2010 16:28

Re: Izpit

Odgovor Napisal/-a cupcakex3 »

Meni se tudi zdi neumno, da tam pri nalogi za obkroževanje, če eno pozabiš ali narobe obkrožiš dobiš 0 točk :x jst sm se že med izpitom spraševala kako bo kakšne naloge točkovala..sicer pa bi si lahko olajšala delo s tem, da točkuje vsak odgovor z eno točko, pa bi pri zadnji nalogi bilo 5 točk in pika. Ampak ne barbi očitno noče računat koliko procentov je kdo dubu pa se znajde samo v primeru, ko je 20 točk:)
pina colada
Prispevkov: 73
Pridružen: 31. Maj 2011 13:41

Re: Izpit

Odgovor Napisal/-a pina colada »

A jutr je ob pol 9ih v njenem kabinetu? kak pa zgleda to pr njej? da ocene prej v šis al pove šele na vpisu?
Uporabniški avatar
jessy
Prispevkov: 590
Pridružen: 09. Sep 2010 20:19

Re: Izpit

Odgovor Napisal/-a jessy »

Če bi nameravala vpisati v ŠIS, nam ne bi bilo treba vsem jutri na faks. Ni bilo pa nič rečeno, kam naj bi prišli, razen če sem preslišala, ampak najverjetneje res v njenem kabinetu. To bo gneča ... :lol:
cupcakex3
Prispevkov: 185
Pridružen: 13. Dec 2010 16:28

Re: Izpit

Odgovor Napisal/-a cupcakex3 »

ja ja je reku, da naj gremo v njen kabinet, ki je nekje v 2.štuku-->sm šla na stran od fakultete in ugotovila, da je to soba 210 :)
Alan Shore
Prispevkov: 161
Pridružen: 24. Dec 2010 00:44

Re: Izpit

Odgovor Napisal/-a Alan Shore »

Normalno bi blo da prej objavjo rezultate, namesto da se tam gužvamo usi pa da zastonj prideš naprimer. Sam očitno temu ne bo tako
Blade1
Prispevkov: 70
Pridružen: 19. Feb 2010 13:03

Re: Izpit

Odgovor Napisal/-a Blade1 »

Ma pomoje bodo objauli na oglasni deski. Še vedno je bilo tako. Isto pri civilu in potem se gre k njej samo vpisat oceno. :)
omv
Prispevkov: 21
Pridružen: 07. Okt 2011 13:30

Re: Izpit

Odgovor Napisal/-a omv »

Ponavadi je blo tko, da so zjutraj objavili na oglasni deski rezultate, pol je pa sledil vpis pri prof.
Pa pri nalogah za obkroževat je (večinoma) po sistemu vse ali nič.
Treba zlo dobr prebrat, ker je velik hakelcev ;)
cupcakex3
Prispevkov: 185
Pridružen: 13. Dec 2010 16:28

Re: Izpit

Odgovor Napisal/-a cupcakex3 »

Upam, da ne bojo lih ob 8.30 objavli :) kaj piše vpisna številka in ocena zraven?
Uporabniški avatar
jessy
Prispevkov: 590
Pridružen: 09. Sep 2010 20:19

Re: Izpit

Odgovor Napisal/-a jessy »

omv napisal/-a:Ponavadi je blo tko, da so zjutraj objavili na oglasni deski rezultate, pol je pa sledil vpis pri prof.
Pa pri nalogah za obkroževat je (večinoma) po sistemu vse ali nič.
Treba zlo dobr prebrat, ker je velik hakelcev ;)
In oboje je ob isti uri, objavljeni rezultati in vpis? V čem je po tem fora, v vsakemu primeru moraš priti (mogoče za brezveze) na faks. :? Razen če bodo že prej rezultati in jih bo kdo skeniral sem ... Ampak če se prav spomnim, so bili lani pri civilnem rezultati najprej v ŠISu?
Blade1
Prispevkov: 70
Pridružen: 19. Feb 2010 13:03

Re: Izpit

Odgovor Napisal/-a Blade1 »

očitno sploh ne bodo objavili.
marsal
Prispevkov: 2
Pridružen: 20. Okt 2011 11:31

Re: Izpit

Odgovor Napisal/-a marsal »

5. naloga: Obkroži trditve, ki ne držijo:
(mislim da e.) Očim in pastorek sta v prvem kolenu svaštva.

Jaz imam v zapiskih napisano, da ta trditev drži, zato je nisem obkrožil. Na vpogledu pa je na izpitu bilo to obkroženo z rdečo in nič točk.
V zapiskih imam še dodano, da svaštvo izgublja na pomenu, je pa osnova preživljanju otroka ZZ ali ZZS partnerja (glej 127.čl).

Kako ste imeli vi to rešeno?
pina colada
Prispevkov: 73
Pridružen: 31. Maj 2011 13:41

Re: Izpit

Odgovor Napisal/-a pina colada »

Na izpitu je pisalo da sta očim in pastorek v prvem kolenu svaštva stranske linije, pravilno pa je, da sta v prvem kolenu ampak ravne linije.
omv
Prispevkov: 21
Pridružen: 07. Okt 2011 13:30

Re: Izpit

Odgovor Napisal/-a omv »

jessy napisal/-a:
omv napisal/-a:Ponavadi je blo tko, da so zjutraj objavili na oglasni deski rezultate, pol je pa sledil vpis pri prof.
Pa pri nalogah za obkroževat je (večinoma) po sistemu vse ali nič.
Treba zlo dobr prebrat, ker je velik hakelcev ;)
In oboje je ob isti uri, objavljeni rezultati in vpis? V čem je po tem fora, v vsakemu primeru moraš priti (mogoče za brezveze) na faks. :? Razen če bodo že prej rezultati in jih bo kdo skeniral sem ... Ampak če se prav spomnim, so bili lani pri civilnem rezultati najprej v ŠISu?

Ponavadi je blo tko, da je najprej na oglasni, pol pa takoj zatem vpis pri prof. Tko da ja, nekateri pridejo tut za brez veze. tak je pač sistem pri tem predmetu :roll:
Uporabniški avatar
La mariposa
Prispevkov: 157
Pridružen: 26. Jan 2011 15:29

Re: Izpit

Odgovor Napisal/-a La mariposa »

Zanima me kaj tocno pride v poštev za izpit. Kolikor vem učbenik od Zupančiča in Predpisi s komentarjem. Zanima me kako je z reformo?
Alan Shore
Prispevkov: 161
Pridružen: 24. Dec 2010 00:44

Re: Izpit

Odgovor Napisal/-a Alan Shore »

Tale skripta na forumu, ki ima 85 strani zraven pa še pomembnejše zakone prebereš in je to povsem dovolj za izpit:) S tem da so v skripti ene 3 stvari drugače, tko da ne škodi še lotošnje zapiske prebrat, da se popravi kar je narobe, tko sm se tega lotil jaz:) ne vzeme veliko časa.
Uporabniški avatar
La mariposa
Prispevkov: 157
Pridružen: 26. Jan 2011 15:29

Re: Izpit

Odgovor Napisal/-a La mariposa »

večinoma imam svoje zapiske samo nekaj proti koncu mi jih manjka :S, a je dovolj knjiga od zupancica? in pa seveda predpisi, ki so pomembni. kaj pa tista pojasnila na zacetku, ki so v predpisih? a tista knjiga reforma je sploh pomembna in kaj pride v poštev?
Alan Shore
Prispevkov: 161
Pridružen: 24. Dec 2010 00:44

Re: Izpit

Odgovor Napisal/-a Alan Shore »

Za lepo oceno na izpitu je po moje povsem dovolj skripta ter prebrani zakoni, pa še to drugo ni nujno, če te pa to zanima pa verjetno ne škodi njen komentar ter knjiga od zupančiča, js je nisem bral ker naj bi bla zastarela, njenih komentarjev pa ne ker sem prepozno zvedel da sploh obstajajo:D Je blo pa vseen dovolj za lepo oceno:)
deadff
Prispevkov: 126
Pridružen: 14. Dec 2008 23:39

Re: Izpit

Odgovor Napisal/-a deadff »

A bi se dal napisat katere so tiste tri stvari, ki so drugače? :mrgreen: (vem da sem optimist)
Alan Shore
Prispevkov: 161
Pridružen: 24. Dec 2010 00:44

Re: Izpit

Odgovor Napisal/-a Alan Shore »

Napišem v nedeljo ko pridem v lj ker nimam skripte pri sebi:) ni problema, sej je zlo malo.
deadff
Prispevkov: 126
Pridružen: 14. Dec 2008 23:39

Re: Izpit

Odgovor Napisal/-a deadff »

Ok super :D
Uporabniški avatar
La mariposa
Prispevkov: 157
Pridružen: 26. Jan 2011 15:29

Re: Izpit

Odgovor Napisal/-a La mariposa »

torej ni nič narobe če se učiš po tej knjigi, če te bolj zanima snov? Na forumu sem nasla samo dve skripti pod literturo. Katera naj bi bila u redu? in hvala za odgovor :D
Odgovori

Vrni se na