Izpit

prof. dr. Barbara Novak

Moderatorji: a90ZmajbajnaJure

Odgovori
Uporabniški avatar
*bini*
Prispevkov: 1018
Pridružen: 05. Okt 2008 00:53

Re: Izpit

Odgovor Napisal/-a *bini* »

1. naloga - starša sta se se sporazumela o tem da bo njun mladoletni sin živel pri očetu, dogovorila sta se tut o vseh ostalih bistvenih stvareh. Ali lahko sodišče takoj tazveže ZZ ali mora pred tem za varstvo otroka storiti še kaj ?

2.naloga - A je stara 18 let. 2 mesca po polnoletnosti je mela prometno nesrečo in ne more več skrbet zase. kaj bo CSD staršema svetoval in ali lahko starša podaljšata RP ?

3. naloga - neki u zvezi z ZZS in posvojitvijo - za obkrožvat je blo - 4 trditve

4. naloga - obkroži ne pravilne trditve - blo jh je ene 8, pojma nimam zdj točno kaj, vem da je blo pravni učinki razveljavitve ZZ učinkujejo ex nunc, rejnik mora preživljati rejenca, pravica do preživljanja je premoženjska pravica, registrirana istospolna partnerska skušnost ni veljavna če je kdo od partnerjev prej biu v ZZS, materin mož velja očeta otroku ki je bil rojen v neveljavni a še ne razvezani ZZ

5. naloga - slovenc 17 let pa šved 20 let hočta registrirat istospolno parnersko skupnost. 30 dni pred tem svoj namen prijavita upravni enoti. Ko se hočta registrirat ju nočjo ker nimata potrdila od CSD za spregled mladoletnosti. ali je ta zavrnitev utemeljena al neki tazga no.

6. naloga - za obkrožvat - CSD ni pristojen za : odvzem RP,odvez poslovne sposobnosti, neki s posvojitvijo, mnenje o tem ali je sporazum glede V&V v otrokovo korist, sklepanje daril večjih vrednosti med zakoncema, pa še nee 3 trditve so ble

7. naloga - Maja in Jure sta par od leta 1995. leta 1997 se jima rodi hčerka Petra. takoj po rojstvu skleneta ZZ. Jure vs ponosen prjatlom razlaga o svoji hčerki. leta 1998 Miha pripozna Petro za svojo.
Kdo je oče po pravu ?
Pod katerimi pogoji bi bil oče drug moški ?

8. naloga - starša sta že 3 leta razvezana. otrok živi pri mami, z očetom ima stike. babica hoče met tut stike z otrokom. usi se strinjajo.
Kdo so stranke v postopku ?
Na kater organ se bojo obrnili in kaj bodo od njega zahtevali ?
v kakšnem postopku se odloča ?
nusa
Prispevkov: 422
Pridružen: 07. Okt 2008 15:08

Re: Izpit

Odgovor Napisal/-a nusa »

pr 8. je blo vprašanje kdo so OSEBE v postopku:D in zato sem jaz napisala samo otrok in babica, ker za mene csd ni oseba :D
Uporabniški avatar
*bini*
Prispevkov: 1018
Pridružen: 05. Okt 2008 00:53

Re: Izpit

Odgovor Napisal/-a *bini* »

a niso ble stranke ? mah jst sm že čist zmešana od usega.

pa še ena naloga za dopolnjevat je bla. Starša, ki imata skupno V&V o bistvenih stvareh odločata _______, o vsakdanjih stvareh pa _________________________________.
eldorado
Prispevkov: 650
Pridružen: 09. Nov 2009 09:54

Re: Izpit

Odgovor Napisal/-a eldorado »

klapa!

a kej veste, kok časa je potrebno da se naučiš to družino? apeliram tudi na starejše kolege, koliko časa ste vi rabil da ste se naučil :D kok je dovolj? :)
Uporabniški avatar
Fleurette
Prispevkov: 951
Pridružen: 05. Dec 2008 14:17

Re: Izpit

Odgovor Napisal/-a Fleurette »

Mene pa zanima kok ste si tisti k ste že nardil izpit pogledal kej reformo pa tist komentar k zzdrju pa to... Ker tistga je kr precej čeprov se mi zdi da noter piše več ali manj isto.

Plus, zakaj moramo kao imet to reformo pa jo brat, če pove kaj bo na novo? sej to zdej ni pomembno za izpit v bistvu :? use kar je je to, da te zmeša pa pol ne veš kaj je zdej in kaj bo.
Uporabniški avatar
*bini*
Prispevkov: 1018
Pridružen: 05. Okt 2008 00:53

Re: Izpit

Odgovor Napisal/-a *bini* »

za naučit, hm kaj pa vem, sam jst bi rekla da minimalno en teden. ker tle pr družini se morš učit ZLO natančno, skripta je super ampak res jo mors dobr znat. na izpitu pA pazt pa zlo počas brt, kr drugač hitr kj pomešaš. tut ona je dost natančna pr ocenjevanju.

jst sm najprej se učila po skripti pol sm šla pa tut komentar brat, ubistvu je še enkat isto razložen, pač tut če se sam skripto naučiš je ok. refeorme je pa treba znat, niti ne tok za pisni izpit ampak na ustnem rada upraša npr kako je zdej s stanovanjskim varstvom pa kako bo po reformi.
w4nkst4
Prispevkov: 771
Pridružen: 02. Feb 2009 11:27

Re: Izpit

Odgovor Napisal/-a w4nkst4 »

A je ustni v boloncu???
Uporabniški avatar
Zmaj
Prispevkov: 1475
Pridružen: 22. Jul 2009 13:21

Re: Izpit

Odgovor Napisal/-a Zmaj »

Ne :)
Si vis pacem para bellum
Uporabniški avatar
Minnie
Prispevkov: 205
Pridružen: 14. Okt 2010 14:33

Re: Izpit

Odgovor Napisal/-a Minnie »

*bini* s kere skripte si se pa učila?
Obrni obraz k soncu in sence padejo za teboj. :)
Uporabniški avatar
*bini*
Prispevkov: 1018
Pridružen: 05. Okt 2008 00:53

Re: Izpit

Odgovor Napisal/-a *bini* »

uf, so vm pa kr enih sitnosti ukinl zdej s tem boloncem, srečkoti :)

učila sm se po skripti k ma 70 strani, najdes jo na forumu pod temo družinsko pravo - zapiski - objavila jo je windy. aja pa una zgibanka je tut fajn.
Uporabniški avatar
Zmaj
Prispevkov: 1475
Pridružen: 22. Jul 2009 13:21

Re: Izpit

Odgovor Napisal/-a Zmaj »

A smem vprašati koliko si dobila?

Mogoče še opozorilo, kakor sem gledal je v skripti kar nekaj napak zato jaz berem zraven še zakon in druge predpise.
Si vis pacem para bellum
Uporabniški avatar
*bini*
Prispevkov: 1018
Pridružen: 05. Okt 2008 00:53

Re: Izpit

Odgovor Napisal/-a *bini* »

prvič sm pla pisat sm pisala pol točke do 6. pol sm sla se enkat pisat sm pisala 10. pa mi je znižala na 9 :roll: :twisted:
Uporabniški avatar
Zmaj
Prispevkov: 1475
Pridružen: 22. Jul 2009 13:21

Re: Izpit

Odgovor Napisal/-a Zmaj »

Bravo :twisted:
Si vis pacem para bellum
Uporabniški avatar
Minnie
Prispevkov: 205
Pridružen: 14. Okt 2010 14:33

Re: Izpit

Odgovor Napisal/-a Minnie »

*bini* napisal/-a:učila sm se po skripti k ma 70 strani, najdes jo na forumu pod temo družinsko pravo - zapiski - objavila jo je windy. aja pa una zgibanka je tut fajn.
Aha vem kera, jo že mam. Hvala! :D
Obrni obraz k soncu in sence padejo za teboj. :)
Uporabniški avatar
denny.crane
Prispevkov: 359
Pridružen: 11. Feb 2010 23:23

Re: Izpit

Odgovor Napisal/-a denny.crane »

Zmaj napisal/-a:A smem vprašati koliko si dobila?

Mogoče še opozorilo, kakor sem gledal je v skripti kar nekaj napak zato jaz berem zraven še zakon in druge predpise.
Bi bil tako prijazen in če imaš te napake označene, jih prepisal na forum enkrat med prazniki? Samo stran in besedico, ki nadomešča drugo besedico.

Prijazen pozdrav, A
What's my name?"Denny Crane!" No further questions.
Uporabniški avatar
Zmaj
Prispevkov: 1475
Pridružen: 22. Jul 2009 13:21

Re: Izpit

Odgovor Napisal/-a Zmaj »

Verjetno bom imel čas, da storim kaj v tej smeri ;)
Si vis pacem para bellum
dragoxxx
Prispevkov: 1387
Pridružen: 06. Okt 2009 16:33

Re: Izpit

Odgovor Napisal/-a dragoxxx »

Kak komentar to omenjate? A to mislite na knjigo: Predpisi o ZZ in družinskih razmerjih'? Ker ta knjiga meni sploh ni relevantna, saj vsebuje samo ZAKONSKO BESEDILO, zraven pa še komentira še neke zadeve tipa istospolna skupnost, matični register, ki sploh niso teme družinskega prava skoraj?
Uporabniški avatar
denny.crane
Prispevkov: 359
Pridružen: 11. Feb 2010 23:23

Re: Izpit

Odgovor Napisal/-a denny.crane »

dragoxxx napisal/-a:Kak komentar to omenjate? A to mislite na knjigo: Predpisi o ZZ in družinskih razmerjih'? Ker ta knjiga meni sploh ni relevantna, saj vsebuje samo ZAKONSKO BESEDILO, zraven pa še komentira še neke zadeve tipa istospolna skupnost, matični register, ki sploh niso teme družinskega prava skoraj?
Se popolnoma strinjam. S kje se misliš ti kolega naučiti družino?

Prijazen pozdrav, A
What's my name?"Denny Crane!" No further questions.
dragoxxx
Prispevkov: 1387
Pridružen: 06. Okt 2009 16:33

Re: Izpit

Odgovor Napisal/-a dragoxxx »

Jaz sem se včeraj začel učiti in sicer iz zapiskov, skripte, malce zraven berem Zupančičevo knjigo(in seveda suhoparni zakon). Dobil sem kar dober občutek, ko sem včeraj začel, ker se mi zdi, da se da lepo naučiti, ker ne zgleda težko. Zato upam, da mi ne bo treba brati komentarja in reforme, katera mogoče nikoli ne bo zaživela! :D
Saj mislim da je ona že zadosti povedala v zapiskih glede reforme, pa tud Zupančičeva knjiga se "zelo hitro" bere, ker je res fajn napisana :) Komentar je pa za moje pojme PREOBSEŽEN.
dragoxxx
Prispevkov: 1387
Pridružen: 06. Okt 2009 16:33

Re: Izpit

Odgovor Napisal/-a dragoxxx »

Bi vedel kdo povedati, če tole drži:
Spregled zadržka o obstoju ZZ je možen, če ZZ v trenutku odločanja še vedno obstaja

V knjigi piše, da je spregled zadržka o obstoju ZZ način konvalidacije neveljavne ZZ. Sodišče lahko določi, da ZZ konvalidira s tem, da zavrne zahtevek za razveljavitev, če je obstajal zadržek v času sklepanja ZZ, v času odločanja sodišča pa ne obstaja. Edino če je v vprašanju mišljeno, ne da obstaja ZZ še vedno, ampak zadržek? Boo, če kdo ve.... :D
Uporabniški avatar
Zmaj
Prispevkov: 1475
Pridružen: 22. Jul 2009 13:21

Re: Izpit

Odgovor Napisal/-a Zmaj »

Primer: Gre predvsem za zakonske zadržke, ki so obstajali v času sklenitve ZZ in je zaradi njih postala ZZ izpodbojna (neveljavna), v času odločanja sodišča, pa so bili te zadržki že odpravljeni npr: Mladoletnik sklene ZZ, čez 3 mesece pa, ko sodišče odloča je že 1 mesec polnoleten zato ZZ konvalidira in postane veljavna z zakonom urejena življenska skupnost.
Si vis pacem para bellum
dragoxxx
Prispevkov: 1387
Pridružen: 06. Okt 2009 16:33

Re: Izpit

Odgovor Napisal/-a dragoxxx »

Ja ja, potem sem prav razmišljal.
Hvala kolega :)
dragoxxx
Prispevkov: 1387
Pridružen: 06. Okt 2009 16:33

Re: Izpit

Odgovor Napisal/-a dragoxxx »

Če jaz tukaj prav razberem, se zakonca s sporazumom lahko odpovesta pravici do preživnine pred ZZ, med trajanjem ZZ in načeloma tudi pri razvezi ZZ? Medtem, ko piše, da se preživnini ne moreta odpovedati za časa trajanja ZZ. Kaka je razlika med pojmoma"med trajanjem ZZ" in "za časa trajanja ZZ"?
Hvala vnaprej.
Uporabniški avatar
Zmaj
Prispevkov: 1475
Pridružen: 22. Jul 2009 13:21

Re: Izpit

Odgovor Napisal/-a Zmaj »

Kje te sedaj to muči?

Mislim da je to isti šmorn, samo Zupančičevo izrazoslovje pač :P

Sicer pa jaz pogledam še v predpise, če obstaja komentar in v tem primeru piše: Zakonca lahko skleneta sporazum o preživljanju za čas po razvezi ZZ ob sklenitvi ZZ, med samim trajanjem in ob razvezi ZZ, medtem ko se lahko delno ali popolno odpovesta preživnini samo ob sklenitvi in med trajanjem, ne pa, ko je gotovo (ob razvezi), da eden od zakoncev ne bo imel sredstev za preživljanje, takšen sporazum je zato ničen.
Si vis pacem para bellum
dragoxxx
Prispevkov: 1387
Pridružen: 06. Okt 2009 16:33

Re: Izpit

Odgovor Napisal/-a dragoxxx »

Aha. Ok, hvala. To je pomoje vse, kar me sedaj muči . Mimogrede, to sem zasledil v skripti, tisti ta dobri baje :D
Odgovori

Vrni se na