Izpit

prof. dr. Barbara Novak

Moderatorji: a90ZmajbajnaJure

Odgovori
tomas
Prispevkov: 26
Pridružen: 25. Feb 2009 10:53

Re: izpit

Odgovor Napisal/-a tomas »

ALI POZNA KDO VSA VPRAŠANJA ZZ IZPITA 16.MAJA 2009?
"There are known knowns; there are things we know we know. We also know there are known unknowns; that is to say we know there are some things we do not know. But there are also unknown unknowns – the ones we don't know we don't know."
Uporabniški avatar
Nausicaä
Prispevkov: 238
Pridružen: 07. Okt 2008 16:02

Re: izpit

Odgovor Napisal/-a Nausicaä »

A mogoče kdo ve tole vprašanje:

Katere osebe so imetniki roditeljske pravice, ki so v njej omejeni:
-posvojitev
-eden od ločenih staršev, ki ima VV
-eden od ločenih staršev, ki nima VV
-skrbnik
-rejnik

Zdej, a je imetnik roditeljske pravice lahko sam starš oz. posvojitelj, ali je tukaj mišljeno to, da imajo rejniki in skrbniki določene pravice iz roditeljske(vartsvo, vzgoja, nega...), vendar v omejenem obsegu? :oops:
Love like you've never been hurt before, Dance like no one is looking, Work like you don't need the money, Sing like no one is listening, Live like today is the last day^^
pika@
Prispevkov: 219
Pridružen: 20. Okt 2008 20:46

Re: izpit

Odgovor Napisal/-a pika@ »

hmm... starš, ki ima VV ima tudi roditeljsko pravoco, prav tako posvojitelj. Starš, ki nima VV, nima roditeljske pravice, lahko ima le pravico do stikov. Za skrbnika in rejnika pa ne vem...
Uporabniški avatar
Nausicaä
Prispevkov: 238
Pridružen: 07. Okt 2008 16:02

Re: izpit

Odgovor Napisal/-a Nausicaä »

pika@ napisal/-a:hmm... starš, ki ima VV ima tudi roditeljsko pravoco, prav tako posvojitelj. Starš, ki nima VV, nima roditeljske pravice, lahko ima le pravico do stikov. Za skrbnika in rejnika pa ne vem...
Starš, ki nima VV ima še vedno roditeljsko pravico. Tisti, ki ima VV, izvršuje roditeljsko pravico, drug starš je pa še vedno imetnik roditeljske pravice( ker npr. ima še vedno pravico odločati o pomembnih zadevah glede otroka) to zihr;)
Love like you've never been hurt before, Dance like no one is looking, Work like you don't need the money, Sing like no one is listening, Live like today is the last day^^
pika@
Prispevkov: 219
Pridružen: 20. Okt 2008 20:46

Re: izpit

Odgovor Napisal/-a pika@ »

ojoj ja res je maš prou. se mi že blede od vseh teh podatkov :oops: :oops: še eno vprašanje: otrok, ki izpodbija očetovstvo, lahko sam vloži tožbo po 18.letu starosti, do 18.leta pa njegov zakoniti zastopnik?? sam a nima procesne sposobnosti s 15 letom, če je razsoden?
Uporabniški avatar
proton
Prispevkov: 433
Pridružen: 17. Nov 2008 15:19

Re: izpit

Odgovor Napisal/-a proton »

Ja, Pika@, tole je mene mučilo na prejšnjem roku. In Novakova mi je takole razložila - otrok lahko toži že s 15 leti, če je razsoden, kot to ureja ZPP, DZ pa je materialen zakon in ima v tem primeru ZPP prednost, ker je procesni. Torej drži tako kot smo povedali na predavanjih in to kar piše v DZ ne drži v celoti (glede 18 leta).

Upam, da sem pomagal :D
pika@
Prispevkov: 219
Pridružen: 20. Okt 2008 20:46

Re: izpit

Odgovor Napisal/-a pika@ »

Najlepša hvala!!!! :D
bordyka
Prispevkov: 267
Pridružen: 18. Okt 2008 22:23

Re: izpit

Odgovor Napisal/-a bordyka »

ka pa kj novakova sprašuje na ustnih?
Uporabniški avatar
proton
Prispevkov: 433
Pridružen: 17. Nov 2008 15:19

Re: izpit

Odgovor Napisal/-a proton »

Vse sorte... večinoma pa to, kar je povedala na predavanjih. Rada vpraša tudi kaj iz ureditve predloga novega DZ (kar je tudi povedala).
Uporabniški avatar
buttercup
Prispevkov: 253
Pridružen: 29. Apr 2009 09:26

Re: izpit

Odgovor Napisal/-a buttercup »

ja kaj pa njej ni jasn, da sprašuje predlog novega DZ? a se to sploh že obravnava v parlamentu?
Uporabniški avatar
baby™
Prispevkov: 1573
Pridružen: 05. Okt 2008 17:16
Kraj: če me najdeš, mi povej, kje sm.

Re: izpit

Odgovor Napisal/-a baby™ »

a ni rekla, da tega maja in junija kao ne bo treba znat?
jaz sem mali psihopat
bordyka
Prispevkov: 267
Pridružen: 18. Okt 2008 22:23

Re: izpit

Odgovor Napisal/-a bordyka »

neki je kao treba znt tut že maja pa junija...
Uporabniški avatar
baby™
Prispevkov: 1573
Pridružen: 05. Okt 2008 17:16
Kraj: če me najdeš, mi povej, kje sm.

Re: izpit

Odgovor Napisal/-a baby™ »

abuu, js se za maja nism nič tega učila, pa mi ni nič mankalo :mrgreen:
jaz sem mali psihopat
Uporabniški avatar
flafi
Prispevkov: 1768
Pridružen: 05. Okt 2008 15:31
Kraj: Ljubljana

Re: izpit

Odgovor Napisal/-a flafi »

Men tut neee :D
It's so fluffy, I'm gonna die! IT'S SO FLUFFEEEEH!
pravnik1
Prispevkov: 22
Pridružen: 22. Jan 2009 08:10

Re: izpit

Odgovor Napisal/-a pravnik1 »

mene zanima kako točkuje naloge z obkroževanjem.
če nap. obkrožiš tri pravilno pa eno napačno trditev pa sta možni 2 točki... kaj potem da vsaj eno točko??
bordyka
Prispevkov: 267
Pridružen: 18. Okt 2008 22:23

Re: izpit

Odgovor Napisal/-a bordyka »

0 točk dobiš kokr js vem....
Pleto
Prispevkov: 44
Pridružen: 06. Okt 2008 15:18

Re: izpit

Odgovor Napisal/-a Pleto »

ja, na žalost, mislim da ne da niti ene točke...
JASNAJJ
Prispevkov: 12
Pridružen: 24. Maj 2009 11:14

Re: izpit

Odgovor Napisal/-a JASNAJJ »

A lahko kdo prosim napiše vprašanja iz izpita? Hvala!
Uporabniški avatar
buttercup
Prispevkov: 253
Pridružen: 29. Apr 2009 09:26

Re: izpit

Odgovor Napisal/-a buttercup »

1. 18 letna hčerka ima prometno nesrečo, je prizadeta, kaj csd lahko svetuje staršem? ali lahko podaljšata roditeljsko pravico?
2. starša, ki se ne ločujeta, se dogovorita o varstvu in vzgoji ter preživljanju otrok. na kateri organ se lahko obrneta in v kakšnem postopku se odloča?
pol eno vprašanje v zvezi s pristojnostmi csdja, ostalo se pa zdaj ne spomnim
Uporabniški avatar
proton
Prispevkov: 433
Pridružen: 17. Nov 2008 15:19

Re: izpit

Odgovor Napisal/-a proton »

jap, če en odgovor zgrešiš, dobiš 0 točk, žal preverjeno na prejšnjem roku...
tomas
Prispevkov: 26
Pridružen: 25. Feb 2009 10:53

Re: izpit

Odgovor Napisal/-a tomas »

DANAŠNJA VPRAŠANJA NA USTNEM DELU za vse tiste, ki čakamo na jutrišnji dan:
-odvzem otroka
-zakonski zadržki v ZZ (mladoletnik)
-ugotovitev starševstva (tudi v ustavi)
-tožba o spremenjenih razmerah
-EU & kje dovolijo istospolne poroke (ŠPA; BELG; NIZO)
-odvzem roditeljske pravice (sodišče v nepravdnem)
-veljavnost ZZ (posledice)
-kdaj mladoletnemu otroku postavijo starša za zak.zaastopnika
-izpodbojnost ZZ (zak.zadržki)
-mešanje krvi
-značilnosti ISS (kako velja razveljavitev - ex nunc)
-otrok v v&v očetu, ki onemogoča stike mami, kaj lahko stroi mama (pred in po reformi 2004)
-domneva očetovstva-
-prenehanje rod.pravice
-pravice iz MKoOP
-delitev skupnega poremoženja v ISS (enako kot ZZ)
-sistemi gnezda
-splošno pooblastilo CSD & kdaj lahko odvzame otroka (119-120-121)
-tožba na ugotovitev očetovstva
-stik s tretjimi osebami
-mednarodna posvojitev
-zastopnik otroka v postopku
-kolizijski zastopnik
-pravice otrok v postopku
-zadržki za ISS
-posvojitev pri ZZS (nova ureditev)
-volarizacija preživnine
-veljavnossti ZZ & posledice neveljavnosti
-zaupnik otroka
-razveza na tožbo & vv, stiki, preživljanje
-raditeljskapravica / posvojitev
-darila ZZS
-odvzem + podaljšanje rod.pravice
-ZZ & ZRIPS - dolžnost preživljanja in k.d.
-prenehanje ISS
-naposredna izvržba stikov
-dispenz v ZZ - kje se ugotavlja
-vrnitev stroškov preživljanja 133
-splošno pooblastilo CSD
-mešanje krvi
-ekscepcija q.
-razdelitev skupnega premoženja v ZZ & upnik
-upravljanje sku.premoženja (novo-staro)
-kdo določi preživnino mladoletni osebi
-stanovanje (staro-novo)
-OBMP
-skupna vv

:)
"There are known knowns; there are things we know we know. We also know there are known unknowns; that is to say we know there are some things we do not know. But there are also unknown unknowns – the ones we don't know we don't know."
alcika
Prispevkov: 59
Pridružen: 19. Apr 2009 11:47

Re: izpit

Odgovor Napisal/-a alcika »

mene je novakova uprsala kje use pride do problemov z izvorom otroka, pa kaj loh otrok nrdi.(obmp, ugotavlanje ocetovstva,posvojitev).potem posvojitev ce loh ugotovi izvor, pa obmp ce loh prsiljo fotra k noce it na dnk test na zahtevo sodisca, pa kako bo tle sodisce odlocilo.drgac pa tale barbara do mene je bla kul, jih je pa ene par z 8 vrgla...
pika@
Prispevkov: 219
Pridružen: 20. Okt 2008 20:46

Re: izpit

Odgovor Napisal/-a pika@ »

kaj? z 8 jih je vrgla a je to sploh mogoče? pismo sej če pišš družino 8, k ni glih lahko tok pisat, že morš kr dobr znat!!! :evil: a na ustnem vidiš svoj izpit?? a bi kdo napisu pravilne odgovore, če se kdo mogoče spomne?
Uporabniški avatar
Nausicaä
Prispevkov: 238
Pridružen: 07. Okt 2008 16:02

Re: izpit

Odgovor Napisal/-a Nausicaä »

če slučajno na zgornjem seznamu ni omenjeno, sprašuje tudi zelo natančno istospolne partnerje, kako je v drugih državah, kakšen imajo položaj glede preživljanja, pa razlike z zakonsko zvezo... potem rejništvo, exceptio plurium concubentium...
Pa velik sreč jutri vsem ;)
Love like you've never been hurt before, Dance like no one is looking, Work like you don't need the money, Sing like no one is listening, Live like today is the last day^^
alcika
Prispevkov: 59
Pridružen: 19. Apr 2009 11:47

Re: izpit

Odgovor Napisal/-a alcika »

ja vids svoj izpit js ti loh prblizn napism.

1.naloga zastopniki:kolizijski-kadar pride do kolizicije interesa med zakonitim zastopnikom in otrokom pa kadar je to otroku u korist.
2.notarski zapis, izvrsljiv notarski zapis, sodisce v nepravdnem, sodisce v pravdnem.
3.CSD svetuje da se odvzame poslovno sposobnost pridobi skrbnika, sodisce v nepravdnem.RP ne more podalsat, ker se loh podalsa pred 18 na predlog csd al pa starsev al pa tik po 18 izjemoma, ce je obstajal razlog za pdoalsanje ze pred 18 in se obstaja(pr ns se je ponesrecla 1 mesc po al neki tacga)
4.uni fotri k izpodbijajo.un jure al kwa je ni pripoznou svojga nezakonskega otroka, tko da pravno gledano je un drug-miha fotr, jure pa itk loh izpodbija.
5(nvem ce gre tko po vrsti).za obkrozvt nevem vec tocn, vem da je bla prva nalioga za obkrozvt 4 pravilne, zadna okrog pristojnosti CSD pa 3(pristojen za skrbnistvo, tist k froca vrzejo u zavod-121 clen zzdr pa za najvec 3 leta izjemoma pdoalsajo za 3 leta, pop polnoletnosti pa sam ce da un soglasje, pa pristojen za mnenje nevem cesa ze)
6.pravni ucinki edin ZZ je bla tle ex nunc ostali usi ex tunc in sicr izpodbijanje ocetovstva pripoznanje ocetovstva ugotovitev ocetostva
7.v pravnomocni sodbi ce loh sodisce odloc o delitvi skupnega premozenja pri razvezi na tozbo.js sm tle napsiala da ne ker po uradni dolznosti to ne sme (po uradni loh edin VV otrok, prezivlanje mladoletnika pa stiki) se ugotavla v posebnem postopku za delitev premozenja nepravdni, oz ce je spor pravdni.tle mi je odbila eno piko in zravn napisala sporazum.nevem tocn kaj je mislla ker se useen sodisce ne more k pravnomocni sodbi dt zravn delitev skupnega, mogoc je hotla da si povedu se da lahko tekom tozbe skleneta sodno poravnavo-sklepam
8.se en uprasanje za obkrozvt je biu se zou vec ne spomnm kwa je blo:/


pa ja ZRIPS kr podrobno sprasuje pa rejnistvo tut ene zadeve si je dobr pogledat to mal bols.drgac pa ja tut z 8 vrze;)neki mors znt valda sam ocitno ona najde neki kar ne znas;)
Odgovori

Vrni se na